XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Sanok, QUAL(i), 13.02. - 14.02.2021


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR B LADIES  SERIE  500 m
RACE: 27    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 48.177
2 (5) 43.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 50.113
3 (3) 29.  RĘKAS Marta POL-BLYSKT POL 56.606
4 (4) 2.  LISEK Aleksandra POL-AZSO POL 1:08.568  
5 (2) 11.  KONECKA Wiktoria POL-BLYSKD POL 1:12.672  
RACE: 28    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 47.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 47.801
2 (5) 45.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 47.858
3 (3) 65.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 50.303
4 (1) 10.  GRZĘDZIELEWSKA Natalia POL-BLYSKD POL 1:06.338  
5 (4) 14.  OLESIŃSKA Aleksandra POL-BLYSKD POL 1:22.606  
RACE: 29    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 3.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 45.398
2 (5) 39.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 48.380
3 (1) 46.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 48.517
4 (3) 13.  MARKOWSKA Weronika POL-BLYSKD POL 1:11.824  
5 (4) 12.  LEBIODA Weronika POL-BLYSKD POL 1:34.292  
RACE: 30    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 40.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 49.039
2 (5) 41.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 49.136
3 (4) 60.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 50.432
4 (1) 42.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 52.342
5 (3) 15.  TOMCZYK Urszula POL-BLYSKD POL 1:38.408  
 
JUNIOR B LADIES  PÓŁFINAŁY  500 m
RACE: 40    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 42.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 51.987
2 (1) 60.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 52.105
3 (4) 11.  KONECKA Wiktoria POL-BLYSKD POL 1:06.322  
4 (3) 13.  MARKOWSKA Weronika POL-BLYSKD POL 1:09.267  
5 (5) 12.  LEBIODA Weronika POL-BLYSKD POL 1:12.363  
RACE: 41    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 2.  LISEK Aleksandra POL-AZSO POL 52.345
2 (1) 29.  RĘKAS Marta POL-BLYSKT POL 57.397
3 (2) 10.  GRZĘDZIELEWSKA Natalia POL-BLYSKD POL 1:06.531  
4 (4) 14.  OLESIŃSKA Aleksandra POL-BLYSKD POL 1:19.334  
5 (5) 15.  TOMCZYK Urszula POL-BLYSKD POL 1:25.100  
RACE: 42    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 45.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 47.743
2 (1) 47.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 48.520
3 (4) 40.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 49.382
4 (5) 65.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 50.084
- (3) 44.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL PEN. impeding
RACE: 43    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 3.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 45.090
2 (2) 39.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 47.959
3 (4) 41.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 48.108
4 (3) 46.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 49.780
5 (5) 43.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 50.297
 
JUNIOR B LADIES  FINAŁ  500 m
RACE: 56    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 15.  TOMCZYK Urszula POL-BLYSKD POL 1:27.154  
2 (1) 12.  LEBIODA Weronika POL-BLYSKD POL 1:28.565  
RACE: 57    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  KONECKA Wiktoria POL-BLYSKD POL 1:05.101  
2 (2) 10.  GRZĘDZIELEWSKA Natalia POL-BLYSKD POL 1:05.348  
3 (3) 13.  MARKOWSKA Weronika POL-BLYSKD POL 1:07.414  
4 (4) 14.  OLESIŃSKA Aleksandra POL-BLYSKD POL 1:12.872  
RACE: 58    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 52.127
2 (2) 60.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 52.199
3 (3) 2.  LISEK Aleksandra POL-AZSO POL 52.343
4 (4) 29.  RĘKAS Marta POL-BLYSKT POL 58.407
RACE: 59    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 43.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 60    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 48.412
2 (3) 46.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 49.477
3 (4) 65.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 49.633
4 (2) 40.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 52.034
RACE: 61    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 3.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 45.855
2 (2) 45.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 47.090
3 (3) 39.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 47.929
4 (4) 47.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 56.729



XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Sanok, QUAL(i), 13.02. - 14.02.2021


Distance Classification


JUNIOR B LADIES 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAŁ
  1. A 1. 3.  ZYCH Magdalena POL-AZSO POL 34 1 0:45.090
  2. A 2. 45.  PARCZEWSKA Karolina POL-JUV POL 21 2 0:47.090
  3. A 3. 39.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL-JUV POL 13 3 0:47.929
  4. A 4. 47.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 8 4 0:47.801
  5. B 1. 41.  CZABAN Aleksandra POL-JUV POL 5 5 0:48.108
  6. B 2. 46.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 3 6 0:48.517
  7. B 3. 65.  KRUTYSZA Julia POL-STOCZ POL 2 7 0:49.633
  8. B 4. 40.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 1 8 0:49.039
  9. C 1. 43.  KRUPIŃSKA (1) Zuzanna POL-JUV POL 9 0:50.113
  10. D 1. 42.  DAKOWICZ Adrianna POL-JUV POL 10 0:51.987
  11. D 2. 60.  REINDL Katarzyna POL-ORZEL POL 11 0:50.432
  12. D 3. 2.  LISEK Aleksandra POL-AZSO POL 12 0:52.343
  13. D 4. 29.  RĘKAS Marta POL-BLYSKT POL 13 0:56.606
  14. E 1. 11.  KONECKA Wiktoria POL-BLYSKD POL 14 1:05.101
  15. E 2. 10.  GRZĘDZIELEWSKA Natalia POL-BLYSKD POL 15 1:05.348
  16. E 3. 13.  MARKOWSKA Weronika POL-BLYSKD POL 16 1:07.414
  17. E 4. 14.  OLESIŃSKA Aleksandra POL-BLYSKD POL 17 1:12.872
  18. F 1. 15.  TOMCZYK Urszula POL-BLYSKD POL 18 1:25.100
  19. F 2. 12.  LEBIODA Weronika POL-BLYSKD POL 19 1:12.363
PÓŁFINAŁY
  20. A 44.  MAJEWSKA Ada POL-JUV POL 20 0:48.177