ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 116    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 70.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 51.176
Split times:   [1] 8.216 (8.216) |  [2] 18.926 (10.710) |  [3] 29.513 (10.587) |  [4] 40.423 (10.910) |  [5] 51.176 (10.753)  Official Finish Time: 51.176
2 (4) 126.  ONUFER Oliver SVK-SKMA SVK 58.017
Split times:   [1] 9.012 (9.012) |  [2] 20.870 (11.858) |  [3] 32.915 (12.045) |  [4] 45.524 (12.609) |  [5] 58.017 (12.493)  Official Finish Time: 58.017
3 (1) 139.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 59.064
Split times:   [1] 8.773 (8.773) |  [2] 20.700 (11.927) |  [3] 32.639 (11.939) |  [4] 45.519 (12.880) |  [5] 59.064 (13.545)  Official Finish Time: 59.064
4 (3) 38.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 1:01.340  
Split times:   [1] 9.409 (9.409) |  [2] 22.162 (12.753) |  [3] 34.876 (12.714) |  [4] 47.941 (13.065) |  [5] 1:01.340 (13.399)  Official Finish Time: 1:01.340  
RACE: 117    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 69.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 57.087
Split times:   [1] 8.583 (8.583) |  [2] 20.449 (11.866) |  [3] 32.288 (11.839) |  [4] 44.719 (12.431) |  [5] 57.087 (12.368)  Official Finish Time: 57.087
2 (1) 39.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 59.316
Split times:   [1] 9.049 (9.049) |  [2] 21.394 (12.345) |  [3] 33.811 (12.417) |  [4] 46.492 (12.681) |  [5] 59.316 (12.824)  Official Finish Time: 59.316
3 (4) 6.  HASBANI Luke AUS-SYD AUS 59.375
Split times:   [1] 9.420 (9.420) |  [2] 21.709 (12.289) |  [3] 33.977 (12.268) |  [4] 46.698 (12.721) |  [5] 59.375 (12.677)  Official Finish Time: 59.375
4 (5) 96.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 59.742
Split times:   [1] 9.597 (9.597) |  [2] 21.774 (12.177) |  [3] 34.239 (12.465) |  [4] 46.936 (12.697) |  [5] 59.742 (12.806)  Official Finish Time: 59.742
5 (3) 40.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 1:00.557  
Split times:   [1] 9.237 (9.237) |  [2] 21.572 (12.335) |  [3] 34.113 (12.541) |  [4] 47.146 (13.033) |  [5] 1:00.557 (13.411)  Official Finish Time: 1:00.557  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 128    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 96.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 59.094
Split times:   [1] 9.098 (9.098) |  [2] 21.560 (12.462) |  [3] 33.905 (12.345) |  [4] 46.673 (12.768) |  [5] 59.094 (12.421)  Official Finish Time: 59.094
2 (3) 38.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 1:01.600  
Split times:   [1] 9.408 (9.408) |  [2] 22.288 (12.880) |  [3] 34.943 (12.655) |  [4] 48.235 (13.292) |  [5] 1:01.600 (13.364)  Official Finish Time: 1:01.600  
3 (2) 40.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 1:01.712  
Split times:   [1] 9.524 (9.524) |  [2] 22.410 (12.886) |  [3] 35.104 (12.694) |  [4] 48.365 (13.261) |  [5] 1:01.712 (13.347)  Official Finish Time: 1:01.712  
RACE: 129    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 51.896
Split times:   [1] 7.938 (7.938) |  [2] 18.777 (10.839) |  [3] 29.580 (10.803) |  [4] 40.846 (11.266) |  [5] 51.896 (11.050)  Official Finish Time: 51.896
2 (2) 69.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 56.749
Split times:   [1] 8.508 (8.508) |  [2] 20.205 (11.697) |  [3] 31.783 (11.578) |  [4] 44.022 (12.239) |  [5] 56.749 (12.727)  Official Finish Time: 56.749
3 (5) 39.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 58.840
Split times:   [1] 8.891 (8.891) |  [2] 21.012 (12.121) |  [3] 33.217 (12.205) |  [4] 45.870 (12.653) |  [5] 58.840 (12.970)  Official Finish Time: 58.840
4 (6) 6.  HASBANI Luke AUS-SYD AUS 58.892
Split times:   [1] 9.185 (9.185) |  [2] 21.378 (12.193) |  [3] 33.270 (11.892) |  [4] 45.967 (12.697) |  [5] 58.892 (12.925)  Official Finish Time: 58.892
5 (4) 139.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 59.080
Split times:   [1] 9.695 (9.695) |  [2] 22.088 (12.393) |  [3] 33.881 (11.793) |  [4] 46.312 (12.431) |  [5] 59.080 (12.768)  Official Finish Time: 59.080
6 (3) 126.  ONUFER Oliver SVK-SKMA SVK 1:12.662  
Split times:   [1] 9.030 (9.030) |  [2] 28.814 (19.784) |  [3] 44.507 (15.693) |  [4] 58.974 (14.467) |  [5] 1:12.662 (13.688)  Official Finish Time: 1:12.662  
 
2. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  222 m
RACE: 138    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 25.876
Split times:   [1] 14.610 (14.610) |  [2] 25.876 (11.265)  Official Finish Time: 25.876
2 (4) 39.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 27.035
Split times:   [1] 15.155 (15.155) |  [2] 27.035 (11.880)  Official Finish Time: 27.035
3 (2) 96.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 27.224
Split times:   [1] 15.753 (15.753) |  [2] 27.224 (11.471)  Official Finish Time: 27.224
4 (3) 126.  ONUFER Oliver SVK-SKMA SVK 31.088
Split times:   [1] 19.221 (19.221) |  [2] 31.088 (11.867)  Official Finish Time: 31.088
RACE: 139    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 70.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 24.348
Split times:   [1] 13.769 (13.769) |  [2] 24.348 (10.578)  Official Finish Time: 24.348
2 (3) 6.  HASBANI Luke AUS-SYD AUS 28.021
Split times:   [1] 15.862 (15.862) |  [2] 28.021 (12.158)  Official Finish Time: 28.021
3 (1) 38.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 28.154
Split times:   [1] 15.663 (15.663) |  [2] 28.154 (12.490)  Official Finish Time: 28.154
4 (5) 139.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 28.237
Split times:   [1] 15.666 (15.666) |  [2] 28.237 (12.571)  Official Finish Time: 28.237
5 (4) 40.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 28.460
Split times:   [1] 16.262 (16.262) |  [2] 28.460 (12.197)  Official Finish Time: 28.460
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  222 m
RACE: 150    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 126.  ONUFER Oliver SVK-SKMA SVK 26.690
Split times:   [1] 15.213 (15.213) |  [2] 26.690 (11.477)  Official Finish Time: 26.690
2 (1) 96.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 27.758
Split times:   [1] 15.840 (15.840) |  [2] 27.758 (11.918)  Official Finish Time: 27.758
3 (2) 38.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 28.150
Split times:   [1] 15.859 (15.859) |  [2] 28.150 (12.290)  Official Finish Time: 28.150
4 (3) 139.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 28.219
Split times:   [1] 15.958 (15.958) |  [2] 28.219 (12.260)  Official Finish Time: 28.219
5 (4) 40.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 28.393
Split times:   [1] 16.199 (16.199) |  [2] 28.393 (12.194)  Official Finish Time: 28.393
RACE: 151    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 24.198
Split times:   [1] 13.716 (13.716) |  [2] 24.198 (10.481)  Official Finish Time: 24.198
2 (2) 69.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 25.811
Split times:   [1] 14.422 (14.422) |  [2] 25.811 (11.388)  Official Finish Time: 25.811
3 (3) 39.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 26.463
Split times:   [1] 14.900 (14.900) |  [2] 26.463 (11.562)  Official Finish Time: 26.463
4 (4) 6.  HASBANI Luke AUS-SYD AUS 26.579
Split times:   [1] 15.009 (15.009) |  [2] 26.579 (11.569)  Official Finish Time: 26.579
 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  333 m
RACE: 157    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 70.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 34.721
Split times:   [1] 13.733 (13.733) |  [2] 24.289 (10.556) |  [3] 34.721 (10.431)  Official Finish Time: 34.721
2 (4) 126.  ONUFER Oliver SVK-SKMA SVK 39.704
Split times:   [1] 14.621 (14.621) |  [2] 27.380 (12.759) |  [3] 39.704 (12.324)  Official Finish Time: 39.704
3 (3) 38.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 41.388
Split times:   [1] 16.036 (16.036) |  [2] 28.590 (12.554) |  [3] 41.388 (12.797)  Official Finish Time: 41.388
4 (2) 40.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 41.563
Split times:   [1] 16.146 (16.146) |  [2] 28.913 (12.767) |  [3] 41.563 (12.649)  Official Finish Time: 41.563
- (1) 6.  HASBANI Luke AUS-SYD AUS PEN. no start
RACE: 158    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 69.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 38.282
Split times:   [1] 14.760 (14.760) |  [2] 26.365 (11.605) |  [3] 38.282 (11.916)  Official Finish Time: 38.282
2 (1) 139.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 39.287
Split times:   [1] 15.255 (15.255) |  [2] 27.311 (12.056) |  [3] 39.287 (11.975)  Official Finish Time: 39.287
3 (3) 96.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 39.361
Split times:   [1] 15.547 (15.547) |  [2] 27.661 (12.114) |  [3] 39.361 (11.699)  Official Finish Time: 39.361
4 (2) 39.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 39.700
Split times:   [1] 15.226 (15.226) |  [2] 27.545 (12.319) |  [3] 39.700 (12.155)  Official Finish Time: 39.700
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  333 m
RACE: 189    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 41.210
Split times:   [1] 15.542 (15.542) |  [2] 28.386 (12.844) |  [3] 41.210 (12.824)  Official Finish Time: 41.210
2 (2) 38.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 42.895
Split times:   [1] 16.314 (16.314) |  [2] 29.750 (13.436) |  [3] 42.895 (13.145)  Official Finish Time: 42.895
3 (3) 40.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 43.049
Split times:   [1] 16.594 (16.594) |  [2] 30.043 (13.449) |  [3] 43.049 (13.006)  Official Finish Time: 43.049
RACE: 190    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 35.360
Split times:   [1] 13.811 (13.811) |  [2] 24.591 (10.780) |  [3] 35.360 (10.768)  Official Finish Time: 35.360
2 (2) 69.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 38.416
Split times:   [1] 14.651 (14.651) |  [2] 26.336 (11.685) |  [3] 38.416 (12.079)  Official Finish Time: 38.416
3 (3) 139.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 39.475
Split times:   [1] 15.156 (15.156) |  [2] 27.170 (12.014) |  [3] 39.475 (12.304)  Official Finish Time: 39.475
4 (4) 96.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 39.607
Split times:   [1] 15.308 (15.308) |  [2] 27.284 (11.976) |  [3] 39.607 (12.322)  Official Finish Time: 39.607
5 (5) 126.  ONUFER Oliver SVK-SKMA SVK 43.032
Split times:   [1] 14.404 (14.404) |  [2] 26.186 (11.782) |  [3] 43.032 (16.845)  Official Finish Time: 43.032



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 70.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 1. 1. 1. 102 3
2. 69.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 2. 2. 2. 63 6
3. 39.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 3. 3. 6. 29 12
4. 139.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 5. 8. 3. 19 16
5. 6.  HASBANI Luke AUS-SYD AUS 4. 4. 9. 16 17
6. 126.  ONUFER Oliver SVK-SKMA SVK 6. 5. 5. 13 16
7. 96.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 7. 6. 4. 13 17
8. 38.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 8. 7. 7. 5 22
9. 40.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 9. 9. 8. 1 26