Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:52.965  
Split times:   [1] 17.041 (17.041) |  [2] 30.045 (13.004) |  [3] 42.288 (12.243) |  [4] 54.106 (11.818) |  [5] 1:05.921 (11.815) |  [6] 1:17.383 (11.462) |  [7] 1:28.938 (11.555) |  [8] 1:40.909 (11.971) |  [9] 1:52.965 (12.056)  Official Finish Time: 1:52.965  
2 (2) 188.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 2:01.527  
Split times:   [1] 17.370 (17.370) |  [2] 30.337 (12.967) |  [3] 42.603 (12.266) |  [4] 54.331 (11.728) |  [5] 1:05.976 (11.645) |  [6] 1:17.545 (11.569) |  [7] 1:29.122 (11.577) |  [8] 1:46.167 (17.045) |  [9] 2:01.527 (15.360)  Official Finish Time: 2:01.527  
3 (1) 173.  ŠPAN Dina SLO SLO 2:02.212  
Split times:   [1] 17.547 (17.547) |  [2] 30.635 (13.088) |  [3] 42.994 (12.359) |  [4] 55.209 (12.215) |  [5] 1:07.815 (12.606) |  [6] 1:21.028 (13.213) |  [7] 1:34.771 (13.743) |  [8] 1:48.440 (13.669) |  [9] 2:02.212 (13.772)  Official Finish Time: 2:02.212  
4 (6) 58.  HOMOLKOVÁ Veronika CZE-NACH CZE 2:21.536  
Split times:   [1] 18.455 (18.455) |  [2] 32.814 (14.359) |  [3] 47.397 (14.583) |  [4] 1:02.677 (15.280) |  [5] 1:17.889 (15.212) |  [6] 1:33.623 (15.734) |  [7] 1:49.707 (16.084) |  [8] 2:05.446 (15.739) |  [9] 2:21.536 (16.090)  Official Finish Time: 2:21.536  
- (3) 119.  WOJNAR Kinga POL-ORL POL PEN. no start
- (4) 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN PEN. impeding
Split times:   [1] 17.279 (17.279) |  [2] 30.198 (12.919) |  [3] 42.476 (12.278) |  [4] 54.235 (11.759) |  [5] 1:06.161 (11.926) |  [6] 1:17.691 (11.530) |  [7] 1:29.283 (11.592) |  [8] 1:48.728 (19.445) |  [9] 2:03.226 (14.498)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 2:04.515  
Split times:   [1] 17.728 (17.728) |  [2] 33.627 (15.899) |  [3] 47.886 (14.259) |  [4] 1:01.778 (13.892) |  [5] 1:15.152 (13.374) |  [6] 1:27.931 (12.779) |  [7] 1:40.150 (12.219) |  [8] 1:52.224 (12.074) |  [9] 2:04.515 (12.291)  Official Finish Time: 2:04.515  
2 (4) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 2:04.673  
Split times:   [1] 17.934 (17.934) |  [2] 33.733 (15.799) |  [3] 47.995 (14.262) |  [4] 1:01.911 (13.916) |  [5] 1:15.296 (13.385) |  [6] 1:28.063 (12.767) |  [7] 1:40.235 (12.172) |  [8] 1:52.324 (12.089) |  [9] 2:04.673 (12.349)  Official Finish Time: 2:04.673  
3 (5) 118.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 2:04.999  
Split times:   [1] 17.981 (17.981) |  [2] 33.808 (15.827) |  [3] 1:40.326 (1:06.518) |  [4] 1:52.439 (12.113) |  [5] 2:16.874 (24.435) |  [6] 10:22:22.682  Official Finish Time: 2:04.999  
4 (2) 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 2:05.134  
Split times:   [1] 17.928 (17.928) |  [2] 34.104 (16.176) |  [3] 48.272 (14.168) |  [4] 1:02.324 (14.052) |  [5] 1:15.555 (13.231) |  [6] 1:28.239 (12.684) |  [7] 1:40.503 (12.264) |  [8] 1:52.697 (12.194) |  [9] 2:05.134 (12.437)  Official Finish Time: 2:05.134  
5 (1) 26.  VANJAK Veronika CRO CRO 2:28.419  
Split times:   [1] 18.837 (18.837) |  [2] 35.158 (16.321) |  [3] 51.174 (16.016) |  [4] 1:07.320 (16.146) |  [5] 1:23.709 (16.389) |  [6] 1:40.041 (16.332) |  [7] 1:56.119 (16.078) |  [8] 2:12.503 (16.384) |  [9] 2:28.419 (15.916)  Official Finish Time: 2:28.419  
- (3) 142.  SZELER Oliwia POL POL PEN. 2 false starts
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:58.405  
Split times:   [1] 16.884 (16.884) |  [2] 30.904 (14.020) |  [3] 44.252 (13.348) |  [4] 57.093 (12.841) |  [5] 1:08.613 (11.520) |  [6] 1:20.657 (12.044) |  [7] 1:33.193 (12.536) |  [8] 1:46.054 (12.861) |  [9] 1:58.405 (12.351)  Official Finish Time: 1:58.405  
2 (5) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:59.118  
Split times:   [1] 17.282 (17.282) |  [2] 31.405 (14.123) |  [3] 44.562 (13.157) |  [4] 57.040 (12.478) |  [5] 1:08.574 (11.534) |  [6] 1:20.628 (12.054) |  [7] 1:33.099 (12.471) |  [8] 1:46.044 (12.945) |  [9] 1:59.118 (13.074)  Official Finish Time: 1:59.118  
3 (2) 62.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 2:01.767  
Split times:   [1] 17.103 (17.103) |  [2] 31.208 (14.105) |  [3] 44.532 (13.324) |  [4] 57.287 (12.755) |  [5] 1:09.682 (12.395) |  [6] 1:22.331 (12.649) |  [7] 1:35.301 (12.970) |  [8] 1:48.444 (13.143) |  [9] 2:01.767 (13.323)  Official Finish Time: 2:01.767  
4 (3) 189.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 2:15.659  
Split times:   [1] 17.232 (17.232) |  [2] 31.091 (13.859) |  [3] 49.245 (18.154) |  [4] 1:07.152 (17.907) |  [5] 1:22.463 (15.311) |  [6] 1:35.884 (13.421) |  [7] 1:48.888 (13.004) |  [8] 2:02.219 (13.331) |  [9] 2:15.659 (13.440)  Official Finish Time: 2:15.659  
- (1) 219.  ARTEMENKO Daria UKR UKR PEN. 2 false starts
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:55.491  
Split times:   [1] 16.557 (16.557) |  [2] 30.310 (13.753) |  [3] 43.900 (13.590) |  [4] 56.039 (12.139) |  [5] 1:08.295 (12.256) |  [6] 1:20.108 (11.813) |  [7] 1:31.728 (11.620) |  [8] 1:43.563 (11.835) |  [9] 1:55.491 (11.928)  Official Finish Time: 1:55.491  
2 (2) 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:55.964  
Split times:   [1] 16.816 (16.816) |  [2] 30.652 (13.836) |  [3] 44.253 (13.601) |  [4] 56.416 (12.163) |  [5] 1:08.710 (12.294) |  [6] 1:20.795 (12.085) |  [7] 1:32.372 (11.577) |  [8] 1:43.971 (11.599) |  [9] 1:55.964 (11.994)  Official Finish Time: 1:55.964  
3 (5) 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:56.711  
Split times:   [1] 16.701 (16.701) |  [2] 30.522 (13.821) |  [3] 43.779 (13.257) |  [4] 56.044 (12.265) |  [5] 1:08.383 (12.339) |  [6] 1:20.659 (12.276) |  [7] 1:32.543 (11.884) |  [8] 1:44.628 (12.085) |  [9] 1:56.711 (12.083)  Official Finish Time: 1:56.711  
4 (1) 9.  PETROVA Michaela BUL BUL 2:01.208  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 2:01.208 ()  Official Finish Time: 2:01.208  
5 (4) 210.  ŞİMŞEK Dilruba TUR TUR NO TIME finished
Split times:   [1] 17.015 (17.015) |  [2] 30.887 (13.872) |  [3] 44.483 (13.596) |  [4] 1:04.210 (19.727) |  [5] 1:18.684 (14.474) |  [6] 1:32.585 (13.901) |  [7] 1:47.221 (14.636) |  [8] 2:02.004 (14.783) |  [9] 2:17.567 (15.563)  Official Finish Time: NO TIME
RACE: 5    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:47.634  
Split times:   [1] 15.536 (15.536) |  [2] 27.771 (12.235) |  [3] 39.666 (11.895) |  [4] 51.746 (12.080) |  [5] 1:02.509 (10.763) |  [6] 1:13.345 (10.836) |  [7] 1:24.556 (11.211) |  [8] 1:35.907 (11.351) |  [9] 1:47.634 (11.728)  Official Finish Time: 1:47.634  
2 (1) 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:55.658  
Split times:   [1] 15.472 (15.472) |  [2] 27.688 (12.216) |  [3] 39.574 (11.886) |  [4] 51.913 (12.339) |  [5] 1:03.827 (11.914) |  [6] 1:15.781 (11.954) |  [7] 1:28.316 (12.535) |  [8] 1:42.267 (13.951) |  [9] 1:55.658 (13.392)  Official Finish Time: 1:55.658  
3 (5) 42.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 2:09.771  
Split times:   [1] 15.702 (15.702) |  [2] 27.980 (12.278) |  [3] 39.812 (11.832) |  [4] 52.109 (12.297) |  [5] 1:04.053 (11.944) |  [6] 1:16.443 (12.390) |  [7] 1:29.276 (12.833) |  [8] 1:42.624 (13.348) |  [9] 2:09.771 (27.147)  Official Finish Time: 2:09.771  
4 (2) 25.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 2:15.177  
Split times:   [1] 16.973 (16.973) |  [2] 30.071 (13.098) |  [3] 43.141 (13.070) |  [4] 56.991 (13.850) |  [5] 1:11.368 (14.377) |  [6] 1:26.538 (15.170) |  [7] 1:42.235 (15.697) |  [8] 1:59.342 (17.107) |  [9] 2:15.177 (15.836)  Official Finish Time: 2:15.177  
- (4) 218.  ADAMENKO Kseniya UKR UKR PEN. no start
RACE: 6    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 2:03.553  
Split times:   [1] 21.583 (21.583) |  [2] 36.390 (14.807) |  [3] 49.997 (13.607) |  [4] 1:03.068 (13.071) |  [5] 1:15.746 (12.678) |  [6] 1:28.688 (12.942) |  [7] 1:40.233 (11.545) |  [8] 1:51.728 (11.495) |  [9] 2:03.553 (11.825)  Official Finish Time: 2:03.553  
2 (4) 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 2:03.796  
Split times:   [1] 21.105 (21.105) |  [2] 36.019 (14.914) |  [3] 49.676 (13.657) |  [4] 1:02.687 (13.011) |  [5] 1:15.353 (12.666) |  [6] 1:28.682 (13.329) |  [7] 1:40.647 (11.965) |  [8] 1:52.355 (11.708) |  [9] 2:03.796 (11.441)  Official Finish Time: 2:03.796  
3 (2) 209.  HAN Aybuke TUR TUR 2:04.071  
Split times:   [1] 21.278 (21.278) |  [2] 36.186 (14.908) |  [3] 49.789 (13.603) |  [4] 1:02.793 (13.004) |  [5] 1:15.468 (12.675) |  [6] 1:28.775 (13.307) |  [7] 1:40.825 (12.050) |  [8] 1:52.357 (11.532) |  [9] 2:04.071 (11.715)  Official Finish Time: 2:04.071  
4 (6) 65.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:08.682  
Split times:   [1] 21.386 (21.386) |  [2] 36.283 (14.897) |  [3] 49.880 (13.597) |  [4] 1:02.957 (13.077) |  [5] 1:15.717 (12.760) |  [6] 1:28.840 (13.123) |  [7] 1:41.821 (12.981) |  [8] 1:55.133 (13.312) |  [9] 2:08.682 (13.549)  Official Finish Time: 2:08.682  
5 (5) 179.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:21.683  
Split times:   [1] 22.026 (22.026) |  [2] 37.207 (15.181) |  [3] 52.077 (14.870) |  [4] 1:06.720 (14.643) |  [5] 1:30.613 (23.893) |  [6] 1:47.321 (16.708) |  [7] 2:04.246 (16.925) |  [8] 2:21.683 (17.437) |  [9] 10:43:01.484  Official Finish Time: 2:21.683  
- (3) 91.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN PEN. no start
RACE: 7    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:51.060  
Split times:   [1] 16.548 (16.548) |  [2] 29.428 (12.880) |  [3] 41.782 (12.354) |  [4] 53.653 (11.871) |  [5] 1:05.129 (11.476) |  [6] 1:16.518 (11.389) |  [7] 1:27.668 (11.150) |  [8] 1:39.183 (11.515) |  [9] 1:51.060 (11.878)  Official Finish Time: 1:51.060  
2 (5) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:51.858  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:51.858 ()  Official Finish Time: 1:51.858  
3 (3) 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:52.564  
Split times:   [1] 16.578 (16.578) |  [2] 29.433 (12.855) |  [3] 41.810 (12.377) |  [4] 53.710 (11.900) |  [5] 1:05.263 (11.553) |  [6] 1:16.670 (11.407) |  [7] 1:28.138 (11.468) |  [8] 1:40.257 (12.119) |  [9] 1:52.564 (12.308)  Official Finish Time: 1:52.564  
4 (1) 92.  SOMODI Maja Dora HUN-SZKE HUN 1:52.684  
Split times:   [1] 16.441 (16.441) |  [2] 29.339 (12.898) |  [3] 41.692 (12.353) |  [4] 53.558 (11.866) |  [5] 1:05.113 (11.555) |  [6] 1:16.435 (11.322) |  [7] 1:28.022 (11.587) |  [8] 1:40.560 (12.538) |  [9] 1:52.684 (12.125)  Official Finish Time: 1:52.684  
5 (2) 63.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 2:02.157  
Split times:   [1] 17.259 (17.259) |  [2] 30.097 (12.838) |  [3] 42.526 (12.429) |  [4] 55.092 (12.566) |  [5] 1:07.910 (12.818) |  [6] 1:21.243 (13.333) |  [7] 1:34.600 (13.357) |  [8] 1:48.235 (13.635) |  [9] 2:02.157 (13.923)  Official Finish Time: 2:02.157  
6 (4) 34.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 2:08.761  
Split times:   [1] 17.239 (17.239) |  [2] 30.411 (13.172) |  [3] 43.448 (13.037) |  [4] 57.173 (13.725) |  [5] 1:11.554 (14.381) |  [6] 1:26.391 (14.837) |  [7] 1:40.617 (14.226) |  [8] 1:54.805 (14.188) |  [9] 2:08.761 (13.957)  Official Finish Time: 2:08.761  
RACE: 8    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 2:00.832  
Split times:   [1] 19.404 (19.404) |  [2] 33.450 (14.046) |  [3] 46.785 (13.335) |  [4] 59.887 (13.102) |  [5] 1:12.787 (12.900) |  [6] 1:25.643 (12.856) |  [7] 1:38.332 (12.689) |  [8] 1:49.836 (11.504) |  [9] 2:00.832 (10.996)  Official Finish Time: 2:00.832  
2 (3) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 2:01.225  
Split times:   [1] 19.172 (19.172) |  [2] 33.238 (14.066) |  [3] 46.588 (13.350) |  [4] 59.678 (13.090) |  [5] 1:12.559 (12.881) |  [6] 1:25.408 (12.849) |  [7] 1:38.172 (12.764) |  [8] 1:49.992 (11.820) |  [9] 2:01.225 (11.234)  Official Finish Time: 2:01.225  
3 (1) 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 2:01.772  
Split times:   [1] 19.263 (19.263) |  [2] 33.348 (14.085) |  [3] 46.677 (13.329) |  [4] 59.761 (13.084) |  [5] 1:12.662 (12.901) |  [6] 1:25.521 (12.859) |  [7] 1:38.278 (12.757) |  [8] 1:50.223 (11.945) |  [9] 2:01.772 (11.549)  Official Finish Time: 2:01.772  
4 (6) 43.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 2:06.718  
Split times:   [1] 19.743 (19.743) |  [2] 33.841 (14.098) |  [3] 47.154 (13.313) |  [4] 1:00.465 (13.311) |  [5] 1:13.561 (13.096) |  [6] 1:27.105 (13.544) |  [7] 1:40.689 (13.584) |  [8] 1:53.729 (13.040) |  [9] 2:06.718 (12.989)  Official Finish Time: 2:06.718  
5 (5) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 2:11.154  
Split times:   [1] 19.561 (19.561) |  [2] 33.694 (14.133) |  [3] 47.014 (13.320) |  [4] 1:00.164 (13.150) |  [5] 1:13.396 (13.232) |  [6] 1:27.014 (13.618) |  [7] 1:41.122 (14.108) |  [8] 1:55.608 (14.486) |  [9] 2:11.154 (15.547)  Official Finish Time: 2:11.154  
6 (2) 8.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 2:14.590  
Split times:   [1] 20.125 (20.125) |  [2] 34.353 (14.228) |  [3] 47.899 (13.546) |  [4] 1:01.386 (13.487) |  [5] 1:14.969 (13.583) |  [6] 1:29.021 (14.052) |  [7] 1:43.842 (14.821) |  [8] 1:59.139 (15.297) |  [9] 2:14.590 (15.451)  Official Finish Time: 2:14.590  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 28    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:50.296  
Split times:   [1] 16.774 (16.774) |  [2] 29.706 (12.932) |  [3] 41.969 (12.263) |  [4] 53.371 (11.402) |  [5] 1:04.675 (11.304) |  [6] 1:16.451 (11.776) |  [7] 1:27.894 (11.443) |  [8] 1:39.369 (11.475) |  [9] 1:50.296 (10.927)  Official Finish Time: 1:50.296  
2 (1) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:50.616  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:50.616 ()  Official Finish Time: 1:50.616  
3 (2) 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:50.795  
Split times:   [1] 17.121 (17.121) |  [2] 30.059 (12.938) |  [3] 42.221 (12.162) |  [4] 53.698 (11.477) |  [5] 1:04.958 (11.260) |  [6] 1:16.729 (11.771) |  [7] 1:28.226 (11.497) |  [8] 1:39.829 (11.603) |  [9] 1:50.795 (10.967)  Official Finish Time: 1:50.795  
4 (6) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 1:53.011  
Split times:   [1] 16.940 (16.940) |  [2] 29.925 (12.985) |  [3] 42.355 (12.430) |  [4] 53.994 (11.639) |  [5] 1:05.403 (11.409) |  [6] 1:16.927 (11.524) |  [7] 1:28.688 (11.761) |  [8] 1:40.852 (12.164) |  [9] 1:53.011 (12.159)  Official Finish Time: 1:53.011  
5 (5) 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 1:55.573  
Split times:   [1] 17.406 (17.406) |  [2] 30.342 (12.936) |  [3] 42.608 (12.266) |  [4] 54.370 (11.762) |  [5] 1:05.874 (11.504) |  [6] 1:17.318 (11.444) |  [7] 1:29.162 (11.844) |  [8] 1:41.855 (12.693) |  [9] 1:55.573 (13.719)  Official Finish Time: 1:55.573  
6 (4) 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL NO TIME finished
Split times:   [1] 17.213 (17.213) |  [2] 30.216 (13.003) |  [3] 42.499 (12.283) |  [4] 54.235 (11.736) |  [5] 1:05.682 (11.447) |  [6] 1:17.314 (11.632) |  [7] 1:29.104 (11.790) |  [8] 1:52.766 (23.662) |  [9] 2:07.713 (14.947)  Official Finish Time: NO TIME
RACE: 29    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:53.180  
Split times:   [1] 20.081 (20.081) |  [2] 33.767 (13.686) |  [3] 45.690 (11.923) |  [4] 56.992 (11.302) |  [5] 1:08.174 (11.182) |  [6] 1:18.871 (10.697) |  [7] 1:29.797 (10.926) |  [8] () |  [9] 1:53.180 ()  Official Finish Time: 1:53.180  
2 (4) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:54.848  
Split times:   [1] 19.890 (19.890) |  [2] 33.484 (13.594) |  [3] 45.475 (11.991) |  [4] 56.814 (11.339) |  [5] 1:08.025 (11.211) |  [6] 1:19.220 (11.195) |  [7] 1:30.480 (11.260) |  [8] 1:42.295 (11.815) |  [9] 1:54.848 (12.553)  Official Finish Time: 1:54.848  
3 (6) 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:56.280  
Split times:   [1] 20.242 (20.242) |  [2] 33.935 (13.693) |  [3] 45.851 (11.916) |  [4] 57.260 (11.409) |  [5] 1:08.659 (11.399) |  [6] 1:20.014 (11.355) |  [7] 1:31.917 (11.903) |  [8] 1:44.093 (12.176) |  [9] 1:56.280 (12.188)  Official Finish Time: 1:56.280  
4 (3) 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:56.355  
Split times:   [1] 20.706 (20.706) |  [2] 34.275 (13.569) |  [3] 46.345 (12.070) |  [4] 57.536 (11.191) |  [5] 1:08.838 (11.302) |  [6] 1:20.297 (11.459) |  [7] 1:32.141 (11.844) |  [8] 1:44.424 (12.283) |  [9] 1:56.355 (11.931)  Official Finish Time: 1:56.355  
5 (5) 188.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 1:56.440  
Split times:   [1] 20.342 (20.342) |  [2] 34.001 (13.659) |  [3] 46.028 (12.027) |  [4] 57.424 (11.396) |  [5] 1:08.803 (11.379) |  [6] 1:20.188 (11.385) |  [7] 1:32.092 (11.904) |  [8] 1:44.267 (12.175) |  [9] 1:56.440 (12.173)  Official Finish Time: 1:56.440  
6 (2) 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 2:09.105  
Split times:   [1] 20.277 (20.277) |  [2] 33.960 (13.683) |  [3] 46.098 (12.138) |  [4] 57.494 (11.396) |  [5] 1:08.831 (11.337) |  [6] 1:20.556 (11.725) |  [7] 1:32.254 (11.698) |  [8] 1:49.774 (17.520) |  [9] 2:09.105 (19.332)  Official Finish Time: 2:09.105  
RACE: 30    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:47.580  
Split times:   [1] 16.608 (16.608) |  [2] 29.372 (12.764) |  [3] 40.032 (10.660) |  [4] 50.611 (10.579) |  [5] 1:01.578 (10.967) |  [6] 1:12.657 (11.079) |  [7] 1:23.854 (11.197) |  [8] 1:35.953 (12.099) |  [9] 1:47.580 (11.627)  Official Finish Time: 1:47.580  
2 (5) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:50.144  
Split times:   [1] 17.100 (17.100) |  [2] 29.684 (12.584) |  [3] 40.960 (11.276) |  [4] 51.718 (10.758) |  [5] 1:02.471 (10.753) |  [6] 1:13.746 (11.275) |  [7] 1:25.516 (11.770) |  [8] 1:37.758 (12.242) |  [9] 1:50.144 (12.387)  Official Finish Time: 1:50.144  
3 (4) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:51.110  
Split times:   [1] 16.746 (16.746) |  [2] 29.470 (12.724) |  [3] 40.707 (11.237) |  [4] 51.644 (10.937) |  [5] 1:03.086 (11.442) |  [6] 1:14.637 (11.551) |  [7] 1:26.610 (11.973) |  [8] 1:38.936 (12.326) |  [9] 1:51.110 (12.175)  Official Finish Time: 1:51.110  
4 (6) 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:52.790  
Split times:   [1] 17.049 (17.049) |  [2] 29.591 (12.542) |  [3] 41.170 (11.579) |  [4] 52.509 (11.339) |  [5] 1:03.920 (11.411) |  [6] 1:16.281 (12.361) |  [7] 1:28.402 (12.121) |  [8] 1:40.444 (12.042) |  [9] 1:52.790 (12.346)  Official Finish Time: 1:52.790  
5 (2) 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:54.928  
Split times:   [1] 16.869 (16.869) |  [2] 29.897 (13.028) |  [3] 41.429 (11.532) |  [4] 52.811 (11.382) |  [5] 1:04.154 (11.343) |  [6] 1:16.125 (11.971) |  [7] 1:28.383 (12.258) |  [8] 1:41.490 (13.107) |  [9] 1:54.928 (13.439)  Official Finish Time: 1:54.928  
6 (3) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:57.382  
Split times:   [1] 16.431 (16.431) |  [2] 29.358 (12.927) |  [3] 40.960 (11.602) |  [4] 52.183 (11.223) |  [5] 1:03.897 (11.714) |  [6] 1:16.230 (12.333) |  [7] 1:29.310 (13.080) |  [8] 1:43.090 (13.780) |  [9] 1:57.382 (14.292)  Official Finish Time: 1:57.382  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 41    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 210.  ŞİMŞEK Dilruba TUR TUR 2:06.189  
Split times:   [1] 16.418 (16.418) |  [2] 29.780 (13.362) |  [3] 43.386 (13.606) |  [4] 57.068 (13.682) |  [5] 1:11.029 (13.961) |  [6] 1:25.077 (14.048) |  [7] 1:38.957 (13.880) |  [8] 1:52.709 (13.752) |  [9] 2:06.189 (13.481)  Official Finish Time: 2:06.189  
2 (1) 34.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 2:07.023  
Split times:   [1] 17.368 (17.368) |  [2] 30.908 (13.540) |  [3] 44.354 (13.446) |  [4] 58.146 (13.792) |  [5] 1:11.958 (13.812) |  [6] 1:25.786 (13.828) |  [7] 1:39.686 (13.900) |  [8] 1:53.664 (13.978) |  [9] 2:07.023 (13.359)  Official Finish Time: 2:07.023  
3 (2) 8.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 2:14.054  
Split times:   [1] 17.174 (17.174) |  [2] 30.735 (13.561) |  [3] 44.709 (13.974) |  [4] 58.503 (13.794) |  [5] 1:12.294 (13.791) |  [6] 1:26.578 (14.284) |  [7] 1:41.624 (15.046) |  [8] 1:57.607 (15.983) |  [9] 2:14.054 (16.448)  Official Finish Time: 2:14.054  
RACE: 42    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 189.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 2:13.052  
Split times:   [1] 15.237 (15.237) |  [2] 27.606 (12.369) |  [3] 40.345 (12.739) |  [4] 53.343 (12.998) |  [5] 1:06.462 (13.119) |  [6] 1:19.720 (13.258) |  [7] 1:32.861 (13.141) |  [8] 1:47.046 (14.185) |  [9] 2:13.052 (26.007)  Official Finish Time: 2:13.052  
2 (1) 63.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 2:13.589  
Split times:   [1] 17.172 (17.172) |  [2] 29.524 (12.352) |  [3] 42.126 (12.602) |  [4] 54.591 (12.465) |  [5] 1:07.559 (12.968) |  [6] 1:21.070 (13.511) |  [7] 1:34.250 (13.180) |  [8] 1:47.487 (13.237) |  [9] 2:13.589 (26.102)  Official Finish Time: 2:13.589  
3 (2) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 2:16.449  
Split times:   [1] 16.550 (16.550) |  [2] 29.340 (12.790) |  [3] 42.129 (12.789) |  [4] 55.683 (13.554) |  [5] 1:10.142 (14.459) |  [6] 1:25.541 (15.399) |  [7] 1:41.958 (16.417) |  [8] 1:58.672 (16.714) |  [9] 2:16.449 (17.777)  Official Finish Time: 2:16.449  
4 (4) 58.  HOMOLKOVÁ Veronika CZE-NACH CZE 2:18.516  
Split times:   [1] 17.581 (17.581) |  [2] 30.937 (13.356) |  [3] 45.189 (14.252) |  [4] 59.706 (14.517) |  [5] 1:15.130 (15.424) |  [6] 1:30.047 (14.917) |  [7] 1:45.543 (15.496) |  [8] 2:02.073 (16.530) |  [9] 2:18.516 (16.443)  Official Finish Time: 2:18.516  
5 (5) 179.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:22.504  
Split times:   [1] 17.241 (17.241) |  [2] 30.747 (13.506) |  [3] 44.674 (13.927) |  [4] 59.462 (14.788) |  [5] 1:14.967 (15.505) |  [6] 1:30.840 (15.873) |  [7] 1:47.361 (16.521) |  [8] 2:04.726 (17.365) |  [9] 2:22.504 (17.778)  Official Finish Time: 2:22.504  
6 (6) 26.  VANJAK Veronika CRO CRO 2:29.306  
Split times:   [1] 18.130 (18.130) |  [2] 33.284 (15.154) |  [3] 49.383 (16.099) |  [4] 1:05.353 (15.970) |  [5] 1:21.645 (16.292) |  [6] 1:38.728 (17.083) |  [7] 1:55.691 (16.963) |  [8] 2:12.981 (17.290) |  [9] 2:29.306 (16.325)  Official Finish Time: 2:29.306  
RACE: 43    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  SOMODI Maja Dora HUN-SZKE HUN 1:54.550  
Split times:   [1] 17.570 (17.570) |  [2] 31.412 (13.842) |  [3] 44.392 (12.980) |  [4] 56.362 (11.970) |  [5] 1:08.449 (12.087) |  [6] 1:20.006 (11.557) |  [7] 1:31.430 (11.424) |  [8] 1:43.096 (11.666) |  [9] 1:54.550 (11.455)  Official Finish Time: 1:54.550  
2 (3) 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:55.156  
Split times:   [1] 17.385 (17.385) |  [2] 31.158 (13.773) |  [3] 44.589 (13.431) |  [4] 56.551 (11.962) |  [5] 1:08.654 (12.103) |  [6] 1:20.205 (11.551) |  [7] 1:31.648 (11.443) |  [8] 1:43.499 (11.851) |  [9] 1:55.156 (11.658)  Official Finish Time: 1:55.156  
3 (2) 9.  PETROVA Michaela BUL BUL 1:57.727  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:57.727 ()  Official Finish Time: 1:57.727  
4 (4) 43.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 2:04.325  
Split times:   [1] 17.770 (17.770) |  [2] 31.640 (13.870) |  [3] 45.314 (13.674) |  [4] 57.912 (12.598) |  [5] 1:10.660 (12.748) |  [6] 1:23.773 (13.113) |  [7] 1:37.323 (13.550) |  [8] 1:51.160 (13.837) |  [9] 2:04.325 (13.166)  Official Finish Time: 2:04.325  
5 (6) 25.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 2:09.331  
Split times:   [1] 18.014 (18.014) |  [2] 31.881 (13.867) |  [3] 45.641 (13.760) |  [4] 59.043 (13.402) |  [5] 1:12.499 (13.456) |  [6] 1:26.118 (13.619) |  [7] 1:40.093 (13.975) |  [8] 1:54.513 (14.420) |  [9] 2:09.331 (14.818)  Official Finish Time: 2:09.331  
6 (5) 65.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:13.694  
Split times:   [1] 17.668 (17.668) |  [2] 31.499 (13.831) |  [3] 44.956 (13.457) |  [4] 57.040 (12.084) |  [5] 1:16.093 (19.053) |  [6] 1:30.117 (14.024) |  [7] 1:44.789 (14.672) |  [8] 1:59.843 (15.054) |  [9] 2:13.694 (13.851)  Official Finish Time: 2:13.694  
RACE: 44    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:56.400  
Split times:   [1] 18.071 (18.071) |  [2] 30.720 (12.649) |  [3] 43.562 (12.842) |  [4] 56.601 (13.039) |  [5] 1:09.455 (12.854) |  [6] 1:21.160 (11.705) |  [7] 1:32.773 (11.613) |  [8] 1:44.675 (11.902) |  [9] 1:56.400 (11.726)  Official Finish Time: 1:56.400  
2 (4) 209.  HAN Aybuke TUR TUR 1:56.609  
Split times:   [1] 17.981 (17.981) |  [2] 30.609 (12.628) |  [3] 43.460 (12.851) |  [4] 56.506 (13.046) |  [5] 1:09.306 (12.800) |  [6] 1:20.907 (11.601) |  [7] 1:32.641 (11.734) |  [8] 1:44.681 (12.040) |  [9] 1:56.609 (11.928)  Official Finish Time: 1:56.609  
3 (5) 118.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 1:58.828  
Split times:   [1] 17.878 (17.878) |  [2] 30.459 (12.581) |  [3] 43.334 (12.875) |  [4] 56.380 (13.046) |  [5] 1:09.257 (12.877) |  [6] 1:21.469 (12.212) |  [7] 1:33.748 (12.279) |  [8] 1:46.383 (12.635) |  [9] 1:58.828 (12.446)  Official Finish Time: 1:58.828  
4 (6) 42.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 1:59.175  
Split times:   [1] 18.300 (18.300) |  [2] 31.022 (12.722) |  [3] 43.789 (12.767) |  [4] 56.856 (13.067) |  [5] 1:09.754 (12.898) |  [6] 1:21.952 (12.198) |  [7] 1:34.061 (12.109) |  [8] 1:46.556 (12.495) |  [9] 1:59.175 (12.619)  Official Finish Time: 1:59.175  
5 (3) 173.  ŠPAN Dina SLO SLO 2:10.163  
Split times:   [1] 18.495 (18.495) |  [2] 31.205 (12.710) |  [3] 43.991 (12.786) |  [4] 57.087 (13.096) |  [5] 1:10.287 (13.200) |  [6] 1:23.865 (13.578) |  [7] 1:38.588 (14.723) |  [8] 1:54.085 (15.497) |  [9] 2:10.163 (16.078)  Official Finish Time: 2:10.163  
6 (1) 62.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 2:12.994  
Split times:   [1] 18.191 (18.191) |  [2] 30.832 (12.641) |  [3] 43.670 (12.838) |  [4] 56.696 (13.026) |  [5] 1:09.592 (12.896) |  [6] 1:28.730 (19.138) |  [7] 1:49.089 (20.359) |  [8] 2:03.359 (14.270) |  [9] 2:12.994 (9.636)  Official Finish Time: 2:12.994  
RACE: 45    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 188.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 1:53.789  
Split times:   [1] 17.917 (17.917) |  [2] 30.894 (12.977) |  [3] 43.306 (12.412) |  [4] 55.536 (12.230) |  [5] 1:07.415 (11.879) |  [6] 1:18.756 (11.341) |  [7] 1:30.280 (11.524) |  [8] 1:42.141 (11.861) |  [9] 1:53.789 (11.648)  Official Finish Time: 1:53.789  
2 (1) 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:55.709  
Split times:   [1] 17.995 (17.995) |  [2] 30.973 (12.978) |  [3] 43.517 (12.544) |  [4] 55.794 (12.277) |  [5] 1:07.503 (11.709) |  [6] 1:19.491 (11.988) |  [7] 1:31.360 (11.869) |  [8] 1:43.583 (12.223) |  [9] 1:55.709 (12.126)  Official Finish Time: 1:55.709  
3 (4) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:56.335  
Split times:   [1] 18.237 (18.237) |  [2] 31.061 (12.824) |  [3] 43.681 (12.620) |  [4] 55.619 (11.938) |  [5] 1:07.652 (12.033) |  [6] 1:19.761 (12.109) |  [7] 1:31.714 (11.953) |  [8] 1:43.917 (12.203) |  [9] 1:56.335 (12.418)  Official Finish Time: 1:56.335  
4 (2) 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 1:57.003  
Split times:   [1] 18.411 (18.411) |  [2] 31.250 (12.839) |  [3] 43.654 (12.404) |  [4] 55.852 (12.198) |  [5] 1:07.817 (11.965) |  [6] 1:20.191 (12.374) |  [7] 1:32.211 (12.020) |  [8] 1:44.617 (12.406) |  [9] 1:57.003 (12.386)  Official Finish Time: 1:57.003  
5 (6) 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:57.331  
Split times:   [1] 17.882 (17.882) |  [2] 30.806 (12.924) |  [3] 43.204 (12.398) |  [4] 55.418 (12.214) |  [5] 1:07.339 (11.921) |  [6] 1:20.050 (12.711) |  [7] 1:32.186 (12.136) |  [8] 1:44.493 (12.307) |  [9] 1:57.331 (12.838)  Official Finish Time: 1:57.331  
- (5) 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR PEN. no finish
Split times:   [1] 17.997 (17.997) |  [2] 43.241 (25.244) |  [3] 1:04.428 (21.187) |  [4] 1:17.885 (13.457) |  [5] 1:30.514 (12.629) |  [6] 1:42.898 (12.384) |  [7] 1:55.672 (12.774) |  [8] 2:08.900 (13.228) |  [9] 2:18.167 (9.267)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 46    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:49.093  
Split times:   [1] 15.150 (15.150) |  [2] 27.099 (11.949) |  [3] 38.790 (11.691) |  [4] 49.925 (11.135) |  [5] 1:01.286 (11.361) |  [6] 1:13.303 (12.017) |  [7] 1:25.752 (12.449) |  [8] 1:37.638 (11.886) |  [9] 1:49.093 (11.456)  Official Finish Time: 1:49.093  
2 (2) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:49.884  
Split times:   [1] 15.372 (15.372) |  [2] 27.319 (11.947) |  [3] 39.133 (11.814) |  [4] 50.507 (11.374) |  [5] 1:01.799 (11.292) |  [6] 1:13.376 (11.577) |  [7] 1:25.889 (12.513) |  [8] 1:38.182 (12.293) |  [9] 1:49.884 (11.702)  Official Finish Time: 1:49.884  
3 (5) 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:51.511  
Split times:   [1] 15.522 (15.522) |  [2] 27.458 (11.936) |  [3] 39.512 (12.054) |  [4] 51.122 (11.610) |  [5] 1:03.007 (11.885) |  [6] 1:15.150 (12.143) |  [7] 1:27.065 (11.915) |  [8] 1:39.340 (12.275) |  [9] 1:51.511 (12.171)  Official Finish Time: 1:51.511  
4 (3) 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:51.514  
Split times:   [1] 15.638 (15.638) |  [2] 27.582 (11.944) |  [3] 39.571 (11.989) |  [4] 51.380 (11.809) |  [5] 1:03.149 (11.769) |  [6] 1:15.491 (12.342) |  [7] 1:27.453 (11.962) |  [8] 1:39.482 (12.029) |  [9] 1:51.514 (12.033)  Official Finish Time: 1:51.514  
5 (6) 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:56.049  
Split times:   [1] 15.861 (15.861) |  [2] 27.480 (11.619) |  [3] 39.334 (11.854) |  [4] 50.972 (11.638) |  [5] 1:02.952 (11.980) |  [6] 1:15.465 (12.513) |  [7] 1:28.547 (13.082) |  [8] 1:42.403 (13.856) |  [9] 1:56.049 (13.647)  Official Finish Time: 1:56.049  
6 (4) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 2:04.840  
Split times:   [1] 15.255 (15.255) |  [2] 27.201 (11.946) |  [3] 38.981 (11.780) |  [4] 58.811 (19.830) |  [5] 1:13.115 (14.304) |  [6] 1:25.622 (12.507) |  [7] 1:38.327 (12.705) |  [8] 1:51.416 (13.089) |  [9] 2:04.840 (13.425)  Official Finish Time: 2:04.840  
RACE: 47    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:51.611  
Split times:   [1] 17.012 (17.012) |  [2] 31.022 (14.010) |  [3] 44.637 (13.615) |  [4] 55.795 (11.158) |  [5] 1:06.574 (10.779) |  [6] 1:17.745 (11.171) |  [7] 1:28.671 (10.926) |  [8] 1:39.835 (11.164) |  [9] 1:51.611 (11.777)  Official Finish Time: 1:51.611  
2 (3) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:52.431  
Split times:   [1] 17.002 (17.002) |  [2] 31.149 (14.147) |  [3] 44.770 (13.621) |  [4] 55.861 (11.091) |  [5] 1:06.630 (10.769) |  [6] 1:17.855 (11.225) |  [7] 1:29.033 (11.178) |  [8] 1:40.684 (11.651) |  [9] 1:52.431 (11.747)  Official Finish Time: 1:52.431  
3 (6) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:52.510  
Split times:   [1] 17.263 (17.263) |  [2] 31.317 (14.054) |  [3] 44.903 (13.586) |  [4] 56.314 (11.411) |  [5] 1:06.920 (10.606) |  [6] 1:17.952 (11.032) |  [7] 1:29.056 (11.104) |  [8] 1:40.744 (11.688) |  [9] 1:52.510 (11.766)  Official Finish Time: 1:52.510  
4 (1) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:52.928  
Split times:   [1] 17.616 (17.616) |  [2] 31.599 (13.983) |  [3] 45.080 (13.481) |  [4] 56.474 (11.394) |  [5] 1:07.099 (10.625) |  [6] 1:18.136 (11.037) |  [7] 1:29.226 (11.090) |  [8] 1:40.881 (11.655) |  [9] 1:52.928 (12.047)  Official Finish Time: 1:52.928  
4 (5) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:52.928  
Split times:   [1] 17.213 (17.213) |  [2] 31.245 (14.032) |  [3] 44.868 (13.623) |  [4] 56.157 (11.289) |  [5] 1:06.779 (10.622) |  [6] 1:18.127 (11.348) |  [7] 1:29.384 (11.257) |  [8] 1:40.827 (11.443) |  [9] 1:52.928 (12.101)  Official Finish Time: 1:52.928  
6 (4) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:53.067  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:53.067 ()  Official Finish Time: 1:53.067  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  PRELIMINARIES  500 m
RACE: 65    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 53.868
Split times:   [1] 8.335 (8.335) |  [2] 19.586 (11.251) |  [3] 30.770 (11.184) |  [4] 42.177 (11.407) |  [5] 53.868 (11.692)  Official Finish Time: 53.868
2 (1) 188.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 53.984
Split times:   [1] 8.478 (8.478) |  [2] 19.747 (11.269) |  [3] 30.894 (11.147) |  [4] 42.344 (11.450) |  [5] 53.984 (11.640)  Official Finish Time: 53.984
3 (4) 43.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 59.794
Split times:   [1] 9.624 (9.624) |  [2] 22.210 (12.586) |  [3] 34.905 (12.695) |  [4] 47.226 (12.321) |  [5] 59.794 (12.568)  Official Finish Time: 59.794
4 (3) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:02.597  
Split times:   [1] 9.309 (9.309) |  [2] 22.081 (12.772) |  [3] 34.842 (12.761) |  [4] 48.250 (13.408) |  [5] 1:02.597 (14.347)  Official Finish Time: 1:02.597  
RACE: 66    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 51.875
Split times:   [1] 8.160 (8.160) |  [2] 19.040 (10.880) |  [3] 29.652 (10.612) |  [4] 40.455 (10.803) |  [5] 51.875 (11.421)  Official Finish Time: 51.875
2 (3) 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 54.242
Split times:   [1] 8.899 (8.899) |  [2] 20.329 (11.430) |  [3] 31.565 (11.236) |  [4] 42.809 (11.244) |  [5] 54.242 (11.433)  Official Finish Time: 54.242
3 (4) 9.  PETROVA Michaela BUL BUL 55.966
4 (2) 58.  HOMOLKOVÁ Veronika CZE-NACH CZE 1:04.160  
Split times:   [1] 9.382 (9.382) |  [2] 22.578 (13.196) |  [3] 35.849 (13.271) |  [4] 49.725 (13.876) |  [5] 1:04.160 (14.435)  Official Finish Time: 1:04.160  
RACE: 67    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 55.430
Split times:   [1] 8.623 (8.623) |  [2] 20.254 (11.631) |  [3] 31.660 (11.406) |  [4] 43.456 (11.796) |  [5] 55.430 (11.975)  Official Finish Time: 55.430
2 (2) 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 55.685
Split times:   [1] 8.904 (8.904) |  [2] 20.489 (11.585) |  [3] 31.876 (11.387) |  [4] 43.603 (11.727) |  [5] 55.685 (12.083)  Official Finish Time: 55.685
3 (4) 189.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 56.809
Split times:   [1] 9.006 (9.006) |  [2] 20.987 (11.981) |  [3] 32.578 (11.591) |  [4] 44.701 (12.123) |  [5] 56.809 (12.108)  Official Finish Time: 56.809
4 (1) 65.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 59.403
Split times:   [1] 9.291 (9.291) |  [2] 21.383 (12.092) |  [3] 33.563 (12.180) |  [4] 46.170 (12.607) |  [5] 59.403 (13.233)  Official Finish Time: 59.403
RACE: 68    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 54.313
Split times:   [1] 8.464 (8.464) |  [2] 20.179 (11.715) |  [3] 31.651 (11.472) |  [4] 42.849 (11.198) |  [5] 54.313 (11.464)  Official Finish Time: 54.313
2 (1) 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 55.570
Split times:   [1] 8.276 (8.276) |  [2] 20.104 (11.828) |  [3] 31.643 (11.539) |  [4] 43.458 (11.815) |  [5] 55.570 (12.112)  Official Finish Time: 55.570
3 (3) 63.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:00.218  
Split times:   [1] 9.151 (9.151) |  [2] 21.768 (12.617) |  [3] 34.178 (12.410) |  [4] 46.973 (12.795) |  [5] 1:00.218 (13.245)  Official Finish Time: 1:00.218  
4 (2) 25.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 1:22.528  
Split times:   [1] 9.635 (9.635) |  [2] 31.512 (21.877) |  [3] 51.358 (19.846) |  [4] 1:06.822 (15.464) |  [5] 1:22.528 (15.707)  Official Finish Time: 1:22.528  
RACE: 69    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 52.441
Split times:   [1] 8.356 (8.356) |  [2] 19.336 (10.980) |  [3] 29.979 (10.643) |  [4] 40.984 (11.005) |  [5] 52.441 (11.458)  Official Finish Time: 52.441
2 (3) 92.  SOMODI Maja Dora HUN-SZKE HUN 52.601
Split times:   [1] 8.493 (8.493) |  [2] 19.543 (11.050) |  [3] 30.208 (10.665) |  [4] 41.156 (10.948) |  [5] 52.601 (11.445)  Official Finish Time: 52.601
3 (4) 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 53.411
Split times:   [1] 8.754 (8.754) |  [2] 20.103 (11.349) |  [3] 30.930 (10.827) |  [4] 42.111 (11.181) |  [5] 53.411 (11.301)  Official Finish Time: 53.411
- (2) 26.  VANJAK Veronika CRO CRO PEN. no finish
Split times:   [1] 9.755 (9.755) |  [2] 24.046 (14.291) |  [3] 38.707 (14.661) |  [4] 1:02.244 (23.537) |  [5] 16:52:26.945  Official Finish Time: PEN.
RACE: 70    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 51.963
Split times:   [1] 8.127 (8.127) |  [2] 19.119 (10.992) |  [3] 29.881 (10.762) |  [4] 40.788 (10.907) |  [5] 51.963 (11.175)  Official Finish Time: 51.963
2 (4) 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 54.543
Split times:   [1] 8.875 (8.875) |  [2] 20.360 (11.485) |  [3] 31.639 (11.279) |  [4] 42.975 (11.336) |  [5] 54.543 (11.568)  Official Finish Time: 54.543
3 (3) 62.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 57.352
Split times:   [1] 8.498 (8.498) |  [2] 20.327 (11.829) |  [3] 32.244 (11.917) |  [4] 44.556 (12.312) |  [5] 57.352 (12.796)  Official Finish Time: 57.352
4 (2) 210.  ŞİMŞEK Dilruba TUR TUR 1:10.229  
Split times:   [1] 8.758 (8.758) |  [2] 28.779 (20.021) |  [3] 41.975 (13.196) |  [4] 55.453 (13.478) |  [5] 1:10.229 (14.777)  Official Finish Time: 1:10.229  
RACE: 71    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 52.846
Split times:   [1] 8.395 (8.395) |  [2] 19.554 (11.159) |  [3] 30.417 (10.863) |  [4] 41.505 (11.088) |  [5] 52.846 (11.342)  Official Finish Time: 52.846
2 (4) 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 55.963
Split times:   [1] 9.271 (9.271) |  [2] 20.914 (11.643) |  [3] 32.241 (11.327) |  [4] 43.779 (11.538) |  [5] 55.963 (12.185)  Official Finish Time: 55.963
3 (1) 173.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:00.692  
Split times:   [1] 9.334 (9.334) |  [2] 21.954 (12.620) |  [3] 34.406 (12.452) |  [4] 47.250 (12.844) |  [5] 1:00.692 (13.443)  Official Finish Time: 1:00.692  
4 (3) 34.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 1:01.771  
Split times:   [1] 9.221 (9.221) |  [2] 22.651 (13.430) |  [3] 35.307 (12.656) |  [4] 48.538 (13.231) |  [5] 1:01.771 (13.233)  Official Finish Time: 1:01.771  
RACE: 72    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 52.231
Split times:   [1] 8.443 (8.443) |  [2] 19.389 (10.946) |  [3] 29.991 (10.602) |  [4] 40.933 (10.942) |  [5] 52.231 (11.299)  Official Finish Time: 52.231
2 (4) 142.  SZELER Oliwia POL POL 54.702
Split times:   [1] 8.732 (8.732) |  [2] 19.966 (11.234) |  [3] 31.204 (11.238) |  [4] 42.665 (11.461) |  [5] 54.702 (12.038)  Official Finish Time: 54.702
3 (1) 118.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 56.822
Split times:   [1] 9.265 (9.265) |  [2] 21.307 (12.042) |  [3] 32.892 (11.585) |  [4] 44.611 (11.719) |  [5] 56.822 (12.212)  Official Finish Time: 56.822
4 (5) 219.  ARTEMENKO Daria UKR UKR 57.132
Split times:   [1] 9.441 (9.441) |  [2] 21.457 (12.016) |  [3] 33.232 (11.775) |  [4] 45.024 (11.792) |  [5] 57.132 (12.109)  Official Finish Time: 57.132
5 (2) 209.  HAN Aybuke TUR TUR 1:06.354  
Split times:   [1] 9.278 (9.278) |  [2] 20.844 (11.566) |  [3] 32.103 (11.259) |  [4] 43.968 (11.865) |  [5] 1:06.354 (22.386)  Official Finish Time: 1:06.354  
RACE: 73    HEAT: 9    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 52.101
2 (2) 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 53.213
Split times:   [1] 8.762 (8.762) |  [2] 19.882 (11.120) |  [3] 30.779 (10.897) |  [4] 41.878 (11.099) |  [5] 53.213 (11.335)  Official Finish Time: 53.213
3 (3) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 53.857
Split times:   [1] 8.886 (8.886) |  [2] 20.123 (11.237) |  [3] 31.027 (10.904) |  [4] 42.143 (11.116) |  [5] 53.857 (11.714)  Official Finish Time: 53.857
4 (4) 179.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:06.925  
Split times:   [1] 9.774 (9.774) |  [2] 23.207 (13.433) |  [3] 37.389 (14.182) |  [4] 51.893 (14.504) |  [5] 1:06.925 (15.032)  Official Finish Time: 1:06.925  
RACE: 74    HEAT: 10    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 53.406
Split times:   [1] 8.553 (8.553) |  [2] 19.757 (11.204) |  [3] 30.411 (10.654) |  [4] 41.715 (11.304) |  [5] 53.406 (11.692)  Official Finish Time: 53.406
2 (1) 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 53.506
Split times:   [1] 8.513 (8.513) |  [2] 19.847 (11.334) |  [3] 30.996 (11.149) |  [4] 42.283 (11.287) |  [5] 53.506 (11.223)  Official Finish Time: 53.506
3 (3) 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 54.679
Split times:   [1] 8.842 (8.842) |  [2] 20.472 (11.630) |  [3] 31.794 (11.322) |  [4] 43.227 (11.433) |  [5] 54.679 (11.453)  Official Finish Time: 54.679
4 (5) 42.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 55.501
Split times:   [1] 9.071 (9.071) |  [2] 20.787 (11.716) |  [3] 32.157 (11.370) |  [4] 43.875 (11.718) |  [5] 55.501 (11.627)  Official Finish Time: 55.501
5 (2) 8.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 1:07.268  
Split times:   [1] 10.086 (10.086) |  [2] 23.992 (13.906) |  [3] 37.614 (13.622) |  [4] 52.006 (14.392) |  [5] 1:07.268 (15.262)  Official Finish Time: 1:07.268  
 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 97    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 52.104
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 52.104 ()  Official Finish Time: 52.104
2 (1) 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 52.407
Split times:   [1] 8.321 (8.321) |  [2] 19.231 (10.910) |  [3] 30.076 (10.845) |  [4] 41.168 (11.092) |  [5] 52.407 (11.239)  Official Finish Time: 52.407
3 (3) 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 53.727
Split times:   [1] 8.875 (8.875) |  [2] 20.363 (11.488) |  [3] 31.339 (10.976) |  [4] 42.442 (11.103) |  [5] 53.727 (11.286)  Official Finish Time: 53.727
4 (4) 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL NO TIME finished
Split times:   [1] 9.062 (9.062) |  [2] 20.461 (11.399) |  [3] 31.427 (10.966) |  [4] 58.901 (27.474) |  [5] 18:24:52.282  Official Finish Time: NO TIME
RACE: 98    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 51.775
Split times:   [1] 8.145 (8.145) |  [2] 18.831 (10.686) |  [3] 29.467 (10.636) |  [4] 40.468 (11.001) |  [5] 51.775 (11.307)  Official Finish Time: 51.775
2 (3) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 52.566
Split times:   [1] 8.359 (8.359) |  [2] 19.329 (10.970) |  [3] 30.179 (10.850) |  [4] 41.355 (11.176) |  [5] 52.566 (11.212)  Official Finish Time: 52.566
3 (2) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 53.598
Split times:   [1] 8.640 (8.640) |  [2] 19.758 (11.118) |  [3] 30.612 (10.854) |  [4] 41.715 (11.103) |  [5] 53.598 (11.884)  Official Finish Time: 53.598
4 (4) 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 57.420
Split times:   [1] 8.798 (8.798) |  [2] 29.084 (20.286) |  [3] 44.755 (15.671) |  [4] 57.324 (12.569) |  [5] 57.420 (0.096)  Official Finish Time: 57.420
RACE: 99    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 50.638
Split times:   [1] 8.065 (8.065) |  [2] 18.747 (10.682) |  [3] 29.167 (10.420) |  [4] 39.763 (10.596) |  [5] 50.638 (10.876)  Official Finish Time: 50.638
2 (2) 92.  SOMODI Maja Dora HUN-SZKE HUN 50.857
Split times:   [1] 8.215 (8.215) |  [2] 18.997 (10.782) |  [3] 29.465 (10.468) |  [4] 40.158 (10.693) |  [5] 50.857 (10.700)  Official Finish Time: 50.857
3 (3) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 52.905
Split times:   [1] 8.434 (8.434) |  [2] 19.469 (11.035) |  [3] 30.529 (11.060) |  [4] 41.720 (11.191) |  [5] 52.905 (11.185)  Official Finish Time: 52.905
4 (4) 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 53.244
Split times:   [1] 8.602 (8.602) |  [2] 19.656 (11.054) |  [3] 30.650 (10.994) |  [4] 41.894 (11.244) |  [5] 53.244 (11.350)  Official Finish Time: 53.244
RACE: 100    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 52.746
Split times:   [1] 8.451 (8.451) |  [2] 19.703 (11.252) |  [3] 30.544 (10.841) |  [4] 41.531 (10.987) |  [5] 52.746 (11.215)  Official Finish Time: 52.746
2 (2) 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 53.224
Split times:   [1] 8.363 (8.363) |  [2] 19.680 (11.317) |  [3] 30.877 (11.197) |  [4] 41.984 (11.107) |  [5] 53.224 (11.240)  Official Finish Time: 53.224
3 (3) 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 54.943
Split times:   [1] 8.797 (8.797) |  [2] 20.169 (11.372) |  [3] 31.358 (11.189) |  [4] 42.911 (11.553) |  [5] 54.943 (12.032)  Official Finish Time: 54.943
- (4) 9.  PETROVA Michaela BUL BUL PEN. no start
RACE: 101    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 52.899
Split times:   [1] 8.054 (8.054) |  [2] 19.111 (11.057) |  [3] 29.982 (10.871) |  [4] 41.255 (11.273) |  [5] 52.899 (11.644)  Official Finish Time: 52.899
2 (3) 142.  SZELER Oliwia POL POL 53.588
Split times:   [1] 8.246 (8.246) |  [2] 19.492 (11.246) |  [3] 30.517 (11.025) |  [4] 41.696 (11.179) |  [5] 53.588 (11.892)  Official Finish Time: 53.588
3 (2) 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 54.198
Split times:   [1] 8.702 (8.702) |  [2] 20.271 (11.569) |  [3] 31.402 (11.131) |  [4] 42.755 (11.353) |  [5] 54.198 (11.443)  Official Finish Time: 54.198
4 (4) 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 54.828
Split times:   [1] 8.869 (8.869) |  [2] 20.046 (11.177) |  [3] 31.332 (11.286) |  [4] 43.002 (11.670) |  [5] 54.828 (11.826)  Official Finish Time: 54.828
RACE: 102    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 51.940
Split times:   [1] 8.175 (8.175) |  [2] 19.068 (10.893) |  [3] 29.882 (10.814) |  [4] 40.685 (10.803) |  [5] 51.940 (11.255)  Official Finish Time: 51.940
2 (3) 188.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 52.451
Split times:   [1] 8.377 (8.377) |  [2] 19.154 (10.777) |  [3] 30.171 (11.017) |  [4] 41.099 (10.928) |  [5] 52.451 (11.352)  Official Finish Time: 52.451
3 (2) 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 53.689
Split times:   [1] 8.607 (8.607) |  [2] 19.951 (11.344) |  [3] 30.836 (10.885) |  [4] 42.221 (11.385) |  [5] 53.689 (11.468)  Official Finish Time: 53.689
4 (4) 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 56.002
Split times:   [1] 9.160 (9.160) |  [2] 20.531 (11.371) |  [3] 31.720 (11.189) |  [4] 43.579 (11.859) |  [5] 56.002 (12.423)  Official Finish Time: 56.002
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 150    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 50.570
Split times:   [1] 8.172 (8.172) |  [2] 18.751 (10.579) |  [3] 29.205 (10.454) |  [4] 39.800 (10.595) |  [5] 50.570 (10.770)  Official Finish Time: 50.570
2 (2) 92.  SOMODI Maja Dora HUN-SZKE HUN 50.996
Split times:   [1] 7.899 (7.899) |  [2] 18.627 (10.728) |  [3] 29.452 (10.825) |  [4] 40.085 (10.633) |  [5] 50.996 (10.911)  Official Finish Time: 50.996
3 (3) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 51.824
Split times:   [1] 8.489 (8.489) |  [2] 19.436 (10.947) |  [3] 29.933 (10.497) |  [4] 40.642 (10.709) |  [5] 51.824 (11.182)  Official Finish Time: 51.824
4 (4) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 52.532
Split times:   [1] 8.747 (8.747) |  [2] 19.717 (10.970) |  [3] 30.372 (10.655) |  [4] 41.182 (10.810) |  [5] 52.532 (11.350)  Official Finish Time: 52.532
RACE: 151    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 50.839
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 50.839 ()  Official Finish Time: 50.839
2 (2) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 50.914
Split times:   [1] 8.289 (8.289) |  [2] 18.990 (10.701) |  [3] 29.355 (10.365) |  [4] 39.972 (10.617) |  [5] 50.914 (10.942)  Official Finish Time: 50.914
3 (4) 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 52.651
Split times:   [1] 9.039 (9.039) |  [2] 20.135 (11.096) |  [3] 30.919 (10.784) |  [4] 41.751 (10.832) |  [5] 52.651 (10.900)  Official Finish Time: 52.651
4 (3) 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 52.676
Split times:   [1] 8.673 (8.673) |  [2] 19.816 (11.143) |  [3] 30.486 (10.670) |  [4] 41.464 (10.978) |  [5] 52.676 (11.213)  Official Finish Time: 52.676
RACE: 152    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 52.572
Split times:   [1] 8.133 (8.133) |  [2] 18.955 (10.822) |  [3] 29.746 (10.791) |  [4] 40.924 (11.178) |  [5] 52.572 (11.649)  Official Finish Time: 52.572
2 (1) 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 52.631
Split times:   [1] 8.584 (8.584) |  [2] 19.461 (10.877) |  [3] 30.285 (10.824) |  [4] 41.523 (11.238) |  [5] 52.631 (11.109)  Official Finish Time: 52.631
3 (3) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 53.036
Split times:   [1] 8.705 (8.705) |  [2] 19.689 (10.984) |  [3] 30.540 (10.851) |  [4] 41.505 (10.965) |  [5] 53.036 (11.532)  Official Finish Time: 53.036
4 (4) 142.  SZELER Oliwia POL POL 53.813
Split times:   [1] 8.225 (8.225) |  [2] 19.201 (10.976) |  [3] 30.051 (10.850) |  [4] 41.340 (11.289) |  [5] 53.813 (12.474)  Official Finish Time: 53.813
RACE: 153    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 51.776
Split times:   [1] 8.086 (8.086) |  [2] 18.910 (10.824) |  [3] 29.688 (10.778) |  [4] 40.703 (11.015) |  [5] 51.776 (11.074)  Official Finish Time: 51.776
2 (2) 188.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 51.840
Split times:   [1] 8.228 (8.228) |  [2] 18.958 (10.730) |  [3] 29.869 (10.911) |  [4] 40.820 (10.951) |  [5] 51.840 (11.021)  Official Finish Time: 51.840
3 (3) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 51.915
Split times:   [1] 8.331 (8.331) |  [2] 19.083 (10.752) |  [3] 30.056 (10.973) |  [4] 40.914 (10.858) |  [5] 51.915 (11.002)  Official Finish Time: 51.915
4 (4) 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 52.518
Split times:   [1] 8.670 (8.670) |  [2] 19.683 (11.013) |  [3] 30.406 (10.723) |  [4] 41.426 (11.020) |  [5] 52.518 (11.093)  Official Finish Time: 52.518
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 173    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 51.277
Split times:   [1] 8.195 (8.195) |  [2] 19.000 (10.805) |  [3] 29.502 (10.502) |  [4] 40.201 (10.699) |  [5] 51.277 (11.076)  Official Finish Time: 51.277
2 (2) 188.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 51.467
Split times:   [1] 8.056 (8.056) |  [2] 18.884 (10.828) |  [3] 29.729 (10.845) |  [4] 40.493 (10.764) |  [5] 51.467 (10.974)  Official Finish Time: 51.467
3 (4) 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 51.582
Split times:   [1] 8.701 (8.701) |  [2] 19.339 (10.638) |  [3] 29.815 (10.476) |  [4] 40.573 (10.758) |  [5] 51.582 (11.009)  Official Finish Time: 51.582
4 (3) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 52.204
Split times:   [1] 8.329 (8.329) |  [2] 19.073 (10.744) |  [3] 29.777 (10.704) |  [4] 40.621 (10.844) |  [5] 52.204 (11.583)  Official Finish Time: 52.204
RACE: 174    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.706
Split times:   [1] 7.910 (7.910) |  [2] 18.448 (10.538) |  [3] 28.680 (10.232) |  [4] 39.129 (10.449) |  [5] 49.706 (10.578)  Official Finish Time: 49.706
2 (3) 92.  SOMODI Maja Dora HUN-SZKE HUN 49.868
Split times:   [1] 8.042 (8.042) |  [2] 18.570 (10.528) |  [3] 28.867 (10.297) |  [4] 39.241 (10.374) |  [5] 49.868 (10.628)  Official Finish Time: 49.868
3 (4) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 49.973
Split times:   [1] 8.313 (8.313) |  [2] 18.719 (10.406) |  [3] 28.957 (10.238) |  [4] 39.353 (10.396) |  [5] 49.973 (10.620)  Official Finish Time: 49.973
4 (2) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 50.000
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 50.000 ()  Official Finish Time: 50.000
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 185    HEAT: 1    GROUP: J    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 209.  HAN Aybuke TUR TUR 55.533
Split times:   [1] 8.620 (8.620) |  [2] 20.235 (11.615) |  [3] 31.785 (11.550) |  [4] 43.482 (11.697) |  [5] 55.533 (12.051)  Official Finish Time: 55.533
2 (4) 210.  ŞİMŞEK Dilruba TUR TUR 56.503
Split times:   [1] 8.787 (8.787) |  [2] 20.539 (11.752) |  [3] 32.241 (11.702) |  [4] 44.201 (11.960) |  [5] 56.503 (12.302)  Official Finish Time: 56.503
3 (5) 25.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 1:03.111  
Split times:   [1] 9.826 (9.826) |  [2] 23.432 (13.606) |  [3] 36.411 (12.979) |  [4] 49.636 (13.225) |  [5] 1:03.111 (13.475)  Official Finish Time: 1:03.111  
4 (3) 8.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 1:05.253  
Split times:   [1] 10.240 (10.240) |  [2] 23.782 (13.542) |  [3] 37.180 (13.398) |  [4] 50.630 (13.450) |  [5] 1:05.253 (14.623)  Official Finish Time: 1:05.253  
5 (2) 179.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:06.444  
Split times:   [1] 9.652 (9.652) |  [2] 23.214 (13.562) |  [3] 37.006 (13.792) |  [4] 51.461 (14.455) |  [5] 1:06.444 (14.983)  Official Finish Time: 1:06.444  
RACE: 186    HEAT: 2    GROUP: I    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 65.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 58.940
Split times:   [1] 8.893 (8.893) |  [2] 21.322 (12.429) |  [3] 33.480 (12.158) |  [4] 45.951 (12.471) |  [5] 58.940 (12.989)  Official Finish Time: 58.940
2 (2) 34.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 1:01.133  
Split times:   [1] 9.200 (9.200) |  [2] 22.118 (12.918) |  [3] 34.936 (12.818) |  [4] 47.926 (12.990) |  [5] 1:01.133 (13.207)  Official Finish Time: 1:01.133  
3 (3) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:01.340  
Split times:   [1] 9.687 (9.687) |  [2] 22.474 (12.787) |  [3] 35.117 (12.643) |  [4] 48.020 (12.903) |  [5] 1:01.340 (13.320)  Official Finish Time: 1:01.340  
4 (4) 58.  HOMOLKOVÁ Veronika CZE-NACH CZE 1:04.153  
Split times:   [1] 9.836 (9.836) |  [2] 22.947 (13.111) |  [3] 35.814 (12.867) |  [4] 49.622 (13.808) |  [5] 1:04.153 (14.531)  Official Finish Time: 1:04.153  
RACE: 187    HEAT: 3    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 55.878
Split times:   [1] 8.643 (8.643) |  [2] 20.380 (11.737) |  [3] 31.835 (11.455) |  [4] 43.719 (11.884) |  [5] 55.878 (12.159)  Official Finish Time: 55.878
2 (4) 173.  ŠPAN Dina SLO SLO 58.138
Split times:   [1] 9.218 (9.218) |  [2] 21.395 (12.177) |  [3] 33.326 (11.931) |  [4] 45.638 (12.312) |  [5] 58.138 (12.500)  Official Finish Time: 58.138
3 (3) 63.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 58.422
Split times:   [1] 9.575 (9.575) |  [2] 21.661 (12.086) |  [3] 33.533 (11.872) |  [4] 45.830 (12.297) |  [5] 58.422 (12.592)  Official Finish Time: 58.422
4 (2) 219.  ARTEMENKO Daria UKR UKR 1:07.986  
Split times:   [1] 8.816 (8.816) |  [2] 20.455 (11.639) |  [3] 31.934 (11.479) |  [4] 43.640 (11.706) |  [5] 1:07.986 (24.346)  Official Finish Time: 1:07.986  
RACE: 188    HEAT: 4    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 62.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 56.563
Split times:   [1] 8.659 (8.659) |  [2] 20.424 (11.765) |  [3] 32.275 (11.851) |  [4] 44.295 (12.020) |  [5] 56.563 (12.268)  Official Finish Time: 56.563
2 (1) 189.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 56.643
Split times:   [1] 8.660 (8.660) |  [2] 20.621 (11.961) |  [3] 32.419 (11.798) |  [4] 44.347 (11.928) |  [5] 56.643 (12.296)  Official Finish Time: 56.643
3 (2) 118.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 56.698
Split times:   [1] 8.968 (8.968) |  [2] 20.826 (11.858) |  [3] 32.555 (11.729) |  [4] 44.395 (11.840) |  [5] 56.698 (12.303)  Official Finish Time: 56.698
4 (4) 43.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 59.106
Split times:   [1] 9.197 (9.197) |  [2] 21.225 (12.028) |  [3] 33.751 (12.526) |  [4] 46.216 (12.465) |  [5] 59.106 (12.890)  Official Finish Time: 59.106
RACE: 189    HEAT: 5    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 54.824
Split times:   [1] 8.852 (8.852) |  [2] 20.267 (11.415) |  [3] 31.494 (11.227) |  [4] 42.935 (11.441) |  [5] 54.824 (11.890)  Official Finish Time: 54.824
2 (1) 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 55.030
Split times:   [1] 8.736 (8.736) |  [2] 20.251 (11.515) |  [3] 31.456 (11.205) |  [4] 43.242 (11.786) |  [5] 55.030 (11.789)  Official Finish Time: 55.030
3 (3) 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 1:09.984  
Split times:   [1] 8.893 (8.893) |  [2] 20.600 (11.707) |  [3] 31.759 (11.159) |  [4] 43.325 (11.566) |  [5] 1:09.984 (26.660)  Official Finish Time: 1:09.984  
RACE: 190    HEAT: 6    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 53.736
Split times:   [1] 8.186 (8.186) |  [2] 19.518 (11.332) |  [3] 30.720 (11.202) |  [4] 42.031 (11.311) |  [5] 53.736 (11.705)  Official Finish Time: 53.736
2 (4) 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 54.014
Split times:   [1] 8.927 (8.927) |  [2] 20.039 (11.112) |  [3] 30.974 (10.935) |  [4] 42.395 (11.421) |  [5] 54.014 (11.619)  Official Finish Time: 54.014
3 (2) 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 54.202
Split times:   [1] 8.647 (8.647) |  [2] 19.809 (11.162) |  [3] 31.115 (11.306) |  [4] 42.474 (11.359) |  [5] 54.202 (11.728)  Official Finish Time: 54.202
4 (3) 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 54.240
Split times:   [1] 8.403 (8.403) |  [2] 19.722 (11.319) |  [3] 31.310 (11.588) |  [4] 42.625 (11.315) |  [5] 54.240 (11.615)  Official Finish Time: 54.240
RACE: 191    HEAT: 7    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 53.739
Split times:   [1] 8.444 (8.444) |  [2] 19.847 (11.403) |  [3] 30.821 (10.974) |  [4] 42.138 (11.317) |  [5] 53.739 (11.602)  Official Finish Time: 53.739
2 (4) 142.  SZELER Oliwia POL POL 54.525
Split times:   [1] 8.427 (8.427) |  [2] 19.847 (11.420) |  [3] 31.110 (11.263) |  [4] 42.511 (11.401) |  [5] 54.525 (12.015)  Official Finish Time: 54.525
3 (2) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 54.661
Split times:   [1] 8.848 (8.848) |  [2] 20.088 (11.240) |  [3] 31.238 (11.150) |  [4] 42.697 (11.459) |  [5] 54.661 (11.965)  Official Finish Time: 54.661
4 (3) 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 54.698
Split times:   [1] 9.197 (9.197) |  [2] 20.734 (11.537) |  [3] 31.656 (10.922) |  [4] 42.933 (11.277) |  [5] 54.698 (11.766)  Official Finish Time: 54.698
RACE: 192    HEAT: 8    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 52.240
Split times:   [1] 8.167 (8.167) |  [2] 19.040 (10.873) |  [3] 29.806 (10.766) |  [4] 40.765 (10.959) |  [5] 52.240 (11.475)  Official Finish Time: 52.240
2 (4) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 52.296
Split times:   [1] 8.396 (8.396) |  [2] 19.611 (11.215) |  [3] 30.354 (10.743) |  [4] 41.192 (10.838) |  [5] 52.296 (11.104)  Official Finish Time: 52.296
3 (2) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 52.326
Split times:   [1] 8.340 (8.340) |  [2] 19.266 (10.926) |  [3] 29.990 (10.724) |  [4] 40.895 (10.905) |  [5] 52.326 (11.431)  Official Finish Time: 52.326
4 (3) 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 52.516
Split times:   [1] 8.675 (8.675) |  [2] 19.818 (11.143) |  [3] 30.545 (10.727) |  [4] 41.378 (10.833) |  [5] 52.516 (11.138)  Official Finish Time: 52.516
RACE: 193    HEAT: 9    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 50.902
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] 50.902 ()  Official Finish Time: 50.902
2 (1) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 50.918
Split times:   [1] 8.052 (8.052) |  [2] 18.736 (10.684) |  [3] 29.217 (10.481) |  [4] 39.755 (10.538) |  [5] 50.918 (11.163)  Official Finish Time: 50.918
3 (3) 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 59.829
Split times:   [1] 8.673 (8.673) |  [2] 19.493 (10.820) |  [3] 29.641 (10.148) |  [4] 44.516 (14.875) |  [5] 59.829 (15.313)  Official Finish Time: 59.829
4 (4) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:00.760  
Split times:   [1] 8.222 (8.222) |  [2] 18.883 (10.661) |  [3] 29.330 (10.447) |  [4] 45.244 (15.914) |  [5] 1:00.760 (15.516)  Official Finish Time: 1:00.760  
RACE: 194    HEAT: 10    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 92.  SOMODI Maja Dora HUN-SZKE HUN 51.280
Split times:   [1] 8.010 (8.010) |  [2] 18.640 (10.630) |  [3] 29.247 (10.607) |  [4] 40.112 (10.865) |  [5] 51.280 (11.169)  Official Finish Time: 51.280
2 (3) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 51.335
Split times:   [1] 8.299 (8.299) |  [2] 19.138 (10.839) |  [3] 29.511 (10.373) |  [4] 40.293 (10.782) |  [5] 51.335 (11.043)  Official Finish Time: 51.335
3 (4) 188.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 53.005
Split times:   [1] 8.193 (8.193) |  [2] 19.101 (10.908) |  [3] 29.884 (10.783) |  [4] 41.209 (11.325) |  [5] 53.005 (11.797)  Official Finish Time: 53.005
- (1) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT PEN. impeding
Split times:   [1] 8.164 (8.164) |  [2] 18.891 (10.727) |  [3] 29.353 (10.462) |  [4] 40.551 (11.198) |  [5] 51.583 (11.033)  Official Finish Time: PEN.
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 220    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:26.050  
Split times:   [1] 15.211 (15.211) |  [2] 27.745 (12.534) |  [3] 40.005 (12.260) |  [4] 51.109 (11.104) |  [5] 1:02.321 (11.212) |  [6] 1:14.257 (11.936) |  [7] 1:26.050 (11.793)  Official Finish Time: 1:26.050  
2 (3) 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:26.829  
Split times:   [1] 15.536 (15.536) |  [2] 28.147 (12.611) |  [3] 40.307 (12.160) |  [4] 51.472 (11.165) |  [5] 1:02.846 (11.374) |  [6] 1:14.638 (11.792) |  [7] 1:26.829 (12.191)  Official Finish Time: 1:26.829  
3 (2) 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:28.708  
Split times:   [1] 15.434 (15.434) |  [2] 27.958 (12.524) |  [3] 40.337 (12.379) |  [4] 52.120 (11.783) |  [5] 1:04.124 (12.004) |  [6] 1:16.330 (12.206) |  [7] 1:28.708 (12.378)  Official Finish Time: 1:28.708  
4 (4) 189.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:29.141  
Split times:   [1] 15.733 (15.733) |  [2] 28.079 (12.346) |  [3] 40.485 (12.406) |  [4] 52.350 (11.865) |  [5] 1:04.433 (12.083) |  [6] 1:16.720 (12.287) |  [7] 1:29.141 (12.421)  Official Finish Time: 1:29.141  
5 (5) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:43.073  
Split times:   [1] 16.274 (16.274) |  [2] 28.589 (12.315) |  [3] 41.278 (12.689) |  [4] 54.918 (13.640) |  [5] 1:09.615 (14.697) |  [6] 1:26.275 (16.660) |  [7] 1:43.073 (16.799)  Official Finish Time: 1:43.073  
RACE: 221    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:24.554  
Split times:   [1] 15.148 (15.148) |  [2] 26.905 (11.757) |  [3] 38.047 (11.142) |  [4] 49.188 (11.141) |  [5] 1:00.722 (11.534) |  [6] 1:12.472 (11.750) |  [7] 1:24.554 (12.083)  Official Finish Time: 1:24.554  
2 (4) 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:26.799  
Split times:   [1] 15.506 (15.506) |  [2] 27.123 (11.617) |  [3] 38.502 (11.379) |  [4] 50.047 (11.545) |  [5] 1:02.074 (12.027) |  [6] 1:14.271 (12.197) |  [7] 1:26.799 (12.529)  Official Finish Time: 1:26.799  
3 (1) 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:26.908  
Split times:   [1] 15.451 (15.451) |  [2] 27.273 (11.822) |  [3] 38.709 (11.436) |  [4] 50.223 (11.514) |  [5] 1:02.233 (12.010) |  [6] 1:14.599 (12.366) |  [7] 1:26.908 (12.310)  Official Finish Time: 1:26.908  
4 (5) 25.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 1:42.179  
Split times:   [1] 16.961 (16.961) |  [2] 30.224 (13.263) |  [3] 43.670 (13.446) |  [4] 57.551 (13.881) |  [5] 1:12.117 (14.566) |  [6] 1:28.171 (16.054) |  [7] 1:42.179 (14.008)  Official Finish Time: 1:42.179  
5 (3) 65.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:43.019  
Split times:   [1] 15.728 (15.728) |  [2] 34.573 (18.845) |  [3] 47.892 (13.319) |  [4] 1:02.284 (14.392) |  [5] 1:16.185 (13.901) |  [6] 1:29.732 (13.547) |  [7] 1:43.019 (13.287)  Official Finish Time: 1:43.019  
RACE: 222    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 1:23.452  
Split times:   [1] 14.584 (14.584) |  [2] 25.793 (11.209) |  [3] 36.978 (11.185) |  [4] 48.359 (11.381) |  [5] 59.745 (11.386) |  [6] 1:11.501 (11.756) |  [7] 1:23.452 (11.952)  Official Finish Time: 1:23.452  
2 (2) 188.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 1:23.913  
Split times:   [1] 14.846 (14.846) |  [2] 25.914 (11.068) |  [3] 37.115 (11.201) |  [4] 48.511 (11.396) |  [5] 1:00.012 (11.501) |  [6] 1:11.930 (11.918) |  [7] 1:23.913 (11.983)  Official Finish Time: 1:23.913  
3 (5) 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:24.633  
Split times:   [1] 15.301 (15.301) |  [2] 26.597 (11.296) |  [3] 37.927 (11.330) |  [4] 49.633 (11.706) |  [5] 1:01.540 (11.907) |  [6] 1:13.104 (11.564) |  [7] 1:24.633 (11.530)  Official Finish Time: 1:24.633  
4 (4) 118.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 1:27.910  
Split times:   [1] 15.135 (15.135) |  [2] 26.542 (11.407) |  [3] 38.094 (11.552) |  [4] 49.925 (11.831) |  [5] 1:01.963 (12.038) |  [6] 1:14.819 (12.856) |  [7] 1:27.910 (13.092)  Official Finish Time: 1:27.910  
5 (1) 219.  ARTEMENKO Daria UKR UKR 1:29.668  
Split times:   [1] 14.778 (14.778) |  [2] 26.154 (11.376) |  [3] 37.653 (11.499) |  [4] 49.661 (12.008) |  [5] 1:02.328 (12.667) |  [6] 1:15.763 (13.435) |  [7] 1:29.668 (13.905)  Official Finish Time: 1:29.668  
RACE: 223    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:25.104  
Split times:   [1] 14.607 (14.607) |  [2] 26.611 (12.004) |  [3] 38.630 (12.019) |  [4] 50.344 (11.714) |  [5] 1:01.668 (11.324) |  [6] 1:13.159 (11.491) |  [7] 1:25.104 (11.946)  Official Finish Time: 1:25.104  
2 (4) 9.  PETROVA Michaela BUL BUL 1:27.378  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] 1:27.378 ()  Official Finish Time: 1:27.378  
3 (3) 42.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 1:28.099  
Split times:   [1] 15.245 (15.245) |  [2] 27.192 (11.947) |  [3] 39.017 (11.825) |  [4] 50.861 (11.844) |  [5] 1:02.850 (11.989) |  [6] 1:15.241 (12.391) |  [7] 1:28.099 (12.859)  Official Finish Time: 1:28.099  
4 (5) 210.  ŞİMŞEK Dilruba TUR TUR 1:34.334  
Split times:   [1] 15.297 (15.297) |  [2] 27.578 (12.281) |  [3] 39.565 (11.987) |  [4] 52.073 (12.508) |  [5] 1:05.562 (13.489) |  [6] 1:19.503 (13.941) |  [7] 1:34.334 (14.831)  Official Finish Time: 1:34.334  
5 (1) 26.  VANJAK Veronika CRO CRO 1:55.039  
Split times:   [1] 18.178 (18.178) |  [2] 33.577 (15.399) |  [3] 49.996 (16.419) |  [4] 1:06.367 (16.371) |  [5] 1:22.386 (16.019) |  [6] 1:38.865 (16.479) |  [7] 1:55.039 (16.174)  Official Finish Time: 1:55.039  
- (6) 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT PEN. no finish
Split times:   [1] 15.159 (15.159) |  [2] 26.873 (11.714) |  [3] 38.866 (11.993) |  [4] 50.590 (11.724) |  [5] 1:01.925 (11.335) |  [6] 1:13.533 (11.608) |  [7] 16:48:13.436  Official Finish Time: PEN.
RACE: 224    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:26.565  
Split times:   [1] 15.172 (15.172) |  [2] 27.283 (12.111) |  [3] 39.343 (12.060) |  [4] 51.056 (11.713) |  [5] 1:02.729 (11.673) |  [6] 1:14.622 (11.893) |  [7] 1:26.565 (11.943)  Official Finish Time: 1:26.565  
2 (2) 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:26.803  
Split times:   [1] 15.132 (15.132) |  [2] 27.211 (12.079) |  [3] 39.309 (12.098) |  [4] 51.337 (12.028) |  [5] 1:02.925 (11.588) |  [6] 1:14.847 (11.922) |  [7] 1:26.803 (11.956)  Official Finish Time: 1:26.803  
3 (4) 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 1:26.883  
Split times:   [1] 15.313 (15.313) |  [2] 27.423 (12.110) |  [3] 39.493 (12.070) |  [4] 51.541 (12.048) |  [5] 1:03.025 (11.484) |  [6] 1:14.905 (11.880) |  [7] 1:26.883 (11.978)  Official Finish Time: 1:26.883  
4 (3) 209.  HAN Aybuke TUR TUR 1:27.082  
Split times:   [1] 15.386 (15.386) |  [2] 27.555 (12.169) |  [3] 39.686 (12.131) |  [4] 51.713 (12.027) |  [5] 1:03.447 (11.734) |  [6] 1:15.162 (11.715) |  [7] 1:27.082 (11.920)  Official Finish Time: 1:27.082  
5 (5) 58.  HOMOLKOVÁ Veronika CZE-NACH CZE 1:44.686  
Split times:   [1] 16.590 (16.590) |  [2] 29.937 (13.347) |  [3] 43.758 (13.821) |  [4] 57.963 (14.205) |  [5] 1:12.676 (14.713) |  [6] 1:28.896 (16.220) |  [7] 1:44.686 (15.790)  Official Finish Time: 1:44.686  
RACE: 225    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 92.  SOMODI Maja Dora HUN-SZKE HUN 1:24.142  
Split times:   [1] 15.082 (15.082) |  [2] 26.980 (11.898) |  [3] 38.015 (11.035) |  [4] 49.700 (11.685) |  [5] 1:01.196 (11.496) |  [6] 1:12.532 (11.336) |  [7] 1:24.142 (11.611)  Official Finish Time: 1:24.142  
2 (5) 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:25.286  
Split times:   [1] 15.449 (15.449) |  [2] 27.523 (12.074) |  [3] 38.582 (11.059) |  [4] 49.896 (11.314) |  [5] 1:01.790 (11.894) |  [6] 1:13.359 (11.569) |  [7] 1:25.286 (11.928)  Official Finish Time: 1:25.286  
3 (2) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:25.887  
Split times:   [1] 15.154 (15.154) |  [2] 26.753 (11.599) |  [3] 37.935 (11.182) |  [4] 49.631 (11.696) |  [5] 1:01.558 (11.927) |  [6] 1:13.672 (12.114) |  [7] 1:25.887 (12.216)  Official Finish Time: 1:25.887  
4 (1) 142.  SZELER Oliwia POL POL 1:27.402  
Split times:   [1] 15.262 (15.262) |  [2] 27.276 (12.014) |  [3] 38.443 (11.167) |  [4] 49.795 (11.352) |  [5] 1:01.806 (12.011) |  [6] 1:14.312 (12.506) |  [7] 1:27.402 (13.091)  Official Finish Time: 1:27.402  
5 (3) 63.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:32.547  
Split times:   [1] 15.695 (15.695) |  [2] 27.888 (12.193) |  [3] 40.013 (12.125) |  [4] 52.371 (12.358) |  [5] 1:05.015 (12.644) |  [6] 1:18.479 (13.464) |  [7] 1:32.547 (14.069)  Official Finish Time: 1:32.547  
RACE: 226    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:21.414  
Split times:   [1] 14.069 (14.069) |  [2] 25.074 (11.005) |  [3] 36.201 (11.127) |  [4] 47.022 (10.821) |  [5] 58.041 (11.019) |  [6] 1:09.585 (11.544) |  [7] 1:21.414 (11.830)  Official Finish Time: 1:21.414  
2 (3) 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:25.299  
Split times:   [1] 14.196 (14.196) |  [2] 25.393 (11.197) |  [3] 36.794 (11.401) |  [4] 48.340 (11.546) |  [5] 1:00.335 (11.995) |  [6] 1:12.703 (12.368) |  [7] 1:25.299 (12.596)  Official Finish Time: 1:25.299  
3 (2) 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:26.276  
Split times:   [1] 14.493 (14.493) |  [2] 25.807 (11.314) |  [3] 37.067 (11.260) |  [4] 48.600 (11.533) |  [5] 1:00.811 (12.211) |  [6] 1:13.547 (12.736) |  [7] 1:26.276 (12.730)  Official Finish Time: 1:26.276  
4 (5) 43.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:35.626  
Split times:   [1] 15.858 (15.858) |  [2] 28.525 (12.667) |  [3] 41.655 (13.130) |  [4] 55.075 (13.420) |  [5] 1:08.082 (13.007) |  [6] 1:22.329 (14.247) |  [7] 1:35.626 (13.298)  Official Finish Time: 1:35.626  
5 (4) 34.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 1:36.188  
Split times:   [1] 15.746 (15.746) |  [2] 28.400 (12.654) |  [3] 41.542 (13.142) |  [4] 55.188 (13.646) |  [5] 1:08.818 (13.630) |  [6] 1:22.744 (13.926) |  [7] 1:36.188 (13.444)  Official Finish Time: 1:36.188  
RACE: 227    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:23.121  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] 1:23.121 ()  Official Finish Time: 1:23.121  
2 (3) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:23.958  
Split times:   [1] 14.720 (14.720) |  [2] 26.101 (11.381) |  [3] 37.379 (11.278) |  [4] 48.810 (11.431) |  [5] 1:00.285 (11.475) |  [6] 1:11.879 (11.594) |  [7] 1:23.958 (12.079)  Official Finish Time: 1:23.958  
3 (4) 62.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:31.256  
Split times:   [1] 15.402 (15.402) |  [2] 27.288 (11.886) |  [3] 39.274 (11.986) |  [4] 51.574 (12.300) |  [5] 1:04.372 (12.798) |  [6] 1:17.780 (13.408) |  [7] 1:31.256 (13.477)  Official Finish Time: 1:31.256  
4 (2) 173.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:37.793  
Split times:   [1] 15.727 (15.727) |  [2] 27.930 (12.203) |  [3] 40.298 (12.368) |  [4] 53.650 (13.352) |  [5] 1:08.106 (14.456) |  [6] 1:23.017 (14.911) |  [7] 1:37.793 (14.777)  Official Finish Time: 1:37.793  
5 (1) 8.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 1:45.851  
Split times:   [1] 16.967 (16.967) |  [2] 30.057 (13.090) |  [3] 43.608 (13.551) |  [4] 58.065 (14.457) |  [5] 1:13.900 (15.835) |  [6] 1:29.926 (16.026) |  [7] 1:45.851 (15.926)  Official Finish Time: 1:45.851  
6 (6) 179.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:50.511  
Split times:   [1] 16.958 (16.958) |  [2] 31.245 (14.287) |  [3] 46.139 (14.894) |  [4] 1:01.594 (15.455) |  [5] 1:17.757 (16.163) |  [6] 1:34.133 (16.376) |  [7] 1:50.511 (16.379)  Official Finish Time: 1:50.511  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 280    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 92.  SOMODI Maja Dora HUN-SZKE HUN 1:21.635  
Split times:   [1] 14.346 (14.346) |  [2] 25.416 (11.070) |  [3] 36.637 (11.221) |  [4] 47.745 (11.108) |  [5] 58.814 (11.069) |  [6] 1:10.090 (11.276) |  [7] 1:21.635 (11.545)  Official Finish Time: 1:21.635  
2 (5) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:21.730  
Split times:   [1] 14.427 (14.427) |  [2] 25.532 (11.105) |  [3] 36.731 (11.199) |  [4] 47.872 (11.141) |  [5] 58.936 (11.064) |  [6] 1:10.210 (11.274) |  [7] 1:21.730 (11.520)  Official Finish Time: 1:21.730  
3 (2) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:21.741  
Split times:   [1] 14.485 (14.485) |  [2] 25.642 (11.157) |  [3] 36.825 (11.183) |  [4] 48.006 (11.181) |  [5] 59.042 (11.036) |  [6] 1:10.323 (11.281) |  [7] 1:21.741 (11.418)  Official Finish Time: 1:21.741  
4 (6) 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:22.803  
Split times:   [1] 14.614 (14.614) |  [2] 25.799 (11.185) |  [3] 36.926 (11.127) |  [4] 48.157 (11.231) |  [5] 59.408 (11.251) |  [6] 1:10.993 (11.585) |  [7] 1:22.803 (11.810)  Official Finish Time: 1:22.803  
5 (4) 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:22.843  
Split times:   [1] 15.026 (15.026) |  [2] 26.095 (11.069) |  [3] 37.224 (11.129) |  [4] 48.481 (11.257) |  [5] 59.657 (11.176) |  [6] 1:11.116 (11.459) |  [7] 1:22.843 (11.727)  Official Finish Time: 1:22.843  
6 (1) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 1:24.852  
Split times:   [1] 14.244 (14.244) |  [2] 34.595 (20.351) |  [3] 47.160 (12.565) |  [4] 59.632 (12.472) |  [5] 1:12.189 (12.557) |  [6] 1:24.852 (12.663) |  [7] 1:24.892 (0.041)  Official Finish Time: 1:24.852  
RACE: 281    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:19.628  
Split times:   [1] 14.174 (14.174) |  [2] 24.765 (10.591) |  [3] 35.385 (10.620) |  [4] 46.342 (10.957) |  [5] 57.352 (11.010) |  [6] 1:08.441 (11.089) |  [7] 1:19.628 (11.187)  Official Finish Time: 1:19.628  
2 (1) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:19.910  
Split times:   [1] 14.142 (14.142) |  [2] 24.746 (10.604) |  [3] 35.387 (10.641) |  [4] 46.313 (10.926) |  [5] 57.358 (11.045) |  [6] 1:08.836 (11.478) |  [7] 1:19.910 (11.074)  Official Finish Time: 1:19.910  
3 (2) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:20.289  
Split times:   [1] 14.559 (14.559) |  [2] 25.042 (10.483) |  [3] 35.776 (10.734) |  [4] 46.562 (10.786) |  [5] 57.509 (10.947) |  [6] 1:08.881 (11.372) |  [7] 1:20.289 (11.408)  Official Finish Time: 1:20.289  
4 (6) 9.  PETROVA Michaela BUL BUL 1:27.248  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] 1:27.248 ()  Official Finish Time: 1:27.248  
5 (4) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:27.759  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] 1:27.759 ()  Official Finish Time: 1:27.759  
6 (3) 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:37.792  
Split times:   [1] 21.087 (21.087) |  [2] 33.063 (11.976) |  [3] 45.458 (12.395) |  [4] 58.706 (13.248) |  [5] 1:11.263 (12.557) |  [6] 1:24.486 (13.223) |  [7] 1:37.792 (13.306)  Official Finish Time: 1:37.792  
RACE: 282    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:21.289  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] 1:21.289 ()  Official Finish Time: 1:21.289  
2 (3) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:21.402  
Split times:   [1] 14.409 (14.409) |  [2] 25.687 (11.278) |  [3] 36.599 (10.912) |  [4] 47.602 (11.003) |  [5] 58.764 (11.162) |  [6] 1:10.032 (11.268) |  [7] 1:21.402 (11.370)  Official Finish Time: 1:21.402  
3 (2) 188.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 1:22.086  
Split times:   [1] 14.298 (14.298) |  [2] 25.627 (11.329) |  [3] 36.745 (11.118) |  [4] 47.700 (10.955) |  [5] 58.943 (11.243) |  [6] 1:10.409 (11.466) |  [7] 1:22.086 (11.677)  Official Finish Time: 1:22.086  
4 (4) 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:22.558  
Split times:   [1] 14.803 (14.803) |  [2] 25.933 (11.130) |  [3] 36.979 (11.046) |  [4] 48.144 (11.165) |  [5] 59.440 (11.296) |  [6] 1:11.087 (11.647) |  [7] 1:22.558 (11.471)  Official Finish Time: 1:22.558  
5 (5) 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:24.077  
Split times:   [1] 15.029 (15.029) |  [2] 26.166 (11.137) |  [3] 37.120 (10.954) |  [4] 48.386 (11.266) |  [5] 59.725 (11.339) |  [6] 1:11.820 (12.095) |  [7] 1:24.077 (12.257)  Official Finish Time: 1:24.077  
6 (6) 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:26.438  
Split times:   [1] 15.189 (15.189) |  [2] 26.298 (11.109) |  [3] 37.565 (11.267) |  [4] 49.077 (11.512) |  [5] 1:01.173 (12.096) |  [6] 1:13.721 (12.548) |  [7] 1:26.438 (12.718)  Official Finish Time: 1:26.438  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 298    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 8.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 1:41.502  
Split times:   [1] 17.501 (17.501) |  [2] 30.404 (12.903) |  [3] 43.512 (13.108) |  [4] 57.337 (13.825) |  [5] 1:11.291 (13.954) |  [6] 1:25.645 (14.354) |  [7] 1:41.502 (15.857)  Official Finish Time: 1:41.502  
2 (2) 58.  HOMOLKOVÁ Veronika CZE-NACH CZE 1:42.443  
Split times:   [1] 16.440 (16.440) |  [2] 29.518 (13.078) |  [3] 42.847 (13.329) |  [4] 56.603 (13.756) |  [5] 1:11.272 (14.669) |  [6] 1:26.175 (14.903) |  [7] 1:42.443 (16.269)  Official Finish Time: 1:42.443  
3 (4) 179.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 1:46.726  
Split times:   [1] 16.936 (16.936) |  [2] 30.388 (13.452) |  [3] 44.528 (14.140) |  [4] 59.680 (15.152) |  [5] 1:15.733 (16.053) |  [6] 1:31.522 (15.789) |  [7] 1:46.726 (15.205)  Official Finish Time: 1:46.726  
4 (1) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:48.681  
Split times:   [1] 16.141 (16.141) |  [2] 28.640 (12.499) |  [3] 41.494 (12.854) |  [4] 55.243 (13.749) |  [5] 1:09.924 (14.681) |  [6] 1:33.234 (23.310) |  [7] 1:48.681 (15.448)  Official Finish Time: 1:48.681  
5 (5) 26.  VANJAK Veronika CRO CRO 1:48.911  
Split times:   [1] 17.514 (17.514) |  [2] 31.645 (14.131) |  [3] 46.417 (14.772) |  [4] 1:01.921 (15.504) |  [5] 1:17.286 (15.365) |  [6] 1:33.063 (15.777) |  [7] 1:48.911 (15.848)  Official Finish Time: 1:48.911  
RACE: 299    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 219.  ARTEMENKO Daria UKR UKR 1:29.459  
Split times:   [1] 15.712 (15.712) |  [2] 27.341 (11.629) |  [3] 39.121 (11.780) |  [4] 51.216 (12.095) |  [5] 1:03.569 (12.353) |  [6] 1:16.517 (12.948) |  [7] 1:29.459 (12.942)  Official Finish Time: 1:29.459  
2 (6) 65.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:30.249  
Split times:   [1] 15.927 (15.927) |  [2] 27.879 (11.952) |  [3] 39.818 (11.939) |  [4] 52.104 (12.286) |  [5] 1:04.772 (12.668) |  [6] 1:17.461 (12.689) |  [7] 1:30.249 (12.788)  Official Finish Time: 1:30.249  
3 (2) 63.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:31.655  
Split times:   [1] 16.073 (16.073) |  [2] 28.502 (12.429) |  [3] 40.596 (12.094) |  [4] 52.719 (12.123) |  [5] 1:05.349 (12.630) |  [6] 1:18.351 (13.002) |  [7] 1:31.655 (13.304)  Official Finish Time: 1:31.655  
4 (4) 173.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:33.858  
Split times:   [1] 15.894 (15.894) |  [2] 28.410 (12.516) |  [3] 40.897 (12.487) |  [4] 53.220 (12.323) |  [5] 1:06.017 (12.797) |  [6] 1:19.581 (13.564) |  [7] 1:33.858 (14.277)  Official Finish Time: 1:33.858  
5 (3) 34.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 1:34.604  
Split times:   [1] 15.754 (15.754) |  [2] 28.308 (12.554) |  [3] 41.074 (12.766) |  [4] 53.748 (12.674) |  [5] 1:06.938 (13.190) |  [6] 1:20.855 (13.917) |  [7] 1:34.604 (13.749)  Official Finish Time: 1:34.604  
6 (5) 25.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 1:43.685  
Split times:   [1] 16.948 (16.948) |  [2] 30.310 (13.362) |  [3] 43.871 (13.561) |  [4] 58.140 (14.269) |  [5] 1:13.100 (14.960) |  [6] 1:28.548 (15.448) |  [7] 1:43.685 (15.137)  Official Finish Time: 1:43.685  
RACE: 300    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 209.  HAN Aybuke TUR TUR 1:25.601  
Split times:   [1] 14.419 (14.419) |  [2] 25.868 (11.449) |  [3] 37.128 (11.260) |  [4] 48.816 (11.688) |  [5] 1:00.706 (11.890) |  [6] 1:13.080 (12.374) |  [7] 1:25.601 (12.521)  Official Finish Time: 1:25.601  
2 (2) 142.  SZELER Oliwia POL POL 1:25.710  
Split times:   [1] 14.454 (14.454) |  [2] 25.845 (11.391) |  [3] 37.124 (11.279) |  [4] 48.743 (11.619) |  [5] 1:00.712 (11.969) |  [6] 1:13.121 (12.409) |  [7] 1:25.710 (12.589)  Official Finish Time: 1:25.710  
3 (3) 118.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 1:25.761  
Split times:   [1] 15.340 (15.340) |  [2] 26.773 (11.433) |  [3] 38.215 (11.442) |  [4] 49.858 (11.643) |  [5] 1:01.616 (11.758) |  [6] 1:13.845 (12.229) |  [7] 1:25.761 (11.916)  Official Finish Time: 1:25.761  
4 (4) 189.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:26.076  
Split times:   [1] 14.754 (14.754) |  [2] 26.212 (11.458) |  [3] 37.777 (11.565) |  [4] 49.647 (11.870) |  [5] 1:01.547 (11.900) |  [6] 1:13.659 (12.112) |  [7] 1:26.076 (12.417)  Official Finish Time: 1:26.076  
5 (5) 210.  ŞİMŞEK Dilruba TUR TUR 1:32.423  
Split times:   [1] 15.531 (15.531) |  [2] 27.199 (11.668) |  [3] 39.089 (11.890) |  [4] 51.621 (12.532) |  [5] 1:04.915 (13.294) |  [6] 1:18.708 (13.793) |  [7] 1:32.423 (13.715)  Official Finish Time: 1:32.423  
6 (6) 43.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:33.057  
Split times:   [1] 15.766 (15.766) |  [2] 28.106 (12.340) |  [3] 40.570 (12.464) |  [4] 53.408 (12.838) |  [5] 1:06.412 (13.004) |  [6] 1:19.925 (13.513) |  [7] 1:33.057 (13.132)  Official Finish Time: 1:33.057  
RACE: 301    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 1:25.437  
Split times:   [1] 14.982 (14.982) |  [2] 26.590 (11.608) |  [3] 38.299 (11.709) |  [4] 49.990 (11.691) |  [5] 1:01.463 (11.473) |  [6] 1:13.361 (11.898) |  [7] 1:25.437 (12.076)  Official Finish Time: 1:25.437  
2 (3) 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 1:27.042  
Split times:   [1] 15.331 (15.331) |  [2] 26.839 (11.508) |  [3] 38.540 (11.701) |  [4] 50.282 (11.742) |  [5] 1:02.211 (11.929) |  [6] 1:14.397 (12.186) |  [7] 1:27.042 (12.646)  Official Finish Time: 1:27.042  
3 (5) 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 1:27.603  
Split times:   [1] 15.752 (15.752) |  [2] 27.534 (11.782) |  [3] 39.117 (11.583) |  [4] 50.921 (11.804) |  [5] 1:02.953 (12.032) |  [6] 1:15.277 (12.324) |  [7] 1:27.603 (12.327)  Official Finish Time: 1:27.603  
4 (4) 42.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 1:42.998  
Split times:   [1] 15.627 (15.627) |  [2] 35.425 (19.798) |  [3] 51.477 (16.052) |  [4] 1:03.890 (12.413) |  [5] 1:16.550 (12.660) |  [6] 1:29.721 (13.171) |  [7] 1:42.998 (13.278)  Official Finish Time: 1:42.998  
- (1) 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR PEN. impeding
Split times:   [1] 14.767 (14.767) |  [2] 26.384 (11.617) |  [3] 38.104 (11.720) |  [4] 49.895 (11.791) |  [5] 1:01.864 (11.969) |  [6] 1:13.919 (12.055) |  [7] 1:34.438 (20.520)  Official Finish Time: PEN.
- (6) 62.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE PEN. off track
Split times:   [1] 15.096 (15.096) |  [2] 26.789 (11.693) |  [3] 38.356 (11.567) |  [4] 50.183 (11.827) |  [5] 1:02.080 (11.897) |  [6] 1:14.228 (12.148) |  [7] 1:35.481 (21.253)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 302    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 1:24.508  
Split times:   [1] 14.204 (14.204) |  [2] 25.728 (11.524) |  [3] 37.191 (11.463) |  [4] 48.671 (11.480) |  [5] 1:00.431 (11.760) |  [6] 1:12.454 (12.023) |  [7] 1:24.508 (12.054)  Official Finish Time: 1:24.508  
2 (2) 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 1:24.691  
Split times:   [1] 14.689 (14.689) |  [2] 26.077 (11.388) |  [3] 37.342 (11.265) |  [4] 48.845 (11.503) |  [5] 1:00.592 (11.747) |  [6] 1:12.559 (11.967) |  [7] 1:24.691 (12.133)  Official Finish Time: 1:24.691  
3 (1) 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:24.828  
Split times:   [1] 14.614 (14.614) |  [2] 25.944 (11.330) |  [3] 37.457 (11.513) |  [4] 49.065 (11.608) |  [5] 1:00.883 (11.818) |  [6] 1:12.705 (11.822) |  [7] 1:24.828 (12.123)  Official Finish Time: 1:24.828  
4 (6) 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:24.840  
Split times:   [1] 14.336 (14.336) |  [2] 25.857 (11.521) |  [3] 37.358 (11.501) |  [4] 48.985 (11.627) |  [5] 1:00.730 (11.745) |  [6] 1:12.740 (12.010) |  [7] 1:24.840 (12.100)  Official Finish Time: 1:24.840  
5 (4) 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:25.483  
Split times:   [1] 15.109 (15.109) |  [2] 26.162 (11.053) |  [3] 37.784 (11.622) |  [4] 49.345 (11.561) |  [5] 1:01.250 (11.905) |  [6] 1:13.347 (12.097) |  [7] 1:25.483 (12.136)  Official Finish Time: 1:25.483  
6 (5) 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 1:54.646  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] 1:54.646 ()  Official Finish Time: 1:54.646  
RACE: 303    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 1:22.871  
Split times:   [1] 13.936 (13.936) |  [2] 25.256 (11.320) |  [3] 36.740 (11.484) |  [4] 48.359 (11.619) |  [5] 59.498 (11.139) |  [6] 1:10.879 (11.381) |  [7] 1:22.871 (11.992)  Official Finish Time: 1:22.871  
2 (5) 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 1:23.310  
Split times:   [1] 14.179 (14.179) |  [2] 25.375 (11.196) |  [3] 36.850 (11.475) |  [4] 48.521 (11.671) |  [5] 1:00.211 (11.690) |  [6] 1:11.641 (11.430) |  [7] 1:23.310 (11.669)  Official Finish Time: 1:23.310  
3 (4) 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:24.132  
Split times:   [1] 14.734 (14.734) |  [2] 25.741 (11.007) |  [3] 37.076 (11.335) |  [4] 48.710 (11.634) |  [5] 1:00.431 (11.721) |  [6] 1:12.456 (12.025) |  [7] 1:24.132 (11.676)  Official Finish Time: 1:24.132  
4 (6) 9.  PETROVA Michaela BUL BUL 1:28.245  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] 1:28.245 ()  Official Finish Time: 1:28.245  
- (2) 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE PEN. no finish
- (3) 188.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK PEN. off track
Split times:   [1] 13.840 (13.840) |  [2] 25.187 (11.347) |  [3] 36.644 (11.457) |  [4] 48.355 (11.711) |  [5] 1:00.116 (11.761) |  [6] 1:12.563 (12.447) |  [7] 1:26.275 (13.712)  Official Finish Time: PEN.
RACE: 304    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:19.285  
Split times:   [1] 14.241 (14.241) |  [2] 24.521 (10.280) |  [3] 34.960 (10.439) |  [4] 45.733 (10.773) |  [5] 56.855 (11.122) |  [6] 1:08.021 (11.166) |  [7] 1:19.285 (11.265)  Official Finish Time: 1:19.285  
2 (2) 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:20.339  
Split times:   [1] 13.938 (13.938) |  [2] 24.295 (10.357) |  [3] 34.831 (10.536) |  [4] 45.621 (10.790) |  [5] 56.703 (11.082) |  [6] 1:07.848 (11.145) |  [7] 1:20.339 (12.491)  Official Finish Time: 1:20.339  
3 (3) 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:20.642  
Split times:   [1] () |  [2] () |  [3] () |  [4] () |  [5] () |  [6] () |  [7] 1:20.642 ()  Official Finish Time: 1:20.642  
4 (5) 92.  SOMODI Maja Dora HUN-SZKE HUN 1:20.660  
Split times:   [1] 14.287 (14.287) |  [2] 25.080 (10.793) |  [3] 35.586 (10.506) |  [4] 46.331 (10.745) |  [5] 57.538 (11.207) |  [6] 1:09.007 (11.469) |  [7] 1:20.660 (11.654)  Official Finish Time: 1:20.660  
5 (6) 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:22.179  
Split times:   [1] 14.370 (14.370) |  [2] 24.845 (10.475) |  [3] 35.333 (10.488) |  [4] 46.184 (10.851) |  [5] 57.414 (11.230) |  [6] 1:09.343 (11.929) |  [7] 1:22.179 (12.837)  Official Finish Time: 1:22.179  
- (4) 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN PEN. impeding
Split times:   [1] 14.062 (14.062) |  [2] 24.399 (10.337) |  [3] 34.933 (10.534) |  [4] 45.723 (10.790) |  [5] 56.816 (11.093) |  [6] 1:07.978 (11.162) |  [7] 1:19.379 (11.402)  Official Finish Time: PEN.



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 156.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 3. 2. 1. 68 6
2. 92.  SOMODI Maja Dora HUN-SZKE HUN 25. 1. 4. 42 30
3. 76.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1. 6. 6. 39 13
4. 105.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 4. 4. 2. 34 10
5. 155.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 2. 8. 5. 27 15
6. 157.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 6. 5. 3. 21 14
7. 188.  LESKOVA Radovana SVK-SKMA SVK 13. 3. 12. 13 28
8. 180.  TRUSOVÁ Vanesa SVK-PRK SVK 5. 9. 7. 10 21
9. 103.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 7. 7. 43. 4 57
10. 35.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 8. 11. 11. 1 30
11. 64.  KUDLÁČKOVÁ Kristýna CZE-STCZ CZE 19. 17. 8. 1 44
12. 59.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 12. 10. 13. 35
13. 84.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 9. 20. 16. 45
14. 104.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 11. 18. 17. 46
15. 115.  SIENKIEWICZ Sandra POL-MOSIR POL 14. 19. 14. 47
16. 135.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 15. 15. 18. 48
17. 44.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 10. 22. 21. 53
18. 89.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 26. 12. 15. 53
19. 134.  JAŻDŻYŃSKA Ada POL-ORZEL POL 17. 16. 20. 53
20. 141.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 16. 23. 19. 58
21. 9.  PETROVA Michaela BUL BUL 27. 24. 10. 61
22. 211.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 18. 21. 23. 62
23. 85.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 43. 13. 9. 65
24. 42.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE-KSB CZE 22. 29. 22. 73
25. 62.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 24. 25. 24. 73
26. 118.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 21. 27. 27. 75
27. 209.  HAN Aybuke TUR TUR 20. 37. 25. 82
28. 142.  SZELER Oliwia POL POL 43. 14. 26. 83
29. 189.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 31. 26. 28. 85
30. 43.  KUBÍKOVÁ Kristýna CZE-KSB CZE 28. 28. 30. 86
31. 173.  ŠPAN Dina SLO SLO 23. 30. 34. 87
32. 65.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 30. 33. 32. 95
33. 63.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 32. 31. 33. 96
34. 25.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 29. 39. 36. 104
35. 210.  ŞİMŞEK Dilruba TUR TUR 37. 38. 29. 104
36. 219.  ARTEMENKO Daria UKR UKR 43. 32. 31. 106
37. 34.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 38. 34. 35. 107
38. 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 33. 35. 40. 108
39. 58.  HOMOLKOVÁ Veronika CZE-NACH CZE 34. 36. 38. 108
40. 179.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 35. 41. 39. 115
41. 8.  PAVLOVA Bogoslava BUL BUL 39. 40. 37. 116
42. 26.  VANJAK Veronika CRO CRO 36. 43. 41. 120