ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR F GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 111    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 54.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 42.581
Split times:   [1] 15.980 (15.980) |  [2] 29.308 (13.328) |  [3] 42.581 (13.273)  Official Finish Time: 42.581
2 (2) 34.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 46.840
Split times:   [1] 17.431 (17.431) |  [2] 31.955 (14.524) |  [3] 46.840 (14.884)  Official Finish Time: 46.840
3 (4) 33.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 48.240
Split times:   [1] 17.980 (17.980) |  [2] 32.761 (14.781) |  [3] 48.240 (15.478)  Official Finish Time: 48.240
4 (1) 95.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 52.951
Split times:   [1] 19.714 (19.714) |  [2] 36.203 (16.489) |  [3] 52.951 (16.748)  Official Finish Time: 52.951
RACE: 112    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 42.674
Split times:   [1] 16.521 (16.521) |  [2] 29.685 (13.164) |  [3] 42.674 (12.989)  Official Finish Time: 42.674
2 (3) 31.  HRUZOVÁ Eliška CZE-KSB CZE 46.457
Split times:   [1] 17.439 (17.439) |  [2] 31.813 (14.374) |  [3] 46.457 (14.644)  Official Finish Time: 46.457
3 (2) 14.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 51.191
Split times:   [1] 17.085 (17.085) |  [2] 30.089 (13.004) |  [3] 51.191 (21.102)  Official Finish Time: 51.191
4 (4) 32.  MÍŠECHOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 1:01.837  
Split times:   [1] 20.952 (20.952) |  [2] 40.478 (19.526) |  [3] 1:01.837 (21.359)  Official Finish Time: 1:01.837  
 
JUNIOR F GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 123    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 53.953
Split times:   [1] 20.335 (20.335) |  [2] 37.050 (16.715) |  [3] 53.953 (16.903)  Official Finish Time: 53.953
2 (2) 32.  MÍŠECHOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 1:07.769  
Split times:   [1] 26.391 (26.391) |  [2] 47.042 (20.651) |  [3] 1:07.769 (20.726)  Official Finish Time: 1:07.769  
RACE: 124    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 37.816
Split times:   [1] 14.799 (14.799) |  [2] 26.197 (11.398) |  [3] 37.816 (11.619)  Official Finish Time: 37.816
2 (2) 94.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 40.995
Split times:   [1] 16.013 (16.013) |  [2] 28.313 (12.300) |  [3] 40.995 (12.682)  Official Finish Time: 40.995
3 (4) 34.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 45.054
Split times:   [1] 17.093 (17.093) |  [2] 30.926 (13.833) |  [3] 45.054 (14.128)  Official Finish Time: 45.054
4 (3) 31.  HRUZOVÁ Eliška CZE-KSB CZE 45.631
Split times:   [1] 17.543 (17.543) |  [2] 31.493 (13.950) |  [3] 45.631 (14.138)  Official Finish Time: 45.631
5 (5) 33.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 46.556
Split times:   [1] 18.205 (18.205) |  [2] 32.369 (14.164) |  [3] 46.556 (14.187)  Official Finish Time: 46.556
6 (6) 14.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 49.403
Split times:   [1] 15.667 (15.667) |  [2] 33.961 (18.294) |  [3] 49.403 (15.442)  Official Finish Time: 49.403
 
2. Distance 
JUNIOR F GIRLS  HEATS  111,12 m
RACE: 133    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 54.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 15.158
2 (4) 31.  HRUZOVÁ Eliška CZE-KSB CZE 17.098
3 (2) 33.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 18.427
4 (1) 95.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 18.806
RACE: 134    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 94.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 16.061
2 (1) 14.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 16.536
3 (2) 34.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 17.678
4 (4) 32.  MÍŠECHOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 20.784
 
JUNIOR F GIRLS  FINAL  111,12 m
RACE: 145    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 18.025
2 (2) 33.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 18.392
3 (4) 32.  MÍŠECHOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 19.982
4 (3) 95.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 20.006
RACE: 146    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 15.349
2 (2) 94.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 16.269
3 (4) 31.  HRUZOVÁ Eliška CZE-KSB CZE 17.055
4 (3) 14.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 24.904
 
3. Distance 
JUNIOR F GIRLS  HEATS  222 m
RACE: 159    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 94.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 29.329
Split times:   [1] 16.373 (16.373) |  [2] 29.329 (12.955)  Official Finish Time: 29.329
2 (4) 14.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 30.181
Split times:   [1] 16.814 (16.814) |  [2] 30.181 (13.366)  Official Finish Time: 30.181
3 (2) 31.  HRUZOVÁ Eliška CZE-KSB CZE 31.069
Split times:   [1] 17.347 (17.347) |  [2] 31.069 (13.721)  Official Finish Time: 31.069
4 (1) 33.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 32.627
Split times:   [1] 18.181 (18.181) |  [2] 32.627 (14.446)  Official Finish Time: 32.627
RACE: 160    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 54.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 28.823
Split times:   [1] 15.768 (15.768) |  [2] 28.823 (13.055)  Official Finish Time: 28.823
2 (1) 34.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 32.578
Split times:   [1] 18.062 (18.062) |  [2] 32.578 (14.516)  Official Finish Time: 32.578
3 (3) 95.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 35.026
Split times:   [1] 19.062 (19.062) |  [2] 35.026 (15.964)  Official Finish Time: 35.026
4 (2) 32.  MÍŠECHOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 39.422
Split times:   [1] 20.777 (20.777) |  [2] 39.422 (18.645)  Official Finish Time: 39.422
 
JUNIOR F GIRLS  FINAL  222 m
RACE: 184    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 34.011
Split times:   [1] 18.618 (18.618) |  [2] 34.011 (15.393)  Official Finish Time: 34.011
2 (2) 95.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 34.981
Split times:   [1] 18.982 (18.982) |  [2] 34.981 (15.999)  Official Finish Time: 34.981
3 (3) 32.  MÍŠECHOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 44.850
Split times:   [1] 22.179 (22.179) |  [2] 44.850 (22.671)  Official Finish Time: 44.850
RACE: 185    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 27.774
Split times:   [1] 15.400 (15.400) |  [2] 27.774 (12.374)  Official Finish Time: 27.774
2 (2) 94.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 29.369
Split times:   [1] 16.262 (16.262) |  [2] 29.369 (13.107)  Official Finish Time: 29.369
3 (3) 14.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 30.039
Split times:   [1] 16.204 (16.204) |  [2] 30.039 (13.835)  Official Finish Time: 30.039
4 (4) 31.  HRUZOVÁ Eliška CZE-KSB CZE 32.522
Split times:   [1] 17.706 (17.706) |  [2] 32.522 (14.815)  Official Finish Time: 32.522
5 (5) 34.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 32.984
Split times:   [1] 18.040 (18.040) |  [2] 32.984 (14.944)  Official Finish Time: 32.984



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Overall Classification


JUNIOR F GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 54.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 1. 1. 1. 102 3
2. 94.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 2. 2. 2. 63 6
3. 31.  HRUZOVÁ Eliška CZE-KSB CZE 4. 3. 4. 29 11
4. 14.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 6. 4. 3. 24 13
5. 34.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 3. 5. 5. 23 13
6. 33.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 5. 6. 6. 11 17
7. 95.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 7. 8. 7. 5 22
8. 32.  MÍŠECHOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 8. 7. 8. 4 23

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR G GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (8.) 32.  MÍŠECHOVÁ Tereza CZE-KSB CZE 8. 7. 8. 4 23

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR F GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 54.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 1. 1. 1. 102 3
2. (2.) 94.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL-ORL POL 2. 2. 2. 63 6
3. (3.) 31.  HRUZOVÁ Eliška CZE-KSB CZE 4. 3. 4. 29 11
4. (4.) 14.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 6. 4. 3. 24 13
5. (5.) 34.  SEJPALOVÁ Šárka CZE-KSB CZE 3. 5. 5. 23 13
6. (6.) 33.  NEVŘELOVÁ Laura CZE-KSB CZE 5. 6. 6. 11 17
7. (7.) 95.  OSTROWSKA Antonina POL-ORL POL 7. 8. 7. 5 22