SEA OPEN SHORT TRACK TROPHY 2020, 04.01. - 05.01.2020


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  777 m
RACE: 36    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 62.  SURAPENENI Pranav Madav IND IND 1:35.790  
2 (4) 59.  MIRAJE Aryan IND IND 1:36.645  
3 (5) 15.  YUEN Ho Long HKG HKG 1:40.877  
4 (1) 98.  YIP Enzo MAS MAS NO TIME
- (3) 57.  DAS Praneesh Bidesh IND IND PEN. no start
RACE: 37    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 96.  CHAN Declan Xin Xian MAS MAS 1:34.520  
2 (3) 83.  YAMATO Ali JPN JPN 1:36.916  
3 (2) 63.  TOKE Ojas Sumit IND IND 1:41.450  
4 (6) 60.  PATIL Harshit IND IND 1:43.523  
5 (1) 14.  LEUNG Lok Hang HKG HKG 1:53.157  
6 (5) 56.  BHATEWARA Tirth IND IND NO TIME
RACE: 38    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 61.  PATWARDHAN Aarav IND IND 1:33.730  
2 (1) 200.  CHATTHAISONG Thanutcha THA THA 1:34.440  
3 (3) 55.  BAHIRGONDE Aayush IND IND 1:34.973   advanced
4 (6) 58.  KOTHARI Advay IND IND 1:47.363  
5 (2) 64.  YASHWIN CHOWDARY Dhadi IND IND 1:57.524  
6 (4) 97.  HADIF AZFAR Muhammad Azman MAS MAS 2:11.316  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL B  777 m
RACE: 47    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 58.  KOTHARI Advay IND IND 1:38.456  
2 (3) 60.  PATIL Harshit IND IND 1:43.591  
3 (5) 14.  LEUNG Lok Hang HKG HKG 1:57.585  
4 (6) 98.  YIP Enzo MAS MAS 2:30.918  
- (1) 15.  YUEN Ho Long HKG HKG PEN. false start
- (2) 63.  TOKE Ojas Sumit IND IND PEN. no start
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  777 m
RACE: 48    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 96.  CHAN Declan Xin Xian MAS MAS 1:33.115  
2 (1) 61.  PATWARDHAN Aarav IND IND 1:33.135  
3 (2) 200.  CHATTHAISONG Thanutcha THA THA 1:33.990  
4 (7) 83.  YAMATO Ali JPN JPN 1:34.113  
5 (4) 55.  BAHIRGONDE Aayush IND IND 1:34.315  
6 (6) 59.  MIRAJE Aryan IND IND 1:44.272  
7 (5) 62.  SURAPENENI Pranav Madav IND IND 2:08.051  
 
2. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  333 m
RACE: 65    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 96.  CHAN Declan Xin Xian MAS MAS 39.953
2 (1) 63.  TOKE Ojas Sumit IND IND 41.486
3 (3) 62.  SURAPENENI Pranav Madav IND IND 41.912
4 (5) 15.  YUEN Ho Long HKG HKG 42.146
5 (4) 55.  BAHIRGONDE Aayush IND IND 45.156
RACE: 66    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  KOTHARI Advay IND IND 39.841
2 (3) 61.  PATWARDHAN Aarav IND IND 39.964
3 (2) 83.  YAMATO Ali JPN JPN 40.308
4 (6) 64.  YASHWIN CHOWDARY Dhadi IND IND 46.785
5 (5) 98.  YIP Enzo MAS MAS 1:01.532  
- (4) 57.  DAS Praneesh Bidesh IND IND PEN. no start
RACE: 67    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 200.  CHATTHAISONG Thanutcha THA THA 41.679
2 (1) 60.  PATIL Harshit IND IND 43.207
3 (5) 56.  BHATEWARA Tirth IND IND 47.421
4 (4) 14.  LEUNG Lok Hang HKG HKG 49.396
5 (2) 59.  MIRAJE Aryan IND IND 52.627
6 (3) 97.  HADIF AZFAR Muhammad Azman MAS MAS 54.322
 
JUNIOR E BOYS  FINAL B  333 m
RACE: 90    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 62.  SURAPENENI Pranav Madav IND IND 41.274
2 (3) 15.  YUEN Ho Long HKG HKG 41.730
3 (4) 64.  YASHWIN CHOWDARY Dhadi IND IND 46.694
4 (5) 56.  BHATEWARA Tirth IND IND 46.974
5 (6) 14.  LEUNG Lok Hang HKG HKG 47.578
6 (1) 83.  YAMATO Ali JPN JPN 49.140
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  333 m
RACE: 91    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 96.  CHAN Declan Xin Xian MAS MAS 38.558
2 (1) 58.  KOTHARI Advay IND IND 39.001
3 (3) 61.  PATWARDHAN Aarav IND IND 39.018
4 (5) 200.  CHATTHAISONG Thanutcha THA THA 39.299
5 (4) 63.  TOKE Ojas Sumit IND IND 41.233
6 (6) 60.  PATIL Harshit IND IND 1:01.285  
 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 127    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  SURAPENENI Pranav Madav IND IND 1:00.631  
2 (2) 58.  KOTHARI Advay IND IND 1:00.699  
3 (4) 59.  MIRAJE Aryan IND IND 1:00.843  
4 (6) 98.  YIP Enzo MAS MAS 1:22.034  
- (3) 200.  CHATTHAISONG Thanutcha THA THA PEN. impeding
- (5) 57.  DAS Praneesh Bidesh IND IND PEN. no start
RACE: 128    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 61.  PATWARDHAN Aarav IND IND 1:00.850  
2 (1) 15.  YUEN Ho Long HKG HKG 1:01.905  
3 (6) 83.  YAMATO Ali JPN JPN 1:01.912  
4 (4) 60.  PATIL Harshit IND IND 1:06.066  
5 (5) 56.  BHATEWARA Tirth IND IND 1:14.172  
6 (2) 97.  HADIF AZFAR Muhammad Azman MAS MAS 1:18.548  
RACE: 129    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 96.  CHAN Declan Xin Xian MAS MAS 57.805
2 (2) 63.  TOKE Ojas Sumit IND IND 1:00.632  
3 (4) 55.  BAHIRGONDE Aayush IND IND 1:00.966  
4 (1) 64.  YASHWIN CHOWDARY Dhadi IND IND 1:09.271  
5 (3) 14.  LEUNG Lok Hang HKG HKG 1:11.134  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL B  500 m
RACE: 152    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 83.  YAMATO Ali JPN JPN 59.870
2 (2) 55.  BAHIRGONDE Aayush IND IND 1:00.470  
3 (5) 64.  YASHWIN CHOWDARY Dhadi IND IND 1:10.495  
4 (4) 60.  PATIL Harshit IND IND 1:25.082  
5 (6) 98.  YIP Enzo MAS MAS 1:31.639  
- (1) 59.  MIRAJE Aryan IND IND PEN. penalty
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 153    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 96.  CHAN Declan Xin Xian MAS MAS 58.100
2 (4) 58.  KOTHARI Advay IND IND 59.267
3 (5) 61.  PATWARDHAN Aarav IND IND 59.313
4 (2) 62.  SURAPENENI Pranav Madav IND IND 1:00.188  
5 (3) 63.  TOKE Ojas Sumit IND IND 1:01.741  
6 (6) 15.  YUEN Ho Long HKG HKG 1:01.967  



SEA OPEN SHORT TRACK TROPHY 2020, 04.01. - 05.01.2020


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 96.  CHAN Declan Xin Xian MAS MAS 1. 1. 1. 102 3
2. 61.  PATWARDHAN Aarav IND IND 2. 3. 3. 47 8
3. 58.  KOTHARI Advay IND IND 8. 2. 2. 42 12
4. 200.  CHATTHAISONG Thanutcha THA THA 3. 4. 16. 21 23
5. 62.  SURAPENENI Pranav Madav IND IND 7. 7. 4. 10 18
6. 63.  TOKE Ojas Sumit IND IND 13. 5. 5. 10 23
7. 83.  YAMATO Ali JPN JPN 4. 12. 7. 8 23
8. 55.  BAHIRGONDE Aayush IND IND 5. 13. 8. 5 26
9. 60.  PATIL Harshit IND IND 9. 6. 10. 3 25
10. 15.  YUEN Ho Long HKG HKG 12. 8. 6. 3 26
11. 59.  MIRAJE Aryan IND IND 6. 14. 12. 3 32
12. 64.  YASHWIN CHOWDARY Dhadi IND IND 14. 9. 9. 32
13. 14.  LEUNG Lok Hang HKG HKG 10. 11. 13. 34
14. 98.  YIP Enzo MAS MAS 11. 15. 11. 37
15. 56.  BHATEWARA Tirth IND IND 16. 10. 14. 40
16. 97.  HADIF AZFAR Muhammad Azman MAS MAS 15. 16. 15. 46
57.  DAS Praneesh Bidesh IND IND