Alpe Adria Trophy 1, Belgrade, SRB, 01.12. - 02.12.2018


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 97    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 57.  DOSKOVIC Mia SRB SRB 2:03.118  
2 (2) 21.  SMOGAR Patricia CRO-METEOR CRO 2:05.591  
3 (1) 58.  MILICEVIC Katarina SRB SRB 2:32.758  
RACE: 98    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 12.  PETSEVA Niya BUL-SCIS BUL 2:08.816  
2 (2) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 2:11.111  
3 (3) 36.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 2:23.865  
RACE: 99    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  SCHÖNBORN Melinda HUN-JSE HUN 1:52.096  
2 (5) 50.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:56.205  
3 (2) 13.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:56.811  
4 (4) 20.  KOPRIVNJAK Nika CRO-METEOR CRO 2:04.505  
- (3) 38.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN PEN. no finish
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 100    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  KISS Kende HUN-JSE HUN 2:00.518  
2 (3) 30.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 2:04.265  
3 (2) 7.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 2:14.507  
4 (4) 6.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 2:19.914  
RACE: 101    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 54.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:50.156  
2 (1) 29.  KOVAČIĆ Jan CRO-METEOR CRO 1:50.938  
3 (3) 28.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO 1:51.009  
4 (4) 16.  KRASTEV Daniel BUL-SCIS BUL 2:12.806  
RACE: 102    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 44.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 2:04.957  
2 (4) 67.  JASIC Luka SRB SRB 2:05.085  
3 (2) 43.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 2:05.205  
4 (1) 15.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 2:05.788  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 103    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 27.  PRANTL Gabriella CRO-METEOR CRO 2:06.193  
2 (3) 52.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:06.299  
3 (1) 26.  PRANTL Emma CRO-METEOR CRO 2:11.949  
4 (2) 72.  MITIC Natalija SRB SRB 2:12.540  
RACE: 104    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 5.  SELIMBEGOVIC Samra BIH BIH 1:40.020  
2 (2) 53.  LES Ina SLO SLO 1:40.755  
3 (3) 63.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 1:43.886  
4 (4) 62.  DOSKOVIC Anja SRB SRB 1:52.098  
RACE: 105    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  BURIĆ Katarina CRO-METEOR CRO 2:07.468  
2 (2) 64.  JASIC Petra SRB SRB 2:08.665  
3 (3) 41.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 2:08.751  
4 (4) 66.  OBRADOVIC Anja SRB SRB 2:10.335  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 106    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
- (1) 68.  BAKA Bora SRB SRB PEN. off track
- (2) 10.  PRINS SALETOVIĆ  Omar Pieter Cornelis BIH BIH PEN. impeding
RACE: 107    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 70.  MOJSILOVIC Ivan SRB SRB 1:41.877  
2 (1) 18.  ANGELOV Kaloyan BUL-SCIS BUL 1:42.255  
3 (4) 2.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 1:45.388  
4 (3) 55.  PINTAR SENICA Valentino SLO SLO 1:46.146  
RACE: 108    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 69.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:44.507  
2 (1) 48.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:44.675  
3 (4) 71.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:45.978  
4 (2) 4.  WOLF Tobias AUT AUT 1:46.047  
RACE: 109    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 56.  URLEP Bor Luka SLO SLO 1:46.318  
2 (3) 34.  MARTINIC Ivan CRO-METEOR CRO 1:46.598  
3 (2) 9.  OMERAGIĆ Tarik BIH BIH 1:46.715  
4 (4) 49.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:47.325