Ogólnopolskie Zawody Rankingowe 1, Sanok, POL, 01.10. - 02.10.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D BOYS  SERIE  1000 m
RACE: 17    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 88.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:57.125  
2 (2) 156.  KODA Mateusz POL-UKSJB POL 2:07.367  
3 (1) 153.  BUCZKO Jakub POL-UKSJB POL 2:08.129  
4 (3) 126.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 2:10.144  
5 (4) 177.  KUŹMICKI Igor POL-UKSSB POL 2:18.569  
RACE: 18    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 44.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 1:55.582  
2 (5) 200.  KARABIN Jakub SVK SVK 2:00.159  
3 (6) 174.  DĄBROWSKI Filip POL-UKSSB POL 2:01.031  
4 (1) 89.  SMALAK Michał POL-JUV POL 2:05.731  
5 (3) 155.  GÓLCZ Maciej POL-UKSJB POL 2:12.697  
6 (4) 33.  WYSZYŃSKI Ryszard POL-BLYSKD POL NO TIME
RACE: 19    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 159.  SULIMA Jakub POL-UKSJB POL 1:54.331  
2 (6) 209.  MAZURCZYK Mateusz POL-UKSSB POL 2:01.695  
3 (5) 21.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 2:04.324  
4 (2) 176.  KAMIŃSKI Michał POL-UKSSB POL 2:07.887  
5 (4) 198.  BARTKO Patrik SVK SVK 2:10.636  
- (3) 45.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL PEN. no finish
RACE: 20    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 138.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 1:58.562  
2 (3) 157.  MARKOWSKI Szymon POL-UKSJB POL 2:01.588  
3 (2) 175.  JAMIOŁKOWSKI Adam POL-UKSSB POL 2:01.926  
4 (5) 158.  MAZIARZ Damian POL-UKSJB POL 2:12.126  
5 (1) 32.  WOŁEK Adam POL-BLYSKD POL 2:32.388  
RACE: 21    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 43.  DĘBOSKI Wojciech POL-GIZ POL 1:59.099  
2 (3) 199.  FENUS Jakub SVK SVK 1:59.457  
3 (6) 118.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 2:05.752  
4 (2) 184.  MÓWIŃSKI Krzysztof POL-WMKS POL 2:23.443  
5 (1) 154.  FILIANOWICZ Filip POL-UKSJB POL 2:31.759  
- (4) 31.  DĄBROWSKI Piotr POL-BLYSKD POL PEN. no start
 
JUNIOR D BOYS  PÓŁFINAŁ  1000 m
RACE: 29    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 88.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:58.794  
2 (1) 44.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 2:00.388  
3 (3) 199.  FENUS Jakub SVK SVK 2:02.032  
4 (4) 200.  KARABIN Jakub SVK SVK 2:05.114  
5 (5) 156.  KODA Mateusz POL-UKSJB POL 2:05.957  
RACE: 30    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 159.  SULIMA Jakub POL-UKSJB POL 1:50.694  
2 (2) 138.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 1:51.843  
3 (3) 43.  DĘBOSKI Wojciech POL-GIZ POL 1:52.098  
4 (5) 209.  MAZURCZYK Mateusz POL-UKSSB POL 1:56.364  
5 (4) 157.  MARKOWSKI Szymon POL-UKSJB POL NO TIME
 
JUNIOR D BOYS  FINAŁ  1000 m
RACE: 36    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 88.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:48.742  
2 (1) 159.  SULIMA Jakub POL-UKSJB POL 1:48.892  
3 (4) 44.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 1:49.146  
4 (2) 138.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 1:49.429  



Ogólnopolskie Zawody Rankingowe 1, Sanok, POL, 01.10. - 02.10.2016


Distance Classification


JUNIOR D BOYS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAŁ
  1. 1. 88.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 34 1 1:48.742
  2. 2. 159.  SULIMA Jakub POL-UKSJB POL 21 2 1:48.892
  3. 3. 44.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 13 3 1:49.146
  4. 4. 138.  MUCHLADO Adam POL-STOCZ POL 8 4 1:49.429
PÓŁFINAŁ
  5. 3. 43.  DĘBOSKI Wojciech POL-GIZ POL 5 1:52.098
  6. 3. 199.  FENUS Jakub SVK SVK 6 1:59.457
  7. 4. 209.  MAZURCZYK Mateusz POL-UKSSB POL 7 1:56.364
  8. 4. 200.  KARABIN Jakub SVK SVK 8 2:00.159
  9. 5. 157.  MARKOWSKI Szymon POL-UKSJB POL 9 2:01.588
  10. 5. 156.  KODA Mateusz POL-UKSJB POL 10 2:05.957
SERIE
  11. 3. 174.  DĄBROWSKI Filip POL-UKSSB POL 11 2:01.031
  12. 3. 175.  JAMIOŁKOWSKI Adam POL-UKSSB POL 12 2:01.926
  13. 3. 21.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 13 2:04.324
  14. 3. 118.  BAŁĘCZNY Mariusz POL-ORL POL 14 2:05.752
  15. 3. 153.  BUCZKO Jakub POL-UKSJB POL 15 2:08.129
  16. 4. 89.  SMALAK Michał POL-JUV POL 16 2:05.731
  17. 4. 176.  KAMIŃSKI Michał POL-UKSSB POL 17 2:07.887
  18. 4. 126.  WIŚNIEWSKI Karol POL-ORZEL POL 18 2:10.144
  19. 4. 158.  MAZIARZ Damian POL-UKSJB POL 19 2:12.126
  20. 4. 184.  MÓWIŃSKI Krzysztof POL-WMKS POL 20 2:23.443
  21. 5. 198.  BARTKO Patrik SVK SVK 21 2:10.636
  22. 5. 155.  GÓLCZ Maciej POL-UKSJB POL 22 2:12.697
  23. 5. 177.  KUŹMICKI Igor POL-UKSSB POL 23 2:18.569
  24. 5. 154.  FILIANOWICZ Filip POL-UKSJB POL 24 2:31.759
  25. 5. 32.  WOŁEK Adam POL-BLYSKD POL 25 2:32.388
  26. 6. 33.  WYSZYŃSKI Ryszard POL-BLYSKD POL 26 NO TIME
  45.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 28 -----