ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 50    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 52.090
2 (3) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 52.724
3 (4) 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 56.961
4 (2) 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 59.273
5 (5) 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 59.361
RACE: 51    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 132.  LESKOVA Radovana SVK SVK 51.146
2 (2) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 52.339
3 (3) 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 55.477
4 (1) 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 1:02.587  
RACE: 52    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 52.412
2 (1) 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:03.130  
3 (4) 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 1:12.155  
4 (3) 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 1:38.427   advanced->to A
5 (2) 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:48.682  
RACE: 53    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 50.836
2 (5) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 52.646
3 (3) 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO 52.918
4 (1) 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 53.093
5 (4) 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU NO TIME finished
RACE: 54    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 52.293
2 (3) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 52.568
3 (4) 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 54.963
4 (1) 74.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:07.603  
5 (5) 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:08.712  
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 68    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 54.201
2 (4) 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 54.318
3 (2) 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 54.419
4 (3) 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 1:02.124  
RACE: 69    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 55.987
2 (4) 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 56.110
3 (2) 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 58.812
4 (3) 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 58.830
RACE: 70    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 53.317
2 (3) 74.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 53.437
3 (1) 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 54.389
RACE: 71    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 51.612
2 (3) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 51.671
3 (2) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 51.774
4 (4) 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 54.862
RACE: 72    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 132.  LESKOVA Radovana SVK SVK 50.925
2 (3) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 51.247
3 (4) 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO 55.133 addTo.->to B
4 (2) 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK NO TIME finished
RACE: 73    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 50.663
2 (3) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 50.775
3 (2) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 51.197
4 (5) 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 55.484
5 (4) 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 55.518
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 78    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 51.985
2 (3) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 52.064
3 (4) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE NO TIME finished
- (1) 132.  LESKOVA Radovana SVK SVK PEN. impeding->to C
RACE: 79    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 50.515
2 (2) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 50.669
3 (3) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 50.784
4 (4) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 50.891
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 93    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 56.576
2 (4) 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 58.369
3 (3) 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 59.323
4 (5) 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 1:01.289  
5 (2) 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:12.512  
RACE: 94    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 53.706
2 (3) 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 53.823
3 (6) 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 54.270
4 (4) 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 54.535
5 (5) 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 54.780
6 (2) 74.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU NO TIME finished
RACE: 95    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 132.  LESKOVA Radovana SVK SVK 52.284
2 (5) 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 52.313
3 (1) 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 53.815
4 (3) 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 54.820
5 (2) 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 55.376
RACE: 96    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 52.294
2 (4) 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 52.613
3 (1) 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 52.720
4 (3) 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO NO TIME finished
RACE: 97    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 50.831
2 (2) 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 50.930
3 (3) 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 51.391
4 (4) 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:13.537  



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Distance Classification


JUNIOR D GIRLS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 130.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 34 1 0:50.515
  2. A 2. 64.  KICIGINA Elina LAT-SPARS LAT 21 2 0:50.669
  3. A 3. 57.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 13 3 0:51.391
  4. A 4. 85.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 8 4 0:51.671
  5. B 1. 22.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE 5 5 0:50.891
  6. B 2. 51.  KUDLÁČKOVÁ Eliška CZE-STCZ CZE 3 6 0:51.774
  7. B 3. 65.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 2 7 0:50.784
  8. C 1. 132.  LESKOVA Radovana SVK SVK 8 0:50.925
  9. B 4. 12.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1 9 0:52.918
  10. C 2. 133.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 10 0:52.313
  11. C 3. 50.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 11 0:53.815
  12. C 4. 21.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 12 0:54.820
  13. C 5. 62.  IGOSINA Veronika LAT-SPARS LAT 13 0:55.376
  14. D 1. 100.  ORCIUCH Magdalena POL POL 14 0:53.317
  15. D 2. 84.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 15 0:53.093
  16. D 3. 72.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 16 0:54.270
  17. D 4. 116.  ŠPAN Dina SLO SLO 17 0:54.318
  18. D 5. 121.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 18 0:54.780
  19. D 6. 74.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 19 0:53.437
  20. E 1. 73.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 20 0:54.389
  21. E 2. 46.  HOMOLKOVÁ Barbora CZE-NACH CZE 21 0:58.369
  22. E 3. 63.  JAREMINA Noela LAT-SPARS LAT 22 0:58.812
  23. E 4. 11.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 23 1:01.289
  24. E 5. 131.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 24 0:54.419