Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (i)-Live Stream, 08.02. - 09.02.2020


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B MEN  SERIE  1000 m
RACE: 4    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 2:00.826  
2 (5) 26.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 2:00.909  
3 (3) 55.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 2:03.237  
4 (6) 17.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 2:16.151  
5 (4) 19.  KUCIŃSKI Bartłomiej POL-BLYSKD POL 2:21.517  
6 (2) 22.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL 2:36.428  
RACE: 5    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 47.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:39.117  
2 (4) 25.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 1:41.104  
3 (5) 156.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 1:42.042  
4 (1) 58.  WIŚNIEWSKI Karol POL-WMKS POL 1:58.479  
5 (2) 20.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 2:16.049  
6 (6) 18.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 2:39.706  
RACE: 6    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 46.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 2:05.154  
2 (1) 54.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:05.402  
3 (6) 45.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 2:05.638  
4 (3) 4.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 2:13.237  
5 (5) 23.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 2:21.855  
6 (4) 21.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 2:23.728  
 
JUNIOR B MEN  FINAŁ  1000 m
RACE: 14    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 23.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 2:10.881  
2 (4) 21.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 2:14.125  
3 (2) 19.  KUCIŃSKI Bartłomiej POL-BLYSKD POL 2:21.884  
4 (5) 22.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL 2:29.765  
5 (6) 18.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 2:39.769  
6 (1) 20.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 2:55.483  
RACE: 15    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 45.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 1:44.431  
2 (1) 156.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 1:44.458  
3 (3) 55.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:46.428  
4 (5) 4.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 1:47.968  
5 (2) 58.  WIŚNIEWSKI Karol POL-WMKS POL 1:59.108  
6 (6) 17.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 2:08.924  
RACE: 16    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:52.027  
2 (3) 44.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 1:52.441  
3 (6) 54.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:53.494  
4 (4) 26.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 1:53.733  
5 (5) 46.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:54.650  
6 (2) 25.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 1:54.692  
 
2. Distance 
JUNIOR B MEN  SERIE  500 m
RACE: 25    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 47.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 45.009
2 (5) 156.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 52.436
3 (4) 19.  KUCIŃSKI Bartłomiej POL-BLYSKD POL 1:03.459  
4 (1) 18.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 1:13.140  
5 (2) 55.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:15.975  
RACE: 26    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 54.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 47.706
2 (1) 45.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 49.294
3 (2) 58.  WIŚNIEWSKI Karol POL-WMKS POL 55.825
4 (4) 23.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 1:17.401  
RACE: 27    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 44.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 45.679
2 (1) 25.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 47.118
3 (4) 4.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 51.932
4 (5) 21.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 1:00.155  
5 (2) 20.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 1:00.265  
RACE: 28    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 26.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 46.904
2 (4) 46.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 48.552
3 (1) 17.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 1:01.994  
4 (3) 22.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL 1:08.346  
 
JUNIOR B MEN  PÓŁFINAŁY  500 m
RACE: 36    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 58.  WIŚNIEWSKI Karol POL-WMKS POL 55.817
2 (3) 20.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 59.235
3 (5) 23.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 1:01.046  
4 (4) 17.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 1:01.054  
5 (2) 21.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL NO TIME finished
RACE: 37    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 51.431
2 (5) 55.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 52.280
3 (2) 19.  KUCIŃSKI Bartłomiej POL-BLYSKD POL 1:03.445  
4 (4) 18.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 1:07.798  
5 (3) 22.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL 1:07.855  
RACE: 38    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 45.192
2 (2) 25.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 47.399
3 (4) 45.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 50.494
4 (3) 54.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:15.115  
RACE: 39    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 45.085
2 (2) 26.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 45.859
3 (3) 46.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 48.792
4 (4) 156.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 50.437
 
JUNIOR B MEN  FINAŁ  500 m
RACE: 49    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 1:00.267  
2 (5) 21.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 1:00.711  
3 (2) 19.  KUCIŃSKI Bartłomiej POL-BLYSKD POL 1:02.485  
4 (4) 22.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL 1:05.513  
5 (3) 18.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 1:09.378  
RACE: 50    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 55.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 51.987
2 (1) 4.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 52.108
3 (3) 58.  WIŚNIEWSKI Karol POL-WMKS POL 57.184
4 (5) 23.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 1:02.245  
5 (4) 20.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 1:02.360  
RACE: 51    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 54.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 47.932
2 (1) 46.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 48.206
3 (3) 45.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 49.131
4 (2) 156.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 50.329
RACE: 52    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 44.811
2 (2) 44.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 45.056
3 (3) 26.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 47.377
4 (4) 25.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 1:20.389  
 
3. Distance 
JUNIOR B MEN  SERIE  777 m
RACE: 65    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 44.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 1:18.815  
2 (2) 25.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 1:18.903  
3 (4) 4.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 1:21.180  
4 (5) 21.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 1:44.228  
5 (1) 18.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 2:17.027  
RACE: 66    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 46.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:25.433  
2 (1) 26.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 1:25.578  
3 (2) 58.  WIŚNIEWSKI Karol POL-WMKS POL 1:30.201  
4 (3) 17.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 1:41.092  
RACE: 67    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 54.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:24.829  
2 (3) 45.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 1:25.663  
3 (2) 23.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 1:44.111  
4 (1) 19.  KUCIŃSKI Bartłomiej POL-BLYSKD POL 1:44.751  
RACE: 68    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 47.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:16.822  
2 (5) 156.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 1:20.055  
3 (1) 55.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL NO TIME finished
- (2) 22.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL PEN. no finish->to B
- (3) 20.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL PEN. no finish->to B
 
JUNIOR B MEN  PÓŁFINAŁY  777 m
RACE: 75    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 1:39.806  
2 (2) 23.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 1:42.084  
3 (4) 22.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL 1:42.190  
4 (3) 20.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 1:42.333  
RACE: 76    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 55.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:27.171  
2 (1) 21.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 1:44.620  
3 (2) 19.  KUCIŃSKI Bartłomiej POL-BLYSKD POL 2:02.866  
4 (3) 18.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 2:03.231  
RACE: 77    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 1:36.306  
2 (3) 26.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 1:36.444  
3 (2) 46.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:37.746  
4 (4) 45.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 1:40.031  
5 (5) 58.  WIŚNIEWSKI Karol POL-WMKS POL 1:46.309  
RACE: 78    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:16.519  
2 (5) 54.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:19.451  
3 (3) 156.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 1:20.065  
4 (4) 4.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 1:20.461  
5 (2) 25.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 1:21.767  
 
JUNIOR B MEN  FINAŁ  777 m
RACE: 87    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 20.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 1:44.318  
2 (2) 19.  KUCIŃSKI Bartłomiej POL-BLYSKD POL 1:46.174  
3 (3) 18.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 1:57.934  
RACE: 88    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 1:28.349  
2 (5) 21.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 1:43.960  
3 (2) 17.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 1:44.233  
4 (3) 23.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 1:44.310  
5 (4) 22.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL 1:45.538  
RACE: 89    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 46.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 1:18.200  
2 (2) 25.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 1:18.271  
3 (4) 45.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 1:20.476  
4 (1) 4.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 1:21.861  
5 (5) 58.  WIŚNIEWSKI Karol POL-WMKS POL 1:29.364  
RACE: 90    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1:17.925  
2 (4) 44.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 1:18.785  
3 (5) 26.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 1:18.994  
4 (2) 54.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 1:19.439  
5 (3) 156.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 1:22.929  
 
4. Distance 
JUNIOR B MEN  FINAŁ  1500 m
RACE: 99    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 20.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 3:43.986  
2 (2) 21.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 3:44.401  
3 (5) 19.  KUCIŃSKI Bartłomiej POL-BLYSKD POL 3:44.487  
4 (3) 22.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL 3:44.532  
5 (1) 23.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 3:44.679  
6 (6) 18.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 3:47.153  
RACE: 100    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 45.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 2:39.559  
2 (1) 156.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 2:40.594  
3 (3) 4.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 2:47.136  
4 (5) 55.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 2:54.336  
5 (4) 58.  WIŚNIEWSKI Karol POL-WMKS POL 3:08.694  
6 (6) 17.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 3:25.794  
RACE: 101    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 2:45.721  
2 (3) 26.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 2:46.787  
3 (2) 44.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 2:48.640  
4 (4) 54.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 2:48.771  
5 (6) 46.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 2:49.058  
6 (5) 25.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 2:49.266  



Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (i)-Live Stream, 08.02. - 09.02.2020


Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 47.  NIEWIŃSKI Michał POL-JUV POL 1. 1. 1. 1. 136 4
2. 44.  BIELECKI Jakub POL-JUV POL 2. 2. 2. 3. 76 9
3. 26.  EKSTOWICZ Jakub POL-GIZ POL 4. 3. 3. 2. 55 12
4. 54.  BOROWIECKI Jędrzej POL-ORZEL POL 3. 5. 4. 4. 34 16
5. 46.  GŁOWACKI Kacper POL-JUV POL 5. 6. 6. 5. 16 22
6. 25.  FIJAŁKOWSKI Kajetan POL-BLYSKT POL 6. 4. 7. 6. 16 23
7. 156.  ZGRZYWA Marek POL-STOCZ POL 8. 8. 5. 8. 8 29
8. 45.  FILIANOWICZ Filip POL-JUV POL 7. 7. 8. 7. 7 29
9. 4.  HYJEK Szymon POL-AZSO POL 10. 10. 9. 9. 38
10. 55.  RYBAK Arkadiusz POL-ORZEL POL 9. 9. 11. 10. 39
11. 58.  WIŚNIEWSKI Karol POL-WMKS POL 11. 11. 10. 11. 43
12. 17.  JANASZ Kacper POL-BLYSKD POL 12. 14. 13. 12. 51
13. 21.  PAWŁOWICZ Artur POL-BLYSKD POL 14. 15. 12. 14. 55
14. 23.  WINIARSKI Patryk POL-BLYSKD POL 13. 12. 14. 17. 56
15. 20.  MROCZKOWSKI Wiktor POL-BLYSKD POL 18. 13. 16. 13. 60
16. 19.  KUCIŃSKI Bartłomiej POL-BLYSKD POL 15. 16. 17. 15. 63
17. 22.  SIATKOWSKI Paweł POL-BLYSKD POL 16. 17. 15. 16. 64
18. 18.  KOWALCZYK Dawid POL-BLYSKD POL 17. 18. 18. 18. 71