ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:48.497  
2 (2) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:48.574  
3 (4) 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:51.792  
4 (1) 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:52.630  
5 (3) 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 2:01.474  
6 (6) 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO NO TIME finished
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 132.  LESKOVA Radovana SVK SVK 1:53.650  
2 (1) 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:54.528  
3 (6) 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:56.315  
4 (5) 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:57.763  
5 (4) 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 2:02.421  
6 (3) 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 2:02.611  
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:51.923  
2 (5) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:52.385  
3 (6) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:54.982  
4 (2) 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 1:56.696  
5 (4) 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:56.841  
6 (1) 74.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:56.908  
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:47.551  
2 (3) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:47.649  
3 (4) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:48.311  
4 (1) 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 1:50.209  
5 (6) 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:51.550  
6 (2) 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 14    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:51.291  
2 (1) 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:51.805  
3 (2) 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 1:51.993  
4 (4) 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:59.794  
5 (5) 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 2:08.684  
- (3) 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO PEN. no start
RACE: 15    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:54.755  
2 (3) 74.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:54.939  
3 (4) 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:55.054  
4 (5) 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 2:05.516  
5 (6) 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 2:12.180  
- (1) 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE PEN. no start
RACE: 16    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:48.346  
2 (1) 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:48.371  
3 (5) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:48.702  
4 (4) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:48.818  
5 (3) 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:51.247  
6 (6) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:53.380  
RACE: 17    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:47.294  
2 (2) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:47.447  
3 (4) 132.  LESKOVA Radovana SVK SVK 1:47.788  
4 (3) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:49.538  
5 (6) 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:51.590  
6 (5) 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:51.792  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 22    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 2:02.434  
2 (2) 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 2:04.699  
3 (3) 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 2:04.820  
4 (4) 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 2:25.926  
RACE: 23    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:51.837  
2 (2) 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:54.862  
3 (6) 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:57.684  
4 (3) 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 2:03.029  
5 (5) 74.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 2:15.195  
6 (4) 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU NO TIME finished
RACE: 24    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 1:49.759  
2 (6) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:50.506  
3 (3) 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:53.441  
4 (2) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:53.601  
5 (4) 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:54.002  
6 (5) 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:54.143  
RACE: 25    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:46.509  
2 (5) 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:46.560  
3 (4) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 1:46.687  
4 (2) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 1:46.980  
5 (3) 132.  LESKOVA Radovana SVK SVK 1:53.559  
6 (6) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 2:03.240  



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Distance Classification


JUNIOR D GIRLS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 34 1 1:46.509
  2. A 2. 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 21 2 1:46.560
  3. A 3. 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 13 3 1:46.687
  4. A 4. 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 8 4 1:46.980
  5. A 5. 132.  LESKOVA Radovana SVK SVK 5 5 1:47.788
  6. A 6. 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 3 6 1:48.702
  7. B 1. 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 2 7 1:48.818
  8. B 2. 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1 8 1:50.506
  9. B 3. 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 9 1:51.247
  10. B 4. 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 10 1:48.311
  11. B 5. 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 11 1:51.590
  12. B 6. 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 12 1:51.792
  13. C 1. 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 13 1:51.291
  14. C 2. 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 14 1:51.805
  15. C 3. 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 15 1:55.054
  16. C 4. 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 16 1:51.993
  17. C 5. 74.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 17 1:54.939
  18. C 6. 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 18 1:51.550
  19. D 1. 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 19 1:59.794
  20. D 2. 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 20 2:02.421
  21. D 3. 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 21 2:02.611
  22. D 4. 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 22 2:12.180
SEMI-FINAL
  23. B 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 23 1:50.209
  24. B 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO 24 1:56.841