Csizmadia Trophy - Debrecen, HUN, 05.01. - 07.01.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 11    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 15.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:56.547  
2 (5) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:56.570  
3 (3) 67.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 2:01.901  
4 (4) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 2:04.267  
- (1) 87.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU PEN. yellow card
RACE: 12    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 34.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:51.082  
2 (1) 105.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:51.464  
3 (3) 86.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:52.512  
4 (5) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:52.620  
5 (4) 17.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:52.634  
RACE: 13    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:56.009  
2 (3) 16.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 2:04.455  
3 (2) 88.  KOTAI Nora ROU-ISK ROU 2:04.773  
4 (1) 100.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:18.974  
5 (5) 14.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 2:40.798  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 27    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 2:00.825  
2 (2) 14.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 2:33.723  
RACE: 28    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 67.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:58.195  
2 (4) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 2:01.701  
3 (1) 86.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 2:09.818  
4 (5) 88.  KOTAI Nora ROU-ISK ROU 2:10.693  
5 (6) 100.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:20.979  
- (2) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN PEN. impeding
RACE: 29    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:46.740  
2 (3) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:46.867  
3 (4) 15.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:49.470  
4 (5) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:49.483  
5 (6) 16.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN NO TIME finished
- (2) 105.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK PEN. no start
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 46    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 52.140
2 (1) 17.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 53.652
3 (3) 88.  KOTAI Nora ROU-ISK ROU 1:01.944  
- (4) 105.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK PEN. no start
RACE: 47    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 87.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 53.223
2 (4) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 53.498
3 (2) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 54.261
4 (1) 16.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:02.936  
RACE: 48    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 51.436
2 (2) 86.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 54.009
3 (4) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 54.142
4 (3) 14.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:07.958  
RACE: 49    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 53.543
2 (3) 15.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 53.564
3 (1) 100.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:05.521  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 80    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 55.054
2 (2) 88.  KOTAI Nora ROU-ISK ROU 1:01.279  
3 (3) 14.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:09.075  
RACE: 81    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 54.302
2 (2) 16.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:00.311  
3 (3) 100.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:04.269  
RACE: 82    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 50.552
2 (2) 87.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 52.652
3 (3) 15.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 52.710
4 (4) 86.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 54.440
RACE: 83    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 67.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 54.787
2 (2) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 54.903
3 (4) 17.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN NO TIME advanced
- (1) 34.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN PEN. impeding
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 101    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:07.165  
2 (2) 14.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:23.156  
RACE: 102    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 52.150
2 (1) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 52.465
3 (3) 16.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 57.360
4 (4) 88.  KOTAI Nora ROU-ISK ROU 57.947
RACE: 103    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 51.643
2 (2) 86.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 53.452
RACE: 104    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 50.765
2 (3) 17.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 52.014
3 (2) 87.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 52.045
4 (4) 67.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 52.175
5 (5) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 52.992
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 122    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:22.152  
2 (4) 15.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:22.257  
3 (3) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:22.427  
4 (2) 88.  KOTAI Nora ROU-ISK ROU 1:35.160  
RACE: 123    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:26.173  
2 (2) 86.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:30.053  
3 (1) 16.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:38.157  
RACE: 124    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:28.307  
2 (3) 87.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:28.409  
3 (2) 105.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:28.560  
4 (4) 100.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:46.633  
RACE: 125    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 34.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:24.138  
2 (1) 67.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:24.584  
3 (4) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:26.947  
4 (3) 14.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:52.115  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 162    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:27.776  
2 (2) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:28.200  
3 (3) 100.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:44.343  
4 (4) 14.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:46.642  
RACE: 163    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:29.006  
2 (3) 16.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:32.298  
3 (2) 88.  KOTAI Nora ROU-ISK ROU 1:37.954  
RACE: 164    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:24.034  
2 (3) 17.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:25.004  
3 (4) 87.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:25.746  
4 (2) 67.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:27.664  
RACE: 165    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:22.835  
2 (2) 15.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:24.168  
3 (4) 86.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:24.579  
4 (1) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:25.556  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 186    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 88.  KOTAI Nora ROU-ISK ROU 1:37.828  
2 (2) 100.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:44.117  
3 (3) 14.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:46.047  
RACE: 187    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 105.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 1:24.204  
2 (1) 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:26.418  
3 (2) 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:26.494  
4 (4) 16.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:38.513  
RACE: 188    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:25.578  
2 (4) 67.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:25.864  
3 (1) 86.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:30.122  
- (3) 87.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU PEN. no finish
RACE: 189    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 34.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:19.258  
2 (1) 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:19.348  
3 (4) 17.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:21.277  
4 (3) 15.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:22.219  



Csizmadia Trophy - Debrecen, HUN, 05.01. - 07.01.2018


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 56.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 2. 1. 2. 76 5
2. 34.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1. 8. 1. 68 10
3. 17.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 13. 2. 3. 34 18
4. 15.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 3. 6. 4. 24 13
5. 106.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 4. 5. 5. 18 14
6. 67.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 7. 4. 6. 13 17
7. 87.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 16. 3. 8. 13 27
8. 16.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 5. 11. 12. 5 28
9. 86.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 9. 7. 7. 4 23
10. 55.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 8. 9. 11. 1 28
11. 105.  LESKOVA Radovona SVK-SKMA SVK 6. 16. 9. 31
12. 54.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 12. 10. 10. 32
13. 88.  KOTAI Nora ROU-ISK ROU 10. 12. 13. 35
14. 100.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 11. 13. 14. 38
15. 14.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 14. 14. 15. 43