Danubia 3 - Sofia Open 2016, Sofia, BUL, 25.11. - 27.11.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 21    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 109.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 2:56.307  
2 (2) 65.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2:56.897  
3 (3) 139.  TAHTACI Murat TUR TUR 2:59.054  
4 (6) 32.  DAPCHEV Petko BUL-SCIS BUL 3:07.046  
5 (1) 138.  ÖZDEN Emirhan TUR TUR 3:09.574  
6 (4) 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 3:10.635  
RACE: 22    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 92.  BERZINS Reinis LAT LAT 2:36.425  
2 (6) 66.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 2:37.208  
3 (3) 133.  ATAN Metehan TUR TUR 2:40.119  
4 (2) 49.  SUMAN Stribor CRO CRO 2:43.238  
5 (4) 88.  COLMBATOREASHOK Kaviraj Prithvi IND IND 2:44.463  
6 (1) 137.  KISA Mehmet TUR TUR 2:57.235  
RACE: 23    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 100.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 2:29.002  
2 (1) 69.  TALABOS Attila HUN HUN 2:29.175  
3 (5) 77.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 2:35.648  
4 (2) 134.  DENIZ Bariscan TUR TUR 2:36.860  
5 (3) 33.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL 3:06.039  
RACE: 24    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  KMETYKÓ Péter HUN HUN 2:33.775  
2 (4) 110.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS 2:33.987  
3 (2) 31.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 2:36.039  
4 (3) 12.  CHOBANOV Nikolay BUL-ICP BUL 2:45.475  
5 (6) 136.  HAN Ömer Faruk TUR TUR NO TIME
- (5) 135.  HAN Muhammed Emir TUR TUR PEN. no start
RACE: 25    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  FAJKUS Radek CZE CZE 2:29.909  
2 (5) 132.  AKAR Furkan TUR TUR 2:30.058  
3 (2) 70.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 2:31.142  
4 (4) 13.  TSVETKOV Georgi BUL-ICP BUL 2:52.511  
5 (6) 78.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN NO TIME
- (3) 106.  SÁRÁNYI Bence ROU ROU PEN. impeding
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 35    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  TALABOS Attila HUN HUN 2:28.071  
2 (2) 56.  FAJKUS Radek CZE CZE 2:28.246  
3 (5) 67.  KMETYKÓ Péter HUN HUN 2:28.332  
4 (6) 65.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2:28.338  
5 (3) 132.  AKAR Furkan TUR TUR 2:33.493  
6 (4) 70.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 2:38.026  
RACE: 36    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 92.  BERZINS Reinis LAT LAT 2:40.802  
2 (1) 100.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 2:40.901  
3 (2) 110.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS 2:45.305  
4 (5) 66.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 2:46.906  
5 (6) 109.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 2:56.033  
6 (3) 77.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 2:57.602  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 46    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 137.  KISA Mehmet TUR TUR 3:00.352  
2 (2) 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 3:04.330  
RACE: 47    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 78.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 2:42.455  
2 (1) 88.  COLMBATOREASHOK Kaviraj Prithvi IND IND 2:49.564  
3 (4) 32.  DAPCHEV Petko BUL-SCIS BUL 2:53.086  
4 (2) 13.  TSVETKOV Georgi BUL-ICP BUL 2:56.306  
5 (5) 138.  ÖZDEN Emirhan TUR TUR 2:57.350  
6 (6) 136.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 3:01.254  
7 (3) 33.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL 3:15.420  
RACE: 48    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 2:39.504  
2 (6) 139.  TAHTACI Murat TUR TUR 2:43.425  
3 (2) 134.  DENIZ Bariscan TUR TUR 2:44.974  
4 (5) 12.  CHOBANOV Nikolay BUL-ICP BUL 2:49.025  
5 (4) 49.  SUMAN Stribor CRO CRO NO TIME
- (3) 133.  ATAN Metehan TUR TUR PEN. impeding
RACE: 49    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 109.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 2:57.733  
2 (1) 65.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2:57.897  
3 (2) 132.  AKAR Furkan TUR TUR 2:58.073  
4 (4) 66.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 2:58.204  
5 (3) 70.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 3:03.087  
6 (6) 77.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 3:08.402  
RACE: 50    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 92.  BERZINS Reinis LAT LAT 2:37.574  
2 (1) 69.  TALABOS Attila HUN HUN 2:38.294  
3 (5) 100.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 2:38.512  
4 (6) 110.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS 2:50.241  
5 (2) 56.  FAJKUS Radek CZE CZE 2:53.242  
- (3) 67.  KMETYKÓ Péter HUN HUN PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 56    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 109.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 45.485
2 (1) 67.  KMETYKÓ Péter HUN HUN 46.086
3 (4) 78.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 47.841
4 (3) 133.  ATAN Metehan TUR TUR 48.091
RACE: 57    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 132.  AKAR Furkan TUR TUR 46.485
2 (2) 88.  COLMBATOREASHOK Kaviraj Prithvi IND IND 51.458
3 (5) 106.  SÁRÁNYI Bence ROU ROU 51.815
4 (4) 12.  CHOBANOV Nikolay BUL-ICP BUL 53.293
5 (3) 110.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS NO TIME
RACE: 58    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  FAJKUS Radek CZE CZE 46.172
2 (2) 65.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 46.523
3 (3) 49.  SUMAN Stribor CRO CRO NO TIME
- (4) 136.  HAN Ömer Faruk TUR TUR PEN. no finish
RACE: 59    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 100.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 45.913
2 (3) 66.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 47.633
3 (1) 134.  DENIZ Bariscan TUR TUR 48.891
4 (5) 32.  DAPCHEV Petko BUL-SCIS BUL 54.456
5 (2) 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 54.991
RACE: 60    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 92.  BERZINS Reinis LAT LAT 45.086
2 (3) 70.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 47.099
3 (5) 31.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 48.677
4 (2) 137.  KISA Mehmet TUR TUR 55.486
5 (1) 138.  ÖZDEN Emirhan TUR TUR 56.201
RACE: 61    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 69.  TALABOS Attila HUN HUN 46.232
2 (3) 77.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 49.861
3 (1) 139.  TAHTACI Murat TUR TUR 49.892
4 (2) 13.  TSVETKOV Georgi BUL-ICP BUL 53.106
5 (5) 33.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL 58.229
 
JUNIOR C BOYS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 111    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 110.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS 47.347
2 (1) 133.  ATAN Metehan TUR TUR 48.981
3 (2) 106.  SÁRÁNYI Bence ROU ROU 51.692
4 (3) 12.  CHOBANOV Nikolay BUL-ICP BUL 53.813
5 (5) 33.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL 57.461
6 (4) 137.  KISA Mehmet TUR TUR 57.918
RACE: 112    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 49.  SUMAN Stribor CRO CRO 49.868
2 (1) 13.  TSVETKOV Georgi BUL-ICP BUL 52.980
3 (4) 138.  ÖZDEN Emirhan TUR TUR 55.978
4 (3) 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 56.238
5 (2) 32.  DAPCHEV Petko BUL-SCIS BUL NO TIME
RACE: 113    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 109.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 45.732
2 (2) 56.  FAJKUS Radek CZE CZE 45.964
3 (3) 31.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 48.012
4 (4) 139.  TAHTACI Murat TUR TUR 49.606
RACE: 114    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 45.710
2 (2) 67.  KMETYKÓ Péter HUN HUN 45.847
3 (4) 77.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 49.563
4 (3) 134.  DENIZ Bariscan TUR TUR 57.881
RACE: 115    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  TALABOS Attila HUN HUN 44.942
2 (2) 132.  AKAR Furkan TUR TUR 46.022
3 (3) 66.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 47.436
4 (4) 88.  COLMBATOREASHOK Kaviraj Prithvi IND IND 50.638
RACE: 116    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  BERZINS Reinis LAT LAT 44.361
2 (2) 65.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 45.851
3 (3) 70.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 46.159
4 (4) 78.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 47.286
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 127    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 66.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 48.114
2 (4) 134.  DENIZ Bariscan TUR TUR 48.440
3 (3) 88.  COLMBATOREASHOK Kaviraj Prithvi IND IND 50.937
4 (2) 77.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN NO TIME
RACE: 128    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 70.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 47.433
2 (2) 78.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 47.556
3 (4) 139.  TAHTACI Murat TUR TUR 1:01.248  
4 (3) 31.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 1:01.855  
RACE: 129    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  TALABOS Attila HUN HUN 45.005
2 (2) 100.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 45.110
3 (3) 67.  KMETYKÓ Péter HUN HUN 45.372
4 (4) 132.  AKAR Furkan TUR TUR 45.522
RACE: 130    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  BERZINS Reinis LAT LAT 44.984
2 (4) 56.  FAJKUS Radek CZE CZE 45.027
3 (3) 65.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 50.845
- (2) 109.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS PEN. 2 false starts
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 144    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 106.  SÁRÁNYI Bence ROU ROU 51.532
2 (2) 12.  CHOBANOV Nikolay BUL-ICP BUL 52.611
3 (4) 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 54.023
4 (7) 32.  DAPCHEV Petko BUL-SCIS BUL 54.429
5 (3) 138.  ÖZDEN Emirhan TUR TUR 55.135
6 (6) 137.  KISA Mehmet TUR TUR 55.200
7 (5) 33.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL 58.045
RACE: 145    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 110.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS 47.196
2 (2) 133.  ATAN Metehan TUR TUR 47.985
3 (3) 49.  SUMAN Stribor CRO CRO 48.370
4 (4) 13.  TSVETKOV Georgi BUL-ICP BUL 53.474
RACE: 146    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 31.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 48.981
2 (2) 139.  TAHTACI Murat TUR TUR 49.863
3 (1) 88.  COLMBATOREASHOK Kaviraj Prithvi IND IND 50.631
4 (4) 77.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 50.949
RACE: 147    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 66.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 47.425
2 (2) 78.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 47.508
3 (1) 70.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 48.644
4 (4) 134.  DENIZ Bariscan TUR TUR 49.661
RACE: 148    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  KMETYKÓ Péter HUN HUN 45.926
2 (2) 132.  AKAR Furkan TUR TUR 45.956
3 (3) 65.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 46.540
RACE: 149    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 100.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 44.781
2 (3) 56.  FAJKUS Radek CZE CZE 44.914
3 (2) 69.  TALABOS Attila HUN HUN 44.921
- (1) 92.  BERZINS Reinis LAT LAT PEN. kicking out
 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 155    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 100.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1:50.698  
2 (1) 70.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 1:53.092  
3 (3) 134.  DENIZ Bariscan TUR TUR 1:53.924  
4 (5) 32.  DAPCHEV Petko BUL-SCIS BUL 2:00.840  
5 (4) 106.  SÁRÁNYI Bence ROU ROU 2:02.843  
RACE: 156    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 132.  AKAR Furkan TUR TUR 1:41.280  
2 (4) 67.  KMETYKÓ Péter HUN HUN 1:41.479  
3 (1) 49.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:44.887  
4 (3) 12.  CHOBANOV Nikolay BUL-ICP BUL 1:49.862  
RACE: 157    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:38.191  
2 (4) 66.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 1:40.924  
3 (2) 77.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 1:44.249  
4 (5) 138.  ÖZDEN Emirhan TUR TUR 1:56.615  
5 (3) 33.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL 1:57.933  
RACE: 158    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 69.  TALABOS Attila HUN HUN 1:43.969  
2 (3) 139.  TAHTACI Murat TUR TUR 1:45.184  
3 (1) 31.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 1:45.320  
4 (4) 136.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 1:55.521  
5 (2) 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:56.921  
RACE: 159    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 65.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:42.418  
2 (1) 110.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS 1:42.560  
3 (4) 133.  ATAN Metehan TUR TUR 1:42.782  
4 (2) 88.  COLMBATOREASHOK Kaviraj Prithvi IND IND 1:48.311  
RACE: 160    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 109.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 1:38.251  
2 (4) 56.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:38.896  
3 (1) 78.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 1:39.149  
4 (3) 13.  TSVETKOV Georgi BUL-ICP BUL 1:52.288  
5 (5) 137.  KISA Mehmet TUR TUR 1:55.358  
 
JUNIOR C BOYS  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 174    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 134.  DENIZ Bariscan TUR TUR 1:50.609  
2 (1) 88.  COLMBATOREASHOK Kaviraj Prithvi IND IND 1:54.426  
3 (5) 32.  DAPCHEV Petko BUL-SCIS BUL 1:56.643  
4 (6) 106.  SÁRÁNYI Bence ROU ROU 1:58.902  
5 (4) 138.  ÖZDEN Emirhan TUR TUR 2:00.561  
6 (3) 137.  KISA Mehmet TUR TUR 2:00.812  
RACE: 175    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 1:44.985  
2 (4) 136.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 1:49.463  
3 (3) 13.  TSVETKOV Georgi BUL-ICP BUL 1:49.743  
4 (5) 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:51.356  
5 (6) 33.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL 1:55.916  
6 (2) 12.  CHOBANOV Nikolay BUL-ICP BUL 1:56.611  
RACE: 176    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:44.794  
2 (3) 110.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS 1:44.999  
3 (2) 78.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 1:45.124  
4 (4) 139.  TAHTACI Murat TUR TUR 1:46.210  
RACE: 177    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 69.  TALABOS Attila HUN HUN 1:49.489  
2 (4) 70.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 1:50.499  
3 (3) 77.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 1:54.575  
4 (1) 109.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS NO TIME
RACE: 178    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:47.599  
2 (3) 132.  AKAR Furkan TUR TUR 1:48.439  
3 (2) 66.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 1:49.080  
4 (4) 133.  ATAN Metehan TUR TUR 1:51.347  
RACE: 179    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 100.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1:40.104  
2 (2) 65.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:40.705  
3 (1) 67.  KMETYKÓ Péter HUN HUN 1:46.948  
4 (3) 49.  SUMAN Stribor CRO CRO NO TIME
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 193    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 109.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 1:53.761  
2 (3) 66.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 1:53.888  
3 (2) 139.  TAHTACI Murat TUR TUR 1:53.996  
4 (4) 133.  ATAN Metehan TUR TUR 1:57.996  
RACE: 194    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 67.  KMETYKÓ Péter HUN HUN 1:51.454  
2 (2) 78.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 1:51.585  
3 (4) 77.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 1:52.171  
4 (1) 49.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:53.443  
RACE: 195    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 92.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:45.145  
2 (1) 65.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:46.751  
3 (3) 132.  AKAR Furkan TUR TUR NO TIME
3 (4) 69.  TALABOS Attila HUN HUN NO TIME
RACE: 196    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1:49.307  
2 (3) 110.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS 1:50.427  
3 (4) 70.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 1:51.455  
4 (2) 56.  FAJKUS Radek CZE CZE NO TIME
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 215    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  CHOBANOV Nikolay BUL-ICP BUL 1:48.416  
2 (4) 106.  SÁRÁNYI Bence ROU ROU 1:50.006  
3 (1) 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:52.605  
4 (6) 137.  KISA Mehmet TUR TUR 1:52.842  
5 (2) 33.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL NO TIME
- (5) 138.  ÖZDEN Emirhan TUR TUR PEN. impeding
RACE: 216    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 1:42.339  
2 (4) 88.  COLMBATOREASHOK Kaviraj Prithvi IND IND 1:46.763  
3 (6) 32.  DAPCHEV Petko BUL-SCIS BUL 1:47.763  
4 (2) 136.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 1:48.177  
5 (5) 13.  TSVETKOV Georgi BUL-ICP BUL 1:48.309  
6 (3) 134.  DENIZ Bariscan TUR TUR NO TIME
RACE: 217    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 139.  TAHTACI Murat TUR TUR 1:45.997  
2 (4) 133.  ATAN Metehan TUR TUR 1:46.012  
3 (2) 49.  SUMAN Stribor CRO CRO 1:48.509  
4 (1) 77.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN NO TIME
RACE: 218    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 109.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 1:52.077  
2 (1) 67.  KMETYKÓ Péter HUN HUN 1:52.119  
3 (4) 66.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 1:52.749  
4 (2) 78.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN NO TIME
RACE: 219    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 69.  TALABOS Attila HUN HUN 1:32.941  
2 (2) 132.  AKAR Furkan TUR TUR 1:33.284  
3 (1) 56.  FAJKUS Radek CZE CZE 1:33.436  
4 (4) 70.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 1:38.539  
RACE: 220    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  BERZINS Reinis LAT LAT 1:42.029  
2 (3) 100.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 1:42.081  
3 (4) 110.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS 1:43.478  
4 (2) 65.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:43.505  



Danubia 3 - Sofia Open 2016, Sofia, BUL, 25.11. - 27.11.2016


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 92.  BERZINS Reinis LAT LAT 1. 4. 1. 68 6
2. 100.  KRZEMIŃSKI Mateusz POL POL 3. 1. 2. 68 6
3. 69.  TALABOS Attila HUN HUN 2. 3. 5. 34 10
4. 56.  FAJKUS Radek CZE CZE 5. 2. 7. 26 14
5. 110.  ROSHCHEKTAEV Dzhonatan RUS-PET RUS 4. 17. 3. 21 24
6. 65.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 8. 7. 4. 8 19
7. 67.  KMETYKÓ Péter HUN HUN 6. 5. 10. 21
8. 132.  AKAR Furkan TUR TUR 9. 6. 6. 21
9. 109.  BALBEKOV Vladimir RUS-PET RUS 7. 8. 9. 24
10. 70.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 11. 11. 8. 30
11. 66.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 10. 9. 11. 30
12. 78.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 19. 10. 12. 41
13. 139.  TAHTACI Murat TUR TUR 14. 14. 13. 41
14. 31.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 13. 13. 17. 43
15. 77.  SIRÁLY Benő HUN-MTK HUN 12. 16. 16. 44
16. 134.  DENIZ Bariscan TUR TUR 15. 12. 22. 49
17. 133.  ATAN Metehan TUR TUR 18. 18. 14. 50
18. 49.  SUMAN Stribor CRO CRO 17. 19. 15. 51
19. 88.  COLMBATOREASHOK Kaviraj Prithvi IND IND 20. 15. 18. 53
20. 12.  CHOBANOV Nikolay BUL-ICP BUL 16. 22. 23. 61
21. 13.  TSVETKOV Georgi BUL-ICP BUL 22. 20. 21. 63
22. 32.  DAPCHEV Petko BUL-SCIS BUL 21. 24. 19. 64
23. 136.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 24. 29. 20. 73
24. 106.  SÁRÁNYI Bence ROU ROU 30. 21. 24. 75
25. 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 27. 23. 25. 75
26. 138.  ÖZDEN Emirhan TUR TUR 23. 25. 28. 76
27. 137.  KISA Mehmet TUR TUR 26. 26. 26. 78
28. 33.  ZOTEV Kostadin BUL-SCIS BUL 25. 27. 27. 79
135.  HAN Muhammed Emir TUR TUR