Baltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 8    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 53.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:54.779  
2 (1) 51.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2:56.838  
3 (3) 177.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 2:59.524  
4 (4) 54.  ROZKALNE Jana LAT-SPARS LAT 3:08.407  
5 (2) 155.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 3:12.264  
RACE: 9    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 55.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:38.657  
2 (2) 156.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 2:38.780  
3 (6) 157.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 2:38.930  
4 (4) 50.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:43.269  
5 (1) 178.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 2:45.087  
6 (3) 52.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 3:13.306  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL B  1500 m
RACE: 19    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 2:46.795  
2 (2) 178.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 2:47.005  
3 (3) 54.  ROZKALNE Jana LAT-SPARS LAT 3:05.729  
4 (4) 155.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 3:07.019  
5 (5) 52.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 3:08.682  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 20    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 53.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 2:43.754  
2 (1) 55.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2:43.948  
3 (2) 156.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 2:44.215  
4 (5) 51.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 2:44.843  
5 (3) 157.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 2:45.057  
6 (6) 177.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 2:54.396  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 35    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 156.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 49.672
2 (3) 177.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 49.746
3 (4) 55.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.860
4 (6) 50.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 52.781
5 (1) 155.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 54.916
6 (2) 52.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 1:06.199  
RACE: 36    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 53.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 49.398
2 (5) 157.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 49.510
3 (1) 51.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 50.126
4 (4) 54.  ROZKALNE Jana LAT-SPARS LAT 56.561
5 (3) 178.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR NO TIME finished
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL B  500 m
RACE: 46    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 51.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 49.989
2 (3) 50.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 51.296
3 (4) 54.  ROZKALNE Jana LAT-SPARS LAT 57.918
4 (1) 55.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:05.026  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 47    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 47.446
2 (3) 156.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 48.330
3 (2) 157.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 48.440
4 (4) 177.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 49.104
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 161    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 53.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:39.932  
2 (1) 157.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 1:41.596  
3 (4) 51.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:42.967  
4 (2) 178.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 1:43.245  
5 (3) 54.  ROZKALNE Jana LAT-SPARS LAT 1:58.671  
RACE: 162    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 156.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 1:42.855  
2 (3) 55.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:43.617  
3 (4) 50.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:43.874  
4 (1) 177.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 1:48.398  
5 (6) 52.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 2:03.177  
- (2) 155.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS PEN. no start
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL B  1000 m
RACE: 180    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 178.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 1:42.369  
2 (2) 50.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:45.991  
3 (4) 54.  ROZKALNE Jana LAT-SPARS LAT 2:00.769  
4 (5) 52.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 2:04.759  
- (3) 177.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR PEN. no finish
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 181    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:48.326  
2 (5) 55.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:49.405  
3 (2) 157.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 1:49.481  
4 (3) 156.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 1:49.541  
5 (4) 51.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:50.969  



Baltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 53.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1. 1. 1. 102 3
2. 55.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2. 8. 2. 43 12
3. 156.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 3. 2. 4. 42 9
4. 157.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 5. 3. 3. 31 11
5. 51.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 4. 5. 5. 18 14
6. 177.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 6. 4. 10. 11 20
7. 50.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 7. 6. 7. 7 20
8. 178.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 8. 10. 6. 4 24
9. 54.  ROZKALNE Jana LAT-SPARS LAT 9. 7. 8. 3 24
10. 155.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 10. 9. 11. 30
11. 52.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 11. 11. 9. 31

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 53.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1. 1. 1. 102 3
2. (2.) 55.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 2. 8. 2. 43 12
3. (4.) 157.  MITROFANOVA Varvara RUS-KAL RUS 5. 3. 3. 31 11
4. (5.) 51.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 4. 5. 5. 18 14
5. (6.) 177.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 6. 4. 10. 11 20
6. (7.) 50.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 7. 6. 7. 7 20
7. (8.) 178.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 8. 10. 6. 4 24
8. (9.) 54.  ROZKALNE Jana LAT-SPARS LAT 9. 7. 8. 3 24
9. (10.) 155.  EKIMENKO Diana RUS-KAL RUS 10. 9. 11. 30
10. (11.) 52.  GALINA Luiza Marta LAT-SPARS LAT 11. 11. 9. 31

 


Splitted Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (3.) 156.  GOLUBEVA Eva RUS-KAL RUS 3. 2. 4. 42 9