4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 91    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 50.154
2 (2) 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 50.237
3 (5) 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 53.001
4 (4) 142.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 57.657
5 (3) 44.  ÁRPÁS Dóra HUN-JSE HUN 1:09.636  
RACE: 92    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 48.558
2 (1) 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 50.155
3 (2) 18.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 54.726
4 (3) 47.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 56.690
RACE: 93    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 49.796
2 (1) 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 52.145
3 (4) 143.  LESKOVA Radovana SVK-PRK SVK 52.978
4 (5) 19.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 57.212
5 (2) 45.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:05.532  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 110    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 49.949
2 (2) 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 50.115
3 (3) 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 50.543
4 (4) 143.  LESKOVA Radovana SVK-PRK SVK 50.705
RACE: 111    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 48.372
2 (2) 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 50.424
3 (4) 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 51.955
4 (3) 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK NO TIME finished
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 144    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 55.876
2 (2) 47.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 56.076
3 (3) 19.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 57.062
4 (4) 142.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 57.826
5 (5) 45.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:04.943  
6 (6) 44.  ÁRPÁS Dóra HUN-JSE HUN 1:06.736  
RACE: 145    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 51.429
2 (2) 143.  LESKOVA Radovana SVK-PRK SVK 51.506
3 (3) 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 52.321
4 (4) 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 146    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 48.036
2 (2) 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 48.469
3 (3) 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 48.767
4 (4) 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 50.637



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Distance Classification


JUNIOR C GIRLS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 34 1 0:48.036
  2. A 2. 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 21 2 0:48.469
  3. A 3. 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 13 3 0:48.767
  4. A 4. 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 8 4 0:50.155
  5. B 1. 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 5 5 0:50.543
  6. B 2. 143.  LESKOVA Radovana SVK-PRK SVK 3 6 0:50.705
  7. B 3. 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 2 7 0:51.955
  8. B 4. 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1 8 0:50.237
  9. C 1. 18.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 9 0:54.726
  10. C 2. 47.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 10 0:56.076
  11. C 3. 19.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 11 0:57.062
  12. C 4. 142.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 12 0:57.657
  13. C 5. 45.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 13 1:04.943
  14. C 6. 44.  ÁRPÁS Dóra HUN-JSE HUN 14 1:06.736