ISU Danubia Series 3, Latvian Open, Ventspils, LAT, 22.02. - 24.02.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS QUARTER-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 242 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 133. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 1:31.455 | ||
2 | (1) | 53. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:31.645 | ||
3 | (3) | 22. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:32.077 | ||
4 | (4) | 41. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 1:44.284 | ||
RACE: 243 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 57. | SUHANENKOVA Betija Dafne | LAT-SPARS | 1:29.053 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 54. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 1:29.732 | ||
3 | (3) | 115. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:29.847 | ||
4 | (4) | 58. | TAMBERGA Rebeka Betija | LAT-SPARS | 1:36.050 | ||
RACE: 244 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 20. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:25.173 | ||
2 | (2) | 130. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 1:26.638 | ||
3 | (1) | 25. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:26.681 | ||
4 | (3) | 23. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:29.541 | ||
5 | (4) | 104. | GOSK Olga | POL-JUV | 1:30.732 | ||
RACE: 245 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 2. | SMOGAR Patricia | CRO | 1:26.098 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 88. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:26.172 | ||
3 | (3) | 21. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:26.985 | ||
4 | (5) | 42. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:35.664 | ||
5 | (4) | 26. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:35.880 | ||
RACE: 246 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 129. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 1:28.091 | ||
2 | (2) | 132. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 1:28.910 | ||
3 | (1) | 84. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU | 1:29.390 | ||
4 | (4) | 138. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:38.643 | ||
5 | (5) | 139. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:38.950 | ||
RACE: 247 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 158. | LESKOVA Radovana | SVK-SKMA | 1:22.384 | ||
2 | (1) | 56. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:22.557 | ||
3 | (4) | 10. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:23.459 | ||
4 | (5) | 24. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:24.037 | ||
5 | (2) | 123. | ORCIUCH Magdalena | POL | 1:24.808 | ||
RACE: 248 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 55. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:22.680 | ||
2 | (4) | 124. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 1:22.770 | ||
3 | (5) | 105. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:23.748 | ||
4 | (2) | 157. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:24.290 | ||
5 | (3) | 131. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 1:25.120 | ||
RACE: 249 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 11. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:25.993 | ||
2 | (5) | 82. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:30.541 | ||
3 | (1) | 83. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:36.819 | advanced->to A | |
- | (2) | 103. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | - | impeding->to C | |
- | (4) | 159. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | - | impeding->to C | |
RACE: 250 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 12. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:20.060 | ||
2 | (4) | 149. | BRIKACH Anastasiia | RUS-PET | 1:20.194 | ||
3 | (1) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 1:20.336 | ||
4 | (2) | 81. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:21.403 | ||
5 | (5) | 6. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 1:27.904 |