2 ISU Development Competition, Celje, SLO, 15.08. - 16.08.2020


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
DIVISION 3  FINAL  500 m
RACE: 69    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 33.  ŠKOF Filip SLO SLO 1:06.631  
2 (2) 5.  TOILA Mihai-Alexandru AUT AUT 1:10.663  
3 (3) 3.  TOILA Elisa-Florentina AUT AUT 1:11.755  
4 (5) 2.  GAINUSA Soraya-Gabriela AUT AUT 1:12.560  
5 (4) 4.  SHADMAN Martin-Gabriel AUT AUT 1:24.962  
 
DIVISION 2  FINAL  500 m
RACE: 70    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  PAŃCZYSZYN Amelia POL POL 56.349
2 (2) 38.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 57.822
3 (3) 12.  MUZAFEROVIC Sanel GER GER 1:00.706  
4 (4) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:02.444  
RACE: 71    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  PRAŽNIKAR  Amanda SLO SLO 56.442
2 (2) 26.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 56.855
3 (4) 22.  JABŁOŃSKA Aleksandra POL POL 1:00.023  
4 (3) 27.  FELICIJAN Zoja SLO SLO 1:09.976  
RACE: 72    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 24.  ŁAMASZ Adam POL POL 53.831
2 (4) 7.  ZACCARO Chiara GER GER 54.426
3 (2) 28.  KEK Maša SLO SLO 54.555
4 (1) 32.  GAL Vid SLO SLO 1:05.531  
 
DIVISION 1  FINAL  500 m
RACE: 73    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 25.  ŠPAN Dina SLO SLO 51.550
2 (2) 36.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 51.739
3 (1) 18.  BOOS Amelia POL POL 1:10.474  
4 (4) 17.  SZABÓ Barnabás HUN HUN 1:14.780  
RACE: 74    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  FEDOR András HUN HUN 50.496
2 (3) 34.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 50.614
3 (4) 9.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 51.948
4 (2) 37.  POPOVIČOVÁ Lea SVK SVK 52.148
RACE: 75    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 49.167
2 (2) 6.  RÖSKENBLECK Katherine GER GER 49.219
3 (3) 10.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 49.308
4 (4) 14.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN HUN 50.836
5 (5) 8.  BLUHM Daniel GER GER 50.962
RACE: 76    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  ZELLNER Maximilian GER GER 49.312
2 (4) 39.  BARTKO Patrik SVK SVK 49.406
3 (3) 40.  SAFKO Jakub SVK SVK NO TIME finished
- (1) 35.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK PEN. impeding
RACE: 77    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  GERA Márton HUN HUN 46.614
2 (3) 20.  MAZUR Hanna POL POL 47.460
3 (2) 16.  JANCSÓ Zalán HUN HUN 47.614
4 (4) 21.  WOŹNIAK Kornelia POL POL 49.636
 
1. Distance 
RELAY MIXED  FINAL  2000 m
RACE: 78    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 1.  MIXED1 RELAY MIX-MIXED1 MIX 3:08.355  
2 (3) 2.  MIXED2 RELAY MIX-MIXED2 MIX 3:11.165  
3 (4) 4.  MIXED4 RELAY MIX-MIXED4 MIX 3:12.640  
4 (1) 3.  MIXED3 RELAY MIX-MIXED3 MIX 3:22.666