Alpe Adria Trophy - Balkan Games, Celje, SLO, 30.03. - 01.04.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 12    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 39.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:56.483  
2 (3) 120.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:57.539  
3 (1) 76.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 3:02.368  
4 (5) 60.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 3:12.124  
5 (6) 114.  SABOLOVA Tamara SVK-ELBA SVK 3:16.742  
6 (2) 94.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:19.592  
RACE: 13    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 87.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 3:08.849  
2 (2) 121.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 3:09.621  
3 (3) 59.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 3:12.031  
4 (1) 18.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 3:28.336  
5 (4) 77.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 3:32.752  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 35    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 3:06.476  
2 (2) 114.  SABOLOVA Tamara SVK-ELBA SVK 3:12.432  
3 (3) 94.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:12.542  
4 (4) 18.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 3:31.219  
5 (5) 77.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN NO TIME finished
RACE: 36    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:57.439  
2 (2) 120.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:57.553  
3 (4) 87.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 2:57.713  
4 (3) 76.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 3:00.896  
5 (5) 121.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 3:15.912  
6 (6) 59.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 3:17.446  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 49    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 87.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 50.913
2 (3) 76.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 50.919
3 (4) 94.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 58.833
4 (2) 18.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 1:02.013  
RACE: 50    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 120.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 51.737
2 (2) 59.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 55.249
3 (4) 114.  SABOLOVA Tamara SVK-ELBA SVK 1:00.723  
4 (3) 77.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 1:04.869  
RACE: 51    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 39.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 49.871
2 (3) 60.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 55.323
3 (1) 121.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 56.375
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 63    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 120.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 50.226
2 (1) 87.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 50.312
3 (4) 60.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 54.826
4 (3) 59.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 54.930
RACE: 64    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 49.417
2 (2) 76.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 50.295
3 (3) 121.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 57.159
4 (4) 94.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 59.493
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 89    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 114.  SABOLOVA Tamara SVK-ELBA SVK 59.489
2 (3) 77.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 1:04.565  
3 (2) 18.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 1:04.667  
RACE: 90    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 56.011
2 (3) 121.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 56.017
3 (2) 59.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 56.323
4 (4) 94.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 59.835
RACE: 91    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 49.546
2 (2) 120.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 49.768
3 (4) 87.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 49.896
4 (3) 76.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 50.430
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 112    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 120.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:03.302  
2 (2) 60.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 2:04.146  
3 (1) 114.  SABOLOVA Tamara SVK-ELBA SVK 2:05.394  
4 (4) 77.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 2:19.284  
RACE: 113    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 87.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 1:57.600  
2 (1) 76.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:57.730  
3 (2) 94.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:10.062  
4 (4) 18.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 2:13.842  
RACE: 114    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:53.370  
2 (2) 121.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 1:57.828  
3 (3) 59.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 2:01.078  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 126    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 87.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 2:02.480  
2 (3) 120.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2:03.010  
3 (4) 60.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 2:04.286  
4 (2) 59.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 2:07.010  
RACE: 127    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:01.171  
2 (2) 76.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 2:01.609  
3 (3) 121.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 2:05.973  
4 (4) 114.  SABOLOVA Tamara SVK-ELBA SVK 2:09.443  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 152    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 94.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:06.362  
2 (2) 18.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 2:11.640  
3 (3) 77.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 2:21.154  
RACE: 153    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 1:56.728  
2 (2) 121.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 1:57.888  
3 (3) 59.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 1:59.486  
4 (4) 114.  SABOLOVA Tamara SVK-ELBA SVK 2:05.122  
RACE: 154    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:54.535  
2 (4) 120.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 1:54.627  
3 (3) 87.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 1:55.519  
4 (2) 76.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:56.865  



Alpe Adria Trophy - Balkan Games, Celje, SLO, 30.03. - 01.04.2018


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 39.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 120.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK-SKMA SVK 2. 2. 2. 63 6
3. 87.  TÓTH Eszter HUN-TDKE HUN 3. 3. 3. 39 9
4. 76.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 4. 4. 4. 24 12
5. 60.  PALKOVICS Bianka HUN-MTK HUN 7. 5. 5. 12 17
6. 121.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 5. 6. 6. 11 17
7. 59.  CSÁSZI Henriett HUN-MTK HUN 6. 7. 7. 7 20
8. 114.  SABOLOVA Tamara SVK-ELBA SVK 8. 9. 8. 2 25
9. 94.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 9. 8. 9. 1 26
10. 18.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 10. 11. 10. 31
11. 77.  SZŐKE Petra HUN-SZKE HUN 11. 10. 11. 32