Alpe Adria Trophy, Zagreb Open 2016, 12.11. - 13.11.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 13    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:55.621  
2 (2) 40.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 2:58.147  
3 (3) 116.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 3:05.213  
4 (4) 12.  PRANTL Gabriella CRO CRO 4:01.308  
RACE: 14    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 117.  RUSNAKOVA Petra SVK-STEZ SVK 2:47.312  
2 (2) 39.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 2:52.244  
3 (3) 85.  LES Ina SLO SLO 3:03.680  
4 (4) 66.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 3:03.744  
5 (1) 52.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:06.248  
RACE: 15    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 103.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK 2:45.442  
2 (5) 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:46.022  
3 (4) 94.  JASIC Petra SRB SRB 2:46.112  
4 (2) 11.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:48.614  
5 (3) 84.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:42.091  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 28    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 103.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK 2:57.447  
2 (3) 117.  RUSNAKOVA Petra SVK-STEZ SVK 2:57.733  
3 (2) 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:58.163  
4 (4) 39.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 3:00.107  
5 (5) 51.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 3:00.225  
6 (6) 40.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 3:00.375  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 49    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 53.075
2 (2) 51.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 53.755
3 (3) 84.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:07.420  
- (4) 12.  PRANTL Gabriella CRO CRO PEN. no finish
RACE: 50    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  RUSNAKOVA Petra SVK-STEZ SVK 49.188
2 (2) 40.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 52.296
3 (3) 11.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 52.646
RACE: 51    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 103.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK 49.762
2 (1) 116.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 49.872
3 (2) 85.  LES Ina SLO SLO 58.388
RACE: 52    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 50.402
2 (2) 94.  JASIC Petra SRB SRB 51.408
3 (4) 66.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 54.788
4 (3) 52.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 1:01.398  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 73    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  RUSNAKOVA Petra SVK-STEZ SVK 49.503
2 (2) 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 50.713
3 (3) 94.  JASIC Petra SRB SRB 50.955
4 (4) 40.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 52.501
RACE: 74    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 116.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 49.618
2 (1) 103.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK 49.686
3 (3) 39.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 50.904
4 (4) 51.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 51.732
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 94    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN NO TIME
RACE: 95    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 53.018
2 (2) 66.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 53.856
3 (3) 85.  LES Ina SLO SLO 56.632
4 (4) 84.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:07.580  
RACE: 96    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 51.471
2 (3) 51.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 51.597
3 (4) 40.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 51.893
4 (2) 94.  JASIC Petra SRB SRB 51.959
RACE: 97    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  RUSNAKOVA Petra SVK-STEZ SVK 48.238
2 (2) 116.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 49.502
3 (4) 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 50.558
- (3) 103.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK PEN. no finish
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 124    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 103.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK 1:46.032  
2 (2) 39.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 1:47.108  
3 (3) 94.  JASIC Petra SRB SRB 1:47.642  
4 (4) 66.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:54.188  
5 (5) 52.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:04.252  
RACE: 125    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 117.  RUSNAKOVA Petra SVK-STEZ SVK 1:49.792  
2 (3) 40.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:51.734  
3 (1) 51.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:51.764  
4 (2) 84.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:16.100  
5 (4) 12.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:18.576  
RACE: 126    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 116.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 1:49.473  
2 (2) 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:49.615  
3 (4) 11.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:52.471  
4 (1) 85.  LES Ina SLO SLO 1:59.159  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 147    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:09.703  
2 (2) 12.  PRANTL Gabriella CRO CRO 2:37.624  
RACE: 148    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  JASIC Petra SRB SRB 1:47.005  
2 (4) 66.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:53.259  
3 (5) 85.  LES Ina SLO SLO 1:59.460  
4 (2) 51.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:59.662  
5 (6) 84.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:18.768  
- (3) 11.  IVANDIĆ Maja CRO CRO PEN. impeding
RACE: 149    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 103.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK 1:42.777  
2 (5) 117.  RUSNAKOVA Petra SVK-STEZ SVK 1:42.879  
3 (2) 39.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 1:44.989  
4 (4) 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:45.175  
5 (6) 40.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:45.359  
6 (3) 116.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK NO TIME



Alpe Adria Trophy, Zagreb Open 2016, 12.11. - 13.11.2016


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 117.  RUSNAKOVA Petra SVK-STEZ SVK 2. 1. 2. 76 5
2. 103.  ŽELINSKÁ Ema SVK-PRK SVK 1. 4. 1. 68 6
3. 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 3. 3. 4. 34 10
4. 116.  FILIPOVA Lucia SVK-STEZ SVK 9. 2. 6. 24 17
5. 39.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 4. 5. 3. 21 12
6. 40.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 6. 7. 5. 8 18
7. 51.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 5. 6. 10. 5 21
8. 94.  JASIC Petra SRB SRB 7. 8. 7. 22
9. 85.  LES Ina SLO SLO 8. 11. 9. 28
10. 66.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 11. 10. 8. 29
11. 11.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 10. 9. 12. 31
12. 84.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 14. 12. 11. 37
13. 52.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 13. 13. 13. 39
14. 12.  PRANTL Gabriella CRO CRO 12. 15. 14. 41