Danubia 1 - Romanian Open 2016 , Miercurea Ciuc, ROU, 23.09. - 25.09.2016


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 39    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 122.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 2:54.074  
2 (2) 13.  TÚRI Anna HUN HUN 2:54.454  
3 (3) 5.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 2:59.905  
4 (5) 112.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 3:01.146  
5 (1) 68.  WITULSKA Magdalena POL POL NO TIME
RACE: 40    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 6.  DOSLÁ Milada CZE CZE 2:50.056  
2 (3) 73.  ALBERT Júlia ROU ROU 2:51.662  
3 (4) 113.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 2:52.055  
4 (2) 66.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 2:54.175  
5 (5) 59.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 2:58.386  
RACE: 41    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN HUN 2:52.738  
2 (2) 7.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 2:52.928  
3 (1) 33.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 2:59.750  
4 (5) 71.  ROGACEWICZ Julia POL POL 3:02.648  
5 (4) 58.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT NO TIME
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 55    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 68.  WITULSKA Magdalena POL POL 3:03.404  
2 (1) 59.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 3:06.111  
3 (2) 58.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 3:09.950  
RACE: 56    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 66.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 2:42.309  
2 (1) 113.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 2:42.667  
3 (5) 112.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 2:44.142  
4 (3) 33.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 2:44.841  
5 (6) 71.  ROGACEWICZ Julia POL POL 2:47.612  
6 (4) 5.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 2:54.156  
RACE: 57    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 6.  DOSLÁ Milada CZE CZE 2:38.762  
2 (3) 12.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN HUN 2:38.930  
3 (4) 7.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 2:38.949  
4 (5) 122.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 2:40.896  
5 (6) 13.  TÚRI Anna HUN HUN 2:40.916  
6 (2) 73.  ALBERT Júlia ROU ROU 2:55.175  
 
2. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  500 m
RACE: 69    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 6.  DOSLÁ Milada CZE CZE 48.930
2 (1) 113.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 49.982
3 (2) 33.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 50.061
RACE: 70    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 12.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN HUN 48.335
2 (3) 66.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 50.605
3 (1) 112.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 51.594
4 (2) 58.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 55.921
RACE: 71    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 7.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 50.233
2 (1) 73.  ALBERT Júlia ROU ROU 50.372
3 (4) 71.  ROGACEWICZ Julia POL POL 50.774
4 (3) 59.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 55.754
RACE: 72    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 122.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 49.804
2 (3) 5.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 50.346
3 (4) 68.  WITULSKA Magdalena POL POL 50.574
4 (1) 13.  TÚRI Anna HUN HUN NO TIME
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 128    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN HUN 47.776
2 (4) 66.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 48.900
3 (2) 113.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 50.616 advanced
- (3) 7.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE PEN. impeding
RACE: 129    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 6.  DOSLÁ Milada CZE CZE 47.148
2 (3) 5.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 49.488
3 (2) 122.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 49.553
4 (4) 73.  ALBERT Júlia ROU ROU 50.688
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  500 m
RACE: 136    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 13.  TÚRI Anna HUN HUN 49.508
2 (2) 58.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 54.126
3 (1) 59.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 54.970
RACE: 137    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 112.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 50.819
2 (2) 68.  WITULSKA Magdalena POL POL 50.990
3 (1) 33.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 51.110
4 (3) 71.  ROGACEWICZ Julia POL POL 51.167
RACE: 138    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 122.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 49.389
2 (2) 73.  ALBERT Júlia ROU ROU 49.457
RACE: 139    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 12.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN HUN 47.780
2 (1) 6.  DOSLÁ Milada CZE CZE 47.930
3 (4) 5.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 48.595
4 (5) 113.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 49.568
5 (3) 66.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 49.628
 
3. Distance 
JUNIOR B LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 153    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 122.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 1:57.420  
2 (3) 5.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 1:57.588  
3 (2) 68.  WITULSKA Magdalena POL POL 1:59.069  
4 (1) 59.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 2:03.321  
RACE: 154    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:48.590  
2 (4) 113.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:48.714  
3 (2) 33.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:48.906  
4 (3) 71.  ROGACEWICZ Julia POL POL 1:50.616  
RACE: 155    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 6.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1:48.795  
2 (2) 13.  TÚRI Anna HUN HUN 1:49.150  
3 (3) 73.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:52.566  
RACE: 156    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN HUN 1:55.477  
2 (1) 66.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 1:58.296  
3 (2) 112.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 2:01.098  
4 (4) 58.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 2:06.829  
 
JUNIOR B LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 173    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN HUN 1:47.243  
2 (1) 7.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:47.363  
3 (2) 113.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:51.188  
4 (4) 66.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 1:57.042  
RACE: 174    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 6.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1:43.814  
2 (3) 122.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 1:43.962  
3 (4) 5.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 1:48.004  
4 (2) 13.  TÚRI Anna HUN HUN NO TIME
 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 181    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 71.  ROGACEWICZ Julia POL POL 1:59.424  
2 (2) 59.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 2:01.255  
3 (3) 58.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 2:02.768  
RACE: 182    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 73.  ALBERT Júlia ROU ROU 1:49.711  
2 (3) 68.  WITULSKA Magdalena POL POL 1:50.589  
3 (4) 112.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 1:51.253  
4 (1) 33.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 1:52.396  
RACE: 183    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 113.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 1:41.407  
2 (2) 13.  TÚRI Anna HUN HUN 1:42.256  
3 (1) 5.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 1:48.546  
4 (4) 66.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 1:49.429  
RACE: 184    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 12.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN HUN 1:43.556  
2 (1) 6.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1:44.250  
3 (4) 7.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 1:44.641  
4 (2) 122.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 1:45.107  



Danubia 1 - Romanian Open 2016 , Miercurea Ciuc, ROU, 23.09. - 25.09.2016


Overall Classification


JUNIOR B LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 12.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN HUN 2. 1. 1. 89 4
2. 6.  DOSLÁ Milada CZE CZE 1. 2. 2. 76 5
3. 7.  PFEIFEROVA Tereza CZE CZE 3. 8. 3. 26 14
4. 122.  UZAKOVA Mariya UKR-KYIV UKR 4. 6. 4. 16 14
5. 5.  BICANOVÁ Adéla CZE CZE 12. 3. 7. 13 22
6. 113.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 8. 4. 5. 8 17
7. 66.  TOPOLSKA Gabriela POL POL 7. 5. 8. 5 20
8. 13.  TÚRI Anna HUN HUN 5. 13. 6. 5 24
9. 73.  ALBERT Júlia ROU ROU 6. 7. 9. 3 22
10. 112.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 9. 9. 11. 29
11. 68.  WITULSKA Magdalena POL POL 13. 10. 10. 33
12. 33.  VÁGVÖLGYI Mercédesz HUN-MTK HUN 10. 11. 12. 33
13. 71.  ROGACEWICZ Julia POL POL 11. 12. 13. 36
14. 59.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 14. 15. 14. 43
15. 58.  BABAICEVA Ksenija LAT-SPARS LAT 15. 14. 15. 44