4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 25    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 2:50.225  
2 (6) 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 2:51.857  
3 (4) 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:54.420  
4 (2) 143.  LESKOVA Radovana SVK-PRK SVK 2:59.410  
5 (5) 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 3:02.043  
6 (3) 47.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 3:06.859  
7 (1) 19.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 3:19.432  
RACE: 26    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 2:59.389  
2 (4) 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 2:59.504  
3 (6) 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 3:00.052  
4 (5) 18.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 3:08.527  
5 (7) 142.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 3:24.212  
6 (3) 45.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 3:39.140  
7 (2) 44.  ÁRPÁS Dóra HUN-JSE HUN 3:48.143  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 51    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 3:01.858  
2 (2) 47.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 3:02.012  
3 (3) 18.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 3:07.181  
4 (5) 142.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 3:17.030  
5 (6) 45.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 3:34.983  
6 (7) 44.  ÁRPÁS Dóra HUN-JSE HUN 3:53.427  
7 (4) 19.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 4:00.187  
RACE: 52    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 2:56.795  
2 (2) 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 2:57.478  
3 (4) 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 2:57.791  
4 (7) 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 3:00.329  
5 (3) 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 3:01.775  
6 (6) 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 3:12.572  
7 (5) 143.  LESKOVA Radovana SVK-PRK SVK 3:12.613  



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Distance Classification


JUNIOR C GIRLS 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 34 1 2:50.225
  2. A 2. 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 21 2 2:51.857
  3. A 3. 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 13 3 2:57.791
  4. A 4. 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 8 4 3:00.052
  5. A 5. 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 5 5 2:54.420
  6. A 6. 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 3 6 2:59.504
  7. A 7. 143.  LESKOVA Radovana SVK-PRK SVK 2 7 2:59.410
  8. B 1. 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1 8 3:01.858
  9. B 2. 47.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 9 3:02.012
  10. B 3. 18.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 10 3:07.181
  11. B 4. 142.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 11 3:17.030
  12. B 5. 45.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 12 3:34.983
  13. B 6. 44.  ÁRPÁS Dóra HUN-JSE HUN 13 3:48.143
  14. B 7. 19.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 14 3:19.432