4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 68    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 50.158
2 (3) 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 51.508
3 (1) 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 51.599
4 (4) 79.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 55.306
RACE: 69    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 53.143
2 (2) 103.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 53.282
3 (1) 13.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 54.584
4 (4) 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 70    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 51.041
2 (4) 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 51.785
3 (2) 104.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 54.675
4 (3) 2.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 54.747
5 (1) 29.  NOVRECZKY Boglárka HUN-FTC HUN 58.834
RACE: 71    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 51.476
2 (3) 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 52.464
3 (1) 49.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 54.622
4 (5) 130.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 58.323
5 (2) 118.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 1:04.321  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 106    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 53.370
2 (2) 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 53.406
3 (4) 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 53.502
4 (3) 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 53.674
RACE: 107    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 48.415
2 (2) 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 49.913
3 (3) 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 53.379
4 (4) 103.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 136    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 52.074
2 (2) 79.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 53.951
3 (1) 2.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 54.048
4 (3) 130.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 54.589
5 (4) 29.  NOVRECZKY Boglárka HUN-FTC HUN 59.543
6 (5) 118.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 1:03.061  
RACE: 137    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 52.486
2 (4) 104.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 54.321
3 (3) 49.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 56.167
- (2) 13.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE PEN. impeding
RACE: 138    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 51.925
2 (2) 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 52.436
3 (4) 103.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 53.979
4 (1) 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 54.189
RACE: 139    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 50.622
2 (4) 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 50.732
3 (1) 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 50.818
4 (2) 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 51.007



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Distance Classification


JUNIOR D GIRLS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 116.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 34 1 0:50.622
  2. A 2. 149.  BARICOVÁ Ema SVK-SKMA SVK 21 2 0:50.732
  3. A 3. 150.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 13 3 0:48.415
  4. A 4. 14.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 8 4 0:49.913
  5. B 1. 129.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 5 5 0:51.785
  6. B 2. 20.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 3 6 0:52.436
  7. B 3. 103.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 2 7 0:53.282
  8. B 4. 117.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1 8 0:53.143
  9. C 1. 159.  MANOKHINA Iryna UKR-KYIV UKR 9 0:51.599
  10. C 2. 104.  TÓTH Hajnalka HUN-TDKE HUN 10 0:54.321
  11. C 3. 49.  REDLER Aisa HUN-JSE HUN 11 0:54.622
  12. C 13.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 12 0:54.584
  13. D 1. 151.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 13 0:52.074
  14. D 2. 79.  GÖRGÉNYI Antónia HUN-MTK HUN 14 0:53.951
  15. D 3. 2.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 15 0:54.048
  16. D 4. 130.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 16 0:54.589
  17. D 5. 29.  NOVRECZKY Boglárka HUN-FTC HUN 17 0:58.834
  18. D 6. 118.  TÓTH Vivien HUN-TKKSE HUN 18 1:03.061