4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  777 m
RACE: 10    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 1:34.437  
Split times:   [1] 29 |  [2] 62 |  [3] 13.49  Official Finish Time: 1:34.437  
2 (5) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 1:36.083  
Split times:   [1] 29 |  [2] 11 |  [3] 13.72  Official Finish Time: 1:36.083  
3 (6) 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:38.127  
Split times:   [1] 28 |  [2] 50 |  [3] 14.01  Official Finish Time: 1:38.127  
4 (2) 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 1:39.024  
Split times:   [1] 28 |  [2] 25 |  [3] 14.14  Official Finish Time: 1:39.024  
5 (4) 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 1:53.887  
Split times:   [1] 24 |  [2] 56 |  [3] 16.26  Official Finish Time: 1:53.887  
6 (1) 27.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 1:56.525  
Split times:   [1] 24 |  [2] 00 |  [3] 16.64  Official Finish Time: 1:56.525  
RACE: 11    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1:27.972  
Split times:   [1] 31 |  [2] 79 |  [3] 12.56  Official Finish Time: 1:27.972  
2 (3) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:29.419  
Split times:   [1] 31 |  [2] 28 |  [3] 12.77  Official Finish Time: 1:29.419  
3 (5) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:33.579  
Split times:   [1] 29 |  [2] 89 |  [3] 13.36  Official Finish Time: 1:33.579  
4 (7) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 1:33.639  
Split times:   [1] 29 |  [2] 87 |  [3] 13.37  Official Finish Time: 1:33.639  
5 (6) 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 1:41.327  
Split times:   [1] 27 |  [2] 60 |  [3] 14.47  Official Finish Time: 1:41.327  
6 (2) 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 1:46.550  
Split times:   [1] 26 |  [2] 25 |  [3] 15.22  Official Finish Time: 1:46.550  
7 (4) 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 1:50.522  
Split times:   [1] 25 |  [2] 31 |  [3] 15.78  Official Finish Time: 1:50.522  
RACE: 12    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 1:32.454  
Split times:   [1] 30 |  [2] 25 |  [3] 13.20  Official Finish Time: 1:32.454  
2 (5) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 1:34.103  
Split times:   [1] 29 |  [2] 72 |  [3] 13.44  Official Finish Time: 1:34.103  
3 (1) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1:38.187   advanced->to A
Split times:   [1] 28 |  [2] 49 |  [3] 14.02  Official Finish Time: 1:38.187  
4 (6) 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN 1:44.437  
Split times:   [1] 26 |  [2] 78 |  [3] 14.91  Official Finish Time: 1:44.437  
5 (4) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 1:49.730  
Split times:   [1] 25 |  [2] 49 |  [3] 15.67  Official Finish Time: 1:49.730  
6 (3) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 1:49.831  
Split times:   [1] 25 |  [2] 47 |  [3] 15.69  Official Finish Time: 1:49.831  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  777 m
RACE: 42    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 1:33.949  
Split times:   [1] 29 |  [2] 77 |  [3] 13.42  Official Finish Time: 1:33.949  
2 (3) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 1:35.097  
Split times:   [1] 29 |  [2] 41 |  [3] 13.58  Official Finish Time: 1:35.097  
3 (4) 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 1:44.118  
Split times:   [1] 26 |  [2] 86 |  [3] 14.87  Official Finish Time: 1:44.118  
4 (1) 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 1:53.787  
Split times:   [1] 24 |  [2] 58 |  [3] 16.25  Official Finish Time: 1:53.787  
5 (6) 27.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 1:57.928  
Split times:   [1] 23 |  [2] 72 |  [3] 16.84  Official Finish Time: 1:57.928  
6 (5) 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 2:01.912  
Split times:   [1] 22 |  [2] 94 |  [3] 17.41  Official Finish Time: 2:01.912  
RACE: 43    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 1:31.471  
Split times:   [1] 30 |  [2] 58 |  [3] 13.06  Official Finish Time: 1:31.471  
2 (1) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:31.679  
Split times:   [1] 30 |  [2] 51 |  [3] 13.09  Official Finish Time: 1:31.679  
3 (3) 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:38.990  
Split times:   [1] 28 |  [2] 26 |  [3] 14.14  Official Finish Time: 1:38.990  
4 (4) 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 1:40.230  
Split times:   [1] 27 |  [2] 91 |  [3] 14.31  Official Finish Time: 1:40.230  
5 (5) 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 1:40.646  
Split times:   [1] 27 |  [2] 79 |  [3] 14.37  Official Finish Time: 1:40.646  
6 (6) 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN 1:53.280  
Split times:   [1] 24 |  [2] 69 |  [3] 16.18  Official Finish Time: 1:53.280  
RACE: 44    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1:26.883  
Split times:   [1] 32 |  [2] 19 |  [3] 12.41  Official Finish Time: 1:26.883  
2 (2) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:30.459  
Split times:   [1] 30 |  [2] 92 |  [3] 12.92  Official Finish Time: 1:30.459  
3 (5) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 1:31.705  
Split times:   [1] 30 |  [2] 50 |  [3] 13.10  Official Finish Time: 1:31.705  
4 (4) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 1:31.827  
Split times:   [1] 30 |  [2] 46 |  [3] 13.11  Official Finish Time: 1:31.827  
5 (7) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1:33.348  
Split times:   [1] 29 |  [2] 96 |  [3] 13.33  Official Finish Time: 1:33.348  
6 (6) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 1:36.865  
Split times:   [1] 28 |  [2] 88 |  [3] 13.83  Official Finish Time: 1:36.865  
7 (3) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 1:40.883  
Split times:   [1] 27 |  [2] 73 |  [3] 14.41  Official Finish Time: 1:40.883  
 
2. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  333 m
RACE: 64    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 38.852
Split times:   [1] 30 |  [2] 84 |  [3] 12.95  Official Finish Time: 38.852
2 (4) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 39.038
Split times:   [1] 30 |  [2] 69 |  [3] 13.01  Official Finish Time: 39.038
3 (1) 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 40.356
Split times:   [1] 29 |  [2] 69 |  [3] 13.45  Official Finish Time: 40.356
4 (2) 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 40.825
Split times:   [1] 29 |  [2] 35 |  [3] 13.60  Official Finish Time: 40.825
5 (5) 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 44.691
Split times:   [1] 26 |  [2] 81 |  [3] 14.89  Official Finish Time: 44.691
RACE: 65    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 37.374
Split times:   [1] 32 |  [2] 06 |  [3] 12.45  Official Finish Time: 37.374
2 (4) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 37.457
Split times:   [1] 31 |  [2] 98 |  [3] 12.48  Official Finish Time: 37.457
3 (1) 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 40.174
Split times:   [1] 29 |  [2] 82 |  [3] 13.39  Official Finish Time: 40.174
4 (2) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 40.682
Split times:   [1] 29 |  [2] 45 |  [3] 13.56  Official Finish Time: 40.682
5 (5) 27.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 48.518
Split times:   [1] 24 |  [2] 69 |  [3] 16.17  Official Finish Time: 48.518
RACE: 66    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 38.964
Split times:   [1] 30 |  [2] 75 |  [3] 12.98  Official Finish Time: 38.964
2 (4) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 39.255
Split times:   [1] 30 |  [2] 52 |  [3] 13.08  Official Finish Time: 39.255
3 (2) 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 42.644
Split times:   [1] 28 |  [2] 09 |  [3] 14.21  Official Finish Time: 42.644
4 (5) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 46.524
Split times:   [1] 34.841 (34.841) |  [2] 46.524 (11.683) |  [3] 1:13:06:58.553  Official Finish Time: 46.524
5 (3) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 46.907
Split times:   [1] 25 |  [2] 54 |  [3] 15.63  Official Finish Time: 46.907
RACE: 67    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 38.311
Split times:   [1] 31 |  [2] 27 |  [3] 12.77  Official Finish Time: 38.311
2 (3) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 39.046
Split times:   [1] 30 |  [2] 68 |  [3] 13.01  Official Finish Time: 39.046
3 (4) 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 40.476
Split times:   [1] 29 |  [2] 60 |  [3] 13.49  Official Finish Time: 40.476
- (1) 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN PEN. false start->to D
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  333 m
RACE: 104    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 38.464
Split times:   [1] 31 |  [2] 15 |  [3] 12.82  Official Finish Time: 38.464
2 (1) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 38.575
Split times:   [1] 31 |  [2] 06 |  [3] 12.85  Official Finish Time: 38.575
3 (2) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 38.828
Split times:   [1] 30 |  [2] 85 |  [3] 12.94  Official Finish Time: 38.828
4 (3) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 38.900
Split times:   [1] 30 |  [2] 80 |  [3] 12.96  Official Finish Time: 38.900
RACE: 105    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 36.198
Split times:   [1] 33 |  [2] 10 |  [3] 12.06  Official Finish Time: 36.198
2 (3) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 37.888
Split times:   [1] 31 |  [2] 62 |  [3] 12.62  Official Finish Time: 37.888
3 (2) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 45.062
Split times:   [1] 26 |  [2] 59 |  [3] 15.02  Official Finish Time: 45.062
4 (4) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 47.497
Split times:   [1] 25 |  [2] 22 |  [3] 15.83  Official Finish Time: 47.497
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  333 m
RACE: 132    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 36.668
Split times:   [1] 32 |  [2] 67 |  [3] 12.22  Official Finish Time: 36.668
2 (5) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 38.576
Split times:   [1] 31 |  [2] 06 |  [3] 12.85  Official Finish Time: 38.576
3 (1) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 39.653
Split times:   [1] 30 |  [2] 21 |  [3] 13.21  Official Finish Time: 39.653
4 (2) 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 39.989
Split times:   [1] 29 |  [2] 96 |  [3] 13.32  Official Finish Time: 39.989
5 (7) 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN 44.022
Split times:   [1] 27 |  [2] 21 |  [3] 14.67  Official Finish Time: 44.022
6 (3) 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 55.488
Split times:   [1] 21 |  [2] 59 |  [3] 18.49  Official Finish Time: 55.488
- (6) 27.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN PEN. no start
RACE: 133    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 39.932
Split times:   [1] 30 |  [2] 00 |  [3] 13.31  Official Finish Time: 39.932
2 (3) 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 40.116
Split times:   [1] 29 |  [2] 86 |  [3] 13.37  Official Finish Time: 40.116
3 (2) 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 40.249
Split times:   [1] 29 |  [2] 77 |  [3] 13.41  Official Finish Time: 40.249
4 (4) 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 42.878
Split times:   [1] 27 |  [2] 94 |  [3] 14.29  Official Finish Time: 42.878
RACE: 134    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 38.805
Split times:   [1] 30 |  [2] 87 |  [3] 12.93  Official Finish Time: 38.805
2 (3) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 38.964
Split times:   [1] 30 |  [2] 75 |  [3] 12.98  Official Finish Time: 38.964
3 (4) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 39.045
Split times:   [1] 30 |  [2] 68 |  [3] 13.01  Official Finish Time: 39.045
4 (1) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 39.970
Split times:   [1] 29 |  [2] 97 |  [3] 13.32  Official Finish Time: 39.970
RACE: 135    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 37.656
Split times:   [1] 31 |  [2] 82 |  [3] 12.55  Official Finish Time: 37.656
2 (3) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 38.515
Split times:   [1] 31 |  [2] 11 |  [3] 12.83  Official Finish Time: 38.515
3 (4) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 38.640
Split times:   [1] 31 |  [2] 00 |  [3] 12.87  Official Finish Time: 38.640
4 (2) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 38.813
Split times:   [1] 30 |  [2] 87 |  [3] 12.93  Official Finish Time: 38.813
 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 167    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 57.846
Split times:   [1] 31 |  [2] 12 |  [3] 11.56  Official Finish Time: 57.846
2 (1) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 58.098
Split times:   [1] 30 |  [2] 98 |  [3] 11.61  Official Finish Time: 58.098
3 (2) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 58.672
Split times:   [1] 30 |  [2] 68 |  [3] 11.73  Official Finish Time: 58.672
4 (5) 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 1:05.751  
Split times:   [1] 27 |  [2] 38 |  [3] 13.15  Official Finish Time: 1:05.751  
5 (4) 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 1:09.398  
Split times:   [1] 25 |  [2] 94 |  [3] 13.87  Official Finish Time: 1:09.398  
RACE: 168    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 56.703
Split times:   [1] 31 |  [2] 74 |  [3] 11.34  Official Finish Time: 56.703
2 (1) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 56.932
Split times:   [1] 31 |  [2] 62 |  [3] 11.38  Official Finish Time: 56.932
3 (4) 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 58.762
Split times:   [1] 30 |  [2] 63 |  [3] 11.75  Official Finish Time: 58.762
4 (3) 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 59.590
Split times:   [1] 30 |  [2] 21 |  [3] 11.91  Official Finish Time: 59.590
RACE: 169    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 57.768
Split times:   [1] 31 |  [2] 16 |  [3] 11.55  Official Finish Time: 57.768
2 (4) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 58.053
Split times:   [1] 31 |  [2] 01 |  [3] 11.61  Official Finish Time: 58.053
3 (1) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 58.689
Split times:   [1] 30 |  [2] 67 |  [3] 11.73  Official Finish Time: 58.689
4 (3) 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 1:01.211  
Split times:   [1] 29 |  [2] 41 |  [3] 12.24  Official Finish Time: 1:01.211  
RACE: 170    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 55.255
Split times:   [1] 32 |  [2] 58 |  [3] 11.05  Official Finish Time: 55.255
2 (3) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 58.406
Split times:   [1] 30 |  [2] 82 |  [3] 11.68  Official Finish Time: 58.406
3 (5) 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 58.657
Split times:   [1] 30 |  [2] 69 |  [3] 11.73  Official Finish Time: 58.657
4 (1) 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN 1:07.510  
Split times:   [1] 26 |  [2] 66 |  [3] 13.50  Official Finish Time: 1:07.510  
5 (2) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE NO TIME finished
 
JUNIOR E BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 209    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 57.204
Split times:   [1] 31 |  [2] 47 |  [3] 11.44  Official Finish Time: 57.204
2 (1) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 57.479
Split times:   [1] 31 |  [2] 32 |  [3] 11.49  Official Finish Time: 57.479
3 (3) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 1:00.369  
Split times:   [1] 29 |  [2] 82 |  [3] 12.07  Official Finish Time: 1:00.369  
4 (4) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN NO TIME finished
RACE: 210    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 55.073
Split times:   [1] 32 |  [2] 68 |  [3] 11.01  Official Finish Time: 55.073
2 (3) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 56.515
Split times:   [1] 31 |  [2] 85 |  [3] 11.30  Official Finish Time: 56.515
3 (2) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 56.898
Split times:   [1] 31 |  [2] 64 |  [3] 11.37  Official Finish Time: 56.898
4 (4) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 1:09.409  
Split times:   [1] 25 |  [2] 93 |  [3] 13.88  Official Finish Time: 1:09.409  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 235    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 59.458
Split times:   [1] 30 |  [2] 27 |  [3] 11.89  Official Finish Time: 59.458
2 (1) 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 1:00.634  
Split times:   [1] 29 |  [2] 69 |  [3] 12.12  Official Finish Time: 1:00.634  
3 (2) 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 1:01.000  
Split times:   [1] 29 |  [2] 51 |  [3] 12.19  Official Finish Time: 1:01.000  
4 (3) 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 1:03.338  
Split times:   [1] 28 |  [2] 42 |  [3] 12.66  Official Finish Time: 1:03.338  
5 (4) 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN 1:04.490  
Split times:   [1] 27 |  [2] 91 |  [3] 12.89  Official Finish Time: 1:04.490  
6 (5) 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
RACE: 236    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 58.925
Split times:   [1] 30 |  [2] 55 |  [3] 11.78  Official Finish Time: 58.925
2 (4) 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 59.107
Split times:   [1] 30 |  [2] 45 |  [3] 11.82  Official Finish Time: 59.107
3 (1) 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 59.397
Split times:   [1] 30 |  [2] 31 |  [3] 11.87  Official Finish Time: 59.397
4 (2) 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 1:02.013  
Split times:   [1] 29 |  [2] 03 |  [3] 12.40  Official Finish Time: 1:02.013  
RACE: 237    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 57.751
Split times:   [1] 31 |  [2] 17 |  [3] 11.55  Official Finish Time: 57.751
2 (4) 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 58.086
Split times:   [1] 30 |  [2] 99 |  [3] 11.61  Official Finish Time: 58.086
3 (3) 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 58.859
Split times:   [1] 30 |  [2] 58 |  [3] 11.77  Official Finish Time: 58.859
4 (2) 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 59.167
Split times:   [1] 30 |  [2] 42 |  [3] 11.83  Official Finish Time: 59.167
RACE: 238    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 54.928
Split times:   [1] 32 |  [2] 77 |  [3] 10.98  Official Finish Time: 54.928
2 (2) 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 57.116
Split times:   [1] 31 |  [2] 52 |  [3] 11.42  Official Finish Time: 57.116
3 (3) 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 57.292
Split times:   [1] 31 |  [2] 42 |  [3] 11.45  Official Finish Time: 57.292
4 (4) 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 57.623
Split times:   [1] 31 |  [2] 24 |  [3] 11.52  Official Finish Time: 57.623



4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 69.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 2. 1. 2. 76 5
2. 100.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1. 13. 1. 68 15
3. 67.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 5. 2. 3. 39 10
4. 122.  ZEMANEK Ákos HUN-TKKSE HUN 4. 3. 4. 29 11
5. 39.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 3. 5. 5. 23 13
6. 92.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 9. 4. 9. 8 22
7. 9.  ŠULC Samuel CZE-KSB CZE 7. 6. 13. 5 26
8. 40.  PISTAI Botond HUN-FTC HUN 14. 7. 6. 5 27
9. 113.  HALTRICH Sámuel HUN-TDKE HUN 6. 8. 12. 4 26
10. 146.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 8. 14. 7. 3 29
11. 114.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 15. 15. 8. 1 38
12. 8.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 11. 10. 10. 31
13. 68.  GYÖRGY Benedek HUN-JSE HUN 10. 11. 14. 35
14. 41.  YU Kevin HUN-FTC HUN 12. 9. 15. 36
15. 156.  KOVALCIK Nikolaj SVK-SKMA SVK 17. 12. 16. 45
16. 165.  SERHA Vladyslav UKR-KYIV UKR 19. 16. 11. 46
17. 38.  BODNÁR Andor HUN-FTC HUN 13. 17. 17. 47
18. 121.  FARKAS SZÖRÉNYI Péter HUN-TKKSE HUN 16. 18. 18. 52
19. 27.  BUDAY Benedek Tamás HUN-DVTK HUN 18. 19. 19. 56