Alpe Adria Trophy 1, Belgrade, SRB, 01.12. - 02.12.2018


Heat Results

 
3. Distance 
MEN  HEATS  1000 m
RACE: 79    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 49.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:40.050  
2 (1) 34.  MARTINIC Ivan CRO-METEOR CRO 1:40.409  
3 (3) 70.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 1:40.872  
RACE: 80    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 56.  URLEP Bor Luka SLO SLO 1:39.837  
2 (4) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:40.511  
3 (1) 18.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 1:40.670  
4 (2) 68.  BAKA Bora SRB SRB 2:00.837  
RACE: 81    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 69.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:39.079  
2 (1) 48.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:40.282  
3 (3) 55.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 1:47.106  
4 (2) 10.  PRINS SALETOVIĆ  Omar Pieter Cornelis BIH BIH NO TIME finished
RACE: 82    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 71.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:41.177  
2 (1) 9.  OMERAGIĆ Tarik BIH BIH 1:41.261  
3 (2) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:48.984  
 
MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 92    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  URLEP Bor Luka SLO SLO 1:37.020  
2 (4) 9.  OMERAGIĆ Tarik BIH BIH 1:38.393  
3 (2) 48.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:40.077  
4 (3) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:41.543  
RACE: 93    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 34.  MARTINIC Ivan CRO-METEOR CRO 1:44.965  
2 (2) 49.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:45.714  
3 (1) 69.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:45.950  
4 (4) 71.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:48.357  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 106    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
- (1) 68.  BAKA Bora SRB SRB PEN. off track
- (2) 10.  PRINS SALETOVIĆ  Omar Pieter Cornelis BIH BIH PEN. impeding
RACE: 107    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 70.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 1:41.877  
2 (1) 18.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 1:42.255  
3 (4) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:45.388  
4 (3) 55.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 1:46.146  
RACE: 108    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 69.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:44.507  
2 (1) 48.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:44.675  
3 (4) 71.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:45.978  
4 (2) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:46.047  
RACE: 109    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  URLEP Bor Luka SLO SLO 1:46.318  
2 (3) 34.  MARTINIC Ivan CRO-METEOR CRO 1:46.598  
3 (2) 9.  OMERAGIĆ Tarik BIH BIH 1:46.715  
4 (4) 49.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:47.325  



Alpe Adria Trophy 1, Belgrade, SRB, 01.12. - 02.12.2018


Distance Classification


MEN 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 56.  URLEP Bor Luka SLO SLO 34 1 1:37.020
  2. A 2. 34.  MARTINIC Ivan CRO-METEOR CRO 21 2 1:40.409
  3. A 3. 9.  OMERAGIĆ Tarik BIH BIH 13 3 1:38.393
  4. A 4. 49.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 8 4 1:40.050
  5. B 1. 69.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 5 5 1:39.079
  6. B 2. 48.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 3 6 1:40.077
  7. B 3. 71.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 2 7 1:41.177
  8. B 4. 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1 8 1:40.511
  9. C 1. 70.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 9 1:40.872
  10. C 2. 18.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 10 1:40.670
  11. C 3. 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 11 1:45.388
  12. C 4. 55.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 12 1:46.146
  13. D 68.  BAKA Bora SRB SRB 13 2:00.837
  14. D 10.  PRINS SALETOVIĆ  Omar Pieter Cornelis BIH BIH 14 NO TIME

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR B MEN 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. (4.) A 4. 49.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 8 4 1:40.050
  2. (5.) B 1. 69.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 5 5 1:39.079
  3. (6.) B 2. 48.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 3 6 1:40.077
  4. (8.) B 4. 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1 8 1:40.511
  5. (10.) C 2. 18.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 10 1:40.670
  6. (11.) C 3. 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 11 1:45.388

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR A MEN 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (1.) A 1. 56.  URLEP Bor Luka SLO SLO 34 1 1:37.020
  2. (13.) D 68.  BAKA Bora SRB SRB 13 2:00.837
  3. (14.) D 10.  PRINS SALETOVIĆ  Omar Pieter Cornelis BIH BIH 14 NO TIME

 


Splitted Distance Classification


MEN 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (2.) A 2. 34.  MARTINIC Ivan CRO-METEOR CRO 21 2 1:40.409
  2. (3.) A 3. 9.  OMERAGIĆ Tarik BIH BIH 13 3 1:38.393
  3. (7.) B 3. 71.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 2 7 1:41.177
  4. (9.) C 1. 70.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 9 1:40.872
  5. (12.) C 4. 55.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 12 1:46.146