4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 171    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:25.294  
2 (1) 2.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:25.863  
3 (2) 49.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 1:28.446  
RACE: 172    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:24.197  
2 (4) 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:24.635  
3 (3) 79.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:25.775  
4 (1) 130.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 1:28.247  
RACE: 173    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 1:25.145  
2 (1) 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:25.201  
3 (2) 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:25.356  
RACE: 174    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:30.715  
2 (4) 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:31.235  
3 (2) 104.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 1:31.529  
4 (3) 118.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 1:41.913  
RACE: 175    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:25.580  
2 (4) 13.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 1:26.912  
3 (2) 103.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 1:29.806  
4 (3) 29.  NOVRECZKY Boglárka HUN-FTC HUN 1:34.791  
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  777 m
RACE: 191    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:25.596  
2 (4) 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:26.032  
3 (3) 13.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 1:27.977  
- (1) 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN PEN. false start->to D
RACE: 192    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 1:23.831  
2 (4) 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:23.837  
3 (2) 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:24.863  
4 (3) 2.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:25.243  
RACE: 193    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:21.725  
2 (2) 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:21.837  
3 (3) 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:21.883  
4 (4) 79.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:27.233  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 211    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:20.934  
2 (4) 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:22.076  
3 (1) 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:22.499  
4 (2) 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 1:24.659  
RACE: 212    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:26.804  
2 (4) 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:29.379  
3 (1) 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:34.354   advanced->to A
- (2) 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE PEN. impeding->to C
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 239    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 1:32.142  
2 (2) 29.  NOVRECZKY Boglárka HUN-FTC HUN 1:36.846  
3 (3) 118.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 1:41.455  
RACE: 240    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:40.189  
2 (3) 104.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 1:40.510  
3 (1) 49.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 1:41.435  
4 (2) 103.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 1:41.712  
RACE: 241    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:24.017  
2 (3) 13.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 1:25.917  
3 (2) 79.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 1:25.976  
4 (1) 2.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:46.033  
RACE: 242    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:23.144  
2 (2) 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 1:24.314  
RACE: 243    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:23.628  
2 (3) 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:31.871  
3 (5) 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:40.651  
4 (4) 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:42.940  
- (2) 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU PEN. impeding



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Distance Classification


JUNIOR D GIRLS 777 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 34 1 1:20.934
  2. A 2. 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 21 2 1:23.837
  3. A 3. 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 13 3 1:21.725
  4. A 4. 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 8 4 1:24.863
  5. A 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 3 5 1:22.076
  6. B 1. 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 3 6 1:21.883
  7. B 2. 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 2 7 1:23.831
  8. C 1. 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 8 1:21.837
  9. C 2. 13.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 9 1:25.917
  10. C 3. 79.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 10 1:25.775
  11. C 4. 2.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 11 1:25.243
  12. D 1. 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 12 1:25.294
  13. D 2. 104.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 13 1:31.529
  14. D 3. 49.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 14 1:28.446
  15. D 4. 103.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 15 1:29.806
  16. E 1. 130.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 16 1:28.247
  17. E 2. 29.  NOVRECZKY Boglárka HUN-FTC HUN 17 1:34.791
  18. E 3. 118.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 18 1:41.455