ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
2. Distance 
WOMEN  HEATS  500 m
RACE: 118    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 47.001
2 (2) 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO 48.299
3 (4) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 48.402
4 (1) 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 48.720
5 (5) 117.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:03.287  
RACE: 119    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 47.094
2 (2) 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 47.279
3 (3) 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 47.450
4 (1) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 49.394
RACE: 120    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 36.  HRUZOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 47.023
2 (4) 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 47.138
3 (1) 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 47.483
4 (2) 118.  LES Ina SLO SLO 52.213
 
WOMEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 130    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 47.586
2 (2) 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 50.075
3 (3) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 50.107
4 (4) 118.  LES Ina SLO SLO 51.535
5 (5) 117.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:02.679  
RACE: 131    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 36.  HRUZOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 46.806
2 (2) 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 46.923
3 (3) 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 47.210
4 (4) 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO 47.285
RACE: 132    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 46.071
2 (1) 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 46.240
3 (3) 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 46.448
4 (4) 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 50.623
 
WOMEN  FINAL  500 m
RACE: 140    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 48.316
2 (2) 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 48.424
3 (3) 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 48.588
4 (4) 118.  LES Ina SLO SLO 52.233
5 (5) 117.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:04.117  
RACE: 141    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 47.443
2 (2) 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 47.531
3 (3) 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO 47.598
4 (4) 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 47.827
RACE: 142    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 46.072
2 (1) 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 46.149
3 (4) 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 46.211
4 (3) 36.  HRUZOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 46.252



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Distance Classification


WOMEN 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 35.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 34 1 0:46.072
  2. A 2. 135.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 21 2 0:46.071
  3. A 3. 23.  KUNCIROVÁ Michala CZE-BZKP CZE 13 3 0:46.211
  4. A 4. 36.  HRUZOVÁ Michaela CZE-KSB CZE 8 4 0:46.252
  5. B 1. 134.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 5 5 0:46.448
  6. B 2. 37.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 3 6 0:47.210
  7. B 3. 15.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2 7 0:47.285
  8. B 4. 25.  VANKOVA Petra CZE-BZKP CZE 1 8 0:47.483
  9. C 1. 24.  PFEIFEROVA Tereza CZE-BZKP CZE 9 0:47.586
  10. C 2. 112.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 10 0:48.424
  11. C 3. 16.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 11 0:48.588
  12. C 4. 118.  LES Ina SLO SLO 12 0:51.535
  13. C 5. 117.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 13 1:02.679