Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 274    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 254.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 1:36.647  
Split times:   [1] 14.430 (14.430) |  [2] 25.434 (11.004) |  [3] 36.459 (11.025) |  [4] 47.019 (10.560) |  [5] 57.124 (10.105) |  [6] 1:06.917 (9.793) |  [7] 1:16.562 (9.645) |  [8] 1:26.523 (9.961) |  [9] 1:36.647 (10.125)  Official Finish Time: 1:36.647  
2 (2) 251.  KOKAREV Ivan RUS-PET RUS 1:36.688  
Split times:   [1] 14.267 (14.267) |  [2] 25.256 (10.989) |  [3] 36.270 (11.014) |  [4] 46.810 (10.540) |  [5] 57.106 (10.296) |  [6] 1:06.962 (9.856) |  [7] 1:16.620 (9.658) |  [8] 1:26.512 (9.892) |  [9] 1:36.688 (10.177)  Official Finish Time: 1:36.688  
3 (4) 12.  MIGDALEOV Mikita BLR BLR 1:36.924  
Split times:   [1] 14.578 (14.578) |  [2] 25.555 (10.977) |  [3] 36.566 (11.011) |  [4] 47.228 (10.662) |  [5] 57.325 (10.097) |  [6] 1:07.241 (9.916) |  [7] 1:16.917 (9.676) |  [8] 1:26.764 (9.847) |  [9] 1:36.924 (10.160)  Official Finish Time: 1:36.924  
4 (3) 252.  PARSHIN Ilia RUS-PET RUS 1:38.390  
Split times:   [1] 14.236 (14.236) |  [2] 25.241 (11.005) |  [3] 36.376 (11.135) |  [4] 47.148 (10.772) |  [5] 57.312 (10.164) |  [6] 1:07.289 (9.977) |  [7] 1:17.389 (10.100) |  [8] 1:27.692 (10.303) |  [9] 1:38.390 (10.699)  Official Finish Time: 1:38.390  
5 (5) 235.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 1:38.410  
Split times:   [1] 14.334 (14.334) |  [2] 25.338 (11.004) |  [3] 36.725 (11.387) |  [4] 47.317 (10.592) |  [5] 57.497 (10.180) |  [6] 1:07.504 (10.007) |  [7] 1:17.647 (10.143) |  [8] 1:28.159 (10.512) |  [9] 1:38.410 (10.252)  Official Finish Time: 1:38.410  
RACE: 275    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 136.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:38.992  
Split times:   [1] 15.283 (15.283) |  [2] 27.309 (12.026) |  [3] 38.605 (11.296) |  [4] 49.267 (10.662) |  [5] 59.290 (10.023) |  [6] 1:09.153 (9.863) |  [7] 1:18.996 (9.843) |  [8] 1:28.936 (9.940) |  [9] 1:38.992 (10.056)  Official Finish Time: 1:38.992  
2 (4) 250.  KAVUN Pavel RUS-PET RUS 1:40.480  
Split times:   [1] 15.278 (15.278) |  [2] () |  [3] () |  [4] 49.291 () |  [5] 59.444 (10.153) |  [6] 1:09.327 (9.883) |  [7] () |  [8] () |  [9] 1:40.480 ()  Official Finish Time: 1:40.480  
3 (2) 93.  CECH Danielius LTU LTU 1:41.750  
Split times:   [1] 15.476 (15.476) |  [2] 27.562 (12.086) |  [3] 38.861 (11.299) |  [4] 49.634 (10.773) |  [5] 59.853 (10.219) |  [6] 1:09.889 (10.036) |  [7] 1:20.250 (10.361) |  [8] 1:30.945 (10.695) |  [9] 1:41.750 (10.806)  Official Finish Time: 1:41.750  
4 (3) 135.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:42.239  
Split times:   [1] 15.618 (15.618) |  [2] 27.761 (12.143) |  [3] 39.000 (11.239) |  [4] 49.745 (10.745) |  [5] 59.894 (10.149) |  [6] 1:10.029 (10.135) |  [7] 1:20.397 (10.368) |  [8] 1:31.399 (11.002) |  [9] 1:42.239 (10.841)  Official Finish Time: 1:42.239  
5 (5) 40.  RAMANAU Andrei BLR-CORVIT BLR 1:42.654  
Split times:   [1] 15.547 (15.547) |  [2] 27.544 (11.997) |  [3] 38.846 (11.302) |  [4] 49.497 (10.651) |  [5] 59.673 (10.176) |  [6] 1:09.792 (10.119) |  [7] 1:20.394 (10.602) |  [8] 1:31.571 (11.177) |  [9] 1:42.654 (11.084)  Official Finish Time: 1:42.654