Baltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 8 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 53. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:54.779 | ||
2 | (1) | 51. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:56.838 | ||
3 | (3) | 177. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 2:59.524 | ||
4 | (4) | 54. | ROZKALNE Jana | LAT-SPARS | 3:08.407 | ||
5 | (2) | 155. | EKIMENKO Diana | RUS-KAL | 3:12.264 | ||
RACE: 9 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 55. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:38.657 | ||
2 | (2) | 156. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 2:38.780 | ||
3 | (6) | 157. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 2:38.930 | ||
4 | (4) | 50. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:43.269 | ||
5 | (1) | 178. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 2:45.087 | ||
6 | (3) | 52. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 3:13.306 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL B 1500 m | |||||||
RACE: 19 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 50. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:46.795 | ||
2 | (2) | 178. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 2:47.005 | ||
3 | (3) | 54. | ROZKALNE Jana | LAT-SPARS | 3:05.729 | ||
4 | (4) | 155. | EKIMENKO Diana | RUS-KAL | 3:07.019 | ||
5 | (5) | 52. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 3:08.682 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 20 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 53. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:43.754 | ||
2 | (1) | 55. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:43.948 | ||
3 | (2) | 156. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 2:44.215 | ||
4 | (5) | 51. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:44.843 | ||
5 | (3) | 157. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 2:45.057 | ||
6 | (6) | 177. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 2:54.396 |
Baltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 53. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 34 | 1 | 2:43.754 | |||
2. | 2. | 55. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 21 | 2 | 2:38.657 | |||
3. | 3. | 156. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 13 | 3 | 2:38.780 | |||
4. | 4. | 51. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 8 | 4 | 2:44.843 | |||
5. | 5. | 157. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 5 | 5 | 2:38.930 | |||
6. | 6. | 177. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 3 | 6 | 2:54.396 | |||
FINAL B | ||||||||||
7. | 1. | 50. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2 | 7 | 2:43.269 | |||
8. | 2. | 178. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 1 | 8 | 2:45.087 | |||
9. | 3. | 54. | ROZKALNE Jana | LAT-SPARS | 9 | 3:05.729 | ||||
10. | 4. | 155. | EKIMENKO Diana | RUS-KAL | 10 | 3:07.019 | ||||
11. | 5. | 52. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 11 | 3:08.682 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | 1. | 53. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 34 | 1 | 2:43.754 | |||
2. (2.) | 2. | 55. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 21 | 2 | 2:38.657 | |||
3. (4.) | 4. | 51. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 8 | 4 | 2:44.843 | |||
4. (5.) | 5. | 157. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 5 | 5 | 2:38.930 | |||
5. (6.) | 6. | 177. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 3 | 6 | 2:54.396 | |||
FINAL B | ||||||||||
6. (7.) | 1. | 50. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2 | 7 | 2:43.269 | |||
7. (8.) | 2. | 178. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 1 | 8 | 2:45.087 | |||
8. (9.) | 3. | 54. | ROZKALNE Jana | LAT-SPARS | 9 | 3:05.729 | ||||
9. (10.) | 4. | 155. | EKIMENKO Diana | RUS-KAL | 10 | 3:07.019 | ||||
10. (11.) | 5. | 52. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 11 | 3:08.682 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (3.) | 3. | 156. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 13 | 3 | 2:38.780 |