Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 112    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 108.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 52.673
2 (1) 88.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 57.766
3 (4) 198.  ONUFER Oliver SVK-SKMA SVK 1:03.305  
4 (3) 170.  KAZMIN Aleksandr RUS-PET RUS 1:09.320  
RACE: 113    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 21.  GYUROV Asen BUL BUL 56.109
2 (1) 216.  EROĞLU Toprak Efe TUR TUR 1:00.622  
3 (3) 31.  PRANTL Martin CRO CRO 1:05.119  
4 (5) 51.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 1:07.097  
5 (2) 207.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 1:21.784  
RACE: 114    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 93.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 58.681
2 (3) 217.  İNİK Yusuf Remzi TUR TUR 1:02.710  
3 (4) 185.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 1:05.756  
4 (1) 206.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 1:11.381  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 120    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 52.517
2 (2) 21.  GYUROV Asen BUL BUL 55.043
3 (4) 93.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 56.915
4 (3) 88.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 57.009
5 (5) 216.  EROĞLU Toprak Efe TUR TUR 1:11.248  
6 (6) 217.  İNİK Yusuf Remzi TUR TUR 1:12.707  



Danubia 2 - Czech Open 2017 , Benatky nad Jizero, CZE, 13.10. - 15.10.2017


Distance Classification


JUNIOR E BOYS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. 1. 108.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 34 1 0:52.517
  2. 2. 21.  GYUROV Asen BUL BUL 21 2 0:55.043
  3. 3. 93.  LISZLI Gábor HUN-SZKE HUN 13 3 0:56.915
  4. 4. 88.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 8 4 0:57.009
  5. 5. 216.  EROĞLU Toprak Efe TUR TUR 5 5 1:00.622
  6. 6. 217.  İNİK Yusuf Remzi TUR TUR 3 6 1:02.710
HEATS
  7. 3. 198.  ONUFER Oliver SVK-SKMA SVK 7 1:03.305
  8. 3. 31.  PRANTL Martin CRO CRO 8 1:05.119
  9. 3. 185.  MARCIN Damian SVK-PRK SVK 9 1:05.756
  10. 4. 51.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 10 1:07.097
  11. 4. 170.  KAZMIN Aleksandr RUS-PET RUS 11 1:09.320
  12. 4. 206.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 12 1:11.381
  13. 5. 207.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 13 1:21.784