Ogólnopolskie Zawody Rankingowe 1, Sanok, POL, 01.10. - 02.10.2016


Heat Results

 
3. Distance 
MEN  SERIE  1000 m
RACE: 162    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 91.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 1:41.895  
2 (1) 36.  GRABOWICZ Kacper POL-BLYSKD POL 1:58.461  
- (3) 6.  ARLOU Heorhi BLR BLR PEN. impeding
- (4) 24.  GISZKA Krystian POL-AZSO POL PEN. off track
RACE: 163    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 20.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL-AZSO POL 1:55.003  
2 (3) 100.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 1:55.374  
3 (1) 35.  BRYSZEWSKI Michał POL-BLYSKD POL NO TIME
- (4) 5.  ARLOU Aliaksandr BLR BLR PEN. no start
RACE: 164    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1:41.878  
2 (4) 127.  DOMAŃSKI Michał POL-ORZEL POL 1:42.239  
3 (2) 96.  JAMIOŁKOWSKI Szymon POL-JUV POL 1:47.491  
4 (3) 40.  PAWEŁKOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 1:58.546  
RACE: 165    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  VOLKAU Aliaksandr BLR BLR 1:49.258  
2 (4) 101.  WILCZYK Szymon POL-JUV POL 1:49.896  
3 (3) 128.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 1:51.120  
4 (1) 97.  KARCZYŃSKI Patryk POL-JUV POL NO TIME
RACE: 166    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 98.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 1:35.190  
2 (1) 25.  HYDZIK Sebastian POL-AZSO POL 1:40.758  
3 (3) 94.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 1:44.372  
- (4) 39.  PAJĄK Patryk POL-BLYSKD POL PEN. no finish
RACE: 167    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 10.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 1:36.437  
2 (3) 95.  DRUMSKI Krzysztof POL-JUV POL 1:47.732  
3 (2) 46.  EKSTOWICZ Hubert POL-GIZ POL 1:55.631  
4 (1) 93.  DĄBROWSKI Andrzej POL-JUV POL 2:08.658  
RACE: 168    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 99.  KUCZYŃSKI Łukasz POL-JUV POL 1:44.668  
2 (2) 8.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 1:44.760  
3 (1) 185.  MOROZ Jakub POL-WMKS POL 1:45.401  
4 (4) 34.  BAGNOWSKI Piotr POL-BLYSKD POL 2:05.868  
RACE: 169    HEAT: 8        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 9.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 1:37.588  
2 (5) 90.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 1:38.510  
3 (4) 92.  BIELECKI Bartosz POL-JUV POL 1:39.932  
4 (2) 140.  FRANASZCZUK Jan POL-STOCZ POL 1:45.518  
5 (3) 37.  KMIEĆ Sebastian POL-BLYSKD POL NO TIME
 
MEN  ĆWIERĆFINAŁ  1000 m
RACE: 240    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 91.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 1:34.558  
2 (3) 11.  VOLKAU Aliaksandr BLR BLR 1:34.796  
3 (4) 20.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL-AZSO POL 1:35.538  
4 (1) 98.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 1:43.308  
RACE: 241    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 1:42.215  
2 (4) 100.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 1:43.055  
3 (3) 25.  HYDZIK Sebastian POL-AZSO POL 1:46.940  
- (2) 90.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL PEN. yellow card
RACE: 242    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 9.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 1:38.883  
2 (2) 127.  DOMAŃSKI Michał POL-ORZEL POL 1:39.171  
3 (3) 99.  KUCZYŃSKI Łukasz POL-JUV POL 1:40.413  
- (4) 8.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR PEN. impeding
RACE: 243    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 101.  WILCZYK Szymon POL-JUV POL 1:44.011  
2 (1) 7.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1:44.296  
3 (2) 95.  DRUMSKI Krzysztof POL-JUV POL 1:45.936  
4 (4) 36.  GRABOWICZ Kacper POL-BLYSKD POL 2:01.411  
 
MEN  PÓŁFINAŁ  1000 m
RACE: 250    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 9.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 1:40.448  
2 (4) 7.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1:40.744  
3 (1) 11.  VOLKAU Aliaksandr BLR BLR 1:40.841  
4 (3) 100.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 1:41.908  
RACE: 251    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 91.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 1:29.037  
2 (3) 10.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 1:29.313  
3 (2) 127.  DOMAŃSKI Michał POL-ORZEL POL 1:29.433  
4 (4) 101.  WILCZYK Szymon POL-JUV POL 1:35.463  
 
MEN  FINAŁ  1000 m
RACE: 255    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 91.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 1:34.365  
2 (3) 9.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 1:34.383  
3 (2) 10.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 1:36.006  
4 (4) 7.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 1:36.068  



Ogólnopolskie Zawody Rankingowe 1, Sanok, POL, 01.10. - 02.10.2016


Distance Classification


MEN 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAŁ
  1. 1. 91.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 34 1 1:29.037
  2. 2. 9.  RYZHOU Yauheni BLR BLR 21 2 1:34.383
  3. 3. 10.  SIARHYEU Maksim BLR BLR 13 3 1:29.313
  4. 4. 7.  LAHIMAKHAU Ivan BLR BLR 8 4 1:36.068
PÓŁFINAŁ
  5. 3. 11.  VOLKAU Aliaksandr BLR BLR 5 1:34.796
  6. 3. 127.  DOMAŃSKI Michał POL-ORZEL POL 6 1:29.433
  7. 4. 101.  WILCZYK Szymon POL-JUV POL 7 1:35.463
  8. 4. 100.  NIEŚCIER Karol POL-JUV POL 8 1:41.908
ĆWIERĆFINAŁ
  9. 3. 20.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL-AZSO POL 9 1:35.538
  10. 3. 99.  KUCZYŃSKI Łukasz POL-JUV POL 10 1:40.413
  11. 3. 25.  HYDZIK Sebastian POL-AZSO POL 11 1:40.758
  12. 3. 95.  DRUMSKI Krzysztof POL-JUV POL 12 1:45.936
  13. 4. 98.  KONOPKO Bartosz POL-JUV POL 13 1:35.190
  14. 4. 36.  GRABOWICZ Kacper POL-BLYSKD POL 14 1:58.461
  15. 8.  MIKHAILAU Uladzislau BLR BLR 15 1:44.760
SERIE
  16. 3. 92.  BIELECKI Bartosz POL-JUV POL 16 1:39.932
  17. 3. 94.  DĄBROWSKI Robert POL-JUV POL 17 1:44.372
  18. 3. 185.  MOROZ Jakub POL-WMKS POL 18 1:45.401
  19. 3. 96.  JAMIOŁKOWSKI Szymon POL-JUV POL 19 1:47.491
  20. 3. 128.  POPOV Michael POL-ORZEL POL 20 1:51.120
  21. 3. 46.  EKSTOWICZ Hubert POL-GIZ POL 21 1:55.631
  22. 3. 35.  BRYSZEWSKI Michał POL-BLYSKD POL 22 NO TIME
  23. 4. 140.  FRANASZCZUK Jan POL-STOCZ POL 23 1:45.518
  24. 4. 40.  PAWEŁKOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 24 1:58.546
  25. 4. 34.  BAGNOWSKI Piotr POL-BLYSKD POL 25 2:05.868
  26. 4. 93.  DĄBROWSKI Andrzej POL-JUV POL 26 2:08.658
  27. 4. 97.  KARCZYŃSKI Patryk POL-JUV POL 27 NO TIME
  28. 5. 37.  KMIEĆ Sebastian POL-BLYSKD POL 28 NO TIME
  6.  ARLOU Heorhi BLR BLR 34 -----
  24.  GISZKA Krystian POL-AZSO POL 34 -----
  39.  PAJĄK Patryk POL-BLYSKD POL 34 -----
  5.  ARLOU Aliaksandr BLR BLR 34 -----
  A 90.  ADAMSKI Paweł POL-JUV POL 34 NO TIME