Alpe Adria Trophy, Zagreb Open 2017, 04.11. - 05.11.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 17    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 2:54.594  
2 (7) 80.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 2:54.614  
3 (6) 115.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:54.811  
4 (2) 89.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 2:55.002  
5 (3) 69.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 3:02.661  
6 (4) 68.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 3:05.755  
7 (5) 90.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:11.629  
RACE: 18    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 51.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 3:05.948  
2 (3) 35.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 3:06.047  
3 (1) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 3:06.154  
4 (5) 81.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 3:15.277  
5 (2) 116.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 3:18.588  
6 (4) 10.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 3:32.017  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 41    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 89.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 3:02.141  
2 (2) 69.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 3:08.414  
3 (3) 68.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 3:11.539  
4 (5) 81.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 3:12.386  
5 (6) 116.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 3:22.222  
6 (7) 10.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 3:28.482  
- (4) 90.  ERJAVEC Ursa SLO SLO PEN. penalty
RACE: 42    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 51.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:47.632  
2 (5) 35.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 2:49.115  
3 (6) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:49.229  
4 (1) 34.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 2:49.645  
5 (2) 80.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 2:49.875  
6 (3) 115.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:51.768  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 75    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 34.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 50.422
2 (2) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 50.548
3 (1) 89.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 50.925
4 (4) 81.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 52.729
RACE: 76    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 35.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 52.750
2 (2) 80.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 54.440
3 (3) 69.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 56.169
4 (4) 116.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 57.408
RACE: 77    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 51.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 49.576
2 (4) 115.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 50.732
3 (3) 68.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 56.780
4 (5) 90.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 59.789
5 (1) 10.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 1:02.581  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 99    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 35.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 50.023
2 (1) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 50.112
3 (2) 115.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 50.822
4 (3) 89.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 51.476
RACE: 100    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 34.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 50.753
2 (3) 80.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 51.664
3 (1) 51.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 56.328
4 (4) 69.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 57.543
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 124    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 81.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 53.739
2 (2) 68.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 56.750
3 (3) 116.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 57.493
4 (4) 90.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 59.942
5 (5) 10.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 1:03.738  
RACE: 125    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 51.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 50.570
2 (1) 115.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 51.015
3 (2) 89.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 51.276
4 (4) 69.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 57.556
RACE: 126    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 35.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 49.931
2 (3) 34.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 50.026
3 (2) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 50.180
4 (4) 80.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 51.311
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 172    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 51.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:56.508  
2 (1) 34.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:56.623  
3 (2) 115.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:56.863  
4 (6) 69.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 2:12.745  
5 (3) 81.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 2:18.638  
- (4) 90.  ERJAVEC Ursa SLO SLO PEN. no finish
RACE: 173    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 35.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 1:51.369  
2 (5) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:51.720  
3 (6) 80.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:52.416  
4 (7) 116.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 1:59.353  
5 (1) 68.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 2:00.335  
6 (4) 89.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 2:08.503  
7 (2) 10.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 2:09.424  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 196    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 89.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 1:52.614  
2 (6) 81.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:55.711  
3 (1) 116.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 1:58.195  
4 (5) 69.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 1:59.090  
5 (2) 68.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 1:59.502  
6 (4) 10.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 2:11.985  
RACE: 197    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 51.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:50.264  
2 (1) 35.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 1:51.636  
3 (2) 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:51.703  
4 (5) 34.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 1:51.882  
5 (3) 80.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:52.216  
6 (6) 115.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:54.633  



Alpe Adria Trophy, Zagreb Open 2017, 04.11. - 05.11.2017


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 35.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE-KSB CZE 2. 1. 2. 76 5
2. 51.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1. 5. 1. 68 7
3. 67.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 3. 3. 3. 39 9
4. 34.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE-KSB CZE 4. 2. 4. 37 10
5. 80.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 5. 4. 5. 18 14
6. 115.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 6. 6. 6. 6 18
7. 89.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 7. 7. 7. 21
8. 69.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 8. 8. 10. 26
9. 81.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 10. 9. 8. 27
10. 68.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 9. 10. 11. 30
11. 116.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 11. 11. 9. 31
12. 10.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 12. 13. 12. 37
13. 90.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 13. 12. 14. 39