Latvian Open, Danubia Series, Ventspils, LAT, 15.10. - 17.10.2010
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 44 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 26. | KÓNYA Zsófia | HUN | 2:44.655 | ||
2 | (1) | 95. | URTÁNE Ilze | LAT-SPARS | 2:44.824 | ||
3 | (2) | 143. | KAN Burcu | TUR | 2:44.954 | ||
4 | (5) | 4. | TSALUIKA Natalia | BLR | 2:46.606 | ||
5 | (3) | 37. | ROKICKA Patrycja | POL-JUV | 2:53.318 | ||
RACE: 45 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 38. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 2:49.293 | ||
2 | (6) | 85. | BALÁZS Tünde | ROU | 2:49.525 | ||
3 | (4) | 1. | HRYSHCHANKA Karina | BLR | 2:54.000 | ||
4 | (1) | 64. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 2:54.030 | ||
5 | (2) | 155. | KHOMENKO Vira-Nika | UKR-KYIV | 2:59.473 | ||
6 | (3) | 163. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 3:09.796 | ||
RACE: 46 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 96. | ZAVADECKA Anzelika | LAT-SPARS | 2:49.267 | ||
2 | (5) | 61. | SEREIKAITE Agne | LTU | 2:49.798 | ||
3 | (4) | 3. | SKLIARENKA Katsiarina | BLR | 2:54.290 | ||
4 | (6) | 65. | RYBAK Mariola | POL-ORZEL | 2:58.940 | ||
5 | (2) | 2. | MAKARAN Karyna | BLR | 3:01.212 | ||
6 | (3) | 36. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 3:11.884 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 62 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 36. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 2:53.621 | ||
2 | (1) | 37. | ROKICKA Patrycja | POL-JUV | 2:54.414 | ||
3 | (2) | 155. | KHOMENKO Vira-Nika | UKR-KYIV | 2:55.616 | ||
4 | (3) | 2. | MAKARAN Karyna | BLR | 3:00.765 | ||
5 | (4) | 163. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 3:14.514 | ||
RACE: 63 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 143. | KAN Burcu | TUR | 2:47.328 | ||
2 | (2) | 4. | TSALUIKA Natalia | BLR | 2:49.700 | ||
3 | (3) | 1. | HRYSHCHANKA Karina | BLR | 2:55.740 | ||
4 | (5) | 3. | SKLIARENKA Katsiarina | BLR | 3:06.962 | ||
5 | (4) | 64. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 3:25.341 | ||
- | (6) | 65. | RYBAK Mariola | POL-ORZEL | - | impeding | |
RACE: 64 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 26. | KÓNYA Zsófia | HUN | 2:41.054 | ||
2 | (6) | 61. | SEREIKAITE Agne | LTU | 2:43.325 | ||
3 | (5) | 85. | BALÁZS Tünde | ROU | 2:43.530 | ||
4 | (3) | 96. | ZAVADECKA Anzelika | LAT-SPARS | 2:48.964 | ||
5 | (4) | 38. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 2:49.214 | ||
6 | (2) | 95. | URTÁNE Ilze | LAT-SPARS | 2:59.228 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 82 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 95. | URTÁNE Ilze | LAT-SPARS | 52.137 | ||
2 | (4) | 85. | BALÁZS Tünde | ROU | 52.277 | ||
3 | (2) | 3. | SKLIARENKA Katsiarina | BLR | 52.493 | ||
4 | (1) | 36. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 1:10.427 | ||
RACE: 83 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 38. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 52.931 | ||
2 | (4) | 96. | ZAVADECKA Anzelika | LAT-SPARS | 53.031 | ||
3 | (3) | 2. | MAKARAN Karyna | BLR | 53.219 | ||
4 | (1) | 65. | RYBAK Mariola | POL-ORZEL | 53.849 | ||
RACE: 84 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 26. | KÓNYA Zsófia | HUN | 48.911 | ||
2 | (1) | 155. | KHOMENKO Vira-Nika | UKR-KYIV | 52.020 | ||
3 | (3) | 4. | TSALUIKA Natalia | BLR | 52.115 | ||
4 | (2) | 64. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 52.486 | ||
5 | (5) | 163. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 59.012 | ||
RACE: 85 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 37. | ROKICKA Patrycja | POL-JUV | 52.870 | ||
2 | (3) | 1. | HRYSHCHANKA Karina | BLR | 53.526 | ||
3 | (4) | 143. | KAN Burcu | TUR | 53.770 | ||
4 | (1) | 61. | SEREIKAITE Agne | LTU | 1:01.520 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 136 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 26. | KÓNYA Zsófia | HUN | 48.998 | ||
2 | (2) | 155. | KHOMENKO Vira-Nika | UKR-KYIV | 51.957 | ||
3 | (4) | 96. | ZAVADECKA Anzelika | LAT-SPARS | 52.194 | ||
4 | (3) | 38. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 1:20.945 | ||
RACE: 137 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 95. | URTÁNE Ilze | LAT-SPARS | 52.379 | ||
2 | (2) | 85. | BALÁZS Tünde | ROU | 52.469 | ||
3 | (3) | 37. | ROKICKA Patrycja | POL-JUV | 52.601 | ||
4 | (4) | 1. | HRYSHCHANKA Karina | BLR | 52.787 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 155 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 61. | SEREIKAITE Agne | LTU | 51.218 | ||
2 | (1) | 64. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 52.162 | ||
3 | (2) | 65. | RYBAK Mariola | POL-ORZEL | 53.712 | ||
4 | (3) | 163. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 58.054 | ||
5 | (5) | 36. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 1:13.969 | ||
RACE: 156 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 4. | TSALUIKA Natalia | BLR | 52.345 | ||
2 | (2) | 3. | SKLIARENKA Katsiarina | BLR | 52.457 | ||
3 | (3) | 2. | MAKARAN Karyna | BLR | 52.601 | ||
4 | (4) | 143. | KAN Burcu | TUR | 52.738 | ||
RACE: 157 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 37. | ROKICKA Patrycja | POL-JUV | 52.437 | ||
2 | (1) | 96. | ZAVADECKA Anzelika | LAT-SPARS | 52.498 | ||
3 | (4) | 38. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 53.444 | ||
4 | (3) | 1. | HRYSHCHANKA Karina | BLR | 53.532 | ||
RACE: 158 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 26. | KÓNYA Zsófia | HUN | 48.630 | ||
2 | (4) | 85. | BALÁZS Tünde | ROU | 51.260 | ||
3 | (2) | 155. | KHOMENKO Vira-Nika | UKR-KYIV | 51.892 | ||
4 | (3) | 95. | URTÁNE Ilze | LAT-SPARS | 52.002 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 179 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 85. | BALÁZS Tünde | ROU | 1:48.766 | ||
2 | (1) | 65. | RYBAK Mariola | POL-ORZEL | 1:48.821 | ||
3 | (4) | 38. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 1:48.825 | ||
4 | (2) | 1. | HRYSHCHANKA Karina | BLR | 1:49.904 | ||
RACE: 180 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 95. | URTÁNE Ilze | LAT-SPARS | 1:49.545 | ||
2 | (4) | 155. | KHOMENKO Vira-Nika | UKR-KYIV | 1:50.838 | ||
3 | (1) | 64. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 2:00.386 | advanced | |
- | (3) | 3. | SKLIARENKA Katsiarina | BLR | - | no finish | |
RACE: 181 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 26. | KÓNYA Zsófia | HUN | 1:54.591 | ||
2 | (1) | 4. | TSALUIKA Natalia | BLR | 1:55.991 | ||
3 | (3) | 37. | ROKICKA Patrycja | POL-JUV | 1:56.126 | ||
4 | (4) | 163. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 2:03.145 | ||
RACE: 182 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 61. | SEREIKAITE Agne | LTU | 1:45.963 | ||
2 | (1) | 96. | ZAVADECKA Anzelika | LAT-SPARS | 1:46.300 | ||
3 | (3) | 36. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 1:46.499 | ||
4 | (2) | 143. | KAN Burcu | TUR | 1:46.532 | ||
5 | (5) | 2. | MAKARAN Karyna | BLR | 1:52.982 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 201 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 95. | URTÁNE Ilze | LAT-SPARS | 1:46.410 | ||
2 | (1) | 85. | BALÁZS Tünde | ROU | 1:46.583 | ||
3 | (2) | 65. | RYBAK Mariola | POL-ORZEL | 1:47.146 | ||
4 | (4) | 155. | KHOMENKO Vira-Nika | UKR-KYIV | 1:49.989 | ||
RACE: 202 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 26. | KÓNYA Zsófia | HUN | 1:43.459 | ||
2 | (1) | 61. | SEREIKAITE Agne | LTU | 1:45.185 | ||
3 | (2) | 96. | ZAVADECKA Anzelika | LAT-SPARS | 1:47.612 | ||
4 | (5) | 64. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 1:47.706 | ||
5 | (4) | 4. | TSALUIKA Natalia | BLR | 2:03.742 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 232 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 143. | KAN Burcu | TUR | 1:54.400 | ||
2 | (2) | 1. | HRYSHCHANKA Karina | BLR | 1:55.699 | ||
3 | (3) | 2. | MAKARAN Karyna | BLR | 1:56.302 | ||
4 | (4) | 163. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 2:02.024 | ||
RACE: 233 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 38. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 1:49.934 | ||
2 | (3) | 37. | ROKICKA Patrycja | POL-JUV | 1:50.217 | ||
- | (1) | 36. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | - | no start | |
RACE: 234 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 65. | RYBAK Mariola | POL-ORZEL | 1:50.451 | ||
2 | (5) | 4. | TSALUIKA Natalia | BLR | 1:59.694 | ||
3 | (4) | 155. | KHOMENKO Vira-Nika | UKR-KYIV | 1:59.858 | ||
4 | (2) | 96. | ZAVADECKA Anzelika | LAT-SPARS | 2:07.474 | ||
5 | (3) | 64. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 2:07.928 | ||
RACE: 235 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 26. | KÓNYA Zsófia | HUN | 1:40.908 | ||
2 | (4) | 85. | BALÁZS Tünde | ROU | 1:43.358 | ||
3 | (3) | 95. | URTÁNE Ilze | LAT-SPARS | 1:44.604 | ||
- | (2) | 61. | SEREIKAITE Agne | LTU | - | impeding |
Latvian Open, Danubia Series, Ventspils, LAT, 15.10. - 17.10.2010
Overall Classification
JUNIOR B WOMEN | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 26. | KÓNYA Zsófia | HUN | 1. 1. 1. | 102 | 3 | |
2. | 85. | BALÁZS Tünde | ROU | 3. 2. 2. | 55 | 7 | |
3. | 95. | URTÁNE Ilze | LAT-SPARS | 6. 4. 3. | 24 | 13 | |
4. | 61. | SEREIKAITE Agne | LTU | 2. 13. 4. | 21 | 19 | |
5. | 155. | KHOMENKO Vira-Nika | UKR-KYIV | 15. 3. 7. | 13 | 25 | |
6. | 96. | ZAVADECKA Anzelika | LAT-SPARS | 4. 6. 8. | 8 | 18 | |
7. | 38. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL-JUV | 5. 7. 10. | 5 | 22 | |
8. | 4. | TSALUIKA Natalia | BLR | 8. 9. 6. | 23 | ||
9. | 37. | ROKICKA Patrycja | POL-JUV | 14. 5. 11. | 30 | ||
10. | 1. | HRYSHCHANKA Karina | BLR | 9. 8. 14. | 31 | ||
11. | 65. | RYBAK Mariola | POL-ORZEL | 12. 15. 5. | 32 | ||
12. | 143. | KAN Burcu | TUR | 7. 12. 13. | 32 | ||
13. | 64. | KŁOSIŃSKA Natalia | POL-ORZEL | 11. 14. 9. | 34 | ||
14. | 3. | SKLIARENKA Katsiarina | BLR | 10. 10. 17. | 37 | ||
15. | 2. | MAKARAN Karyna | BLR | 16. 11. 15. | 42 | ||
16. | 36. | CIWONIUK Adrianna | POL-JUV | 13. 17. 12. | 42 | ||
17. | 163. | DRZYMAŁA-GÓŹDŹ Aleksandra | POL-WMKS | 17. 16. 16. | 49 |