Baltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 10    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 175.  SKUDYAKOV Gleb RUS-MOSC RUS 2:37.426  
2 (4) 182.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 2:38.456  
3 (2) 163.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 2:39.430  
4 (1) 29.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 2:40.441  
5 (3) 28.  KUBLINS Otto LAT-JLSS LAT 2:58.615  
6 (6) 49.  SETS Nils LAT-KSS LAT 3:35.336  
RACE: 11    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 6.  AMELIN Matvei BLR BLR 2:49.762  
2 (3) 31.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 2:51.510  
3 (4) 103.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 2:58.224  
4 (1) 30.  REINS Mareks LAT-JLSS LAT 3:23.934  
- (2) 162.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS PEN. impeding
 
JUNIOR C BOYS  FINAL B  1500 m
RACE: 21    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 2:53.914  
2 (2) 28.  KUBLINS Otto LAT-JLSS LAT 3:05.786  
3 (3) 30.  REINS Mareks LAT-JLSS LAT 3:15.508  
4 (4) 49.  SETS Nils LAT-KSS LAT 3:33.783  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 22    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 175.  SKUDYAKOV Gleb RUS-MOSC RUS 3:19.405  
2 (4) 6.  AMELIN Matvei BLR BLR 3:21.213  
3 (2) 182.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 3:23.997  
4 (5) 31.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 3:25.723  
5 (3) 163.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 3:30.291  
6 (6) 103.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 3:35.383  
 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 37    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 175.  SKUDYAKOV Gleb RUS-MOSC RUS 46.220
2 (1) 31.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 50.181
3 (5) 28.  KUBLINS Otto LAT-JLSS LAT 52.400
4 (2) 49.  SETS Nils LAT-KSS LAT 1:03.120  
- (4) 163.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS PEN. impeding
RACE: 38    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 6.  AMELIN Matvei BLR BLR 48.333
2 (1) 162.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 49.311
3 (4) 182.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 49.696
4 (5) 29.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 51.541
5 (3) 30.  REINS Mareks LAT-JLSS LAT 57.331
6 (6) 103.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 1:10.911  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL B  500 m
RACE: 48    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 182.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 50.264
2 (4) 49.  SETS Nils LAT-KSS LAT 1:00.818  
3 (3) 28.  KUBLINS Otto LAT-JLSS LAT 1:08.907  
- (2) 29.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT PEN. no finish
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 49    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 175.  SKUDYAKOV Gleb RUS-MOSC RUS 47.173
2 (2) 6.  AMELIN Matvei BLR BLR 47.287
3 (3) 162.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 49.107
4 (4) 31.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 49.219
 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 163    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 175.  SKUDYAKOV Gleb RUS-MOSC RUS 1:55.994  
2 (3) 162.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 1:56.627  
3 (4) 31.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 1:56.927  
4 (5) 103.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 2:00.507  
5 (6) 30.  REINS Mareks LAT-JLSS LAT 2:08.514  
- (1) 49.  SETS Nils LAT-KSS LAT PEN. no start
RACE: 164    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 6.  AMELIN Matvei BLR BLR 1:41.540  
2 (4) 163.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 1:41.762  
3 (3) 182.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 1:42.468  
4 (1) 29.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 1:44.065  
5 (2) 28.  KUBLINS Otto LAT-JLSS LAT 1:51.695  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL B  1000 m
RACE: 182    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 31.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 1:43.661  
2 (4) 103.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 1:46.871  
3 (1) 29.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 1:48.378  
4 (2) 28.  KUBLINS Otto LAT-JLSS LAT 1:54.851  
5 (5) 30.  REINS Mareks LAT-JLSS LAT 2:02.687  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 183    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 175.  SKUDYAKOV Gleb RUS-MOSC RUS 1:41.576  
2 (1) 6.  AMELIN Matvei BLR BLR 1:43.170  
3 (5) 162.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 1:44.193  
4 (2) 163.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 1:44.432  
5 (3) 182.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 1:44.772  



Baltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 175.  SKUDYAKOV Gleb RUS-MOSC RUS 1. 1. 1. 102 3
2. 6.  AMELIN Matvei BLR BLR 2. 2. 2. 63 6
3. 162.  SHIMANSKIY Danil RUS-KAL RUS 11. 3. 3. 26 17
4. 182.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 3. 5. 5. 23 13
5. 31.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 4. 4. 6. 19 14
6. 163.  ZUBOV  Aleksandr RUS-KAL RUS 5. 11. 4. 13 20
7. 103.  SAKOWICZ Aleksander POL-GIZ POL 6. 10. 7. 5 23
8. 29.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 7. 8. 8. 3 23
9. 28.  KUBLINS Otto LAT-JLSS LAT 8. 7. 9. 3 24
10. 49.  SETS Nils LAT-KSS LAT 10. 6. 11. 3 27
11. 30.  REINS Mareks LAT-JLSS LAT 9. 9. 10. 28