Winter World Masters Games, Innsbruck, AUT, 10.01. - 12.01.2020


Heat Results

 
1. Distance 
MEN JOINT 30-49  HEATS  1500 m
RACE: 5    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 67.  KONOPKO Bartosz POL POL 2:39.898  
2 (6) 45.  CURTET David FRA FRA 2:40.517  
3 (4) 28.  TRAVERSY Yan CAN CAN 2:50.574  
4 (3) 85.  BATSUURI Bazarsad MGL MGL 2:57.430  
5 (1) 26.  LAROUCHE Alexandre CAN CAN 3:02.593  
6 (2) 84.  ORTIZ Juice USA USA 3:03.452  
RACE: 6    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 69.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 2:38.233  
2 (2) 14.  TURCKSIN  Koen BEL BEL 2:41.377  
3 (6) 42.  MOULINEAU Erwan FRA FRA 2:46.945  
4 (1) 72.  NIKLAUS Martin SUI SUI 2:50.970  
5 (4) 86.  BOLD Sansarbileg MGL MGL 3:13.631  
- (5) 23.  FITZPATRICK Keven CAN CAN PEN. no start
RACE: 7    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 24.  BEAULIEU Alain CAN CAN 2:50.954  
2 (3) 40.  DELAMARRE Cedric FRA FRA 2:51.971  
3 (1) 66.  MIDJO Frode NOR NOR 2:54.061  
4 (2) 25.  BINNS Rob CAN CAN 2:55.130  
5 (5) 41.  GASS Jérôme FRA FRA 2:56.697  
- (4) 63.  TSEND-AYUSH Batbayar MGL MGL PEN. no start
RACE: 8    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  TERAO Satoru JPN JPN 2:49.282  
2 (3) 39.  COURTEVILLE Mattias FRA FRA 2:49.968  
3 (2) 71.  SCHWEIZER Patrick SUI SUI 2:49.976  
4 (4) 13.  PULEC André AUT AUT 2:50.444  
5 (6) 44.  TISSEUR Louidji FRA FRA 2:55.642  
6 (5) 27.  ROOP Mark CAN CAN 3:31.324  
 
MEN JOINT 30-49  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 13    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 41.  GASS Jérôme FRA FRA 2:51.421  
2 (2) 25.  BINNS Rob CAN CAN 2:51.573  
3 (1) 72.  NIKLAUS Martin SUI SUI 2:58.490  
4 (4) 26.  LAROUCHE Alexandre CAN CAN 3:11.838  
5 (5) 27.  ROOP Mark CAN CAN 3:32.373  
RACE: 14    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  PULEC André AUT AUT 2:50.807  
2 (2) 44.  TISSEUR Louidji FRA FRA 2:51.652  
3 (4) 84.  ORTIZ Juice USA USA 2:54.651  
4 (3) 85.  BATSUURI Bazarsad MGL MGL 3:04.017  
5 (5) 86.  BOLD Sansarbileg MGL MGL 3:12.709  
RACE: 15    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  KONOPKO Bartosz POL POL 2:39.326  
2 (2) 14.  TURCKSIN  Koen BEL BEL 2:41.102  
3 (3) 61.  TERAO Satoru JPN JPN 2:41.191  
4 (4) 39.  COURTEVILLE Mattias FRA FRA 2:41.578  
5 (5) 71.  SCHWEIZER Patrick SUI SUI 2:41.988  
6 (6) 28.  TRAVERSY Yan CAN CAN 2:55.001  
RACE: 16    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 24.  BEAULIEU Alain CAN CAN 2:28.993  
2 (1) 69.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 2:29.418  
3 (5) 40.  DELAMARRE Cedric FRA FRA 2:30.534  
4 (2) 45.  CURTET David FRA FRA 2:32.657  
5 (3) 42.  MOULINEAU Erwan FRA FRA 2:47.808  
6 (6) 66.  MIDJO Frode NOR NOR 2:51.891  
 
MEN JOINT 30-49  FINAL  1500 m
RACE: 27    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  BATSUURI Bazarsad MGL MGL 3:01.421  
2 (2) 26.  LAROUCHE Alexandre CAN CAN 3:03.225  
3 (3) 86.  BOLD Sansarbileg MGL MGL 3:09.446  
4 (4) 27.  ROOP Mark CAN CAN 3:29.822  
RACE: 28    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  PULEC André AUT AUT 2:50.617  
2 (3) 25.  BINNS Rob CAN CAN 2:51.236  
3 (2) 41.  GASS Jérôme FRA FRA 2:52.240  
4 (6) 72.  NIKLAUS Martin SUI SUI 2:54.902  
5 (4) 44.  TISSEUR Louidji FRA FRA 2:55.019  
6 (5) 84.  ORTIZ Juice USA USA 2:57.822  
RACE: 29    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 45.  CURTET David FRA FRA 2:41.350  
2 (2) 39.  COURTEVILLE Mattias FRA FRA 2:42.307  
3 (3) 71.  SCHWEIZER Patrick SUI SUI 2:42.345  
4 (5) 66.  MIDJO Frode NOR NOR 2:44.853  
5 (6) 28.  TRAVERSY Yan CAN CAN 2:56.526  
- (4) 42.  MOULINEAU Erwan FRA FRA PEN. impeding
RACE: 30    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 67.  KONOPKO Bartosz POL POL 2:22.597  
2 (1) 24.  BEAULIEU Alain CAN CAN 2:25.649  
3 (2) 69.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 2:26.281  
4 (3) 40.  DELAMARRE Cedric FRA FRA 2:30.832  
5 (5) 14.  TURCKSIN  Koen BEL BEL 2:35.393  
6 (6) 61.  TERAO Satoru JPN JPN 2:37.178  
 
2. Distance 
MEN JOINT 30-49  HEATS  500 m
RACE: 47    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 13.  PULEC André AUT AUT 47.485
2 (4) 39.  COURTEVILLE Mattias FRA FRA 47.898
3 (3) 14.  TURCKSIN  Koen BEL BEL 48.779
4 (1) 26.  LAROUCHE Alexandre CAN CAN 54.509
RACE: 48    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 69.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 46.413
2 (2) 66.  MIDJO Frode NOR NOR 49.639
3 (1) 41.  GASS Jérôme FRA FRA 52.651
4 (4) 27.  ROOP Mark CAN CAN 1:09.142  
RACE: 49    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 40.  DELAMARRE Cedric FRA FRA 50.375
2 (4) 71.  SCHWEIZER Patrick SUI SUI 50.603
3 (2) 25.  BINNS Rob CAN CAN 51.147
4 (1) 86.  BOLD Sansarbileg MGL MGL 57.577
RACE: 50    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 61.  TERAO Satoru JPN JPN 46.921
2 (4) 45.  CURTET David FRA FRA 52.387
3 (1) 84.  ORTIZ Juice USA USA 59.465
4 (3) 85.  BATSUURI Bazarsad MGL MGL 1:01.145  
RACE: 51    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 24.  BEAULIEU Alain CAN CAN 46.622
2 (4) 42.  MOULINEAU Erwan FRA FRA 51.885
3 (3) 72.  NIKLAUS Martin SUI SUI 52.168
4 (1) 63.  TSEND-AYUSH Batbayar MGL MGL 1:20.725  
RACE: 52    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  KONOPKO Bartosz POL POL 44.678
2 (3) 28.  TRAVERSY Yan CAN CAN 50.729
3 (4) 43.  THENAULT Gregory FRA FRA 57.927
4 (2) 44.  TISSEUR Louidji FRA FRA 59.699
 
MEN JOINT 30-49  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 67    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 85.  BATSUURI Bazarsad MGL MGL 55.192
2 (1) 26.  LAROUCHE Alexandre CAN CAN 55.930
3 (2) 84.  ORTIZ Juice USA USA 57.594
4 (4) 27.  ROOP Mark CAN CAN 1:07.397  
RACE: 68    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 44.  TISSEUR Louidji FRA FRA 51.735
2 (2) 43.  THENAULT Gregory FRA FRA 57.817
3 (1) 86.  BOLD Sansarbileg MGL MGL 58.235
- (4) 63.  TSEND-AYUSH Batbayar MGL MGL PEN. no start
RACE: 69    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  TERAO Satoru JPN JPN 46.159
2 (2) 13.  PULEC André AUT AUT 46.195
3 (3) 14.  TURCKSIN  Koen BEL BEL 48.052
4 (4) 45.  CURTET David FRA FRA 48.236
RACE: 70    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  BEAULIEU Alain CAN CAN 45.641
2 (2) 40.  DELAMARRE Cedric FRA FRA 48.417
3 (3) 25.  BINNS Rob CAN CAN 49.674
4 (4) 42.  MOULINEAU Erwan FRA FRA 52.537
RACE: 71    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 45.707
2 (2) 39.  COURTEVILLE Mattias FRA FRA 48.938
3 (3) 28.  TRAVERSY Yan CAN CAN 50.578
4 (4) 72.  NIKLAUS Martin SUI SUI 52.597
RACE: 72    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  KONOPKO Bartosz POL POL 45.166
2 (3) 71.  SCHWEIZER Patrick SUI SUI 49.670
3 (4) 41.  GASS Jérôme FRA FRA 51.384
4 (2) 66.  MIDJO Frode NOR NOR 53.022
 
MEN JOINT 30-49  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 77    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 14.  TURCKSIN  Koen BEL BEL 48.667
2 (4) 66.  MIDJO Frode NOR NOR 48.985
3 (2) 25.  BINNS Rob CAN CAN 49.617
4 (3) 42.  MOULINEAU Erwan FRA FRA 51.936
RACE: 78    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 45.  CURTET David FRA FRA 48.964
2 (2) 28.  TRAVERSY Yan CAN CAN 50.346
3 (3) 41.  GASS Jérôme FRA FRA 50.705
4 (4) 72.  NIKLAUS Martin SUI SUI 51.294
RACE: 79    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  BEAULIEU Alain CAN CAN 44.760
2 (2) 69.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 45.995
3 (4) 39.  COURTEVILLE Mattias FRA FRA 47.503
4 (3) 40.  DELAMARRE Cedric FRA FRA 47.759
RACE: 80    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  KONOPKO Bartosz POL POL 43.330
2 (2) 61.  TERAO Satoru JPN JPN 46.117
3 (3) 13.  PULEC André AUT AUT 46.283
4 (4) 71.  SCHWEIZER Patrick SUI SUI 50.097
 
MEN JOINT 30-49  FINAL  500 m
RACE: 95    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 84.  ORTIZ Juice USA USA 57.976
2 (2) 86.  BOLD Sansarbileg MGL MGL 58.114
3 (3) 27.  ROOP Mark CAN CAN 1:05.534  
RACE: 96    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  TISSEUR Louidji FRA FRA 51.971
2 (2) 85.  BATSUURI Bazarsad MGL MGL 53.772
3 (3) 26.  LAROUCHE Alexandre CAN CAN 54.236
4 (4) 43.  THENAULT Gregory FRA FRA 57.690
RACE: 97    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  BINNS Rob CAN CAN 50.010
2 (2) 41.  GASS Jérôme FRA FRA 50.947
3 (4) 42.  MOULINEAU Erwan FRA FRA 51.335
4 (3) 72.  NIKLAUS Martin SUI SUI 52.857
RACE: 98    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 14.  TURCKSIN  Koen BEL BEL 48.723
2 (3) 66.  MIDJO Frode NOR NOR 49.646
3 (4) 28.  TRAVERSY Yan CAN CAN 49.647
4 (2) 45.  CURTET David FRA FRA 49.719
RACE: 99    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  PULEC André AUT AUT 47.501
2 (3) 40.  DELAMARRE Cedric FRA FRA 48.011
3 (2) 39.  COURTEVILLE Mattias FRA FRA 48.107
4 (4) 71.  SCHWEIZER Patrick SUI SUI 50.072
RACE: 100    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 67.  KONOPKO Bartosz POL POL 43.000
2 (2) 24.  BEAULIEU Alain CAN CAN 44.172
3 (3) 69.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 45.535
4 (4) 61.  TERAO Satoru JPN JPN 45.859
 
3. Distance 
MEN JOINT 30-49  HEATS  1000 m
RACE: 115    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 14.  TURCKSIN  Koen BEL BEL 1:48.335  
2 (4) 39.  COURTEVILLE Mattias FRA FRA 1:48.762  
3 (2) 84.  ORTIZ Juice USA USA 1:52.514  
4 (3) 85.  BATSUURI Bazarsad MGL MGL 1:52.748  
RACE: 116    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:39.774  
2 (3) 45.  CURTET David FRA FRA 1:40.851  
3 (2) 25.  BINNS Rob CAN CAN 1:44.097  
- (4) 86.  BOLD Sansarbileg MGL MGL PEN. no start
RACE: 117    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 13.  PULEC André AUT AUT 1:48.280  
2 (3) 40.  DELAMARRE Cedric FRA FRA 1:48.630  
3 (4) 72.  NIKLAUS Martin SUI SUI 1:51.646  
4 (1) 27.  ROOP Mark CAN CAN 2:59.842  
RACE: 118    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 61.  TERAO Satoru JPN JPN 1:44.498  
2 (2) 71.  SCHWEIZER Patrick SUI SUI 1:44.777  
3 (3) 44.  TISSEUR Louidji FRA FRA 1:45.658  
4 (1) 26.  LAROUCHE Alexandre CAN CAN 1:54.512  
RACE: 119    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 24.  BEAULIEU Alain CAN CAN 1:47.341  
2 (2) 66.  MIDJO Frode NOR NOR 1:48.448  
3 (4) 41.  GASS Jérôme FRA FRA 1:48.669  
4 (1) 43.  THENAULT Gregory FRA FRA 2:23.488  
RACE: 120    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  KONOPKO Bartosz POL POL 1:51.643  
2 (4) 28.  TRAVERSY Yan CAN CAN 1:56.484  
3 (3) 42.  MOULINEAU Erwan FRA FRA 2:10.960  
- (1) 63.  TSEND-AYUSH Batbayar MGL MGL PEN. no start
 
MEN JOINT 30-49  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 135    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 42.  MOULINEAU Erwan FRA FRA 1:49.948  
2 (1) 85.  BATSUURI Bazarsad MGL MGL 1:55.775  
3 (3) 27.  ROOP Mark CAN CAN 2:19.723  
RACE: 136    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 26.  LAROUCHE Alexandre CAN CAN 1:56.427  
2 (3) 43.  THENAULT Gregory FRA FRA 1:59.449  
3 (1) 84.  ORTIZ Juice USA USA 2:01.038  
RACE: 137    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 13.  PULEC André AUT AUT 1:52.662  
2 (3) 14.  TURCKSIN  Koen BEL BEL 1:52.751  
3 (1) 25.  BINNS Rob CAN CAN 1:55.220  
4 (4) 28.  TRAVERSY Yan CAN CAN 1:55.234  
RACE: 138    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 67.  KONOPKO Bartosz POL POL 1:46.510  
2 (2) 24.  BEAULIEU Alain CAN CAN 1:46.922  
3 (3) 39.  COURTEVILLE Mattias FRA FRA 1:48.285  
4 (1) 44.  TISSEUR Louidji FRA FRA 1:54.092  
RACE: 139    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 61.  TERAO Satoru JPN JPN 1:40.053  
2 (3) 40.  DELAMARRE Cedric FRA FRA 1:40.106  
3 (1) 45.  CURTET David FRA FRA 1:40.519  
4 (4) 41.  GASS Jérôme FRA FRA 1:48.586  
RACE: 140    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:38.826  
2 (2) 71.  SCHWEIZER Patrick SUI SUI 1:39.454  
3 (3) 66.  MIDJO Frode NOR NOR 1:42.936  
4 (4) 72.  NIKLAUS Martin SUI SUI 1:47.930  
 
MEN JOINT 30-49  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 145    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 39.  COURTEVILLE Mattias FRA FRA 1:43.135  
2 (1) 66.  MIDJO Frode NOR NOR 1:45.247  
3 (4) 44.  TISSEUR Louidji FRA FRA 1:46.707  
4 (2) 72.  NIKLAUS Martin SUI SUI 1:47.389  
RACE: 146    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 45.  CURTET David FRA FRA 1:45.022  
2 (4) 28.  TRAVERSY Yan CAN CAN 1:46.686  
3 (3) 25.  BINNS Rob CAN CAN 1:48.920  
4 (2) 41.  GASS Jérôme FRA FRA 2:08.823  
RACE: 147    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 67.  KONOPKO Bartosz POL POL 1:40.242  
2 (2) 61.  TERAO Satoru JPN JPN 1:41.490  
3 (4) 14.  TURCKSIN  Koen BEL BEL 1:42.749  
4 (1) 71.  SCHWEIZER Patrick SUI SUI 1:43.708  
RACE: 148    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:35.460  
2 (3) 24.  BEAULIEU Alain CAN CAN 1:35.681  
3 (2) 40.  DELAMARRE Cedric FRA FRA 1:39.537  
4 (4) 13.  PULEC André AUT AUT 1:52.547  
 
MEN JOINT 30-49  FINAL  1000 m
RACE: 163    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  MOULINEAU Erwan FRA FRA 1:48.722  
2 (2) 85.  BATSUURI Bazarsad MGL MGL 1:54.096  
3 (3) 26.  LAROUCHE Alexandre CAN CAN 1:54.116  
4 (4) 43.  THENAULT Gregory FRA FRA 1:57.220  
5 (5) 84.  ORTIZ Juice USA USA 1:57.898  
6 (6) 27.  ROOP Mark CAN CAN 2:34.177  
RACE: 164    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 41.  GASS Jérôme FRA FRA 1:49.450  
2 (3) 25.  BINNS Rob CAN CAN 1:49.696  
3 (1) 44.  TISSEUR Louidji FRA FRA 1:50.212  
4 (2) 72.  NIKLAUS Martin SUI SUI 1:53.455  
RACE: 165    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 45.  CURTET David FRA FRA 1:40.149  
2 (1) 39.  COURTEVILLE Mattias FRA FRA 1:42.275  
3 (3) 66.  MIDJO Frode NOR NOR 1:43.933  
4 (4) 28.  TRAVERSY Yan CAN CAN 1:46.580  
RACE: 166    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  DELAMARRE Cedric FRA FRA 1:38.784  
2 (2) 14.  TURCKSIN  Koen BEL BEL 1:38.917  
3 (4) 13.  PULEC André AUT AUT 1:39.552  
4 (3) 71.  SCHWEIZER Patrick SUI SUI 1:41.405  
RACE: 167    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 67.  KONOPKO Bartosz POL POL 1:30.533  
2 (2) 24.  BEAULIEU Alain CAN CAN 1:32.290  
3 (1) 69.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 1:33.413  
4 (4) 61.  TERAO Satoru JPN JPN 1:36.241