Latvian Open, Danubia Series, Ventspils, LAT, 15.10. - 17.10.2010
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR A WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 241 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 141. | KAN Duygu | TUR | 2:01.552 | ||
2 | (3) | 142. | KARA Ela | TUR | 2:01.697 | ||
3 | (2) | 160. | UCHMAN Paulina | POL-WMKS | 2:02.272 | ||
RACE: 242 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 154. | VLASOVA Sofiya | UKR-KYIV | 1:42.086 | ||
2 | (2) | 84. | SILLÓ Ottilia | ROU | 1:44.120 | ||
3 | (4) | 74. | TAWREL Agnieszka | POL | 1:57.464 | ||
- | (3) | 25. | TÓTH Patricia | HUN | - | impeding | |
JUNIOR A MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 243 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 150. | DENİZ Mukerrem | TUR | 1:43.908 | ||
2 | (1) | 148. | EREN Inan | TUR | 1:45.613 | ||
3 | (3) | 87. | ANGHEL Stefan Octavian | ROU | 1:48.088 | ||
- | (4) | 69. | DOMAŃSKI Michał | POL-ORZEL | - | no start | |
RACE: 244 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 136. | SUROVEC Matúš | SVK | 1:39.786 | ||
2 | (1) | 149. | ILTIR Serdar | TUR | 1:39.982 | ||
3 | (4) | 134. | FOTTA Josef | SVK | 1:44.363 | ||
4 | (3) | 70. | JASIŃSKI Adrian | POL-ORZEL | 1:46.388 | ||
RACE: 245 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 31. | NAGY Konrád | HUN | 1:33.032 | ||
2 | (2) | 10. | SIARHYEU Maksim | BLR | 1:33.269 | ||
3 | (1) | 157. | DANILOVSKYY Valentin | UKR-KYIV | 1:35.994 | ||
4 | (4) | 80. | ZAWIŚLAK Radosław | POL | 1:38.051 | ||
5 | (5) | 41. | KAMIEŃSKI Paweł | POL-JUV | 1:40.202 | ||
RACE: 246 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 32. | OLÁH Bence | HUN | 1:35.848 | ||
2 | (3) | 30. | BÉRES Bence | HUN | 1:35.925 | ||
3 | (4) | 79. | RZEMIENIECKI Dawid | POL | 1:36.060 | ||
4 | (2) | 77. | BOROWSKI Jakub | POL | 1:39.395 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 247 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 29. | LAJTOS Szandra | HUN | 1:46.163 | ||
2 | (3) | 6. | ANTANENKA Vera | BLR | 1:46.938 | ||
3 | (4) | 55. | KRIEVANE Evita | LAT-KBKR | 1:47.230 | ||
4 | (2) | 8. | TALAYEVA VOLHA | BLR | 1:47.294 | ||
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 248 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 115. | SAULITIS Jekabs | LAT-SPARS | 1:43.343 | ||
2 | (4) | 81. | KRAŚNICKI Wojciech | POL | 1:43.489 | ||
3 | (2) | 19. | ANTANENKA Aliaksandr | BLR | 1:43.771 | ||
4 | (3) | 83. | PIÓRECKI Rafał | POL | 1:44.045 |