Alpe Adria Trophy 1, Belgrade, SRB, 01.12. - 02.12.2018


Heat Results

 
1. Distance 
MEN  HEATS  1500 m
RACE: 11    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 9.  OMERAGIĆ Tarik BIH BIH 2:35.422  
2 (4) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 2:36.084  
3 (2) 18.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 2:36.633  
4 (3) 68.  BAKA Bora SRB SRB 3:02.314  
RACE: 12    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 56.  URLEP Bor Luka SLO SLO 2:40.819  
2 (1) 48.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:42.690  
3 (2) 71.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 2:43.049   advanced->to A
4 (3) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2:56.522  
- (4) 70.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB PEN. impeding->to C
RACE: 13    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 2:34.895  
2 (5) 34.  MARTINIC Ivan CRO-METEOR CRO 2:35.003  
3 (3) 49.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:36.464  
4 (2) 55.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 2:49.876  
5 (4) 10.  PRINS SALETOVIĆ  Omar Pieter Cornelis BIH BIH NO TIME finished
 
MEN  FINAL  1500 m
RACE: 23    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:41.240  
2 (7) 70.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 2:41.431  
3 (2) 18.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 2:42.609  
4 (3) 55.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 2:50.859  
5 (4) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2:54.380  
6 (5) 68.  BAKA Bora SRB SRB 3:01.292  
7 (6) 10.  PRINS SALETOVIĆ  Omar Pieter Cornelis BIH BIH 3:05.733  
RACE: 24    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 34.  MARTINIC Ivan CRO-METEOR CRO 2:30.843  
2 (5) 56.  URLEP Bor Luka SLO SLO 2:30.925  
3 (1) 69.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 2:32.132  
4 (7) 71.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 2:32.983  
5 (3) 9.  OMERAGIĆ Tarik BIH BIH 2:34.362  
6 (4) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 2:35.196  
6 (6) 48.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:35.196  



Alpe Adria Trophy 1, Belgrade, SRB, 01.12. - 02.12.2018


Distance Classification


MEN 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 34.  MARTINIC Ivan CRO-METEOR CRO 34 1 2:30.843
  2. A 2. 56.  URLEP Bor Luka SLO SLO 21 2 2:30.925
  3. A 3. 69.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 13 3 2:32.132
  4. A 4. 71.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 8 4 2:32.983
  5. A 5. 9.  OMERAGIĆ Tarik BIH BIH 5 5 2:34.362
  6. A 6. 4.  WOLF Tobias AUT AUT 3 6 2:35.196
  6. A 6. 48.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 3 6 2:35.196
  8. B 1. 49.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1 8 2:36.464
  9. B 2. 70.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 9 2:41.431
  10. B 3. 18.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 10 2:36.633
  11. B 4. 55.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 11 2:49.876
  12. B 5. 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 12 2:54.380
  13. B 6. 68.  BAKA Bora SRB SRB 13 3:01.292
  14. B 7. 10.  PRINS SALETOVIĆ  Omar Pieter Cornelis BIH BIH 14 3:05.733

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR B MEN 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. (3.) A 3. 69.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 13 3 2:32.132
  2. (6.) A 6. 4.  WOLF Tobias AUT AUT 3 6 2:35.196
  3. (6.) A 6. 48.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 3 6 2:35.196
  4. (8.) B 1. 49.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1 8 2:36.464
  5. (10.) B 3. 18.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 10 2:36.633
  6. (12.) B 5. 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 12 2:54.380

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR A MEN 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (2.) A 2. 56.  URLEP Bor Luka SLO SLO 21 2 2:30.925
  2. (13.) B 6. 68.  BAKA Bora SRB SRB 13 3:01.292
  3. (14.) B 7. 10.  PRINS SALETOVIĆ  Omar Pieter Cornelis BIH BIH 14 3:05.733

 


Splitted Distance Classification


MEN 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (1.) A 1. 34.  MARTINIC Ivan CRO-METEOR CRO 34 1 2:30.843
  2. (4.) A 4. 71.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 8 4 2:32.983
  3. (5.) A 5. 9.  OMERAGIĆ Tarik BIH BIH 5 5 2:34.362
  4. (9.) B 2. 70.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 9 2:41.431
  5. (11.) B 4. 55.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 11 2:49.876