Danubia 4-Slovak Open,SENIOR EUROPA CUP-2,Spisska N. VES,SVK, 19.12. - 21.12.2014
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 48 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 38. | SZIGETI Ádám | HUN-SPSC | 1:44.753 | ||
2 | (2) | 72. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:44.867 | ||
3 | (4) | 34. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:46.949 | ||
4 | (5) | 22. | SAZAMA Jan | CZE | 1:49.348 | ||
5 | (1) | 95. | ATAN Metehan | TUR | 1:49.641 | ||
6 | (3) | 9. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 1:58.921 | ||
RACE: 49 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 47. | BERZINS Reinis | LAT | 1:49.925 | ||
2 | (1) | 33. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:53.324 | ||
3 | (2) | 59. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 1:56.251 | ||
4 | (7) | 37. | SIRÁLY Benő | HUN-SPSC | 1:56.460 | ||
5 | (5) | 102. | GLOTOV Mykyta | UKR-KHV | 2:00.138 | ||
7 | (3) | 79. | KOŠTOMAJ POZINEK Žiga | SLO | 2:12.277 | ||
- | (4) | 90. | HAN Ömer Faruk | TUR | - | kicking out | |
RACE: 50 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 25. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:48.302 | ||
2 | (1) | 48. | CIELAVS Kristaps | LAT | 1:48.615 | ||
3 | (2) | 103. | SHULYAK Yakiv | UKR-KHV | 1:49.851 | ||
4 | (5) | 94. | AKAR Furkan | TUR | 1:56.448 | ||
5 | (6) | 65. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 2:00.282 | ||
6 | (3) | 10. | ZOTEV Kostadin | BUL | 2:12.640 | ||
RACE: 51 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 21. | FAJKUS Radek | CZE | 1:49.424 | ||
2 | (6) | 31. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:49.765 | ||
3 | (3) | 63. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:52.024 | ||
4 | (2) | 7. | ANGELOV Kaloyan | BUL | 1:54.001 | ||
5 | (1) | 96. | HAN Muhammet Emir | TUR | 2:10.799 | ||
6 | (4) | 86. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | NO TIME | ||
RACE: 52 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 32. | KMETYKÓ Péter | HUN | 1:51.021 | ||
2 | (3) | 39. | TALABOS Attila | HUN-SPSC | 1:51.150 | ||
3 | (2) | 24. | VÉGI Dániel | HUN-DJKSE | 1:56.513 | ||
4 | (5) | 64. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 1:56.800 | ||
5 | (6) | 8. | CHOBANOV Nikolay | BUL | 2:07.625 | ||
6 | (4) | 97. | TAHTACİ Murat | TUR | 2:15.900 | ||
JUNIOR D BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 66 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 47. | BERZINS Reinis | LAT | 1:48.656 | ||
2 | (1) | 38. | SZIGETI Ádám | HUN-SPSC | 1:49.026 | ||
3 | (2) | 31. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:49.149 | ||
4 | (5) | 32. | KMETYKÓ Péter | HUN | 1:49.162 | ||
5 | (3) | 103. | SHULYAK Yakiv | UKR-KHV | 1:51.165 | ||
- | (6) | 39. | TALABOS Attila | HUN-SPSC | - | no finish | |
RACE: 67 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 72. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:42.364 | ||
2 | (5) | 21. | FAJKUS Radek | CZE | 1:42.683 | ||
3 | (3) | 25. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:44.526 | ||
4 | (2) | 34. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:44.889 | ||
5 | (4) | 48. | CIELAVS Kristaps | LAT | 1:46.758 | ||
6 | (6) | 33. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:49.380 | ||
JUNIOR D BOYS B-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 75 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 32. | KMETYKÓ Péter | HUN | 1:44.076 | ||
2 | (2) | 48. | CIELAVS Kristaps | LAT | 1:48.116 | ||
3 | (1) | 34. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:48.160 | ||
4 | (5) | 103. | SHULYAK Yakiv | UKR-KHV | 1:49.757 | ||
5 | (4) | 33. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:51.249 | ||
JUNIOR D BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 76 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 47. | BERZINS Reinis | LAT | 1:43.457 | ||
2 | (1) | 72. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:43.708 | ||
3 | (2) | 21. | FAJKUS Radek | CZE | 1:44.161 | ||
4 | (5) | 38. | SZIGETI Ádám | HUN-SPSC | 1:44.257 | ||
5 | (3) | 25. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:45.326 | ||
6 | (6) | 31. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 2:02.000 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 102 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 34. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 51.616 | ||
2 | (4) | 48. | CIELAVS Kristaps | LAT | 52.417 | ||
3 | (2) | 96. | HAN Muhammet Emir | TUR | 57.041 | ||
4 | (3) | 8. | CHOBANOV Nikolay | BUL | 59.464 | ||
RACE: 103 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 38. | SZIGETI Ádám | HUN-SPSC | 50.477 | ||
2 | (4) | 63. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 52.812 | ||
3 | (3) | 86. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | 1:05.033 | ||
- | (2) | 95. | ATAN Metehan | TUR | - | 2 false starts | |
RACE: 104 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 21. | FAJKUS Radek | CZE | 49.253 | ||
2 | (1) | 37. | SIRÁLY Benő | HUN-SPSC | 54.201 | ||
3 | (3) | 59. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 56.244 | ||
4 | (2) | 79. | KOŠTOMAJ POZINEK Žiga | SLO | 56.290 | ||
RACE: 105 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 72. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 47.706 | ||
2 | (2) | 94. | AKAR Furkan | TUR | 54.270 | ||
3 | (1) | 24. | VÉGI Dániel | HUN-DJKSE | 54.279 | ||
RACE: 106 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 47. | BERZINS Reinis | LAT | 48.346 | ||
2 | (3) | 22. | SAZAMA Jan | CZE | 52.350 | ||
3 | (1) | 7. | ANGELOV Kaloyan | BUL | 54.340 | ||
- | (2) | 90. | HAN Ömer Faruk | TUR | - | 2 false starts | |
RACE: 107 HEAT: 6 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 32. | KMETYKÓ Péter | HUN | 48.661 | ||
2 | (4) | 103. | SHULYAK Yakiv | UKR-KHV | 52.096 | ||
3 | (1) | 9. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 56.233 | ||
4 | (3) | 65. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 56.569 | ||
RACE: 108 HEAT: 7 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 25. | BONTOVICS Balázs | HUN | 51.111 | ||
2 | (3) | 64. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 57.462 | ||
3 | (1) | 97. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:00.284 | ||
- | (2) | 39. | TALABOS Attila | HUN-SPSC | - | no start | |
RACE: 109 HEAT: 8 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 31. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 51.254 | ||
2 | (4) | 33. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 52.736 | ||
3 | (1) | 102. | GLOTOV Mykyta | UKR-KHV | 57.453 | ||
4 | (3) | 10. | ZOTEV Kostadin | BUL | 1:11.513 | ||
JUNIOR D BOYS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 183 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 38. | SZIGETI Ádám | HUN-SPSC | 49.103 | ||
2 | (2) | 25. | BONTOVICS Balázs | HUN | 49.979 | ||
3 | (3) | 22. | SAZAMA Jan | CZE | 50.502 | ||
4 | (4) | 63. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:03.743 | ||
RACE: 184 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 21. | FAJKUS Radek | CZE | 49.141 | ||
2 | (2) | 31. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 49.309 | ||
3 | (3) | 33. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 51.597 | ||
4 | (4) | 37. | SIRÁLY Benő | HUN-SPSC | 53.476 | ||
RACE: 185 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 72. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 47.812 | ||
2 | (2) | 32. | KMETYKÓ Péter | HUN | 48.556 | ||
3 | (3) | 48. | CIELAVS Kristaps | LAT | 51.835 | ||
4 | (4) | 94. | AKAR Furkan | TUR | 53.767 | ||
RACE: 186 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | BERZINS Reinis | LAT | 46.626 | ||
2 | (3) | 103. | SHULYAK Yakiv | UKR-KHV | 51.384 | ||
3 | (4) | 64. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 56.316 | ||
4 | (2) | 34. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:01.758 | ||
JUNIOR D BOYS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 197 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | BERZINS Reinis | LAT | 46.310 | ||
2 | (2) | 38. | SZIGETI Ádám | HUN-SPSC | 48.259 | ||
3 | (4) | 103. | SHULYAK Yakiv | UKR-KHV | 51.254 | ||
4 | (3) | 25. | BONTOVICS Balázs | HUN | 59.350 | ||
RACE: 198 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 72. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 47.026 | ||
2 | (4) | 31. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 50.540 | ||
3 | (3) | 21. | FAJKUS Radek | CZE | NO TIME | advanced | |
- | (2) | 32. | KMETYKÓ Péter | HUN | - | impeding | |
JUNIOR D BOYS B-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 205 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 103. | SHULYAK Yakiv | UKR-KHV | NO TIME | ||
1 | (2) | 25. | BONTOVICS Balázs | HUN | NO TIME | ||
JUNIOR D BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 206 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | BERZINS Reinis | LAT | 45.748 | ||
2 | (2) | 72. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 45.845 | ||
3 | (4) | 38. | SZIGETI Ádám | HUN-SPSC | 48.463 | ||
4 | (3) | 31. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 49.712 | ||
5 | (5) | 21. | FAJKUS Radek | CZE | NO TIME | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 217 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 47. | BERZINS Reinis | LAT | 1:22.193 | ||
2 | (3) | 64. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 1:24.979 | ||
3 | (2) | 24. | VÉGI Dániel | HUN-DJKSE | 1:25.071 | ||
4 | (5) | 79. | KOŠTOMAJ POZINEK Žiga | SLO | NO TIME | ||
5 | (1) | 86. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | NO TIME | ||
RACE: 218 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 38. | SZIGETI Ádám | HUN-SPSC | 1:36.785 | ||
2 | (2) | 22. | SAZAMA Jan | CZE | 1:38.317 | ||
3 | (3) | 94. | AKAR Furkan | TUR | 1:39.328 | ||
4 | (1) | 8. | CHOBANOV Nikolay | BUL | 1:47.575 | ||
RACE: 219 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 31. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:24.638 | ||
2 | (1) | 65. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:29.041 | ||
3 | (5) | 33. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:35.219 | ||
4 | (3) | 7. | ANGELOV Kaloyan | BUL | 1:45.461 | ||
5 | (2) | 90. | HAN Ömer Faruk | TUR | 1:53.446 | ||
RACE: 220 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 25. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:22.445 | ||
2 | (1) | 48. | CIELAVS Kristaps | LAT | 1:22.502 | ||
3 | (3) | 96. | HAN Muhammet Emir | TUR | 1:31.336 | ||
4 | (2) | 102. | GLOTOV Mykyta | UKR-KHV | 1:31.584 | ||
RACE: 221 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 32. | KMETYKÓ Péter | HUN | 1:23.632 | ||
2 | (1) | 103. | SHULYAK Yakiv | UKR-KHV | 1:24.297 | ||
3 | (2) | 9. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 1:28.627 | ||
- | (3) | 39. | TALABOS Attila | HUN-SPSC | - | no start | |
RACE: 222 HEAT: 6 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 21. | FAJKUS Radek | CZE | 1:25.381 | ||
2 | (3) | 34. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:25.456 | ||
3 | (2) | 97. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:41.354 | advanced | |
- | (4) | 37. | SIRÁLY Benő | HUN-SPSC | - | impeding | |
RACE: 223 HEAT: 7 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 72. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:24.050 | ||
2 | (5) | 63. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:26.689 | ||
3 | (2) | 59. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 1:27.089 | ||
4 | (1) | 95. | ATAN Metehan | TUR | 1:27.296 | ||
5 | (4) | 10. | ZOTEV Kostadin | BUL | 1:40.811 | ||
JUNIOR D BOYS QUARTER-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 248 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 72. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:19.760 | ||
2 | (1) | 48. | CIELAVS Kristaps | LAT | 1:24.450 | ||
3 | (4) | 59. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 1:26.585 | ||
4 | (2) | 32. | KMETYKÓ Péter | HUN | NO TIME | ||
RACE: 249 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | BERZINS Reinis | LAT | 1:21.052 | ||
2 | (3) | 34. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:22.135 | ||
3 | (2) | 103. | SHULYAK Yakiv | UKR-KHV | 1:22.465 | ||
4 | (5) | 97. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:29.389 | ||
5 | (4) | 65. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | NO TIME | ||
RACE: 250 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 21. | FAJKUS Radek | CZE | 1:22.897 | ||
2 | (1) | 31. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:23.970 | ||
3 | (4) | 63. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:25.667 | ||
4 | (2) | 24. | VÉGI Dániel | HUN-DJKSE | 1:27.316 | ||
RACE: 251 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 38. | SZIGETI Ádám | HUN-SPSC | 1:19.108 | ||
2 | (1) | 25. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:20.530 | ||
3 | (4) | 22. | SAZAMA Jan | CZE | 1:21.135 | ||
4 | (2) | 64. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 1:28.761 | ||
JUNIOR D BOYS SEMI-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 274 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | BERZINS Reinis | LAT | 1:19.970 | ||
2 | (3) | 21. | FAJKUS Radek | CZE | 1:20.060 | ||
3 | (4) | 31. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:21.386 | ||
4 | (2) | 34. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:24.634 | ||
RACE: 275 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 38. | SZIGETI Ádám | HUN-SPSC | 1:18.897 | ||
2 | (2) | 72. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:18.982 | ||
3 | (3) | 25. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:21.853 | ||
4 | (4) | 48. | CIELAVS Kristaps | LAT | 1:23.699 | ||
JUNIOR D BOYS B-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 290 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 34. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:18.970 | ||
2 | (1) | 31. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:19.036 | ||
3 | (2) | 25. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:21.091 | ||
4 | (3) | 48. | CIELAVS Kristaps | LAT | 1:22.101 | ||
JUNIOR D BOYS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 291 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 47. | BERZINS Reinis | LAT | 1:16.176 | ||
2 | (2) | 72. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:16.365 | ||
3 | (1) | 38. | SZIGETI Ádám | HUN-SPSC | 1:16.784 | ||
4 | (4) | 21. | FAJKUS Radek | CZE | 1:16.958 |
Danubia 4-Slovak Open,SENIOR EUROPA CUP-2,Spisska N. VES,SVK, 19.12. - 21.12.2014
Overall Classification
JUNIOR D BOYS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 47. | BERZINS Reinis | LAT | 1. 1. 1. | 102 | 3 | |
2. | 72. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 2. 2. 2. | 63 | 6 | |
3. | 38. | SZIGETI Ádám | HUN-SPSC | 4. 3. 3. | 34 | 10 | |
4. | 21. | FAJKUS Radek | CZE | 3. 5. 4. | 26 | 12 | |
5. | 31. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 6. 4. 6. | 11 | 16 | |
6. | 25. | BONTOVICS Balázs | HUN | 5. 7. 7. | 5 | 19 | |
7. | 103. | SHULYAK Yakiv | UKR-KHV | 10. 6. 10. | 26 | ||
8. | 34. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 9. 13. 5. | 27 | ||
9. | 48. | CIELAVS Kristaps | LAT | 8. 11. 8. | 27 | ||
10. | 32. | KMETYKÓ Péter | HUN | 7. 8. 13. | 28 | ||
11. | 22. | SAZAMA Jan | CZE | 16. 9. 9. | 34 | ||
12. | 63. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 13. 14. 11. | 38 | ||
13. | 33. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 11. 10. 20. | 41 | ||
14. | 59. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 14. 20. 12. | 46 | ||
15. | 64. | REINDL Krzysztof | POL-ORZEL | 20. 12. 14. | 46 | ||
16. | 24. | VÉGI Dániel | HUN-DJKSE | 15. 17. 15. | 47 | ||
17. | 94. | AKAR Furkan | TUR | 18. 16. 21. | 55 | ||
18. | 7. | ANGELOV Kaloyan | BUL | 17. 18. 24. | 59 | ||
19. | 9. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 26. 19. 18. | 63 | ||
20. | 96. | HAN Muhammet Emir | TUR | 25. 21. 19. | 65 | ||
21. | 37. | SIRÁLY Benő | HUN-SPSC | 19. 15. 32. | 66 | ||
22. | 65. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 23. 26. 17. | 66 | ||
23. | 97. | TAHTACİ Murat | TUR | 28. 23. 16. | 67 | ||
24. | 102. | GLOTOV Mykyta | UKR-KHV | 22. 22. 23. | 67 | ||
25. | 95. | ATAN Metehan | TUR | 21. 32. 22. | 75 | ||
26. | 39. | TALABOS Attila | HUN-SPSC | 12. 32. 32. | 76 | ||
27. | 8. | CHOBANOV Nikolay | BUL | 24. 27. 25. | 76 | ||
28. | 79. | KOŠTOMAJ POZINEK Žiga | SLO | 30. 25. 26. | 81 | ||
29. | 86. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | 29. 24. 29. | 82 | ||
30. | 10. | ZOTEV Kostadin | BUL | 27. 28. 27. | 82 | ||
31. | 90. | HAN Ömer Faruk | TUR | 32. 32. 28. | 92 |