ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 116    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 70.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 51.176
2 (4) 126.  ONUFER Oliver SVK-SKMA SVK 58.017
3 (1) 139.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 59.064
4 (3) 38.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 1:01.340  
RACE: 117    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 69.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 57.087
2 (1) 39.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 59.316
3 (4) 6.  HASBANI Luke AUS-SYD AUS 59.375
4 (5) 96.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 59.742
5 (3) 40.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 1:00.557  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 128    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 96.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 59.094
2 (3) 38.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 1:01.600  
3 (2) 40.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 1:01.712  
RACE: 129    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 51.896
2 (2) 69.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 56.749
3 (5) 39.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 58.840
4 (6) 6.  HASBANI Luke AUS-SYD AUS 58.892
5 (4) 139.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 59.080
6 (3) 126.  ONUFER Oliver SVK-SKMA SVK 1:12.662  



ISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018


Distance Classification


JUNIOR E BOYS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 70.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 34 1 0:51.176
  2. A 2. 69.  SAFRANSKIS Timurs LAT-SPARS LAT 21 2 0:56.749
  3. A 3. 39.  POLIDOR Aleš CZE-KSB CZE 13 3 0:58.840
  4. A 4. 6.  HASBANI Luke AUS-SYD AUS 8 4 0:58.892
  5. A 5. 139.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 5 5 0:59.064
  6. A 6. 126.  ONUFER Oliver SVK-SKMA SVK 3 6 0:58.017
  7. B 1. 96.  ŁAMASZ Adam POL-ORL POL 2 7 0:59.094
  8. B 2. 38.  BRADA Adam CZE-KSB CZE 1 8 1:01.340
  9. B 3. 40.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 9 1:00.557