Csizmadia Trophy - Debrecen, HUN, 05.01. - 07.01.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  500 m
RACE: 3    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 83.  DOBOS Péter ROU-FCS ROU 1:03.972  
2 (3) 114.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 1:05.948  
3 (1) 27.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:15.732  
4 (2) 97.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 1:17.101   advanced
5 (6) 47.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:19.337  
6 (4) 63.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1:20.553  
RACE: 4    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 46.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1:01.593  
2 (3) 7.  NAGY János HUN-DJKSE HUN 1:01.716  
3 (1) 103.  HASARA Alex SVK-PRK SVK 1:15.308  
4 (2) 115.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 1:15.537  
5 (4) 116.  MEDVEĎ Jozef SVK-SKMA SVK 1:20.430  
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  500 m
RACE: 19    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 47.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:10.214  
2 (3) 116.  MEDVEĎ Jozef SVK-SKMA SVK 1:10.275  
3 (1) 115.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 1:16.965  
4 (4) 63.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1:23.537  
RACE: 20    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1:00.681  
2 (2) 7.  NAGY János HUN-DJKSE HUN 1:02.029  
3 (3) 83.  DOBOS Péter ROU-FCS ROU 1:02.078  
4 (4) 114.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 1:06.955  
5 (7) 97.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 1:09.942  
6 (6) 27.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:18.020  
7 (5) 103.  HASARA Alex SVK-PRK SVK 1:42.358  
 
2. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  222 m
RACE: 35    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 83.  DOBOS Péter ROU-FCS ROU 27.924
2 (3) 114.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 30.282
3 (1) 47.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 30.990
4 (2) 63.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 33.970
RACE: 36    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 46.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 27.908
2 (1) 103.  HASARA Alex SVK-PRK SVK 33.459
3 (2) 27.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 34.003
4 (4) 115.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 34.315
RACE: 37    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 7.  NAGY János HUN-DJKSE HUN 29.179
2 (1) 97.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 32.325
3 (3) 116.  MEDVEĎ Jozef SVK-SKMA SVK 32.855
 
JUNIOR F BOYS  SEMI-FINAL  222 m
RACE: 70    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 83.  DOBOS Péter ROU-FCS ROU 28.030
2 (2) 7.  NAGY János HUN-DJKSE HUN 28.109
3 (3) 47.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 32.037
4 (4) 103.  HASARA Alex SVK-PRK SVK 33.494
RACE: 71    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 27.297
2 (2) 114.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 29.042
3 (3) 97.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 31.164
4 (4) 116.  MEDVEĎ Jozef SVK-SKMA SVK 32.415
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  222 m
RACE: 90    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 63.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 32.932
2 (2) 27.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 33.474
3 (3) 115.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 33.670
RACE: 91    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 47.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 31.519
2 (3) 116.  MEDVEĎ Jozef SVK-SKMA SVK 31.688
3 (4) 103.  HASARA Alex SVK-PRK SVK 31.744
4 (1) 97.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 32.336
RACE: 92    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 28.173
2 (4) 114.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 28.770
3 (2) 83.  DOBOS Péter ROU-FCS ROU 31.754
4 (3) 7.  NAGY János HUN-DJKSE HUN 33.402
 
3. Distance 
JUNIOR F BOYS  HEATS  333 m
RACE: 111    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 83.  DOBOS Péter ROU-FCS ROU 42.303
2 (3) 114.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 44.272
3 (2) 63.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 49.131
4 (1) 27.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 49.154
RACE: 112    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 7.  NAGY János HUN-DJKSE HUN 42.094
2 (1) 47.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 46.814
3 (3) 116.  MEDVEĎ Jozef SVK-SKMA SVK 47.057
RACE: 113    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 46.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 46.462
2 (1) 103.  HASARA Alex SVK-PRK SVK 47.276
3 (4) 97.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 47.418
4 (2) 115.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 48.480
 
JUNIOR F BOYS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 152    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  NAGY János HUN-DJKSE HUN 41.823
2 (2) 114.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 43.437
3 (3) 103.  HASARA Alex SVK-PRK SVK 47.198
4 (4) 97.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 47.230
RACE: 153    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 83.  DOBOS Péter ROU-FCS ROU 42.652
2 (2) 46.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 45.560
3 (3) 47.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 47.034
4 (4) 116.  MEDVEĎ Jozef SVK-SKMA SVK 56.500
 
JUNIOR F BOYS  FINAL  333 m
RACE: 175    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 63.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 47.895
2 (3) 27.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 49.986
3 (1) 115.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 50.100
RACE: 176    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 46.441
2 (2) 103.  HASARA Alex SVK-PRK SVK 46.503
3 (3) 97.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 46.601
4 (4) 116.  MEDVEĎ Jozef SVK-SKMA SVK 47.479
RACE: 177    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 83.  DOBOS Péter ROU-FCS ROU 40.989
2 (1) 7.  NAGY János HUN-DJKSE HUN 41.082
3 (4) 46.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 41.474
4 (3) 114.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 42.547



Csizmadia Trophy - Debrecen, HUN, 05.01. - 07.01.2018


Overall Classification


JUNIOR F BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 46.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1. 1. 3. 81 5
2. 83.  DOBOS Péter ROU-FCS ROU 3. 3. 1. 60 7
3. 7.  NAGY János HUN-DJKSE HUN 2. 4. 2. 50 8
4. 114.  GUBAČ Adam SVK-SKMA SVK 4. 2. 4. 37 10
5. 47.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 8. 5. 5. 11 18
6. 97.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 5. 8. 7. 8 20
7. 103.  HASARA Alex SVK-PRK SVK 7. 7. 6. 7 20
8. 116.  MEDVEĎ Jozef SVK-SKMA SVK 9. 6. 8. 4 23
9. 27.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 6. 10. 10. 3 26
10. 63.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 11. 9. 9. 29
11. 115.  MEDVEĎ Andrej SVK-SKMA SVK 10. 11. 11. 32