Csizmadia Trophy - Debrecen, HUN, 05.01. - 07.01.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 5    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 89.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:30.393  
2 (2) 70.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:35.170  
3 (5) 18.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 1:39.701   advanced
4 (6) 79.  PÁL Bernadett ROU-FCS ROU 1:41.168  
5 (4) 108.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:58.274  
- (1) 107.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK PEN. off track
RACE: 6    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 36.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:30.766  
2 (5) 68.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:35.281  
3 (2) 57.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 1:35.695  
4 (3) 90.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 1:36.396  
5 (1) 111.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 2:13.106  
RACE: 7    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:32.116  
2 (3) 109.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:33.345  
3 (4) 110.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:34.270  
4 (5) 35.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:38.716  
5 (6) 91.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 1:39.048  
6 (2) 1.  CZECZE BiAnka HUN-DJKSE HUN 1:57.468  
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 21    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 91.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 1:40.926  
2 (4) 111.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 1:50.273  
3 (3) 108.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:54.666  
4 (2) 1.  CZECZE BiAnka HUN-DJKSE HUN 1:54.874  
RACE: 22    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 90.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 1:34.233  
2 (2) 57.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 1:34.868  
3 (1) 110.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:35.597  
4 (5) 79.  PÁL Bernadett ROU-FCS ROU 1:38.589  
5 (4) 35.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:38.824  
RACE: 23    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 36.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:28.082  
2 (3) 69.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:29.981  
3 (1) 89.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:30.150  
4 (6) 68.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:33.973  
5 (4) 109.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:34.154  
6 (5) 70.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:39.076  
7 (7) 18.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 1:43.548  
 
2. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 38    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 69.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 37.281
2 (4) 18.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 37.500
3 (2) 1.  CZECZE BiAnka HUN-DJKSE HUN 47.708
4 (1) 110.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 49.211
RACE: 39    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 68.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 39.231
2 (1) 91.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 39.518
3 (2) 109.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 39.583
4 (3) 35.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 41.977
RACE: 40    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 89.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 37.539
2 (2) 70.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 39.536
3 (3) 79.  PÁL Bernadett ROU-FCS ROU 41.320
- (1) 111.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK PEN. no finish
RACE: 41    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 36.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 37.644
2 (1) 107.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 38.465
3 (2) 57.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 38.496
4 (4) 90.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 40.001
5 (5) 108.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 48.775
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 72    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 39.041
2 (2) 90.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 40.332
3 (3) 35.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 42.358
4 (4) 1.  CZECZE BiAnka HUN-DJKSE HUN 1:09.295  
RACE: 73    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 109.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 39.821
2 (4) 110.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 40.087
3 (2) 79.  PÁL Bernadett ROU-FCS ROU 41.081
4 (3) 108.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 48.753
RACE: 74    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 36.825
2 (3) 89.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 36.989
3 (2) 18.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 37.376
4 (4) 91.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 40.536
5 (5) 111.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 43.842
RACE: 75    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 107.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 37.037
2 (1) 36.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 37.158
3 (3) 68.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 37.909
4 (4) 70.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 40.347
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 93    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 79.  PÁL Bernadett ROU-FCS ROU 42.142
2 (2) 35.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 42.272
3 (3) 108.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 46.636
4 (4) 1.  CZECZE BiAnka HUN-DJKSE HUN 49.556
RACE: 94    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 38.148
2 (2) 109.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 38.533
3 (3) 110.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 38.943
4 (4) 90.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 39.581
5 (5) 111.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 42.846
RACE: 95    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 37.630
2 (2) 68.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 38.275
3 (3) 70.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 39.900
4 (4) 91.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 40.866
RACE: 96    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 36.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 36.446
2 (1) 69.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 36.857
3 (3) 107.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 36.980
4 (2) 89.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 37.112
 
3. Distance 
JUNIOR E GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 114    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 36.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 53.353
2 (5) 90.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 59.422
3 (2) 70.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 59.510
4 (1) 111.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 1:07.461  
5 (3) 1.  CZECZE BiAnka HUN-DJKSE HUN 1:11.968  
RACE: 115    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 89.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 54.910
2 (3) 18.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 55.180
3 (2) 110.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 59.734
4 (1) 35.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:02.476  
RACE: 116    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 57.227
2 (3) 109.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 59.189
3 (2) 91.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 1:01.509  
4 (4) 108.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:11.650  
RACE: 117    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 54.392
2 (4) 68.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 57.597
3 (2) 79.  PÁL Bernadett ROU-FCS ROU 1:02.457  
4 (3) 57.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 1:08.961   advanced
 
JUNIOR E GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 154    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 110.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:00.938  
2 (3) 35.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:01.320  
3 (2) 91.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 1:01.720  
4 (4) 108.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:12.470  
RACE: 155    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 79.  PÁL Bernadett ROU-FCS ROU 1:01.346  
2 (1) 70.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:01.552  
3 (3) 111.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 1:03.063  
4 (4) 1.  CZECZE BiAnka HUN-DJKSE HUN 1:12.479  
RACE: 156    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 89.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 54.441
2 (3) 69.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 54.970
3 (2) 18.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 56.433
4 (4) 109.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 56.959
RACE: 157    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 36.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 53.536
2 (2) 107.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 54.718
3 (5) 57.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 55.925
4 (3) 68.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 57.260
5 (4) 90.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 59.339
 
JUNIOR E GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 178    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 91.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 1:00.583  
2 (2) 111.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 1:04.529  
3 (3) 108.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:10.947  
4 (4) 1.  CZECZE BiAnka HUN-DJKSE HUN 1:11.309  
RACE: 179    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 110.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 59.470
2 (4) 70.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:00.665  
3 (2) 35.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:01.432  
4 (3) 79.  PÁL Bernadett ROU-FCS ROU 1:01.759  
RACE: 180    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 18.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 56.772
2 (4) 68.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 56.987
3 (3) 109.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 57.797
4 (5) 90.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 1:01.097  
5 (1) 57.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 1:20.297  
RACE: 181    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 36.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 52.833
2 (2) 89.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 54.059
3 (4) 69.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 54.163
4 (3) 107.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 54.266



Csizmadia Trophy - Debrecen, HUN, 05.01. - 07.01.2018


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 36.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 69.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 2. 2. 3. 55 7
3. 89.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 3. 4. 2. 42 9
4. 107.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 18. 3. 4. 21 25
5. 68.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 4. 6. 6. 14 16
6. 18.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 7. 5. 5. 12 17
7. 109.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 5. 11. 7. 7 23
8. 70.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 6. 7. 11. 5 24
9. 90.  LASZLO JUDIT SARA ROU-ISK ROU 8. 13. 8. 2 29
10. 91.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 13. 8. 14. 1 35
11. 57.  TÓTH Anna Rebeka HUN-SZKE HUN 9. 10. 9. 28
12. 110.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 10. 12. 10. 32
13. 111.  TOKÁROVÁ Aneta SVK-SKMA SVK 14. 9. 15. 38
14. 79.  PÁL Bernadett ROU-FCS ROU 11. 14. 13. 38
15. 35.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 12. 15. 12. 39
16. 108.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 15. 16. 16. 47
17. 1.  CZECZE BiAnka HUN-DJKSE HUN 16. 17. 17. 50