Baltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR F GIRLS  HEATS  333 m
RACE: 3    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 66.  SEREDJUKA Anna LAT-SPARS LAT 43.452
2 (3) 152.  ANTONOWICZ Alicja POL-WMKS POL 47.979
3 (6) 86.  BUDRYTE Urte LTU LTU 50.263
4 (4) 25.  SLOKA Nora LAT-JLSS LAT 57.986
5 (1) 85.  BAUBLYTE Aiste LTU LTU 58.940
- (5) 137.  POPŁAWSKA-TABORDA Aurelia POL-UKSSB POL PEN. equipment
- (7) 120.  FALKOWSKA Weronika POL-UKSJB POL PEN. equipment
RACE: 4    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 181.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 38.389
2 (2) 160.  SHPILEVA Anastasiia RUS-KAL RUS 42.273
3 (3) 87.  DINDAITE Jovile LTU LTU 47.002
4 (5) 65.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 51.567 advanced
5 (6) 88.  TARAILAITE Egle Noele LTU LTU 1:09.899  
- (1) 136.  PERKOWSKA Alicja POL-UKSSB POL PEN. equipment
- (4) 121.  SZYMCZUK Laura POL-UKSJB POL PEN. equipment
 
JUNIOR F GIRLS  FINAL B  333 m
RACE: 15    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  SLOKA Nora LAT-JLSS LAT 58.096
2 (3) 88.  TARAILAITE Egle Noele LTU LTU 58.288
3 (2) 85.  BAUBLYTE Aiste LTU LTU 58.317
 
JUNIOR F GIRLS  FINAL  333 m
RACE: 16    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 181.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 38.901
2 (7) 65.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 43.113
3 (4) 87.  DINDAITE Jovile LTU LTU 47.376
4 (5) 152.  ANTONOWICZ Alicja POL-WMKS POL 47.486
5 (6) 86.  BUDRYTE Urte LTU LTU 49.581
6 (3) 66.  SEREDJUKA Anna LAT-SPARS LAT 50.733
7 (2) 160.  SHPILEVA Anastasiia RUS-KAL RUS 51.862
 
2. Distance 
JUNIOR F GIRLS  HEATS  111,12 m
RACE: 30    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 181.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 14.451
2 (1) 66.  SEREDJUKA Anna LAT-SPARS LAT 15.754
3 (3) 120.  FALKOWSKA Weronika POL-UKSJB POL 17.241
4 (5) 136.  PERKOWSKA Alicja POL-UKSSB POL 17.301
5 (2) 88.  TARAILAITE Egle Noele LTU LTU 19.126
RACE: 31    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 65.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 15.709
2 (2) 160.  SHPILEVA Anastasiia RUS-KAL RUS 15.787
3 (4) 137.  POPŁAWSKA-TABORDA Aurelia POL-UKSSB POL 17.104
4 (3) 121.  SZYMCZUK Laura POL-UKSJB POL 17.549
5 (5) 86.  BUDRYTE Urte LTU LTU 18.614
RACE: 32    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 87.  DINDAITE Jovile LTU LTU 17.079
2 (1) 152.  ANTONOWICZ Alicja POL-WMKS POL 19.289
3 (4) 25.  SLOKA Nora LAT-JLSS LAT 19.899
4 (2) 85.  BAUBLYTE Aiste LTU LTU 21.586
 
JUNIOR F GIRLS  FINAL B  111,12 m
RACE: 42    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 137.  POPŁAWSKA-TABORDA Aurelia POL-UKSSB POL 16.795
2 (4) 121.  SZYMCZUK Laura POL-UKSJB POL 17.674
3 (3) 136.  PERKOWSKA Alicja POL-UKSSB POL 17.904
4 (2) 120.  FALKOWSKA Weronika POL-UKSJB POL 19.086
5 (5) 25.  SLOKA Nora LAT-JLSS LAT 20.971
6 (6) 85.  BAUBLYTE Aiste LTU LTU 21.214
 
JUNIOR F GIRLS  FINAL  111,12 m
RACE: 43    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 181.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 14.183
2 (4) 160.  SHPILEVA Anastasiia RUS-KAL RUS 15.576
3 (5) 87.  DINDAITE Jovile LTU LTU 17.597
4 (6) 152.  ANTONOWICZ Alicja POL-WMKS POL 17.966
5 (2) 65.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 20.474
6 (3) 66.  SEREDJUKA Anna LAT-SPARS LAT 21.487
 
3. Distance 
JUNIOR F GIRLS  HEATS  222 m
RACE: 155    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 137.  POPŁAWSKA-TABORDA Aurelia POL-UKSSB POL 30.700
2 (2) 87.  DINDAITE Jovile LTU LTU 31.654
3 (1) 120.  FALKOWSKA Weronika POL-UKSJB POL 32.924
4 (4) 152.  ANTONOWICZ Alicja POL-WMKS POL 33.637
RACE: 156    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 181.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 26.531
2 (5) 66.  SEREDJUKA Anna LAT-SPARS LAT 29.229
3 (4) 136.  PERKOWSKA Alicja POL-UKSSB POL 32.076
4 (2) 86.  BUDRYTE Urte LTU LTU 33.836
5 (1) 88.  TARAILAITE Egle Noele LTU LTU 36.356
RACE: 157    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 65.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 27.978
2 (4) 160.  SHPILEVA Anastasiia RUS-KAL RUS 28.482
3 (3) 121.  SZYMCZUK Laura POL-UKSJB POL 32.676
4 (2) 25.  SLOKA Nora LAT-JLSS LAT 37.849
5 (5) 85.  BAUBLYTE Aiste LTU LTU 39.201
 
JUNIOR F GIRLS  FINAL B  222 m
RACE: 176    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 136.  PERKOWSKA Alicja POL-UKSSB POL 30.734
2 (2) 121.  SZYMCZUK Laura POL-UKSJB POL 32.345
3 (5) 86.  BUDRYTE Urte LTU LTU 33.124
4 (3) 120.  FALKOWSKA Weronika POL-UKSJB POL 33.325
5 (6) 25.  SLOKA Nora LAT-JLSS LAT 38.431
- (4) 152.  ANTONOWICZ Alicja POL-WMKS POL PEN. no start
 
JUNIOR F GIRLS  FINAL  222 m
RACE: 177    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 181.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 25.724
2 (2) 65.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 27.744
3 (4) 66.  SEREDJUKA Anna LAT-SPARS LAT 28.841
4 (5) 137.  POPŁAWSKA-TABORDA Aurelia POL-UKSSB POL 31.020
5 (6) 87.  DINDAITE Jovile LTU LTU 32.957
6 (3) 160.  SHPILEVA Anastasiia RUS-KAL RUS 39.108



Baltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019


Overall Classification


JUNIOR F GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 181.  STOROZHUK Amina UKR-KYIV UKR 1. 1. 1. 102 3
2. 65.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 2. 5. 2. 47 9
3. 87.  DINDAITE Jovile LTU LTU 3. 3. 5. 31 11
4. 160.  SHPILEVA Anastasiia RUS-KAL RUS 7. 2. 6. 26 15
5. 66.  SEREDJUKA Anna LAT-SPARS LAT 6. 6. 3. 19 15
6. 152.  ANTONOWICZ Alicja POL-WMKS POL 4. 4. 12. 16 20
7. 137.  POPŁAWSKA-TABORDA Aurelia POL-UKSSB POL 11. 7. 4. 10 22
8. 86.  BUDRYTE Urte LTU LTU 5. 13. 9. 5 27
9. 136.  PERKOWSKA Alicja POL-UKSSB POL 11. 9. 7. 2 27
10. 121.  SZYMCZUK Laura POL-UKSJB POL 11. 8. 8. 2 27
11. 25.  SLOKA Nora LAT-JLSS LAT 8. 11. 11. 1 30
12. 120.  FALKOWSKA Weronika POL-UKSJB POL 11. 10. 10. 31
13. 88.  TARAILAITE Egle Noele LTU LTU 9. 14. 13. 36
14. 85.  BAUBLYTE Aiste LTU LTU 10. 12. 14. 36