Olympic Hopes - Budapest, HUN, 25.09. - 27.09.2020


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR A LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 5    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 3:07.362  
2 (2) 4.  TÓTH Eszter HUN-FTC HUN 3:07.399  
3 (4) 53.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 3:07.410  
4 (5) 78.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 3:07.810  
5 (6) 3.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 3:08.440  
6 (3) 109.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:21.201  
7 (7) 80.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 3:33.389  
RACE: 6    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 79.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 2:54.981  
2 (1) 2.  ALBERT Viktória HUN-FTC HUN 2:55.219  
3 (5) 57.  SCHÖNBORN Melinda HUN-MTK HUN 2:55.682  
4 (3) 52.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2:56.808  
5 (6) 56.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 3:03.524  
- (2) 55.  LIU  Xuan Léna HUN-MTK HUN PEN. false start
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 14    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 3:01.806  
2 (3) 78.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 3:03.794  
3 (2) 56.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 3:05.349  
4 (4) 3.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 3:06.279  
5 (5) 109.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 3:28.753  
6 (7) 55.  LIU  Xuan Léna HUN-MTK HUN 3:34.876  
7 (6) 80.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 3:39.291  
RACE: 15    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 79.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 2:55.626  
2 (5) 4.  TÓTH Eszter HUN-FTC HUN 2:55.782  
3 (4) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 2:56.068  
4 (2) 2.  ALBERT Viktória HUN-FTC HUN 2:56.184  
5 (6) 53.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 2:56.619  
6 (3) 57.  SCHÖNBORN Melinda HUN-MTK HUN 3:00.462  
 
2. Distance 
JUNIOR A LADIES  HEATS  500 m
RACE: 25    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 79.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 47.692
2 (2) 57.  SCHÖNBORN Melinda HUN-MTK HUN 48.655
3 (3) 52.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 48.805
4 (1) 3.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 48.925
RACE: 26    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  TÓTH Eszter HUN-FTC HUN 48.074
2 (3) 53.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 48.145
3 (4) 78.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 50.092
4 (2) 109.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 1:00.127  
RACE: 27    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 49.115
2 (4) 2.  ALBERT Viktória HUN-FTC HUN 49.201
3 (1) 56.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 51.214
4 (2) 55.  LIU  Xuan Léna HUN-MTK HUN 53.519
5 (5) 80.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 1:01.243  
 
JUNIOR A LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 36    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SCHÖNBORN Melinda HUN-MTK HUN 48.180
2 (3) 2.  ALBERT Viktória HUN-FTC HUN 48.406
3 (2) 52.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 48.562
4 (4) 78.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN NO TIME finished
RACE: 37    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 4.  TÓTH Eszter HUN-FTC HUN 47.550
2 (4) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 48.068
3 (1) 79.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 48.073
- (3) 53.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN PEN. impeding->to C
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  500 m
RACE: 48    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 3.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 50.263
2 (2) 56.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 50.365
3 (3) 55.  LIU  Xuan Léna HUN-MTK HUN 53.225
4 (4) 109.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 58.538
5 (5) 80.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 1:01.190  
6 (6) 53.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:01.913  
RACE: 49    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 79.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 48.134
2 (2) 52.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 51.616
3 (3) 78.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:28.789  
RACE: 50    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  TÓTH Eszter HUN-FTC HUN 47.493
2 (2) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 47.934
3 (4) 2.  ALBERT Viktória HUN-FTC HUN 48.045
4 (3) 57.  SCHÖNBORN Melinda HUN-MTK HUN 48.524
 
3. Distance 
JUNIOR A LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 61    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 79.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:45.372  
2 (3) 57.  SCHÖNBORN Melinda HUN-MTK HUN 1:45.996  
3 (2) 3.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 1:50.575  
4 (4) 56.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN NO TIME finished
RACE: 62    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 1:45.184  
2 (4) 2.  ALBERT Viktória HUN-FTC HUN 1:45.311  
3 (3) 78.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:46.427  
4 (1) 109.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 1:57.995  
RACE: 63    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 4.  TÓTH Eszter HUN-FTC HUN 1:39.014  
2 (4) 53.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:39.070  
3 (5) 52.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:39.218  
4 (1) 80.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 2:06.840  
- (2) 55.  LIU  Xuan Léna HUN-MTK HUN PEN. no finish->to C
 
JUNIOR A LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 72    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 79.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:45.974  
2 (2) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 1:46.070  
3 (1) 52.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:46.165  
4 (4) 57.  SCHÖNBORN Melinda HUN-MTK HUN 1:47.729  
RACE: 73    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  TÓTH Eszter HUN-FTC HUN 1:38.622  
2 (3) 2.  ALBERT Viktória HUN-FTC HUN 1:38.840  
3 (4) 78.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:42.903  
- (2) 53.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN PEN. impeding->to C
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 84    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 53.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:43.092  
2 (1) 3.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 1:44.416  
3 (5) 56.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 1:45.550  
4 (6) 55.  LIU  Xuan Léna HUN-MTK HUN 1:59.086  
5 (2) 109.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 2:02.510  
6 (3) 80.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 2:07.753  
RACE: 85    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 52.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2:15.007  
2 (3) 57.  SCHÖNBORN Melinda HUN-MTK HUN 2:15.153  
3 (1) 78.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 2:16.803  
RACE: 86    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  TÓTH Eszter HUN-FTC HUN 1:46.366  
2 (2) 2.  ALBERT Viktória HUN-FTC HUN 1:46.708  
3 (3) 79.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1:46.719  
4 (4) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 1:47.970  



Olympic Hopes - Budapest, HUN, 25.09. - 27.09.2020


Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 4.  TÓTH Eszter HUN-FTC HUN 2. 1. 1. 89 4
2. 79.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1. 3. 3. 52 7
3. 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 3. 2. 4. 42 9
4. 2.  ALBERT Viktória HUN-FTC HUN 4. 5. 2. 42 11
5. 57.  SCHÖNBORN Melinda HUN-MTK HUN 6. 6. 6. 14 18
6. 52.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 7. 7. 5. 10 19
7. 53.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 5. 4. 8. 5 17
8. 78.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 8. 8. 7. 5 23
9. 3.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 10. 9. 9. 28
10. 56.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 9. 10. 10. 29
11. 55.  LIU  Xuan Léna HUN-MTK HUN 12. 11. 11. 34
12. 109.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 11. 12. 12. 35
13. 80.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 13. 13. 13. 39

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 4.  TÓTH Eszter HUN-FTC HUN 2. 1. 1. 89 4
2. (2.) 79.  SOMODI Maja HUN-SZKE HUN 1. 3. 3. 52 7
3. (5.) 57.  SCHÖNBORN Melinda HUN-MTK HUN 6. 6. 6. 14 18
4. (7.) 53.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 5. 4. 8. 5 17
5. (9.) 3.  PALKOVICS Bianka HUN-FTC HUN 10. 9. 9. 28
6. (11.) 55.  LIU  Xuan Léna HUN-MTK HUN 12. 11. 11. 34

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (3.) 58.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 3. 2. 4. 42 9
2. (4.) 2.  ALBERT Viktória HUN-FTC HUN 4. 5. 2. 42 11
3. (6.) 52.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 7. 7. 5. 10 19
4. (8.) 78.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 8. 8. 7. 5 23
5. (10.) 56.  NAGY Anna Kerubina HUN-MTK HUN 9. 10. 10. 29
6. (12.) 109.  DOBROVITS Ilona Ilka HUN-MTK HUN 11. 12. 12. 35
7. (13.) 80.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 13. 13. 13. 39