4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 194    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:58.951  
2 (1) 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 2:00.597  
3 (3) 143.  LESKOVA Radovana SVK-PRK SVK 2:00.861  
4 (4) 19.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 2:09.746  
5 (2) 45.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 195    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:53.909  
2 (4) 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:54.972  
3 (3) 47.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:57.504  
4 (2) 18.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:59.634  
RACE: 196    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:54.146  
2 (2) 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:54.337  
3 (5) 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:57.905  
4 (1) 142.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:05.938  
5 (3) 44.  ÁRPÁS Dóra HUN-JSE HUN 2:23.319  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 215    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:55.358  
2 (3) 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:55.492  
3 (4) 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:56.076  
4 (2) 47.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 2:03.473  
RACE: 216    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:53.991  
2 (2) 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:54.312  
3 (3) 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:55.072  
4 (4) 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 2:00.257  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 248    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 143.  LESKOVA Radovana SVK-PRK SVK 1:56.535  
2 (1) 18.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:59.556  
3 (4) 19.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 2:02.711  
4 (3) 142.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 2:04.325  
5 (6) 45.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 2:18.810  
6 (5) 44.  ÁRPÁS Dóra HUN-JSE HUN 2:20.217  
RACE: 249    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:46.369  
2 (2) 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:48.050  
3 (3) 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:52.270  
4 (4) 47.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 2:00.758  
RACE: 250    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:47.776  
2 (2) 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:47.882  
3 (1) 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 2:11.660  
- (3) 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN PEN. impeding



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Distance Classification


JUNIOR C GIRLS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 46.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 34 1 1:47.776
  2. A 2. 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 21 2 1:47.882
  3. A 3. 148.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 13 3 1:53.909
  4. A 78.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 5 4 1:54.146
  5. B 1. 93.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 5 5 1:46.369
  6. B 2. 12.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 3 6 1:48.050
  7. B 3. 128.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 2 7 1:52.270
  8. B 4. 47.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1 8 1:57.504
  9. C 1. 143.  LESKOVA Radovana SVK-PRK SVK 9 1:56.535
  10. C 2. 18.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 10 1:59.556
  11. C 3. 19.  LEITER Zora HUN-DJKSE HUN 11 2:02.711
  12. C 4. 142.  KUBIKOVA Ivana SVK-PRK SVK 12 2:04.325
  13. C 5. 45.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 13 2:18.810
  14. C 6. 44.  ÁRPÁS Dóra HUN-JSE HUN 14 2:20.217