ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 176    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 113.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 1:43.203  
2 (5) 101.  EKSTOWICZ Jakub POL POL 1:48.525  
3 (1) 7.  WOLF Tobias AUT AUT 1:51.533   advanced->to A
4 (2) 124.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 1:53.783  
5 (4) 86.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL NO TIME finished
RACE: 177    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 76.  CECH Danielius LTU LTU 1:52.379  
2 (3) 103.  SULIMA Jakub POL POL 1:52.386  
3 (2) 3.  LEE Huiwon AUS-SYD AUS 1:52.679  
4 (5) 47.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 2:03.449  
5 (1) 18.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 2:12.393  
RACE: 178    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 87.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:47.714  
2 (3) 102.  MUCHLADO Adam POL POL 1:47.875  
3 (2) 125.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK 1:51.841  
4 (5) 17.  HORVAT Matija CRO CRO 1:59.754  
- (1) 136.  KARABIN Jakub SVK SVK PEN. no start
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 205    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 1:50.001  
2 (3) 86.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 1:51.091  
3 (2) 18.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:52.091  
RACE: 206    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 7.  WOLF Tobias AUT AUT 1:41.993  
2 (4) 103.  SULIMA Jakub POL POL 1:42.082  
3 (1) 87.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:42.354  
4 (3) 76.  CECH Danielius LTU LTU 1:45.578  
5 (5) 124.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 1:55.395  
6 (6) 17.  HORVAT Matija CRO CRO 1:58.565  
RACE: 207    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 3.  LEE Huiwon AUS-SYD AUS 1:46.227  
2 (1) 113.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 1:46.326  
3 (2) 102.  MUCHLADO Adam POL POL 1:47.503  
4 (3) 101.  EKSTOWICZ Jakub POL POL 1:48.545  
5 (4) 125.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK 1:51.341  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 226    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 1:45.865  
2 (3) 18.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:50.620  
3 (2) 86.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 1:51.370  
RACE: 227    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 102.  MUCHLADO Adam POL POL 1:45.564  
2 (1) 76.  CECH Danielius LTU LTU 1:47.088  
3 (3) 101.  EKSTOWICZ Jakub POL POL 1:48.606  
4 (5) 124.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 1:55.012  
5 (6) 17.  HORVAT Matija CRO CRO 2:00.944  
6 (4) 125.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK 2:08.227  
RACE: 228    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 3.  LEE Huiwon AUS-SYD AUS 1:40.567  
2 (3) 87.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:40.862  
3 (2) 103.  SULIMA Jakub POL POL 1:40.982  
4 (5) 113.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 1:41.009  
5 (1) 7.  WOLF Tobias AUT AUT 1:42.980  



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Distance Classification


JUNIOR C BOYS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 3.  LEE Huiwon AUS-SYD AUS 34 1 1:40.567
  2. A 2. 87.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 21 2 1:40.862
  3. A 3. 103.  SULIMA Jakub POL POL 13 3 1:40.982
  4. A 4. 113.  KARPOW Witalij RUS-KAL RUS 8 4 1:41.009
  5. A 5. 7.  WOLF Tobias AUT AUT 5 5 1:41.993
  6. B 1. 102.  MUCHLADO Adam POL POL 3 6 1:45.564
  7. B 2. 76.  CECH Danielius LTU LTU 2 7 1:45.578
  8. B 3. 101.  EKSTOWICZ Jakub POL POL 1 8 1:48.525
  9. B 4. 124.  ONUFER Dávid SVK-SKMA SVK 9 1:53.783
  10. B 5. 17.  HORVAT Matija CRO CRO 10 1:58.565
  11. B 6. 125.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK 11 1:51.341
  12. C 1. 47.  HOMOLKA Jan CZE-NACH CZE 12 1:45.865
  13. C 2. 18.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 13 1:50.620
  14. C 3. 86.  DĄBROWSKI Filip POL-JUV POL 14 1:51.091
HEATS
  A 136.  KARABIN Jakub SVK SVK 15 NO TIME