XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Sanok, QUAL(i), 13.02. - 14.02.2021


Heat Results

 
4. Distance 
JUNIOR A MEN  FINAŁ  1500 m
RACE: 132    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 31.  POUMIAN Jakub POL-BLYSKT POL 3:22.089  
2 (1) 17.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 3:27.287  
3 (4) 16.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 3:29.087  
- (3) 19.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL PEN. equipment
RACE: 133    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 62.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 2:43.445  
2 (4) 51.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 2:46.934  
3 (2) 52.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 2:53.176  
4 (6) 63.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 3:02.207  
5 (5) 18.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 3:07.227  
6 (1) 30.  KOSTRZEWA Kamil POL-BLYSKT POL 3:10.589  
RACE: 134    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL-AZSO POL 2:57.202  
2 (6) 49.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 2:57.316  
3 (5) 50.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 2:57.518  
4 (4) 61.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:57.934  
5 (2) 48.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 2:59.567  
6 (3) 58.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 3:06.548  



XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Sanok, QUAL(i), 13.02. - 14.02.2021


Distance Classification


JUNIOR A MEN 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAŁ
  1. A 1. 4.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL-AZSO POL 34 1 2:57.202
  2. A 2. 49.  KŁUJSZO Ignacy POL-JUV POL 21 2 2:57.316
  3. A 3. 50.  MIKOŁAJUK Mateusz POL-JUV POL 13 3 2:57.518
  4. A 4. 61.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 8 4 2:57.934
  5. A 5. 48.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 5 5 2:59.567
  6. A 6. 58.  PAWŁOWSKI Michał POL-MOSIR POL 3 6 3:06.548
  7. B 1. 62.  REINDL Krzysztof POL-ORZEL POL 2 7 2:43.445
  8. B 2. 51.  SZKIL Piotr POL-JUV POL 1 8 2:46.934
  9. B 3. 52.  SZWATRO Jakub POL-JUV POL 9 2:53.176
  10. B 4. 63.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 10 3:02.207
  11. B 5. 18.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 11 3:07.227
  12. B 6. 30.  KOSTRZEWA Kamil POL-BLYSKT POL 12 3:10.589
  13. C 1. 31.  POUMIAN Jakub POL-BLYSKT POL 13 3:22.089
  14. C 2. 17.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 14 3:27.287
  15. C 3. 16.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 15 3:29.087
  C 19.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL 16 NO TIME