4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 20    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:48.109  
2 (5) 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:49.880  
3 (2) 49.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 1:50.712  
4 (1) 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:50.792  
5 (6) 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 1:59.534   advanced->to B
6 (4) 13.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 2:00.753  
RACE: 21    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 2:05.372  
2 (3) 103.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 2:05.561  
3 (2) 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 2:06.140  
4 (1) 79.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 2:06.146  
5 (6) 130.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 2:07.253  
6 (5) 29.  NOVRECZKY Boglárka HUN-FTC HUN 2:17.559  
RACE: 22    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:55.425  
2 (3) 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:55.724  
3 (2) 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:56.855  
4 (1) 2.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:56.904  
5 (5) 104.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 1:57.838  
6 (4) 118.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 2:22.095  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 45    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (99) 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:58.972  
2 (99) 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:59.070  
3 (99) 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:59.089  
4 (99) 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:59.223  
5 (99) 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:59.520  
6 (99) 103.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 2:00.639  
RACE: 46    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (99) 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 1:50.059  
2 (99) 2.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:51.785  
3 (99) 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:53.753  
4 (99) 49.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 1:56.009  
5 (99) 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 2:10.900  
6 (99) 79.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 2:12.240  
- (99) 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR PEN. off track
RACE: 47    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (99) 13.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 1:58.554  
2 (99) 104.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 1:59.903  
3 (99) 130.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 2:00.747  
4 (99) 29.  NOVRECZKY Boglárka HUN-FTC HUN 2:11.719  
5 (99) 118.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 2:20.120  



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Distance Classification


JUNIOR D GIRLS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 34 1 1:58.972
  2. A 2. 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 21 2 1:48.109
  3. A 3. 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 13 3 1:49.880
  4. A 4. 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 8 4 1:55.425
  5. A 5. 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 5 5 1:55.724
  6. A 6. 103.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 3 6 2:00.639
  7. B 1. 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 2 7 1:50.059
  8. B 2. 2.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1 8 1:51.785
  9. B 3. 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 9 1:53.753
  10. B 4. 49.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 10 1:50.712
  11. B 5. 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 11 1:50.792
  12. B 6. 79.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 12 2:06.146
  13. B 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 13 1:59.534
  14. C 1. 13.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 14 1:58.554
  15. C 2. 104.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 15 1:57.838
  16. C 3. 130.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 16 2:00.747
  17. C 4. 29.  NOVRECZKY Boglárka HUN-FTC HUN 17 2:11.719
  18. C 5. 118.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 18 2:20.120