Alpe Adria Trophy 1, Belgrade, SRB, 01.12. - 02.12.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 6    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 15.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 2:52.247  
2 (1) 43.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 2:52.334  
3 (5) 29.  KOVAČIĆ Jan CRO-METEOR CRO 2:54.720  
4 (2) 28.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO 3:03.384  
5 (4) 30.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 3:10.816  
6 (6) 6.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 3:22.608  
RACE: 7    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 67.  JASIC Luka SRB SRB 3:11.675  
2 (4) 44.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 3:13.782  
3 (2) 54.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 3:15.279  
4 (5) 42.  KISS Kende HUN-JSE HUN 3:25.010  
5 (1) 16.  KRASTEV Daniel BUL-SCIS BUL 3:27.922  
6 (3) 7.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 3:33.445  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 19    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO 3:01.923  
2 (4) 42.  KISS Kende HUN-JSE HUN 3:05.584  
3 (5) 16.  KRASTEV Daniel BUL-SCIS BUL 3:08.121  
4 (2) 30.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 3:10.592  
5 (6) 7.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 3:17.944  
6 (3) 6.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 3:48.759  
RACE: 20    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 43.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 3:07.405  
2 (4) 67.  JASIC Luka SRB SRB 3:14.148  
3 (1) 15.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 3:22.152  
4 (3) 29.  KOVAČIĆ Jan CRO-METEOR CRO 3:23.351  
5 (6) 54.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 3:37.285  
- (5) 44.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN PEN. impeding



Alpe Adria Trophy 1, Belgrade, SRB, 01.12. - 02.12.2018


Distance Classification


JUNIOR C BOYS 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 43.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 34 1 2:52.334
  2. A 2. 67.  JASIC Luka SRB SRB 21 2 3:11.675
  3. A 3. 15.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 13 3 2:52.247
  4. A 4. 29.  KOVAČIĆ Jan CRO-METEOR CRO 8 4 2:54.720
  5. A 5. 54.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 5 5 3:15.279
  6. A 44.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 2 6 3:13.782
  7. B 1. 28.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO 2 7 3:01.923
  8. B 2. 42.  KISS Kende HUN-JSE HUN 1 8 3:05.584
  9. B 3. 16.  KRASTEV Daniel BUL-SCIS BUL 9 3:08.121
  10. B 4. 30.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 10 3:10.592
  11. B 5. 7.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 11 3:17.944
  12. B 6. 6.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 12 3:22.608

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR D BOYS 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. (1.) A 1. 43.  PETŐ Bendegúz HUN-JSE HUN 34 1 2:52.334
  2. (2.) A 2. 67.  JASIC Luka SRB SRB 21 2 3:11.675
  3. (3.) A 3. 15.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 13 3 2:52.247
  4. (5.) A 5. 54.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 5 5 3:15.279
  5. (8.) B 2. 42.  KISS Kende HUN-JSE HUN 1 8 3:05.584
  6. (9.) B 3. 16.  KRASTEV Daniel BUL-SCIS BUL 9 3:08.121
  7. (10.) B 4. 30.  PRANTL Martin CRO-METEOR CRO 10 3:10.592
  8. (12.) B 6. 6.  KRSTIĆ Ilan BIH BIH 12 3:22.608

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR C BOYS 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (4.) A 4. 29.  KOVAČIĆ Jan CRO-METEOR CRO 8 4 2:54.720
  2. (6.) A 44.  TACZMAN Máté HUN-JSE HUN 2 6 3:13.782
  3. (7.) B 1. 28.  HORVAT Matija CRO-METEOR CRO 2 7 3:01.923
  4. (11.) B 5. 7.  RAŠČIĆ Ermin BIH BIH 11 3:17.944