Danubia 3 - Sofia Open 2016, Sofia, BUL, 25.11. - 27.11.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 32    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 118.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:54.326  
2 (4) 60.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2:55.865  
3 (6) 74.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 2:59.531  
4 (3) 125.  UZUN Kübra TUR TUR 3:01.980  
5 (7) 123.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 3:06.609  
6 (2) 96.  TKACZUK Wiktoria POL POL 3:12.429   advanced
- (5) 58.  SOMOGYI Barbara HUN HUN PEN. impeding
RACE: 33    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 97.  ŻAK Wiktoria POL POL 2:51.390  
2 (3) 120.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 2:52.124  
3 (6) 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:56.522  
4 (4) 46.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:58.781  
5 (7) 124.  EVGI Elif TUR TUR 3:08.598  
- (1) 86.  DEO Swarali A. IND IND PEN. impeding
RACE: 34    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 119.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 3:16.595  
2 (5) 57.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 3:17.158  
3 (1) 53.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 3:18.176  
4 (4) 143.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 3:18.865  
5 (2) 126.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 3:35.121  
6 (3) 150.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 3:52.533  
7 (7) 95.  PIÓRECKA Maria POL POL 3:56.992  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 43    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 150.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 2:46.656  
2 (5) 95.  PIÓRECKA Maria POL POL 2:47.246  
3 (1) 123.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 2:51.231  
4 (3) 126.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 2:55.991  
5 (2) 124.  EVGI Elif TUR TUR 3:05.256  
RACE: 44    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 53.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 2:47.518  
2 (5) 96.  TKACZUK Wiktoria POL POL 2:47.624  
3 (1) 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:50.070  
4 (7) 143.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 2:51.068  
5 (3) 74.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 2:52.144  
6 (2) 46.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 2:53.658  
- (4) 125.  UZUN Kübra TUR TUR PEN. yellow card
RACE: 45    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 97.  ŻAK Wiktoria POL POL 3:00.692  
2 (2) 120.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 3:00.759  
3 (4) 60.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 3:02.059  
4 (7) 57.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 3:04.603  
5 (6) 119.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 3:13.007  
6 (3) 118.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 3:29.592  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 51    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 118.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 49.768
2 (3) 57.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 49.885
3 (1) 150.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 51.143
4 (2) 124.  EVGI Elif TUR TUR 54.764
RACE: 52    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 120.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 49.360
2 (2) 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 51.106
3 (4) 46.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 51.174
4 (3) 86.  DEO Swarali A. IND IND 1:01.848  
RACE: 53    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 119.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 48.817
2 (1) 53.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 49.389
3 (2) 126.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 54.935
4 (3) 95.  PIÓRECKA Maria POL POL NO TIME
RACE: 54    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 97.  ŻAK Wiktoria POL POL 48.939
2 (2) 58.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 49.304
3 (4) 143.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 50.802
4 (3) 74.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 52.110
RACE: 55    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 96.  TKACZUK Wiktoria POL POL 49.307
2 (1) 60.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 49.412
3 (4) 123.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 52.057
- (2) 125.  UZUN Kübra TUR TUR PEN. no start
 
JUNIOR C GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 106    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 123.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 51.587
2 (2) 74.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 53.714
3 (3) 124.  EVGI Elif TUR TUR 53.999
4 (4) 86.  DEO Swarali A. IND IND 1:02.945  
RACE: 107    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 95.  PIÓRECKA Maria POL POL 50.553
2 (1) 46.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 51.241
3 (2) 126.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 54.696
RACE: 108    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 49.252
2 (2) 57.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 49.384
3 (3) 143.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 49.955
- (4) 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN PEN. no finish
RACE: 109    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 119.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 48.067
2 (2) 120.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 48.142
3 (3) 53.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 48.584
4 (4) 150.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 51.459
RACE: 110    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 118.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 48.324
2 (1) 97.  ŻAK Wiktoria POL POL 48.379
3 (2) 58.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 48.804
4 (3) 96.  TKACZUK Wiktoria POL POL 48.897
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 125    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 118.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 49.045
2 (4) 60.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 49.370
3 (1) 120.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 49.392
4 (3) 53.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 49.719
RACE: 126    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 119.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 47.754
2 (2) 97.  ŻAK Wiktoria POL POL 47.975
3 (4) 57.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 49.037
4 (3) 58.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 49.239
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 139    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 124.  EVGI Elif TUR TUR 54.558
2 (2) 126.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 54.685
3 (3) 86.  DEO Swarali A. IND IND 1:02.194  
RACE: 140    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  PIÓRECKA Maria POL POL 50.599
2 (2) 46.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 50.911
3 (3) 123.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 51.471
4 (4) 74.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 51.608
RACE: 141    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 96.  TKACZUK Wiktoria POL POL 50.926
2 (2) 143.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 51.057
3 (3) 150.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 51.474
RACE: 142    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 120.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 48.714
2 (2) 58.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 49.352
3 (1) 57.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 49.426
4 (4) 53.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 49.551
RACE: 143    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 119.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 47.144
2 (2) 97.  ŻAK Wiktoria POL POL 47.417
3 (3) 118.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 47.596
4 (4) 60.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 47.838
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 150    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 97.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:44.966  
2 (2) 150.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 1:45.847  
3 (3) 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:47.275  
RACE: 151    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 119.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:44.583  
2 (1) 143.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 1:46.340  
3 (2) 46.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:47.566  
4 (3) 86.  DEO Swarali A. IND IND 2:09.256  
RACE: 152    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
2 (3) 60.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:59.671  
3 (1) 123.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 2:01.576  
4 (2) 74.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 2:05.567   advanced
- (4) 53.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE PEN. impeding
RACE: 153    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 120.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:40.893  
2 (4) 96.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:41.986  
3 (3) 58.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:42.831  
4 (1) 124.  EVGI Elif TUR TUR 1:56.998  
RACE: 154    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 118.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:54.392  
2 (3) 57.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:54.530  
3 (4) 95.  PIÓRECKA Maria POL POL 1:54.637  
4 (2) 126.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 2:00.926  
 
JUNIOR C GIRLS  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 170    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  PIÓRECKA Maria POL POL 1:51.207  
2 (4) 123.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 1:52.575  
3 (2) 124.  EVGI Elif TUR TUR 1:54.347  
4 (3) 126.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 1:54.396  
5 (5) 86.  DEO Swarali A. IND IND NO TIME
RACE: 171    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 120.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:42.895  
2 (4) 60.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:43.523  
3 (2) 150.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 1:44.335  
4 (3) 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:44.417  
RACE: 172    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 118.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:41.712  
2 (2) 119.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:41.719  
3 (1) 58.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:43.645  
4 (3) 143.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 1:44.596  
RACE: 173    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 57.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:42.219  
2 (2) 97.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:42.455  
3 (1) 96.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:43.628  
4 (5) 74.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 1:45.659  
5 (3) 46.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:45.764  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 191    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 119.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:43.872  
2 (3) 120.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:43.951  
3 (2) 57.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:44.519  
4 (4) 96.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:44.799  
RACE: 192    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 118.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:44.060  
2 (2) 97.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:44.133  
3 (3) 60.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:44.143  
4 (4) 58.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:48.123  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 211    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 95.  PIÓRECKA Maria POL POL 1:48.226  
2 (2) 123.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 1:49.345  
3 (3) 124.  EVGI Elif TUR TUR 1:53.766  
4 (4) 126.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 1:54.090  
5 (5) 86.  DEO Swarali A. IND IND 2:08.439  
RACE: 212    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 143.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 1:57.387  
2 (1) 150.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 1:57.777  
3 (2) 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:57.949  
4 (4) 74.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 1:58.025  
5 (5) 46.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 1:58.191  
RACE: 213    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 60.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:44.362  
2 (2) 57.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 1:44.457  
3 (3) 96.  TKACZUK Wiktoria POL POL 1:44.785  
4 (4) 58.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 1:44.956  
RACE: 214    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 119.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:48.149  
2 (3) 118.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:48.247  
3 (2) 120.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:48.269  
4 (4) 97.  ŻAK Wiktoria POL POL 1:49.272  



Danubia 3 - Sofia Open 2016, Sofia, BUL, 25.11. - 27.11.2016


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 119.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 5. 1. 1. 73 7
2. 97.  ŻAK Wiktoria POL POL 1. 2. 4. 63 7
3. 118.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 6. 3. 2. 37 11
4. 120.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 2. 5. 3. 34 10
5. 60.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 3. 4. 5. 21 12
6. 57.  DOBRÁN Fanni HUN HUN 4. 7. 6. 8 17
7. 96.  TKACZUK Wiktoria POL POL 8. 9. 7. 24
8. 143.  MAKOVETSKA Anna UKR-KYIV UKR 10. 10. 9. 29
9. 73.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 9. 12. 11. 32
10. 150.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 13. 11. 10. 34
11. 58.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 21. 6. 8. 35
12. 53.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 7. 8. 20. 35
13. 74.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 11. 16. 12. 39
14. 46.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 12. 14. 13. 39
15. 95.  PIÓRECKA Maria POL POL 14. 13. 14. 41
16. 123.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 15. 15. 15. 45
17. 124.  EVGI Elif TUR TUR 17. 17. 16. 50
18. 126.  UZUNER NAZLICAN DENİZ TUR TUR 16. 18. 17. 51
19. 86.  DEO Swarali A. IND IND 21. 19. 18. 58
20. 125.  UZUN Kübra TUR TUR 21. 21. 20. 62