27th Csizmadia Ferenc Memorial Trophy - Budapest, HUN, 13.11. - 15.11.2020


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  777 m
RACE: 68    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 60.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1:33.036  
2 (2) 81.  KISS-GEBORA Bence HUN-MTK HUN 1:33.672  
3 (1) 59.  ALI Kristóf HUN-JSE HUN 1:33.723  
4 (4) 11.  REPKA Nándor HUN-DVTK HUN 1:59.263  
5 (5) 109.  URBANEK Norbert HUN-TDKE HUN 2:01.944  
6 (6) 37.  FÜSPÖK Márton HUN-FTC HUN NO TIME finished
RACE: 69    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 82.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1:25.492  
2 (2) 108.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 1:34.331  
3 (5) 63.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 1:35.880  
4 (6) 62.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:37.506  
5 (1) 36.  ERDŐS Máté HUN-FTC HUN 1:44.145  
6 (3) 38.  NÉMETH Marcell HUN-FTC HUN 1:49.560  
RACE: 70    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 94.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1:25.106  
2 (4) 64.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:26.745  
3 (2) 83.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:28.928  
4 (1) 10.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 1:41.753  
5 (3) 61.  GONDA Gergő HUN-JSE HUN 1:42.283  
6 (6) 39.  TAKÁCS Attila Botond HUN-FTC HUN 1:49.941  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  777 m
RACE: 81    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 38.  NÉMETH Marcell HUN-FTC HUN 1:43.101  
2 (1) 61.  GONDA Gergő HUN-JSE HUN 1:43.252  
3 (4) 39.  TAKÁCS Attila Botond HUN-FTC HUN 1:50.500  
4 (5) 109.  URBANEK Norbert HUN-TDKE HUN 1:51.483  
5 (2) 36.  ERDŐS Máté HUN-FTC HUN 2:05.407  
6 (6) 37.  FÜSPÖK Márton HUN-FTC HUN 2:05.577  
RACE: 82    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 83.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:31.923  
2 (2) 59.  ALI Kristóf HUN-JSE HUN 1:33.073  
3 (4) 62.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:37.342  
4 (3) 63.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 1:39.227  
5 (5) 10.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 1:48.764  
6 (6) 11.  REPKA Nándor HUN-DVTK HUN 1:49.005  
RACE: 83    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 82.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1:18.944  
2 (1) 94.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1:25.379  
3 (3) 64.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:27.359  
4 (4) 60.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1:32.324  
5 (6) 108.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 1:35.987  
6 (5) 81.  KISS-GEBORA Bence HUN-MTK HUN 1:40.182  
 
2. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  333 m
RACE: 89    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 82.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 33.789
2 (4) 37.  FÜSPÖK Márton HUN-FTC HUN 43.359
3 (1) 59.  ALI Kristóf HUN-JSE HUN 44.928
4 (3) 10.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 55.828
RACE: 90    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 37.794
2 (2) 62.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 39.641
3 (3) 39.  TAKÁCS Attila Botond HUN-FTC HUN 44.380
RACE: 91    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 94.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 36.050
2 (1) 36.  ERDŐS Máté HUN-FTC HUN 43.264
3 (4) 11.  REPKA Nándor HUN-DVTK HUN 44.072
4 (2) 63.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 57.655
RACE: 92    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 64.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 36.904
2 (2) 83.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 38.003
3 (1) 38.  NÉMETH Marcell HUN-FTC HUN 43.486
RACE: 93    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 60.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 38.375
2 (1) 81.  KISS-GEBORA Bence HUN-MTK HUN 40.073
3 (4) 61.  GONDA Gergő HUN-JSE HUN 43.046
4 (2) 109.  URBANEK Norbert HUN-TDKE HUN 44.873
 
JUNIOR E BOYS  QUARTER-FINAL  333 m
RACE: 99    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 59.  ALI Kristóf HUN-JSE HUN 38.907
2 (3) 63.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 41.384
3 (1) 39.  TAKÁCS Attila Botond HUN-FTC HUN 42.495
RACE: 100    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 109.  URBANEK Norbert HUN-TDKE HUN 44.031
2 (1) 11.  REPKA Nándor HUN-DVTK HUN 44.243
3 (3) 10.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 50.412
RACE: 101    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 35.848
2 (2) 108.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 37.665
3 (3) 36.  ERDŐS Máté HUN-FTC HUN 42.790
4 (4) 37.  FÜSPÖK Márton HUN-FTC HUN 50.448
RACE: 102    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 36.561
2 (3) 81.  KISS-GEBORA Bence HUN-MTK HUN 41.513
3 (4) 61.  GONDA Gergő HUN-JSE HUN 43.779
- (2) 60.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN PEN. impeding->to C
RACE: 103    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 82.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 34.033
2 (2) 83.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 37.816
3 (3) 62.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 39.199
4 (4) 38.  NÉMETH Marcell HUN-FTC HUN 42.395
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 113    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 94.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 36.197
2 (1) 64.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 36.209
3 (3) 62.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 39.595
4 (4) 81.  KISS-GEBORA Bence HUN-MTK HUN 40.083
RACE: 114    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 82.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 33.818
2 (2) 108.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 36.982
3 (4) 36.  ERDŐS Máté HUN-FTC HUN 43.311
4 (3) 83.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 46.285
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  333 m
RACE: 125    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  TAKÁCS Attila Botond HUN-FTC HUN 44.470
2 (2) 10.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 44.588
RACE: 126    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 59.  ALI Kristóf HUN-JSE HUN 39.094
2 (2) 63.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 39.846
3 (3) 109.  URBANEK Norbert HUN-TDKE HUN 44.751
4 (4) 11.  REPKA Nándor HUN-DVTK HUN 44.854
RACE: 127    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 60.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 38.384
2 (1) 38.  NÉMETH Marcell HUN-FTC HUN 41.708
3 (3) 37.  FÜSPÖK Márton HUN-FTC HUN 41.952
4 (2) 61.  GONDA Gergő HUN-JSE HUN 42.954
RACE: 128    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 38.935
2 (4) 83.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 39.087
3 (2) 81.  KISS-GEBORA Bence HUN-MTK HUN 40.519
4 (3) 36.  ERDŐS Máté HUN-FTC HUN 41.367
RACE: 129    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 82.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 33.810
2 (2) 94.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 34.892
3 (3) 64.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 35.376
4 (4) 108.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 37.480
 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 136    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 83.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 56.964
2 (3) 60.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 57.269
3 (4) 37.  FÜSPÖK Márton HUN-FTC HUN 1:03.605  
4 (2) 10.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 1:07.917  
RACE: 137    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 82.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 49.598
2 (2) 59.  ALI Kristóf HUN-JSE HUN 59.082
3 (1) 38.  NÉMETH Marcell HUN-FTC HUN 1:19.939  
RACE: 138    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 64.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 54.390
2 (2) 36.  ERDŐS Máté HUN-FTC HUN 1:04.915  
3 (1) 109.  URBANEK Norbert HUN-TDKE HUN 1:06.935  
4 (3) 11.  REPKA Nándor HUN-DVTK HUN 1:18.881  
RACE: 139    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 56.214
2 (4) 63.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 59.861
3 (2) 81.  KISS-GEBORA Bence HUN-MTK HUN 59.869
4 (3) 39.  TAKÁCS Attila Botond HUN-FTC HUN 1:39.720  
RACE: 140    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 94.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 53.808
2 (2) 62.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:01.179  
3 (1) 61.  GONDA Gergő HUN-JSE HUN 1:06.065  
 
JUNIOR E BOYS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 146    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 38.  NÉMETH Marcell HUN-FTC HUN 1:05.880  
2 (1) 109.  URBANEK Norbert HUN-TDKE HUN 1:16.743  
3 (3) 39.  TAKÁCS Attila Botond HUN-FTC HUN 1:29.586  
RACE: 147    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  GONDA Gergő HUN-JSE HUN 1:05.669  
2 (2) 10.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 1:05.994  
3 (3) 11.  REPKA Nándor HUN-DVTK HUN 1:06.473  
RACE: 148    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 54.227
2 (2) 108.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 56.222
3 (3) 62.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:02.030  
4 (4) 36.  ERDŐS Máté HUN-FTC HUN 1:05.788  
RACE: 149    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 53.219
2 (2) 83.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 57.181
3 (4) 81.  KISS-GEBORA Bence HUN-MTK HUN 59.519
4 (3) 63.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 59.827
RACE: 150    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 82.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 50.230
2 (2) 60.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 57.876
3 (3) 59.  ALI Kristóf HUN-JSE HUN 58.741
4 (4) 37.  FÜSPÖK Márton HUN-FTC HUN 1:10.852  
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 160    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 52.952
2 (2) 64.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 53.540
3 (3) 60.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 56.746
4 (4) 59.  ALI Kristóf HUN-JSE HUN 58.630
RACE: 161    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 82.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 50.099
2 (3) 83.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 57.346
3 (4) 81.  KISS-GEBORA Bence HUN-MTK HUN 1:00.272  
- (2) 108.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN PEN. false start->to B
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 172    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 39.  TAKÁCS Attila Botond HUN-FTC HUN 1:06.518  
2 (1) 11.  REPKA Nándor HUN-DVTK HUN 1:06.740  
RACE: 173    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 38.  NÉMETH Marcell HUN-FTC HUN 1:04.764  
2 (1) 61.  GONDA Gergő HUN-JSE HUN 1:05.136  
3 (3) 10.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 1:06.050  
4 (4) 109.  URBANEK Norbert HUN-TDKE HUN 1:17.449  
RACE: 174    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 62.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:01.311  
2 (1) 63.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 1:01.408  
3 (3) 36.  ERDŐS Máté HUN-FTC HUN 1:06.612  
4 (4) 37.  FÜSPÖK Márton HUN-FTC HUN 1:17.838  
RACE: 175    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 55.840
2 (4) 108.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 56.370
3 (2) 59.  ALI Kristóf HUN-JSE HUN 57.995
- (3) 81.  KISS-GEBORA Bence HUN-MTK HUN PEN. false start
RACE: 176    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 82.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 50.310
2 (2) 94.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 52.607
3 (4) 83.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 58.330
4 (3) 64.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:20.994  



27th Csizmadia Ferenc Memorial Trophy - Budapest, HUN, 13.11. - 15.11.2020


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 82.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 94.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 2. 2. 2. 63 6
3. 64.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 3. 3. 4. 34 10
4. 83.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 7. 6. 3. 18 16
5. 108.  MORAVCSIK Márk HUN-TDKE HUN 5. 4. 6. 16 15
6. 60.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 4. 9. 5. 13 18
7. 81.  KISS-GEBORA Bence HUN-MTK HUN 6. 7. 8. 5 21
8. 62.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 9. 5. 9. 5 23
9. 59.  ALI Kristóf HUN-JSE HUN 8. 13. 7. 3 28
10. 36.  ERDŐS Máté HUN-FTC HUN 17. 8. 11. 1 36
11. 63.  GYÖRGY Nimród HUN-JSE HUN 10. 14. 10. 34
12. 38.  NÉMETH Marcell HUN-FTC HUN 13. 10. 13. 36
13. 61.  GONDA Gergő HUN-JSE HUN 14. 12. 14. 40
14. 37.  FÜSPÖK Márton HUN-FTC HUN 18. 11. 12. 41
15. 10.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 11. 18. 15. 44
16. 11.  REPKA Nándor HUN-DVTK HUN 12. 16. 18. 46
17. 109.  URBANEK Norbert HUN-TDKE HUN 16. 15. 16. 47
18. 39.  TAKÁCS Attila Botond HUN-FTC HUN 15. 17. 17. 49