Biography for

Name:KITOKS Tomass
Country:LAT    LAT
Gender:Men
Age:15
Age-Category:Junior B  
Home Town:
Club:SPARS



Results of 22 Overall competition(s) are available.

Personal 3 Bests (from available competitions)


111,12 mJUNIOR F BOYS16.324Lithuanian National Championships 2016,EVO Cup,Elektrenai,LT, 02.04. - 03.04.2016
111,12 mJUNIOR F BOYS16.575Lithuanian National Championships 2016,EVO Cup,Elektrenai,LT, 02.04. - 03.04.2016
111,12 mJUNIOR F BOYS17.139Lithuanian National Championships 2016,EVO Cup,Elektrenai,LT, 02.04. - 03.04.2016
 
222 mJUNIOR E BOYS25.0037th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017
222 mJUNIOR E BOYS25.6837th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017
222 mJUNIOR F BOYS30.080Ventspils „Spars” balvas izcīņa šorttrekā IV, 23.04. - 23.04.2016
 
333 mJUNIOR E BOYS35.885Lithuania open - Baltic Cup, 07.04. - 08.04.2018
333 mJUNIOR E BOYS36.184Lithuania open - Baltic Cup, 07.04. - 08.04.2018
333 mJUNIOR E BOYS36.190Lithuania open - Baltic Cup, 07.04. - 08.04.2018
 
500 mJUNIOR C BOYS46.134Danubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
500 mMEN46.427Development Project 2022, 01.08. - 02.08.2022
500 mMEN46.687Development Project 2022, 01.08. - 02.08.2022
 
777 mJUNIOR D BOYS1:17.714Latvian Championships, Ventspils, LAT (i) LIVE STREAM, 21.12. - 22.12.2019
777 mJUNIOR D BOYS1:17.801Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
777 mJUNIOR D BOYS1:18.398Baltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
 
1000 mJUNIOR C BOYS1:37.372Danubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
1000 mJUNIOR MEN1:37.482ISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022
1000 mJUNIOR MEN1:39.220ISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022
 
1500 mJUNIOR MEN2:32.602ISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022
1500 mJUNIOR C BOYS2:33.341Danubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
1500 mJUNIOR C BOYS2:34.012Danubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021


Overall Classifications


2. PlaceMENDevelopment Project 2022, 01.08. - 02.08.2022
65. PlaceJUNIOR MENISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022
5. PlaceJUNIOR C BOYSDanubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
35. PlaceJUNIOR MENISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
12. PlaceJUNIOR C BOYSDanubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
9. PlaceJUNIOR C BOYSDanubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
8. PlaceJUNIOR D BOYSBaltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
2. PlaceJUNIOR D BOYSLatvian Championships, Ventspils, LAT (i) LIVE STREAM, 21.12. - 22.12.2019
9. PlaceJUNIOR D BOYSBaltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
10. PlaceJUNIOR D BOYSISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
14. PlaceJUNIOR D BOYSISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
8. PlaceJUNIOR D BOYSBaltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019
14. PlaceJUNIOR D BOYSISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
20. PlaceJUNIOR D BOYSBaltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019
8. PlaceJUNIOR D BOYSISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
2. PlaceJUNIOR E BOYSLithuania open - Baltic Cup, 07.04. - 08.04.2018
9. PlaceJUNIOR D BOYSDanubia 5 - Pannonia Open 2017 , Budapest, HUN, 26.01. - 28.01.2018
4. PlaceJUNIOR E BOYS7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017
6. PlaceJUNIOR F BOYSVentspils „Spars” balvas izcīņa šorttrekā IV, 23.04. - 23.04.2016
9. PlaceJUNIOR F BOYSJLSS sacensības šorttrekā, 2.posms, 17.04. - 17.04.2016
15. PlaceJUNIOR F BOYSLithuanian National Championships 2016,EVO Cup,Elektrenai,LT, 02.04. - 03.04.2016
17. PlaceJUNIOR E BOYSDanubia 6, Latvian Open, Ventspils, LAT, 26.02. - 28.02.2016


Distance Classifications


2. PlaceMEN1000 mDevelopment Project 2022, 01.08. - 02.08.2022
4. PlaceMEN500 mDevelopment Project 2022, 01.08. - 02.08.2022
 
44. PlaceJUNIOR MEN1500 mISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022
66. PlaceJUNIOR MEN500 mISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022
67. PlaceJUNIOR MEN1000 mISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022
40. PlaceRELAY MEN3000 mISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022
 
7. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mDanubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
10. PlaceJUNIOR C BOYS500 mDanubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
2. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mDanubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
8. PlaceRELAY C-D-E BOYS3000 mDanubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
 
27. PlaceJUNIOR MEN1500 mISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
34. PlaceJUNIOR MEN500 mISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
39. PlaceJUNIOR MEN1000 mISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
 
9. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mDanubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
9. PlaceJUNIOR C BOYS500 mDanubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
13. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mDanubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
5. PlaceRELAY C-D BOYS3000 mDanubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
 
9. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mDanubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
8. PlaceJUNIOR C BOYS500 mDanubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
8. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mDanubia Series 1 – Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK NEW, 03.09. - 05.09.2021
 
5. PlaceJUNIOR D BOYS1000 mBaltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
11. PlaceJUNIOR D BOYS500 mBaltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
7. PlaceJUNIOR D BOYS777 mBaltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
43. PlaceRELAY JUNIOR MEN2000 mBaltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
 
2. PlaceJUNIOR D BOYS1000 mLatvian Championships, Ventspils, LAT (i) LIVE STREAM, 21.12. - 22.12.2019
2. PlaceJUNIOR D BOYS500 mLatvian Championships, Ventspils, LAT (i) LIVE STREAM, 21.12. - 22.12.2019
2. PlaceJUNIOR D BOYS777 mLatvian Championships, Ventspils, LAT (i) LIVE STREAM, 21.12. - 22.12.2019
11. PlaceRELAY D-E-F BOYS2000 mLatvian Championships, Ventspils, LAT (i) LIVE STREAM, 21.12. - 22.12.2019
 
7. PlaceJUNIOR D BOYS1000 mBaltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
9. PlaceJUNIOR D BOYS500 mBaltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
6. PlaceJUNIOR D BOYS777 mBaltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
51. PlaceRELAY C-D-E BOYS2000 mBaltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
 
7. PlaceJUNIOR D BOYS1000 mISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
17. PlaceJUNIOR D BOYS500 mISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
10. PlaceJUNIOR D BOYS777 mISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
 
15. PlaceJUNIOR D BOYS1000 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
13. PlaceJUNIOR D BOYS500 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
11. PlaceJUNIOR D BOYS777 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
24. PlaceRELAY C-D BOYS2000 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
 
7. PlaceJUNIOR D BOYS1000 mBaltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019
7. PlaceJUNIOR D BOYS500 mBaltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019
9. PlaceJUNIOR D BOYS777 mBaltic Cup 3 - Lithuania Open 2019, 09.03. - 10.03.2019
 
12. PlaceJUNIOR D BOYS1000 mISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
15. PlaceJUNIOR D BOYS500 mISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
17. PlaceJUNIOR D BOYS777 mISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
15. PlaceRELAY C-D BOYS2000 mISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
 
10. PlaceJUNIOR D BOYS1000 mBaltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019
26. PlaceJUNIOR D BOYS500 mBaltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019
21. PlaceJUNIOR D BOYS777 mBaltic Cup 2 - EVO Cup, Gusev, RUS rev., 18.01. - 20.01.2019
 
12. PlaceJUNIOR D BOYS1000 mISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
9. PlaceJUNIOR D BOYS500 mISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
5. PlaceJUNIOR D BOYS777 mISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
38. PlaceRELAY C-D BOYS2000 mISU Danubia Series 1, Benátky nad Jizerou, CZE, 19.10. - 21.10.2018
 
2. PlaceJUNIOR E BOYS777 mLithuania open - Baltic Cup, 07.04. - 08.04.2018
2. PlaceJUNIOR E BOYS333 mLithuania open - Baltic Cup, 07.04. - 08.04.2018
2. PlaceJUNIOR E BOYS500 mLithuania open - Baltic Cup, 07.04. - 08.04.2018
 
8. PlaceJUNIOR D BOYS1000 mDanubia 5 - Pannonia Open 2017 , Budapest, HUN, 26.01. - 28.01.2018
7. PlaceJUNIOR D BOYS500 mDanubia 5 - Pannonia Open 2017 , Budapest, HUN, 26.01. - 28.01.2018
9. PlaceJUNIOR D BOYS777 mDanubia 5 - Pannonia Open 2017 , Budapest, HUN, 26.01. - 28.01.2018
 
3. PlaceJUNIOR E BOYS500 m7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017
5. PlaceJUNIOR E BOYS333 m7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017
5. PlaceJUNIOR E BOYS222 m7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017
6. PlaceJUNIOR E BOYS500 m7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017
71. PlaceRELAY D-E-F BOYS2000 m7th EVO CUP - BIALYSTOK CUP, BIALYSTOK, POL, 17.11. - 19.11.2017
 
7. PlaceJUNIOR F BOYS333 mVentspils „Spars” balvas izcīņa šorttrekā IV, 23.04. - 23.04.2016
6. PlaceJUNIOR F BOYS222 mVentspils „Spars” balvas izcīņa šorttrekā IV, 23.04. - 23.04.2016
 
9. PlaceJUNIOR F BOYS500 mJLSS sacensības šorttrekā, 2.posms, 17.04. - 17.04.2016
9. PlaceJUNIOR F BOYS222 mJLSS sacensības šorttrekā, 2.posms, 17.04. - 17.04.2016
 
15. PlaceJUNIOR F BOYS333 mLithuanian National Championships 2016,EVO Cup,Elektrenai,LT, 02.04. - 03.04.2016
13. PlaceJUNIOR F BOYS111,12 mLithuanian National Championships 2016,EVO Cup,Elektrenai,LT, 02.04. - 03.04.2016
12. PlaceJUNIOR F BOYS222 mLithuanian National Championships 2016,EVO Cup,Elektrenai,LT, 02.04. - 03.04.2016
 
17. PlaceJUNIOR E BOYS777 mDanubia 6, Latvian Open, Ventspils, LAT, 26.02. - 28.02.2016
17. PlaceJUNIOR E BOYS333 mDanubia 6, Latvian Open, Ventspils, LAT, 26.02. - 28.02.2016
15. PlaceJUNIOR E BOYS500 mDanubia 6, Latvian Open, Ventspils, LAT, 26.02. - 28.02.2016