Baltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 163 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 175. | SKUDYAKOV Gleb | RUS-MOSC | 1:55.994 | ||
2 | (3) | 162. | SHIMANSKIY Danil | RUS-KAL | 1:56.627 | ||
3 | (4) | 31. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 1:56.927 | ||
4 | (5) | 103. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 2:00.507 | ||
5 | (6) | 30. | REINS Mareks | LAT-JLSS | 2:08.514 | ||
- | (1) | 49. | SETS Nils | LAT-KSS | - | no start | |
RACE: 164 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 6. | AMELIN Matvei | BLR | 1:41.540 | ||
2 | (4) | 163. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 1:41.762 | ||
3 | (3) | 182. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 1:42.468 | ||
4 | (1) | 29. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 1:44.065 | ||
5 | (2) | 28. | KUBLINS Otto | LAT-JLSS | 1:51.695 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL B 1000 m | |||||||
RACE: 182 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 31. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 1:43.661 | ||
2 | (4) | 103. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 1:46.871 | ||
3 | (1) | 29. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 1:48.378 | ||
4 | (2) | 28. | KUBLINS Otto | LAT-JLSS | 1:54.851 | ||
5 | (5) | 30. | REINS Mareks | LAT-JLSS | 2:02.687 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 183 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 175. | SKUDYAKOV Gleb | RUS-MOSC | 1:41.576 | ||
2 | (1) | 6. | AMELIN Matvei | BLR | 1:43.170 | ||
3 | (5) | 162. | SHIMANSKIY Danil | RUS-KAL | 1:44.193 | ||
4 | (2) | 163. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 1:44.432 | ||
5 | (3) | 182. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 1:44.772 |
Baltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 175. | SKUDYAKOV Gleb | RUS-MOSC | 34 | 1 | 1:41.576 | |||
2. | 2. | 6. | AMELIN Matvei | BLR | 21 | 2 | 1:41.540 | |||
3. | 3. | 162. | SHIMANSKIY Danil | RUS-KAL | 13 | 3 | 1:44.193 | |||
4. | 4. | 163. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 8 | 4 | 1:41.762 | |||
5. | 5. | 182. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 5 | 5 | 1:42.468 | |||
FINAL B | ||||||||||
6. | 1. | 31. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 3 | 6 | 1:43.661 | |||
7. | 2. | 103. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 2 | 7 | 1:46.871 | |||
8. | 3. | 29. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 1 | 8 | 1:44.065 | |||
9. | 4. | 28. | KUBLINS Otto | LAT-JLSS | 9 | 1:51.695 | ||||
10. | 5. | 30. | REINS Mareks | LAT-JLSS | 10 | 2:02.687 | ||||
HEATS | ||||||||||
- | 49. | SETS Nils | LAT-KSS | 11 | ----- |